Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Γεια σας κι από μένα. Κάποιες ψάχνετε για σπίτι διάβασα, εγώ πάλι για αυτοκίνητο!

εγω όλα καλά, 19η μπήκα 210 γραμμ και 19cm. Μου ζήτησε ο γιατρός να μετρώ πίεση κάθε βδομάδα έχω Πάρει 10 κιλά... πεινάω Κ τρώω!!!

η μικρή μου καλά φαίνεται να το χει πάρει, την παραξενεύει η κοιλιά μου. Έχω λίγο αγχωθεί γιατί θα της αρχίσω λογοθεραπειες ενώ γενικα είναι ατρόμητη έχει αργήσει να μιλήσει λέει ελάχιστα και μπαίνω τώρα σε μια άλλη νέα διαδικασία. Ο γιατρός μου χε πει να περιμένω κι άλλο αλλά ήταν δίκη μου απόφαση να την πάω τώρα.

Ολα μαζί πέφτουν! Αλλά καλά να μαστε! Καλη συνέχεια σας εύχομαι!!

Όσο για τα χωριά που λέτε , δεν θα το αντεχα όλο αυτό το κουτσομπολιό που γίνεται εκει. Το αποφεύγω στην πόλη φαντάσου σε χωριό πως θα με μαραζώνε. Γιαυτο κι εγώ έχω επιλεξει πολυ λίγο κόσμο στη ζωή μου αν κι αυτό έχει κάποια αρνητικά - αν χρειαστώ κάπου βοήθεια επιπλέον ή πχ δυσκολεύομαι τώρα να βρω νονό-νονά γιατί τους αγαπημενουσ Τους βάλαμε στο πρώτο παιδί - αλλά νιώθω καλά έτσι τελικά. Μπορεί να χει αρνητικά αλλά τα θετικά είναι πιο πολλά.

ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ??? ΕΧΩ ΤΥΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΝΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΑΝ ΕΚΡΗΞΗ...ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΝ ΜΙΛΆΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ Η ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ....

10 ΚΙΛΑ ΠΡΟΛΑΒΕΣ?????ΜΠΡΑΒΟ...ΧΑΛΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ...ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ 1 ΚΙΛΟ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 19Η ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΤΑ 20...ΧΑΧΑΧΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, modena είπε:

Εσύ είσαι καλα με δύο κιλακια! Εγώ έχω πάρει ήδη 5 κ έχω μπροστά μου όλους τους μήνες τους "παχυντικους". Χαχαχα

Το πρόβλημα είναι τα κιλά να μην κάνουν κανένα ζάχαρο και μετά η δίαιτα είναι μονόδρομος και δεν είναι καθόλου εύκολο!τα κιλά μετά την εγκυμοσύνη τα χάνεις αν θέλεις!κουράγιο κορίτσια,του χρόνου το καλοκαίρι Θα είμαστε κορμιά!!!φέτος με κελεμπιες!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenistam είπε:

παιδια εγω βαζω στο παιδι να ακουει νταλαρα και καζατζιδη...!!!

Χαχαχα!!! Κ εγώ Χαρούλη! Μου λέει ο άντρας μου σαν τα μούτρα σου θα το κάνεις το παιδί!

Κορίτσια εγώ δεν κρατήθηκα κ έκανα την πρώτη μας αγορά!! Πήραμε αυτό το στρωματακι!! 

https://moms.gr/shop/σπιτι/μπάνιο/μπανάκια-και-βάσεις/minene-βάση-που-επιπλέει-βάτραχος/

Στο πράσινο βατραχακι!! Είδα ότι εξαντλούνται γρήγορα από την προηγούμενη φορά που θα κοιτούσα κ δεν είχε κανένα διαθεσιμότητα κ λέω αυτή τη φορά θα το πάρω!! :-D

  • Μου αρέσει 3

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, modena είπε:

Εσύ είσαι καλα με δύο κιλακια! Εγώ έχω πάρει ήδη 5 κ έχω μπροστά μου όλους τους μήνες τους "παχυντικους". Χαχαχα

Κι εγώ 5 ήδη, τα 2 δε μέσα στις γιορτές που κοιμόμουν συνέχεια και έκοψα απότομα και την γυμναστική. Τα υπόλοιπα 3 από εκεί και μετά. Αλλά από αυτά τα 3-4 πρέπει να'ναι στο στήθος. Είχα πάντα μικρό στήθος και είναι απίστευτο πόσο έχει μεγαλώσει τώρα!! 

Στην κοιλιά δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα, είναι σαν να έχω ένα φούσκωμα, όχι σαν να είμαι έγκυος. Αλλά το στήθος... τούμπανο!! :oops::oops: 

Ο δε καλός μου μου'κανε πλάκα (γκρρρ....), μου'στελνε κάτι καλοκαιρινές μου φωτό στο κινητό με μαγιώ και μπουστάκια και μου'γραψε μετά "να κάνουμε χώρο για τα ρούχα του μωρού, να τα πετάξουμε αυτά, δεν πρόκειται να τα ξαναβάλεις..."

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα ανακαλυψα το αγγουρι! Μη γελατε το εννοω. Δροσερο κ διωχνει την πεινα,φερνει συχνοουρια βεβαια αλλα αυτη την εχω ουτως η αλλως. Εχω φοβηθει κ με την καμπυλη ζαχαρου,θα παω τη Δευτερα να τα κανω,το αποφασισα. Μια ψυχη που ναι να βγει ας βγει.

  • Χαχα 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η διατροφολόγος κορίτσια μου είπε ουι στην εγκυμοσυνη δεν κάνουμε δίαιτα (εκτός αν έχουμε θέματα με ζάχαρο κλπ) αλλά ούτε τρώμε για 2-3.... συχνά μικρά γεύματα, 6 στον αριθμό που τα 3 (πρωινό, μεσημεριανό, βραδινό) να είναι χορταστικά!!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam13 είπε:

Η διατροφολόγος κορίτσια μου είπε ουι στην εγκυμοσυνη δεν κάνουμε δίαιτα (εκτός αν έχουμε θέματα με ζάχαρο κλπ) αλλά ούτε τρώμε για 2-3.... συχνά μικρά γεύματα, 6 στον αριθμό που τα 3 (πρωινό, μεσημεριανό, βραδινό) να είναι χορταστικά!!!! 

Εγω που είπα για δίαιτα, είπα αν κάνουμε ζάχαρο ότι κάνεις δίαιτα!

Και εμένα ο γιατρός μου είπε 5-6 γεύματα την ημέρα!δεν τρώμε για 2 και οτι η ανάγκη που έχουμε στην εγκυμοσύνη είναι 300 θερμίδες παραπάνω και τίποτα άλλο!γενικά είναι αυστηρός με το βάρος!

Λοιπόν πήρα τις εξετάσεις!από 38 έπεσε στο 33,7 ο αιματοκρίτης!τι λες;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω που είπα για δίαιτα, είπα αν κάνουμε ζάχαρο ότι κάνεις δίαιτα!

Και εμένα ο γιατρός μου είπε 5-6 γεύματα την ημέρα!δεν τρώμε για 2 και οτι η ανάγκη που έχουμε στην εγκυμοσύνη είναι 300 θερμίδες παραπάνω και τίποτα άλλο!γενικά είναι αυστηρός με το βάρος!

Λοιπόν πήρα τις εξετάσεις!από 38 έπεσε στο 33,7 ο αιματοκρίτης!τι λες;;;

Παιρνεις σιδηρο? Σου χει πεσει αρκετα! Ξεκινα κοκκινο κρεας


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Κι εγώ 5 ήδη, τα 2 δε μέσα στις γιορτές που κοιμόμουν συνέχεια και έκοψα απότομα και την γυμναστική. Τα υπόλοιπα 3 από εκεί και μετά. Αλλά από αυτά τα 3-4 πρέπει να'ναι στο στήθος. Είχα πάντα μικρό στήθος και είναι απίστευτο πόσο έχει μεγαλώσει τώρα!! 

Στην κοιλιά δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα, είναι σαν να έχω ένα φούσκωμα, όχι σαν να είμαι έγκυος. Αλλά το στήθος... τούμπανο!! :oops::oops: 

Ο δε καλός μου μου'κανε πλάκα (γκρρρ....), μου'στελνε κάτι καλοκαιρινές μου φωτό στο κινητό με μαγιώ και μπουστάκια και μου'γραψε μετά "να κάνουμε χώρο για τα ρούχα του μωρού, να τα πετάξουμε αυτά, δεν πρόκειται να τα ξαναβάλεις..."

Αυτό είναι το μόνο θετικό κ μένα! Ας μείνει το στήθος μου σε αυτό το μέγεθος! Χαχαχα

3 ώρες πρίν, samiam είπε:

Λοιπον σημερα ανακαλυψα το αγγουρι! Μη γελατε το εννοω. Δροσερο κ διωχνει την πεινα,φερνει συχνοουρια βεβαια αλλα αυτη την εχω ουτως η αλλως. Εχω φοβηθει κ με την καμπυλη ζαχαρου,θα παω τη Δευτερα να τα κανω,το αποφασισα. Μια ψυχη που ναι να βγει ας βγει.

Εμένα δεν μου κάνει τίποτα.. 4 μαζεμένα να φάω σαν να ήπια ένα ποτήρι νερό. Πάλι πεινάω! :-D

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, modena είπε:

Αυτό φοβάμαι! Χαχαχα

 

Κ εγώ της ίδιας λογικής όσον αφορά το κουτσομπολιό.. 

Τοζουζούνι μεγαλώνει!! Τέλεια! Την πίεση γιατι να την μετρας καθημερινά?

Καθημερινά είπα; σορυ! Κάθε εβδομάδα ήθελα να πω. Τυπικά.. όχι για κάποιο λόγο! Και στην πρώτη με μετρουσα είχα υπόταση. Τώρα δεν έχω είμαι στα κανονικά. Προφανώς θέλει να βλέπει αν ανεβάσω. Είναι η περίοδος που ελέγχουμε τυχόν ενδείξεις προεκλαμψίας.

11 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ??? ΕΧΩ ΤΥΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΝΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΑΝ ΕΚΡΗΞΗ...ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΝ ΜΙΛΆΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ Η ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ....

10 ΚΙΛΑ ΠΡΟΛΑΒΕΣ?????ΜΠΡΑΒΟ...ΧΑΛΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ...ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ 1 ΚΙΛΟ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 19Η ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΤΑ 20...ΧΑΧΑΧΑ

Καλησπέρα! Σχολείο θα πάει, δεν πάει ακόμα. Είναι 33 μηνών λεει καμμία 30αρια λέξεις αλλά συγκριτικά με αλλά παιδάκια στην ηλικίας της νιώθω να έχει αργήσει.!ενω σε όλα τα αλλά είναι σπίθα.!γιαυτο Κ αποφάσισα να της δώσω ένα σπρώξιμο με τις. Λογοθεραπειες μια βοήθεια.. τι επαγγέλλεσαι;;τι λέει η εμπειρία σου γιαυτη την ηλικία!;

  • Μου αρέσει 1

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , samiam είπε:

Παιρνεις σιδηρο? Σου χει πεσει αρκετα! Ξεκινα κοκκινο κρεας

Παίρνω μια φορά την ημέρα!πάντα πέφτει στην εγκυμοσύνη όμως!η μια εξέταση από την άλλη έχει 3 μήνες διαφορά!έπεσε όμως πολύ για αυτό το διάστημα;;;

Ναι!θα τρώω μοσχάρι και πολλά πορτοκάλια χυμό!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Nefeli2014 είπε:

Καθημερινά είπα; σορυ! Κάθε εβδομάδα ήθελα να πω. Τυπικά.. όχι για κάποιο λόγο! Και στην πρώτη με μετρουσα είχα υπόταση. Τώρα δεν έχω είμαι στα κανονικά. Προφανώς θέλει να βλέπει αν ανεβάσω. Είναι η περίοδος που ελέγχουμε τυχόν ενδείξεις προεκλαμψίας.

Καλησπέρα! Σχολείο θα πάει, δεν πάει ακόμα. Είναι 33 μηνών λεει καμμία 30αρια λέξεις αλλά συγκριτικά με αλλά παιδάκια στην ηλικίας της νιώθω να έχει αργήσει.!ενω σε όλα τα αλλά είναι σπίθα.!γιαυτο Κ αποφάσισα να της δώσω ένα σπρώξιμο με τις. Λογοθεραπειες μια βοήθεια.. τι επαγγέλλεσαι;;τι λέει η εμπειρία σου γιαυτη την ηλικία!;

Νεφέλη μου είμαι δασκάλα ειδικής αγωγής και δουλεύω με παιδάκια που έχουν όλων των λογιών τα θεματάκια.....ξέρω σίγουρα ότι κάθε παιδί έχει τους ρυθμούς του...λογοθεραπεία εγώ δε προτείνω σε καμία περίπτωση πριν το νηπιαγωγείο...για πολλούς λόγους είναι αγχωτικό αυτό για το παιδί που μπορεί να περνάει μία φάση και να τα δώσει όλα χωρίς να το καταλάβεις κάποια στιγμή. πάει παιδικό? όταν λες είναι πιο πίσω συγκριτικά με τα παιδάκια? απαντάει σε ερωτήσεις? χρησιμοποιεί λεξούλες ή μονο ναι και όχι και μπαμπα μαμα? είναι κοινωνικό παιδί? γιατί μπορεί να είναι και θέμα χαρακτήρα...επίσης αν είναι σπίρτο σε άλλα πράγματα, μη στέκεσαι κατά τη γνώμη μου στο λόγο...έχει πολλά χρόνια να το δουλέψει ακόμα...εγώ πάντα στους γονείς προτείνω να παρατηρούν τα παιδιά τους αλλά να μην περιμένουν θαύματα από που δε γίνονται...μπορεί πολλά να παίζουν το ρόλο τους...γεννήθηκε πρόωρο? έχει αδέρφια? της μιλάτε πολύ στο σπίτι? με συγχωρείς για την τεράστια απάντηση και φυσικά είναι μόνο η γνώμη μου ως σχετική επαγγελματίας...εσύ βλέπεις καλύτερα το παιδί σου και κρίνεις απλά μην αγχώνεσαι είναι πολύ πολύ νωρίς.

επίσης τώρα είδα ότι δε πάει παιδικό αν διάβασα καλά....αν από το περιβάλλον του σπιτιού μεταβεί στο περιβάλλον της θεραπείας ίσως αποκτήσει άσχημη εμπειρία για τη μάθηση κάτι που μπορεί να έχει αντίκτυπο στα σχολικά της χρόνια....θεωρώ ότι πρώτα πρέπει να περάσει από το περιβάλλον του παιδικού, να μιλήσει με άλλα παιδάκια, να λειτουργήσει με κανόνες, να συμμετέχει σε δραστηριότητες που απαιτούν ομιλία και μετά και εφόσον συνεχιστεί ο περιορισμένος λόγος για μήνες τότε ίσως οφελήσει η λογοθεραπεία, πράγμα που δεν είναι σίγουρο γιατί παίζει ρόλο ο θεραπευτής σε τόσο ευαίσθητες ηλικίες

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Παίρνω μια φορά την ημέρα!πάντα πέφτει στην εγκυμοσύνη όμως!η μια εξέταση από την άλλη έχει 3 μήνες διαφορά!έπεσε όμως πολύ για αυτό το διάστημα;;;

Ναι!θα τρώω μοσχάρι και πολλά πορτοκάλια χυμό!

Ναι εχω ακουσει πεφτει! Θα δω κ γω το δικο μου ποσο θα βγει! Θα σου πει ο γιατρος. Δε νιωθεις κουραση? Να σου πω την αληθεια δεν ξερω ποσο φτανει στην εγκυμοσυνη.


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...