Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, modena είπε:

@Nefeli2014 Καλημέρα!! Νωρίς θα γυρίσεις στη δουλειά. Λογικό στην αρχή να πανικοβληθεις νομίζω. Εμάς γυρίζουν γύρω στο 7μηνο μετά τη γέννα. Γιατί καισαρική αν επιτρέπεται?

Το επάγγελμα μου είναι ελεύθερο και δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά. Αν συντρέξει βέβαια σοβαρός λόγος θα αναπληρώθω αναγκαστικά.

καισαρικη μάλλον και λέω μάλλον διότι ο γιατρός μου μου πε πως μπορώ Κ φυσιολογικά να γεννήσω. Αλλά δε νομίζω να θέλω κάτι τέτοιο.. Στην πρώτη μου γεννά γέννησα με καισαρική λόγω επιπλοκών τελ στιγμή και ομολογώ ήταν από τα ωραιότερα χειρουργεία. Το έζησα και δεν πόνεσα! Ήταν τετοιοσ Ο φόβος μου και η λαχτάρα μου που ακόμα Κ στην ανάνηψη που με είχαν ενώ οι άλλες κοπέλες ήταν ναρκωμένος εγώ ήμουν τσίτα και περίμενα την Μπέμπα μου. Μόλις την έβγαλαν από την κοιλιά μου τη ζήτησα αμέσως και κοιταζόμαστε αν δεν ξέρω πόση ώρα. Ναναι καλά π γιατρός μου που με άφησε... Μετά δεν πονούσα καθόλου! Με τέτοια λαχτάρα να είμαι μαζι της! Η διπλανή μου δεν μπορούσε από τον πόνο να δει το μωρό φαντάσου (κι αυτή καισαρική) εγώ ξέχασα πόνους τα πάντα. Πήρα νωρίτερα εξιτήριο με παρακάλια στον γιατρό. Φαντάσου τον παρακαλούσα να φάω φαγητό (μονο σουπεσ Πρέπει) και τελικά μου έφεραν ένα κοτόπουλο να! Είχα rooming in και έκοβα βολτεσ Στους διαδρόμους με το μωρό και την πεταλούδα στο χέρι. Οι μαίες μου φώναζαν και με νευριάζαν αφάνταστα. Γενικά οι μαίες ήταν η χειρότερη μου εμπειρία στο μαιευτήριο. Δε με βοηθούσαν στο θηλασμό, φώναζαν γενικωσ Και γενικώς ήθελα να τις δείρω. Όλα μόνη μου τα έκανα γιατί αυτές τα ζα μου αργα. Σε μια κοπέλα δίπλα μου μιλούσαν παρά πολύ άσχημα. Επειδή είχε μεγάλες θήλες και έκλαιγε νόμιζαν πως με τη φωνή θα την ηρεμήσουν . Καμμία εκπαίδευση στην γυναικεία ψυχολογία οι δεσποινιδουλες εκεί μεσα. Στο ΡΕα όλα αυτά παρεπιπτοντωσ. Η καημένη η κοπέλα δίπλα μου είχε τον πόνο της κι αυτές τις βλαμενες κι όλο έκλαιγε... 

άσε που είναι εκεί ο γιατρός μου να δω τι θα κάνω.. αναγκαστικά εκεί θα γεννήσω πάλι μου φαίνεται αλλά αυτή τη φορά θα πάω προετοιμασμένη με ένα ρόπαλο του μπέιζμπολ!!!!!!!

 

Εσείς που θα γέννησετε;;;

Στο σπίτι μετά μεγάλο πάρτυ!! δεν πονούσα χαιρόμουν το μωρό.

 Όποτε έτσι θα κάνω Κ τώρα - καισαρική- απλώς αυτή τη φορά από επιλογή. Γενικά δε μαρεσει να υποφέρω...:/ 

 

Ουτε και με το θηλασμό σκοπεύω πάλι να σκάσω. Όπως με πάει χαλαρά. Όπως έγραψα στην πρώτη μου εγκυμοσυνη τα πέρασα όλα έντονα. Και υπέφερα κιόλας, ψυχολογικά. Τα ήθελα όλα! Και Φύσιολ τοκετό και θηλασμό και όλα! Και μου πήγαν όλα αντίστροφα. Έτσι λοιπόν τώρα λειτουργώ κι εγώ αντίστροφα Κ ότι θέλει ο θεός. ;)

 

 

  • Μου αρέσει 1

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, modena είπε:

@Agusta και εγώ 7ωρη και 6 μέρες την βδομάδα και θα την εξαντλήσω την άδεια που δικαιούμαι σίγουρα γιατί νομίζω θα το χρειαστώ. Και εγώ ειδικά όταν είμαι πρωινή σερνομαι κατά τη διάρκεια της ημέρας. 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Πες μας ΠΗΤ να φτιάξω το πινακακι. Πότε έχεις την αυχενική είπες εσύ? Πρέπει να κοντοζυγωνει η μέρα φαντάζομαι.

Ναι επιτέλους να φύγει και αυτή η εβδομάδα. 7/2έχω την αυχενικη. Και πιθανή ημερομηνία βάση τελευταίας περιόδου 20/8...


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Το επάγγελμα μου είναι ελεύθερο και δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά. Αν συντρέξει βέβαια σοβαρός λόγος θα αναπληρώθω αναγκαστικά.

καισαρικη μάλλον και λέω μάλλον διότι ο γιατρός μου μου πε πως μπορώ Κ φυσιολογικά να γεννήσω. Αλλά δε νομίζω να θέλω κάτι τέτοιο.. Στην πρώτη μου γεννά γέννησα με καισαρική λόγω επιπλοκών τελ στιγμή και ομολογώ ήταν από τα ωραιότερα χειρουργεία. Το έζησα και δεν πόνεσα! Ήταν τετοιοσ Ο φόβος μου και η λαχτάρα μου που ακόμα Κ στην ανάνηψη που με είχαν ενώ οι άλλες κοπέλες ήταν ναρκωμένος εγώ ήμουν τσίτα και περίμενα την Μπέμπα μου. Μόλις την έβγαλαν από την κοιλιά μου τη ζήτησα αμέσως και κοιταζόμαστε αν δεν ξέρω πόση ώρα. Ναναι καλά π γιατρός μου που με άφησε... Μετά δεν πονούσα καθόλου! Με τέτοια λαχτάρα να είμαι μαζι της! Η διπλανή μου δεν μπορούσε από τον πόνο να δει το μωρό φαντάσου (κι αυτή καισαρική) εγώ ξέχασα πόνους τα πάντα. Πήρα νωρίτερα εξιτήριο με παρακάλια στον γιατρό. Φαντάσου τον παρακαλούσα να φάω φαγητό (μονο σουπεσ Πρέπει) και τελικά μου έφεραν ένα κοτόπουλο να! Είχα rooming in και έκοβα βολτεσ Στους διαδρόμους με το μωρό και την πεταλούδα στο χέρι. Οι μαίες μου φώναζαν και με νευριάζαν αφάνταστα. Γενικά οι μαίες ήταν η χειρότερη μου εμπειρία στο μαιευτήριο. Δε με βοηθούσαν στο θηλασμό, φώναζαν γενικωσ Και γενικώς ήθελα να τις δείρω. Όλα μόνη μου τα έκανα γιατί αυτές τα ζα μου αργα. Σε μια κοπέλα δίπλα μου μιλούσαν παρά πολύ άσχημα. Επειδή είχε μεγάλες θήλες και έκλαιγε νόμιζαν πως με τη φωνή θα την ηρεμήσουν . Καμμία εκπαίδευση στην γυναικεία ψυχολογία οι δεσποινιδουλες εκεί μεσα. Στο ΡΕα όλα αυτά παρεπιπτοντωσ. Η καημένη η κοπέλα δίπλα μου είχε τον πόνο της κι αυτές τις βλαμενες κι όλο έκλαιγε... 

άσε που είναι εκεί ο γιατρός μου να δω τι θα κάνω.. αναγκαστικά εκεί θα γεννήσω πάλι μου φαίνεται αλλά αυτή τη φορά θα πάω προετοιμασμένη με ένα ρόπαλο του μπέιζμπολ!!!!!!!

 

Εσείς που θα γέννησετε;;;

Στο σπίτι μετά μεγάλο πάρτυ!! δεν πονούσα χαιρόμουν το μωρό.

 Όποτε έτσι θα κάνω Κ τώρα - καισαρική- απλώς αυτή τη φορά από επιλογή. Γενικά δε μαρεσει να υποφέρω...:/ 

 

Ουτε και με το θηλασμό σκοπεύω πάλι να σκάσω. Όπως με πάει χαλαρά. Όπως έγραψα στην πρώτη μου εγκυμοσυνη τα πέρασα όλα έντονα. Και υπέφερα κιόλας, ψυχολογικά. Τα ήθελα όλα! Και Φύσιολ τοκετό και θηλασμό και όλα! Και μου πήγαν όλα αντίστροφα. Έτσι λοιπόν τώρα λειτουργώ κι εγώ αντίστροφα Κ ότι θέλει ο θεός. ;)

 

 

Καλημέρα εγκυουλες!

Εγώ Θεσσαλονίκη θέλω να γεννήσω! Το θέμα είναι ότι μέχρι στιγμής με παρακολουθεί γιατρός στην Ξάνθη κ ακόμη δν έχω ψάξει στη Θεσσαλονίκη! Μάλλον μετά το επόμενο ραντεβού θα απευθυνθώ σε γιατρό της Θεσσαλονίκης.. Προς το παρόν παίρνω γνώμες για να απευθυνθώ σε κάποιον γιατρό, τον επόμενο μηνα υπολογίζω!Γενικά έχω αγχωθεί λίγο με αυτό το θέμα.. κ δεν ξέρω αν είναι κ σωστή η επιλογή μου.. Θα ήθελα Θεσσαλονίκη γιατί η γιατρός μου αναλαμβάνει τοκετους στην Καβάλα κ μου φαίνεται λίγο κουλό να γεννήσω εκεί και ο άλλος λόγος είναι ότι είμαι από Θεσσαλονίκη κ νομίζω πως αισθάνομαι μεγαλύτερη ασφάλεια εκεί συν ότι στην Ξάνθη είμαι λιγότερο από ένα χρονο! Παρόλα αυτά επειδή η γιατρός μου είναι καλή, προβληματίζομαι πολύ.. Ουφ! Δεν ξέρω...


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

1. Agusta                                ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

2. Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 20/08/2018 Αυχενική 07/02

3. Maraki2018                      ΠΗΤ 22/08/2018 Αυχενική 05/02

4. Nefeli2014                        ΠΗΤ 24/08/2018

5. modena                            ΠΗΤ 24/08/2018 Αυχενική 06/02

6. marakiinlove                    ΠΗΤ 27/08/2018

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

Καλημέρα σε όλες!! Εμείς πρώτα ο Θεός λέμε να πάμε στο Μητέρα που συνεργάζεται ο γιατρός μας. Και το δημόσιο το σκεφτόμαστε αλλά εγώ προσωπικά θα ένιωθα καλύτερα με ε τον γιατρό μου.

@Agusta μου θα σου έλεγα εκεί που νιώθεις καλύτερα. Αν είναι η Θεσσαλονίκη, τότε εκεί.

@Nefeli2014 Με το ρόπαλο δεν λες τίποτα! Ειδικά για την πρώτη σου φορά είναι απαράδεκτο! Αυτές είναι που θα πρέπει να σου βοηθήσουν με τα βασικά υποτίθεται στην αρχή.. Χαρά στο κουράγιο σου!

 

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

@modena τέλειος ο πίνακας μας... Ο πιο όμορφος.... :-P  @Agusta πρέπει να το ψάξεις γρήγορα γιατί απ'όσο έχω ακούσει μετά τον τρίτο μήνα δύσκολα σε αναλαμβάνει άλλος γιατρός. Τουλάχιστον έτσι είναι εδώ στην Αθήνα. Εύχομαι να βρεις το νοσοκομείο που σε κάνει να νιώθεις άνετα και τον γιατρό που να σου εμπνέει εμπιστοσύνη.

Εγώ εάν δεν αλλάξει κάτι και να πάνε όλα καλά πρώτα ο Θεός στο νοσοκομείο Έλενα.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα!!!! Ειμαι στη δεκατη βδομαδα και σημερα εκανα τον πρωτο μου εμετο!!!! Σκετα υγρα λιγο πρασινουλικα....οχι πολλα...μεχρι τωρα ειχα ανακατεματα και δυσπνοια μονο...ειναι περιεργο;


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , elenistam είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!! Ειμαι στη δεκατη βδομαδα και σημερα εκανα τον πρωτο μου εμετο!!!! Σκετα υγρα λιγο πρασινουλικα....οχι πολλα...μεχρι τωρα ειχα ανακατεματα και δυσπνοια μονο...ειναι περιεργο;

Γιατί να είναι περίεργο?! Μάλλον έφαγες κάτι πρασινοειδες! Γι'αυτό και το χρώμα! Μην ανησυχείς, εμένα τουλάχιστον απολύτως φυσιολογικό μου φαίνεται!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, elenistam είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!! Ειμαι στη δεκατη βδομαδα και σημερα εκανα τον πρωτο μου εμετο!!!! Σκετα υγρα λιγο πρασινουλικα....οχι πολλα...μεχρι τωρα ειχα ανακατεματα και δυσπνοια μονο...ειναι περιεργο;

Καλώς την! Όχι κ μένα δεν μου φαίνεται περίεργο. Θεωρητικά θα σταματήσουν οι αναγουλες σιγά σιγά.. Εγώ νιώθω ήδη καλύτερα! Θύμησε μας ΠΗΤ κ αυχενική να σε βάλουμε στο πινακακι μας. Κάπου κοντά είμαστε εμείς αν θυμάμαι καλά.

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Πως πήγε το ρεπό σήμερα?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, modena είπε:

 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Πως πήγε το ρεπό σήμερα?

Αχ χθες είχα.. Σπίτι ξάπλα άραγμα.... ωραία ήταν.... κορίτσια έχετε πάρει κανένα κιλό εσείς? Φαίνεται η κοιλίτσα σας?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε με τις αναγούλες; Πράγματικα δεν αντέχω ώρες ώρες. Στην κόρη μου τόση ναυτία δεν ειχα! Ξυπνάω σα ζόμπι, το βράδυ δε μπορώ να κοιμηθώ ανακατεύομαι, έχω κόψει το κρέας όλα μου βρομάνε δεν τολμάω να καθαρίσω. Στη δουλειά κρατιέμαι και προσπαθώ να μη μιλάω πολύ. 

Μεχρι ποτέ άραγε αυτό το μαρτύριο;;;;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου!! Καταρχάς να ευχηθώ σε όλες σας να έχετε μια ανέφελη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Είμαι 26 ετων και πρώτα ο Θεός τον Αύγουστο περιμένω τα μωράκια μου (διδυμάκια)... Ακόμα δεν μου έχει δώσει ο γιατρός ΠΗΤ & ούτε έχουμε κλείσει αυχενική, τώρα διανύω την 10η εβδομάδα!! Θα μου άρεσε πολύ να ανταλλάσσουμε εμπειρίες & απόψεις για τις εγκυμοσύνες μας!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Mariloux είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Καταρχάς να ευχηθώ σε όλες σας να έχετε μια ανέφελη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Είμαι 26 ετων και πρώτα ο Θεός τον Αύγουστο περιμένω τα μωράκια μου (διδυμάκια)... Ακόμα δεν μου έχει δώσει ο γιατρός ΠΗΤ & ούτε έχουμε κλείσει αυχενική, τώρα διανύω την 10η εβδομάδα!! Θα μου άρεσε πολύ να ανταλλάσσουμε εμπειρίες & απόψεις για τις εγκυμοσύνες μας!!! 

Καλώς την. Αχ διδυμακια..... Θέλω να μου πεις τι έπαθες να το πω? τι ένιωσες όταν σου το είπε ο γιατρός? Είναι στον ίδιο σάκο? Έχεις κληρονομικότητα? 

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Χαρά Τριανταφυλλακι. είχα μια υποψία για δίδυμη κύηση λόγω της πολύ υψηλης χοριακης πριν καν την καθυστέρηση, αλλά όταν το επιβεβαιώσαμε στον υπέρηχο τρελάθηκα!! Η σύλληψη έγινε με εξωσωματική επειδή έχω αφαιρέσει και τις δυο μου σάλπιγγες και τα εμβρυα είναι σε διαφορετικούς σάκους!! Βέβαια η αλήθεια είναι οτι έχω κληρονομικότητα σε δίδυμη κύηση και αυτό με βολεύει πολύ επειδή δεν ξέρει κανεις οτι είχα μπει σε διαδικασία εξωσωματικης!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariloux είπε:

@Χαρά Τριανταφυλλακι. είχα μια υποψία για δίδυμη κύηση λόγω της πολύ υψηλης χοριακης πριν καν την καθυστέρηση, αλλά όταν το επιβεβαιώσαμε στον υπέρηχο τρελάθηκα!! Η σύλληψη έγινε με εξωσωματική επειδή έχω αφαιρέσει και τις δυο μου σάλπιγγες και τα εμβρυα είναι σε διαφορετικούς σάκους!! Βέβαια η αλήθεια είναι οτι έχω κληρονομικότητα σε δίδυμη κύηση και αυτό με βολεύει πολύ επειδή δεν ξέρει κανεις οτι είχα μπει σε διαδικασία εξωσωματικης!! 

Αχ μπράβο μπράβο γερά να είναι και καλοτυχα τα μωράκια σου. Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη θα κάνεις πολύ μεγάλη κοιλίτσα.... Φανταστικό....:-D

πρίν από 21 λεπτά , elenistam είπε:

ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΕΜΕΤΟ..ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ....ΠΗΤ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΗ...ΑΥΧΕΝΙΚΗ 22/2....ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 11 ΒΔΟΜΑΔΩΝ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΟΥΛ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΘΕΤΙΚΗ

Και εγώ 11εβδομάδων είμαι αλλά πητ μου βγαίνει 20 Αυγούστου εσένα γιατί σου βγαίνει 5Σεπτεμβρη. Σου είπε ο γιατρός ότι είναι μικρότερο το μωρούλι και ότι πας για Σεπτέμβριο?

  • Ευχαριστώ 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...