Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, guzel είπε:

Καλά βγάζεις τα οικογενειακά σου στην φόρα έτσι στεγνά ;;;

Η κοπέλα ήθελε να εκφράσει τους προβληματισμούς της και αυτό έκανε. Δεν έδωσε κανέναν στεγνά με ονόματα. Για να κάνεις σχόλια στη σελίδα σημαίνει ή ότι είσαι ήδη γονιός ή ότι θα γίνεις. Όπως και να έχει αν ισχύει κάτι από τα προηγούμενα, θα έπρεπε να ξέρεις πώς η εγκυμοσύνη  παρά το ροζ συννεφάκι της  προσμονής, είναι μια δυσκολη κατάσταση με τις ορμόνες στο φουλ, με παρατρεχαμενους να ανακατευονται, με μη κατανόηση και στήριξη κάθε φορά που χρειάζεται.  Νομίζεις ότι τα μέλη της ομάδας δεν  έχουν συναίσθηση του  τι  λένε δημόσια; Αν μπαίνεις  στη  σελίδα να σχολιάσεις μόνο για μπηχτές, σε λάθος σελιδα είσαι. 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Αυτό το τελευταίο ξαναπές το... Αυτό ειναξ που με στεναχωρεί περισσότερο από όλα.. Έχω σκοπό να την κάνω αυτή την κουβέντα. Δεν ξέρω αν θα βγει κάτι αλλά τουλάχιστον να το αποδεχτεί και να βρει εκείνος την λύση κι όχι εγώ με το ζόρι... Γιατί είναι κρίμα να χαλιομαστε ενώ ουσιαστικά προβλήματα δεν έχουμε.  Κι όμως αυτά τα μικρά φέρνουν ρήξεις. Ελπίζω να καταλάβει να αποδεχτεί και να βρει την λύση για να ισορροπήσει η κατάσταση. Του πετάω το μπαλάκι δηλαδή δε γίνεται διαφορετικά. Ούτε να τσιριζω Σα βλαμμένη γυναικούλα μπορώ ούτε να σπαζοκεφαλιάζω για αδυναμίες που δεν είναι δικές μου... 

νομιζω οτι το καταλαβαινει κ ο ιδιος το λαθος του αλλα δεν μπορει να πειθαρχησει! ε αυτα τα καθημερινα σε ολους υπαρχουν ετσι ειναι οι σχεσεις παντα κατι γινετε κ σου χαλαει την ηρεμια μην ανχωνεσε θα την βρειτε την λυση ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Heidelberg said:

Ναι, βρε guzel, γιατί όχι δηλαδή; Εμείς τόσο καιρό ως ομάδα έχουμε βγάλει τα εσώψυχά μας, ιατρικούς φακέλους, προβλήματα με σπίτια, συγγενείς, δουλειές, τα ψυχολογικά μας όλα. Το παράπονό της ήθελε να πει σε μια παρέα που θα την καταλάβει και θα την ηρεμήσει ίσως. Εσένα τι σε πείραξε ακριβώς;;;

Ε δε γίνεται να ρίχνουμε το φταιξιμο πάντα στον σύζυγό και η πεθερά να είναι η αγία ....

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Εγώ τι να πω που γύρισα από δουλειά και βρήκα τον άντρα μου να κοιμάται του καλού με ανοιχτό το στόμα και καθιστό με το κιν στο χερι και την μικρή να αλωνίζει στο σπίτι? Την είχε κοιμισει και μετά τον πήρε ο ύπνος. Εκείνη ξύπνησε μολισ άκουσε το αμάξι μου. Άνετα θα μπορούσε να βγει στο μπαλκόνι. Με άκουσε όλη η γειτονιά. Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά. Κτλαταννοω την κούραση του αλλά εδώ είναι πολύ σοβαρό το θέμα. Το χει ξανακάνει 2 φορές όταν ακόμα η μικρή μπούσουλαγε αλλά πέρασαν και δύο χρόνια. Τότε δε μιλιομασταν για μέρες. Δε φανταζόμουν ότι θα το ξανακάνει. Είμαι πολύ πολύ ταραγμένη... 

Δηλαδή τι? Να παρατήσω τη δουλειά μου να μαι αποικω? Να μην τον εμπιστεύομαι? Συζητάω με τους γονείς μου μπας και βρούμε μια λύση. Μια κοπέλα να τα προσέχει ώσπου να ρθω. Και Μιλάμε για 1 με 2 ώρες υπόθεση... Δεν το κάνει επίτηδες ρε γαμωτο. Απλά δεν αντέχει!!!! Η δουλειά αυτή τον τσακίζει. Τα χω παίξει απόψε και σας γράφω να εκτονωθώ κάπως. 

Όλα τα δίκια του κόσμου έχεις, δεν το συζητώ! Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι τουλάχιστον είχε ήδη κοιμηθεί η μικρή, πάλι καλά δηλαδή!

Είσαι κι εσύ κουρασμένη, και με την εγκυμοσύνη και με την δουλειά και με το παιδί. Δεν μπορείς να περνάνε όλα από το χέρι σου, λογικό είναι ότι θέλεις να μπορείς να βασίζεσαι 100% σε κάποιους. Απλώς, ας παραδεχτούμε ότι δεν το έκανε επίτηδες κι ο άντρας σου, η κούραση είναι άτιμο πράγμα!

Και για κοπέλα που ρωτάς, εννοείται πως θα βρεις και για λίγες ώρες! Είτε φοιτήτρια είτε άλλη μαμά που θέλει απλώς ένα χαρτζιλίκι, όχι ολόκληρο μισθό. Μια αγγελία να βάλεις πχ στο fb, να δεις πόσες απαντήσεις θα'χεις!

πρίν από 10 λεπτά , guzel είπε:

Ε δε γίνεται να ρίχνουμε το φταιξιμο πάντα στον σύζυγό και η πεθερά να είναι η αγία ....

Δεν κατάλαβα τι εννοείς, αλλά οκ...

Είσαι σίγουρη ότι είσαι στο σωστό cafè πάντως;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

@katia2018, αύριο έχεις nst, είπες; Επομένως ξέρεις τι θα κάνεις, μόλις γυρίσεις σπίτι, ε; ;-) Θα μπεις να μας ενημερώσεις!

Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Γέλασα ρε φιλενάδα!!! Εννοείται θα σας ενημερώσω αμέσως,στις 4 έχω ραντεβού.Μη σου πω απο εκεί που είμαι με τα καλώδια θα σας στείλω!!!! χαχαχα!!!

Σ'ευχαριστω πολύ κοριτσακι μου!

7 ώρες πρίν, guzel είπε:

Καλά βγάζεις τα οικογενειακά σου στην φόρα έτσι στεγνά ;;;

Αγαπητή guzel,

Εδώ είμαστε μια μεγάλη παρέα,που τόσο καιρό στηρίζουμε η μία την άλλη με τον καλύτερο τρόπο που μπορούμε. Η εγκυμοσύνη είναι μια πολύ δύσκολη περίοδος που χρήζει ιδιαίτερων χειρισμών και η συναναστροφή με άτομα που βρίσκονται στην ίδια κατάσταση μπορεί να αποδειχθεί ιδιαιτέρως βοηθητική και χρήσιμη για την ευαίσθητη  ψυχολογία της μέλλουσας μητέρας. Λυπουμαστε πολυ αν σε ενόχλησε κάτι στον τρόπο επικοινωνίας μας, αλλά έτσι έχουμε μάθει να επικοινωνούμε και να στηρίζουμε  η μία την άλλη όλον αυτόν τον καιρό. Αν κάποιος ενοχλείται από τον τρόπο αυτό, μπορεί να το εκφράζει και είτε να παραμένει στην παρέα μας είτε να αποχωρεί.

Σ'ευχαριστουμε πολύ!

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

νομιζω οτι το καταλαβαινει κ ο ιδιος το λαθος του αλλα δεν μπορει να πειθαρχησει! ε αυτα τα καθημερινα σε ολους υπαρχουν ετσι ειναι οι σχεσεις παντα κατι γινετε κ σου χαλαει την ηρεμια μην ανχωνεσε θα την βρειτε την λυση ! 

Νεφέλη μου,θα συμφωνήσω απόλυτα με τη Λίνα!

Αυτά συμβαίνουν σε όλες τις οικογένειες.Παντα όλες οι μάνες θυμώνουμε με τους μπαμπάδες που δε δίνουν τη δέουσα σημασία σε ορισμένα καίριας σημασίας για εμάς ζητήματα.Για παράδειγμα,ο δικός μου αδυνατεί να κατανοήσει γιατί θα πρέπει το παιδί να πλένει τα χέρια του όσο συχνά θέλω εγώ ή να κάνει μπάνιο κάθε φορά μετά την παιδική χαρά ή  το σχολείο, ειδικά τώρα που είναι καλοκαίρι.Του έχω ζητήσει να σεβαστεί αυτό που του λέω, χωρίς να του εξηγώ πολλά πολλά,απλώς και μόνο επειδή η μάνα ξέρει.Αυτος επειδή βαριέται λέει "έλα μωρέ τι θα πάθει?". Όσο όμως μεγαλώνει το παιδί,του έχει γίνει βίωμα αυτή η ρουτίνα και το ζητάει μόνο του,οπότε ο πατέρας δεν έχει κι άλλη επιλογή.

Λίγη υπομονή Νεφελακι,είναι κάπως μικρή ακόμη η κορούλα σου,αλλά να ξέρεις ότι τα καταλαβαίνει όλα,όλες τις νουθεσίες και συμβουλές σου!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , katia2018 είπε:

Γέλασα ρε φιλενάδα!!! Εννοείται θα σας ενημερώσω αμέσως,στις 4 έχω ραντεβού.Μη σου πω απο εκεί που είμαι με τα καλώδια θα σας στείλω!!!! χαχαχα!!!

Σ'ευχαριστω πολύ κοριτσακι μου!

Κάτια μου σήμερα σας διάβασα κ έχω μόνο να συμφωνήσω με όσα είπαν οι φιλενάδες μας! Αρχικά με το καλό να μας φέρεις τα νέα από το γιατρό! Καλό θα ήταν μετά να πάτε για ένα καφεδάκι κάπου με τον άντρα σου, να ξεφύγεις.. Δεδομένης της κατάστασης μέσα στο σπίτι είναι δύσκολο να ανέβεις ψυχολογικά αν είσαι κλεισμένη μέσα. Το λέω γιατί το βλέπω κ σε μένα, τώρα που ήρθα Θεσσαλονίκη όσο περισσότερο μένω σπίτι τόσο πέφτω ψυχολογικά, γιατί κ εγώ έχω συνηθίσει την άνεση του σπιτιού μου κ ακόμα κ εδώ που είναι το πατρικό μου κ έχω κ βοήθεια, αν κάτσω όλη μέρα μέσα τρελαίνομαι! Προσπάθησε να πας κάπου εκεί κοντά, η περιοχή σου έχει αρκετά μαγαζάκια να πιεις ένα χυμό! Το μωρό σου πλέον είναι ασφαλές, προσπάθησε να διώξεις τις αρνητικές σκέψεις, τα δύσκολα πέρασαν μένει η συνάντηση με τα μωρά μας! Βγες για ένα φαγητό με τον άντρα σου, προσπάθησε να κάνεις όμορφες σκέψεις για τα παιδιά σου κ θα περάσει ο καιρός!

  • Μου αρέσει 3

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Agusta είπε:

Κάτια μου σήμερα σας διάβασα κ έχω μόνο να συμφωνήσω με όσα είπαν οι φιλενάδες μας! Αρχικά με το καλό να μας φέρεις τα νέα από το γιατρό! Καλό θα ήταν μετά να πάτε για ένα καφεδάκι κάπου με τον άντρα σου, να ξεφύγεις.. Δεδομένης της κατάστασης μέσα στο σπίτι είναι δύσκολο να ανέβεις ψυχολογικά αν είσαι κλεισμένη μέσα. Το λέω γιατί το βλέπω κ σε μένα, τώρα που ήρθα Θεσσαλονίκη όσο περισσότερο μένω σπίτι τόσο πέφτω ψυχολογικά, γιατί κ εγώ έχω συνηθίσει την άνεση του σπιτιού μου κ ακόμα κ εδώ που είναι το πατρικό μου κ έχω κ βοήθεια, αν κάτσω όλη μέρα μέσα τρελαίνομαι! Προσπάθησε να πας κάπου εκεί κοντά, η περιοχή σου έχει αρκετά μαγαζάκια να πιεις ένα χυμό! Το μωρό σου πλέον είναι ασφαλές, προσπάθησε να διώξεις τις αρνητικές σκέψεις, τα δύσκολα πέρασαν μένει η συνάντηση με τα μωρά μας! Βγες για ένα φαγητό με τον άντρα σου, προσπάθησε να κάνεις όμορφες σκέψεις για τα παιδιά σου κ θα περάσει ο καιρός!

Έλα ρε Agusta,που είσαι κοριτσακι μου,σε χάσαμε!Ηρθες στην πόλη μας και άρχισες τις βόλτες στα μαγαζιά φαίνεται !!!! χαχαχα!! Σ'ευχαριστω πολύ για την υποστήριξη σου! Θα μου πάρει και καλλιέργεια για στρεπτόκοκκο σήμερα!Πρώτη φορά που δε θα δω τράχηλο μετά από 5 μήνες!!Τα λέμε αργότερα με νεότερα!

Υ.Γ. Δεν το βλέπω για καφέ,κάθε απόγευμα πάνε παιδική χαρά με την κόρη!!Είναι η δικη τους ώρα!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πλησιάζουμε όλες, τον φάγαμε τον γάιδαρο!! Η @iwanna24 σαραντιζει κιόλας! Αλήθεια, το κρατήσατε και δεν βγαίνατε ή πήγατε καμία βόλτα;; @Mariloux @rapounzel_rapounzel πολύ καλά τα κιλά σας! Πότε έχετε επόμενο ραντεβού;; @samiam η ψυχολογία μας είναι το Α και το Ω, εάν. Σου έδωσε ο γιατρός το οκ να βγαίνεις, αυτό να κάνεις! Αυτή την περίοδο είμαστε όλες πιο ευάλωτες ξαι Καλά θα κάνουμε να κοιτάξουμε κ τον εαυτό μας λίγο! Χθες που παρακολούθησα μάθημα θηλασμού στην κλινική που θα γεννήσω, η μαία μας είπε ότι τα μωρά μας θέλουν ευτυχισμένες και χαρούμενες μαμάδες για να είναι κ αυτά καλά!

πρίν από 6 λεπτά , katia2018 είπε:

Έλα ρε Agusta,που είσαι κοριτσακι μου,σε χάσαμε!Ηρθες στην πόλη μας και άρχισες τις βόλτες στα μαγαζιά φαίνεται !!!! χαχαχα!! Σ'ευχαριστω πολύ για την υποστήριξη σου! Θα μου πάρει και καλλιέργεια για στρεπτόκοκκο σήμερα!Πρώτη φορά που δε θα δω τράχηλο μετά από 5 μήνες!!Τα λέμε αργότερα με νεότερα!

Υ.Γ. Δεν το βλέπω για καφέ,κάθε απόγευμα πάνε παιδική χαρά με την κόρη!!Είναι η δικη τους ώρα!!!

Χαχαχα χθες πήγα Απολλωνια Πολιτεία  για σεντόνια κλπ αλλά δεν την πάλεψα κ εγώ! Πολύ βαβούρα και φυσικά ούτε καν να παραχωρήσουν θέση στο ταμείο! Το μεσημέρι είχα κ μάθημα στην κλινική, ε το απόγευμα πήγα για ένα καφεδάκι στη γειτονιά! Αλλά σας σκέφτομαι όλες να ξέρετε! Τώρα θα μπω στο fb να δω κ εκεί τα νέα!! Στην παιδική χαρά αν πας κ εσύ σε κανένα παγκάκι να καθίσεις και να χαζεύεις την κόρη;; Κάποια επιλογή θα υπάρχει! Τον τράχηλο δεν σε νοιάζει να τον δεις, όλα πάνε καλά κ το μόνο που μας μένει είναι να δούμε τα νινια μας! Έτσι να σκέφτεσαι κ να σκεφτόμαστε όλες!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Agusta είπε:

Κορίτσια πλησιάζουμε όλες, τον φάγαμε τον γάιδαρο!! Η @iwanna24 σαραντιζει κιόλας! Αλήθεια, το κρατήσατε και δεν βγαίνατε ή πήγατε καμία βόλτα;; @Mariloux @rapounzel_rapounzel πολύ καλά τα κιλά σας! Πότε έχετε επόμενο ραντεβού;; @samiam η ψυχολογία μας είναι το Α και το Ω, εάν. Σου έδωσε ο γιατρός το οκ να βγαίνεις, αυτό να κάνεις! Αυτή την περίοδο είμαστε όλες πιο ευάλωτες ξαι Καλά θα κάνουμε να κοιτάξουμε κ τον εαυτό μας λίγο! Χθες που παρακολούθησα μάθημα θηλασμού στην κλινική που θα γεννήσω, η μαία μας είπε ότι τα μωρά μας θέλουν ευτυχισμένες και χαρούμενες μαμάδες για να είναι κ αυτά καλά!

Χαχαχα χθες πήγα Απολλωνια Πολιτεία  για σεντόνια κλπ αλλά δεν την πάλεψα κ εγώ! Πολύ βαβούρα και φυσικά ούτε καν να παραχωρήσουν θέση στο ταμείο! Το μεσημέρι είχα κ μάθημα στην κλινική, ε το απόγευμα πήγα για ένα καφεδάκι στη γειτονιά! Αλλά σας σκέφτομαι όλες να ξέρετε! Τώρα θα μπω στο fb να δω κ εκεί τα νέα!! Στην παιδική χαρά αν πας κ εσύ σε κανένα παγκάκι να καθίσεις και να χαζεύεις την κόρη;; Κάποια επιλογή θα υπάρχει! Τον τράχηλο δεν σε νοιάζει να τον δεις, όλα πάνε καλά κ το μόνο που μας μένει είναι να δούμε τα νινια μας! Έτσι να σκέφτεσαι κ να σκεφτόμαστε όλες!

Εγω βγηκα αμεσως...η μικρη στη βδομαδα πηγαμε παιδιατρο...στις 20 μερες καφε   και απο τοτε καθε μερα εξω για καφε ή φαγητο!

  • Μου αρέσει 4

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγω βγηκα αμεσως...η μικρη στη βδομαδα πηγαμε παιδιατρο...στις 20 μερες καφε   και απο τοτε καθε μερα εξω για καφε ή φαγητο!

Τέλεια! Χθες γι'αυτό μάλωνα με τη μαμά μου, μου έλεγε εγώ αν θέλω να βγω στις 20ημέρες, αλλά το μωρό να σαραντίσει λέει πρώτα! Λέω θα κάνω ότι μου πει η παιδίατρος!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Agusta είπε:

Τέλεια! Χθες γι'αυτό μάλωνα με τη μαμά μου, μου έλεγε εγώ αν θέλω να βγω στις 20ημέρες, αλλά το μωρό να σαραντίσει λέει πρώτα! Λέω θα κάνω ότι μου πει η παιδίατρος!

Εμάς κορίτσι χτες στο σεμινάριο του ΠΕΔΥ μας είπαν ότι το σαραντισμα είναι βλακείες κ αν το θέλουμε πάμε κ στη θάλασσα. Όχι να μπει το παιδί προφανώς ή να κάτσει στον ήλιο. Απλά τις πρώτες μέρες μόνο σε ανοιχτούς αεριζόμενους χώρους. Οι γύρω μας κ ειδικά τα παιδάκια είναι"επικίνδυνοι" μέχρι τον 6ο μήνα του παιδιού. Οπότε τους προσέχουμε anyway ασχέτως σαραντισματος.

Το σαραντισμα έχει ουσία όσον αφορά την εδραίωση του θηλασμού κ μονο σαν περίοδος προσαρμογής δηλαδή.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Agusta είπε:

Τέλεια! Χθες γι'αυτό μάλωνα με τη μαμά μου, μου έλεγε εγώ αν θέλω να βγω στις 20ημέρες, αλλά το μωρό να σαραντίσει λέει πρώτα! Λέω θα κάνω ότι μου πει η παιδίατρος!

Αντε καλε...εμενα γεννηθηκε 36η βδομαδα γι αυτο την κρατησα 20 μερες...αλλιως και πιο νωρις θα την εβγαζα

  • Μου αρέσει 3

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agusta είπε:

@Mariloux @rapounzel_rapounzel πολύ καλά τα κιλά σας! Πότε έχετε επόμενο ραντεβού;;

Εγώ επόμενο ραντεβού έχω στις 20/07 όπου θα είμαι 34&5.. Σκέφτομαι οτι ίσως τότε μου δώσει και ημερομηνία για τον τοκετό!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agusta είπε:

Κορίτσια πλησιάζουμε όλες, τον φάγαμε τον γάιδαρο!! Η @iwanna24 σαραντιζει κιόλας! Αλήθεια, το κρατήσατε και δεν βγαίνατε ή πήγατε καμία βόλτα;; @Mariloux @rapounzel_rapounzel πολύ καλά τα κιλά σας! Πότε έχετε επόμενο ραντεβού;; @samiam η ψυχολογία μας είναι το Α και το Ω, εάν. Σου έδωσε ο γιατρός το οκ να βγαίνεις, αυτό να κάνεις! Αυτή την περίοδο είμαστε όλες πιο ευάλωτες ξαι Καλά θα κάνουμε να κοιτάξουμε κ τον εαυτό μας λίγο! Χθες που παρακολούθησα μάθημα θηλασμού στην κλινική που θα γεννήσω, η μαία μας είπε ότι τα μωρά μας θέλουν ευτυχισμένες και χαρούμενες μαμάδες για να είναι κ αυτά καλά!

Χαχαχα χθες πήγα Απολλωνια Πολιτεία  για σεντόνια κλπ αλλά δεν την πάλεψα κ εγώ! Πολύ βαβούρα και φυσικά ούτε καν να παραχωρήσουν θέση στο ταμείο! Το μεσημέρι είχα κ μάθημα στην κλινική, ε το απόγευμα πήγα για ένα καφεδάκι στη γειτονιά! Αλλά σας σκέφτομαι όλες να ξέρετε! Τώρα θα μπω στο fb να δω κ εκεί τα νέα!! Στην παιδική χαρά αν πας κ εσύ σε κανένα παγκάκι να καθίσεις και να χαζεύεις την κόρη;; Κάποια επιλογή θα υπάρχει! Τον τράχηλο δεν σε νοιάζει να τον δεις, όλα πάνε καλά κ το μόνο που μας μένει είναι να δούμε τα νινια μας! Έτσι να σκέφτεσαι κ να σκεφτόμαστε όλες!

Τα σήκωσες όλα στην Απολλωνια, είμαι σίγουρη!Για προτεραιότητα ούτε λόγος,το έχουμε καταλάβει!! Πώς ήταν στη Γενική Κλινική,σου άρεσε?Προς εκεί κλίνω να πάω,αλλά θα δούμε εκείνη την ώρα...

Σ'ευχαριστουμε πολύ!!

πρίν από 51 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αντε καλε...εμενα γεννηθηκε 36η βδομαδα γι αυτο την κρατησα 20 μερες...αλλιως και πιο νωρις θα την εβγαζα

Ιωάννα,δε μπήκε καθόλου θερμοκοιτίδα έτσι?Τα κιλά της πώς ήταν?36 ακριβώς γεννησες?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , katia2018 είπε:

Τα σήκωσες όλα στην Απολλωνια, είμαι σίγουρη!Για προτεραιότητα ούτε λόγος,το έχουμε καταλάβει!! Πώς ήταν στη Γενική Κλινική,σου άρεσε?Προς εκεί κλίνω να πάω,αλλά θα δούμε εκείνη την ώρα...

Σ'ευχαριστουμε πολύ!!

Ιωάννα,δε μπήκε καθόλου θερμοκοιτίδα έτσι?Τα κιλά της πώς ήταν?36 ακριβώς γεννησες?

Γεννησα 35 και 6 με βαση ΤΕΠ και 37 και 6 υπερηχογραφικα...3 κιλα γεννηθηκε...μπηκε το πρωτο 5ωρο θερμοκοιτιδα. Ειναι ομως πολιτικη της κλινικης να μπαινουν ολα τα νεογεννητα το πρωτο 5ωρο. Δεν αντιμετωπισαμε καποιο θεμα περα απο ικτερο...οχι σε τραγικα πλαισια. Παντα ηταν στο οριο απλα δωσαμε καποια χρηματα επιπλεον και κατσαμε 2 μερες ακομα. Μετα την 35η βδομαδα και δη τα κοριτσια δεν εχουν θεμα!

Τα αγορια πιο πολυ με τα αναπνευστικα. Ετσι μας ειπε η παιδιατρος!

Τωρα σκεψου εχει ανεβει αρκετα στην καμπυλη...εχει παρει ηδη1.5 κιλο..δηλαδη βγηκε 2.720 και τωρα ειναι πανω απο 4 κιλα!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...