Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      εχεις παιδακι;

      ηταν οι μοναδικες εγκυμοσυνες σου;καιρος προσπαθειων;

      κ η αλλη ετσι τοσο νωρις ηταν;ειχες κανει υπερηχο;

      ενδοκρινολογο μπορεις να πας,κ αιματολογο-ανοσολογο

      κ καποιες βασικες εξετασεις ο συζυγος

      για βιοχημικη μπορει να ειναι κ θεμα προγεστερονης μηπως ειχες ελεγξει;η στη μητρα αλλα πιστευω θα σου ειχε πει κτ ο γιατρος

      Εχω ενα παιδακι ναι...μετραω 3 εγκυμοσυνες πλεον και οι 2 οδηγησαν σε αποβολη...η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ ευκολη δεν ειχα τετοιου ειδπυς θεματα και ηταν πριν 3 χρονια...η 2η και η 3η ηταν μια τον οκτωβρη και μια τωρα...δεν δυσκολευτηκα στην συλληψη...στην 2η στον 2ο μηνα προσπαθειων και τωρα στον 1ο μηνα κατευθειαν...αλλα και οι 2 δεν πηγαν καλα...τωρα στην τριτη εγκυμοσυνη με ειχε ξεκινησει απο την αρχη utrogestan ο γιατρος..

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Agusta είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά τη μαμά σου, είναι πρόσφατο; Σε τέτοιες περιπτώσεις δεν χρησιμοποιούνται βλαστοκύτταρα από τη Δημόσια Τράπεζα; Αυτό σκέφτομαι, εμείς να τα δώσουμε με όλη μας την καρδιά, το θέμα είναι να πιάσουν τόπο και να μην είναι απλά φυλαγμένα στην τράπεζα.

Αα κ δωρεά κ φύλαξη πώς γίνεται; Δηλαδή αν σου τα φυλάξουν, δεν παύει να είναι δωρεά;; Αφού τα φυλάνε για δική σου οικογενειακή χρήση..Εμένα δεν μου είπαν κάτι τέτοιο αλλά ίσως να μην ισχύει εδώ που βρίσκομαι εγώ. Ο δικός μου φόβος είναι μόνο το παιδί,αν το επηρεάσει κάπου..

πρίν από 25 λεπτά , Heidelberg είπε:

Κι εγώ σήμερα έκανα αυτά τα υποχρεωτικά (να δω τα βίντεο, να απαντήσω τα ερωτηματολόγια κλπ) και τώρα περιμένω να επικοινωνήσουν, για να μου στείλουν το βαλιτσάκι. Κι ενώ ήμουν σίγουρη για την δωρεά (η μαμά μου έχει αιματολογικό καρκίνο, οπότε έχω μεγάλη ευαισθησία σε αυτό το θέμα) και στο τσακ να πείσω και τον άντρα μου (το σκεφτόταν και για φύλαξη), σήμερα που έμαθα ότι στην Δημόσια τράπεζα μπορείς να κάνεις και δωρεά και φύλαξη παράλληλα, μπερδεύτηκα! Είναι και 800€ βέβαια...Καλύτερα να μην την ήξερα αυτήν την δυνατότητα, να μην μπω καθόλου στο δίλημμα...

Λυπάμαι πολύ για τη μητέρα σου κοριτσάκι μου!!Τότε εχω περάσει κι εγώ με τη δική μου.Πως είναι η κατάσταση της τώρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , katia2018 είπε:

 

Είναι σταθερή με τις θεραπείες της, μη αναστρέψιμη κατάσταση (ένα σπάνιο λέμφωμα) αλλά σταθερή προς το παρόν τουλάχιστον. Αυτός όμως είναι και ο λόγος που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μπορέσει να έρθει για την γέννα (η επόμενη θεραπεία της πέφτει την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου, πολύ κοντά δηλαδή στην ΠΗΤ).

Ο δε μπαμπάς μου έχει το κλασσικό στον πνεύμονα, οπότε τα'χεις περάσει και καταλαβαίνεις...:(:(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Heidelberg είπε:

Αν κανείς δωρεά, τα δίνεις προς χρήση όλων, δεν έχεις προτεραιότητα  μετά ή κάτι τέτοιο, και είναι και ανώνυμο. Αλλά σε αυτήν την περίπτωση θα μπορούσαν πχ να επωφεληθούν άνθρωποι σαν την μαμά μου από κάτι υγιές που θα πετιόταν (η μαμά μου κοντεύει δύο χρόνια τώρα που κάνει θεραπείες, δεν έχει χρειαστεί ακόμα μεταμόσχευση ευτυχώς. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!).

Αν πληρώσεις όμως και για φύλαξη, μοιράζουν την ποσότητα που χρειάζονται, θέτουν την μισή προς χρήση όλων και την υπόλοιπη την φυλάσσουν για την οικογένεια (αυτό που κάνουν οι ιδιωτικές τράπεζες δηλαδή). Σε αυτήν την περίπτωση πληρώνεις τα 800€ για την φύλαξη ειδικά για εσένα.

Αυτό τουλάχιστον ισχύει για την Τράπεζα στην Αθήνα, μήπως στην Θεσσαλονίκη δεν λειτουργεί έτσι;

Τώρα το καταλαβα! Δεν γνώριζα ότι μπορείς να φυλάξεις τη μισή ποσότητα.. Μάλλον δεν ισχύει εδώ, δεν το αναφερει κάπου στο ενημερωτικό υλικό που μου έδωσαν. Από αυτά που εχω διαβάσει για ιδιωτική φύλαξη πάντως, δεν πείθομαι να τα φυλάξω, είναι κ τα λεφτά βέβαια.. Θα μπορούσες να τα φυλουσες για τη μαμά σου εάν χτύπα ξύλο χρειαζόταν; Γιατί έχω διαβάσει ότι μόνο σε αδερφάκι μπορούν να χρησιμοποιηθούν.

πρίν από 9 λεπτά , Heidelberg είπε:

Είναι σταθερή με τις θεραπείες της, μη αναστρέψιμη κατάσταση (ένα σπάνιο λέμφωμα) αλλά σταθερή προς το παρόν τουλάχιστον. Αυτός όμως είναι και ο λόγος που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μπορέσει να έρθει για την γέννα (η επόμενη θεραπεία της πέφτει την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου, πολύ κοντά δηλαδή στην ΠΗΤ).

Ο δε μπαμπάς μου έχει το κλασσικό στον πνεύμονα, οπότε τα'χεις περάσει και καταλαβαίνεις...:(:(

Δύσκολη η κατάσταση, αλλά θα τους δώσεις μεγάλη χαρά με τον μπέμπη.. Κ ειδικά όταν πάτε να τους δείτε κ να τον δουν από κοντά!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , katia2018 είπε:

Όντως πρέπει να βγαίνουμε λίγο λίγο κάθε μέρα εμείς με την ξάπλα για να αρχίσει να συνηθίζει το σώμα μας.Εσυ πως πας?Ο τράχηλος?Ωχ πάλι την είπα αυτή τη λέξη!!! ΧΑΧΑΧΑ!

Χαχαχαχαχχα ακόμα ξάπλα , σταθερά προς το παρον, αλλά ο τράχηλος  είναι μόνιμα κάτω από 1 εκ. Από 0.5- 0.8 κυμαίνεται. Θα βγάλω τον πεσσο 36η βδομαδα δεν ξέρω ποσο θα αντεξει από εκεί και πέρα. Η μπέμπα ήταν 1,5 κιλό στην 30 βδομάδα και γενικά πάμε καλά. Ελπίζω να φτάσω 37. Μεχρι τοτε εσείς όλες θα έχετε γεννήσει πιστεύω .

Θα με βάλετε και μένα στην ομάδα σας στο φβ. Μάλλον και γω από μανούλα Σεπτεμβρίου θα γίνω μανούλα Αυγούστου.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Είναι σταθερή με τις θεραπείες της, μη αναστρέψιμη κατάσταση (ένα σπάνιο λέμφωμα) αλλά σταθερή προς το παρόν τουλάχιστον. Αυτός όμως είναι και ο λόγος που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μπορέσει να έρθει για την γέννα (η επόμενη θεραπεία της πέφτει την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου, πολύ κοντά δηλαδή στην ΠΗΤ).

Ο δε μπαμπάς μου έχει το κλασσικό στον πνεύμονα, οπότε τα'χεις περάσει και καταλαβαίνεις...:(:(

Έχετε αγώνα μεγάλο,σε καταλαβαίνω απόλυτα.Κι εμείς δέκα χρόνια,με δύο φορές μετάσταση ανά πενταετία,από μαστό ξεκινήσαμε και μετά παντού.Να της δίνεις χαρές όσο μπορείς και τώρα με το μωρό.Εμεις ίσα που το πρόλαβε ένα χρόνο,αλλά ούτε αγκαλιά δε μπορούσε να το κρατήσει.Ο Θεός ξέρει...Έχεις όλη μου την υποστήριξη!!

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Χαχαχαχαχχα ακόμα ξάπλα , σταθερά προς το παρον, αλλά ο τράχηλος  είναι μόνιμα κάτω από 1 εκ. Από 0.5- 0.8 κυμαίνεται. Θα βγάλω τον πεσσο 36η βδομαδα δεν ξέρω ποσο θα αντεξει από εκεί και πέρα. Η μπέμπα ήταν 1,5 κιλό στην 30 βδομάδα και γενικά πάμε καλά. Ελπίζω να φτάσω 37. Μεχρι τοτε εσείς όλες θα έχετε γεννήσει πιστεύω .

Θα με βάλετε και μένα στην ομάδα σας στο φβ. Μάλλον και γω από μανούλα Σεπτεμβρίου θα γίνω μανούλα Αυγούστου.

Μια χαρά θα φτάσεις στο στόχο όλων μας,στις πολυπόθητες 37!!Μιλά με modena για το fb!Τα κιλά σας πολύ καλά!!Όλα καλά θα πάνε!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Τέλεια! Χθες γι'αυτό μάλωνα με τη μαμά μου, μου έλεγε εγώ αν θέλω να βγω στις 20ημέρες, αλλά το μωρό να σαραντίσει λέει πρώτα! Λέω θα κάνω ότι μου πει η παιδίατρος!

Κι εγω στις 20 μέρες θα το βγάλω η παιδίατρος θα σου πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα το σαραντισμα είναι θέμα θρησκειας

10 ώρες πρίν, Mariloux είπε:

Εγώ επόμενο ραντεβού έχω στις 20/07 όπου θα είμαι 34&5.. Σκέφτομαι οτι ίσως τότε μου δώσει και ημερομηνία για τον τοκετό!! 

Σίγουρα θα σου δώσει με 2διμακια 36 βδομάδα σίγουρα 

  • Μου αρέσει 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Τώρα το καταλαβα! Δεν γνώριζα ότι μπορείς να φυλάξεις τη μισή ποσότητα.. Μάλλον δεν ισχύει εδώ, δεν το αναφερει κάπου στο ενημερωτικό υλικό που μου έδωσαν. Από αυτά που εχω διαβάσει για ιδιωτική φύλαξη πάντως, δεν πείθομαι να τα φυλάξω, είναι κ τα λεφτά βέβαια.. Θα μπορούσες να τα φυλουσες για τη μαμά σου εάν χτύπα ξύλο χρειαζόταν; Γιατί έχω διαβάσει ότι μόνο σε αδερφάκι μπορούν να χρησιμοποιηθούν.

Δύσκολη η κατάσταση, αλλά θα τους δώσεις μεγάλη χαρά με τον μπέμπη.. Κ ειδικά όταν πάτε να τους δείτε κ να τον δουν από κοντά!

Αυτό με την φύλαξη για ιδία χρήση πρέπει να'ναι σχετικά καινούργιο και στην Αθήνα, από ό,τι κατάλαβα. Για ιδιωτική τράπεζα ούτε εγώ θα το συζητούσα, δεν τις εμπιστεύομαι. Θεωρητικά μπορώ να τα φυλάξω για την μαμά μου, ναι, αλλά πλέον η ιστοσυμβατότητα μεταξύ εγγονών και παππούδων είναι μικρή, οπότε σε περίπτωση ανάγκης απευθύνονται όλοι σε δημόσιες τράπεζες. 

Πάντως, το απογοητευτικό από αυτά που παρακολούθησα χθες ήταν ότι από το σύνολο όσων δωρίζονται, τελικά μόνο το 25% φυλάσσονται. Τα υπόλοιπα κρίνονται ακατάλληλα ή μη επαρκή ή έχουν μολυνθεί κατά την συλλογή, μεταφορά κλπ και όντως πάνε χαμένα.

Μπαίνω και επισήμως στον 9ο σήμερα, κοιλίτσες μου! Πλησιάζουμε!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Ιωάννα μου , σ'ευχαριστω πολύ! Σήμερα είμαι 35+6.Δες το με το γάλα πώς πάτε και μου λες, γιατί με ενδιαφέρει,αν χρειαστεί,που πολύ πιθανό να χρειαστεί!!!Τα κιλά μας σήμερα 2500.Δεν είναι και κανένα τρελό μωρό στο βάρος,αλλά αναπτύσσεται νορμάλ.Θα δούμε...

Κοροτσια μου γύρισα από γιατρό!Δόξα τω Θεώ, όλα πάνε καλά!Το nst πολύ καλό,καμία σύσπαση δε φάνηκε και οι παλμοί αντιστοιχούν στις κινήσεις του.Τα κιλά μας δεν είναι και τρελά,είμαστε 2500,αλλά μου λέει αφού η αναπτυξη είναι σταθερή αυτό μας νοιάζει.Το αμνιακό ΟΚ,όλες οι λίμνες εντάξει.Τραχηλο δεν είδαμε, σταματήσαμε την περασμένη εβδομάδα και δε θα ξαναδούμε.Το τέλος μιας εποχής δηλαδή με τον τράχηλο!!! Μου πήρε και καλλιέργεια για στρεπτόκοκκο!Οι αιματολογικές ήταν εντάξει!

Αυτά... περιμένουμε τα νέα και από υπόλοιπες!!!

Μπράβο κοριτσαρα μου!!!!μια χαρά είναι,θα είναι λίγο μινιον τα μικρακια μας εμάς!!!μοντελακακια!!!τράχηλο και εμείς σταματησαμε, δεν έχει ουσία πλέον!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλίτσες!

2 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Αυτό με την φύλαξη για ιδία χρήση πρέπει να'ναι σχετικά καινούργιο και στην Αθήνα, από ό,τι κατάλαβα. Για ιδιωτική τράπεζα ούτε εγώ θα το συζητούσα, δεν τις εμπιστεύομαι. Θεωρητικά μπορώ να τα φυλάξω για την μαμά μου, ναι, αλλά πλέον η ιστοσυμβατότητα μεταξύ εγγονών και παππούδων είναι μικρή, οπότε σε περίπτωση ανάγκης απευθύνονται όλοι σε δημόσιες τράπεζες. 

Πάντως, το απογοητευτικό από αυτά που παρακολούθησα χθες ήταν ότι από το σύνολο όσων δωρίζονται, τελικά μόνο το 25% φυλάσσονται. Τα υπόλοιπα κρίνονται ακατάλληλα ή μη επαρκή ή έχουν μολυνθεί κατά την συλλογή, μεταφορά κλπ και όντως πάνε χαμένα.

Μπαίνω και επισήμως στον 9ο σήμερα, κοιλίτσες μου! Πλησιάζουμε!!

Ναι πλησιάζουμε!! Σε λίγο καιρό θα λέμε τα νέα μας για τα γεννημένα μωρά μας!! Πόσο κοιμούνται, πόσο τρώνε, πόσο κλαίνε!! Εσύ που είσαι πιο διαβασμένη από εμένα, κρίνεις ότι δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα από το κόψιμο του ομφάλιου στο μωρό, γιατί σίγουρα 2-3 λεπτά δεν θα μείνει (νομίζω μένει για 1λεπτό) αφού θα δωρίσουμε τα βλαστοκύτταρα.

@rapounzel_rapounzel πώς είσαι σήμερα;; Εγώ χθες το βράδυ σηκώθηκα άγαρμπα για νερό κ ένιωσα ένα πόνο χαμηλά, κ τσιμπηματακια μετά χαμηλά στο πιπι κ τρόμαξα λίγο, σήμερα είχα αρκετά υγρά.. Ελπίζω να μην σημαίνουν κάτι όλα αυτά, περιμένω να τον ξαναδώ τη Δευτέρα που έχω ραντεβού!

 


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα βλεπω φτασατε στο τελος λιιιιγο εμεινε αντε με εναν πονο ευχομαι ή και με κανεναν;) Με το καλο να υποδεχτειτε τα μπεμπακια σας ευχομαι να πανε ολα καλα κ για εσας και για εμας με την βοηθεια του Θεουλη!!!:wub:

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια καλημερα βλεπω φτασατε στο τελος λιιιιγο εμεινε αντε με εναν πονο ευχομαι ή και με κανεναν;) Με το καλο να υποδεχτειτε τα μπεμπακια σας ευχομαι να πανε ολα καλα κ για εσας και για εμας με την βοηθεια του Θεουλη!!!:wub:

Σε ευχαριστούμε πολύ! :-D Μακάρι να γεννήσουμε όλες με ένα πόνο! Κ εσύ να το απολαύσεις και να έχεις μία ομαλή εγκυμοσύνη μέχρι τέλους που θα κρατήσεις το μωράκι σου! Με το καλό κ σε σένα!:x

  • Ευχαριστώ 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλημέρα κοιλίτσες!

Ναι πλησιάζουμε!! Σε λίγο καιρό θα λέμε τα νέα μας για τα γεννημένα μωρά μας!! Πόσο κοιμούνται, πόσο τρώνε, πόσο κλαίνε!! Εσύ που είσαι πιο διαβασμένη από εμένα, κρίνεις ότι δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα από το κόψιμο του ομφάλιου στο μωρό, γιατί σίγουρα 2-3 λεπτά δεν θα μείνει (νομίζω μένει για 1λεπτό) αφού θα δωρίσουμε τα βλαστοκύτταρα.

@rapounzel_rapounzel πώς είσαι σήμερα;; Εγώ χθες το βράδυ σηκώθηκα άγαρμπα για νερό κ ένιωσα ένα πόνο χαμηλά, κ τσιμπηματακια μετά χαμηλά στο πιπι κ τρόμαξα λίγο, σήμερα είχα αρκετά υγρά.. Ελπίζω να μην σημαίνουν κάτι όλα αυτά, περιμένω να τον ξαναδώ τη Δευτέρα που έχω ραντεβού!

 

Καλύτερα είμαι, ευτυχώς!πήγα και για καφεδακι!!!και εγω δεύτερα θα παω πάλι στον doctor!

Εγω αυτά τα τσιμπήματα μέσα στον κόλπο τα εχω καιρό!αφού σπρώχνει η γοργόνα!!!είναι φυσιολογικά αυτά, ειδικά τώρα!ειδικά τώρα που είμαστε τόσο κοντά!εμένα πλέον αν το κάνει στον ύπνο μου, πετάγομαι πάνω!

 Μια χαρά στην θέση τους θα είναι μέχρι την δευτέρα!

17 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Χαχαχαχαχχα ακόμα ξάπλα , σταθερά προς το παρον, αλλά ο τράχηλος  είναι μόνιμα κάτω από 1 εκ. Από 0.5- 0.8 κυμαίνεται. Θα βγάλω τον πεσσο 36η βδομαδα δεν ξέρω ποσο θα αντεξει από εκεί και πέρα. Η μπέμπα ήταν 1,5 κιλό στην 30 βδομάδα και γενικά πάμε καλά. Ελπίζω να φτάσω 37. Μεχρι τοτε εσείς όλες θα έχετε γεννήσει πιστεύω .

Θα με βάλετε και μένα στην ομάδα σας στο φβ. Μάλλον και γω από μανούλα Σεπτεμβρίου θα γίνω μανούλα Αυγούστου.

Σίγουρα θα είσαι μανούλα Αυγούστου και εσύ!!!κάποιες από εμάς γεννάνε τέλος Ιουλίου!!!και εκεί τριγύρω με βλέπω και εμένα!

Είναι πολύ κοντός, πιστεύω οταν τον βγάλεις σε λίγες μέρες θα γεννήσεις! Και για εμένα το ίδιο πιστεύω!, 

Στείλω μου το όνομα σου στό Facebook να σε προσθέσω!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλημέρα κοιλίτσες!

Ναι πλησιάζουμε!! Σε λίγο καιρό θα λέμε τα νέα μας για τα γεννημένα μωρά μας!! Πόσο κοιμούνται, πόσο τρώνε, πόσο κλαίνε!! Εσύ που είσαι πιο διαβασμένη από εμένα, κρίνεις ότι δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα από το κόψιμο του ομφάλιου στο μωρό, γιατί σίγουρα 2-3 λεπτά δεν θα μείνει (νομίζω μένει για 1λεπτό) αφού θα δωρίσουμε τα βλαστοκύτταρα.

@rapounzel_rapounzel πώς είσαι σήμερα;; Εγώ χθες το βράδυ σηκώθηκα άγαρμπα για νερό κ ένιωσα ένα πόνο χαμηλά, κ τσιμπηματακια μετά χαμηλά στο πιπι κ τρόμαξα λίγο, σήμερα είχα αρκετά υγρά.. Ελπίζω να μην σημαίνουν κάτι όλα αυτά, περιμένω να τον ξαναδώ τη Δευτέρα που έχω ραντεβού!

 

Στο βίντεο που παρακολούθησα το έλεγε κι αυτό, ότι δηλαδή ο ομφάλιος λώρος μένει αρκετά, προτού τον κόψουν. Γιατί το σκεφτόμουν λίγο αυτό, για να πω την αλήθεια... (Τώρα βέβαια να κάνω και μια εικασία, ίσως κι αυτός να είναι ένας λόγος που τα 3/4 δεν είναι μετά κατάλληλα για χρήση. Δηλαδή, φαντάζομαι ότι και οι γιατροί εκείνη την ώρα κάνουν αυτό που ξέρουν και αφήνουν τον λώρο όσο χρειάζεται.) Η αδελφή μου έχει δώσει και απ'τα δύο ανήψια μου, αλλά φαντάζομαι 100% σίγουροι για το τι είναι το πιο σωστό δεν μπορούμε να'μαστε ποτέ...

Το κιτ που πήρες είχε και ισοθερμική τσαντούλα μέσα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Καλύτερα είμαι, ευτυχώς!πήγα και για καφεδακι!!!και εγω δεύτερα θα παω πάλι στον doctor!

Εγω αυτά τα τσιμπήματα μέσα στον κόλπο τα εχω καιρό!αφού σπρώχνει η γοργόνα!!!είναι φυσιολογικά αυτά, ειδικά τώρα!ειδικά τώρα που είμαστε τόσο κοντά!εμένα πλέον αν το κάνει στον ύπνο μου, πετάγομαι πάνω!

 Μια χαρά στην θέση τους θα είναι μέχρι την δευτέρα!

Σίγουρα θα είσαι μανούλα Αυγούστου και εσύ!!!κάποιες από εμάς γεννάνε τέλος Ιουλίου!!!και εκεί τριγύρω με βλέπω και εμένα!

Είναι πολύ κοντός, πιστεύω οταν τον βγάλεις σε λίγες μέρες θα γεννήσεις! Και για εμένα το ίδιο πιστεύω!, 

Στείλω μου το όνομα σου στό Facebook να σε προσθέσω!

Και γω ένιωσα καναν2 φορές τσιμπήματα από κάτω , θεώρησα είναι ότι είναι από τις κλωτσιές αντανακλαστικος  πονος.γτ δύο μέρες κλωτσούσε προς τα κατω. Πλέον όμως είμαι λίγο πιο ήρεμη. Και σε σας όλα καλά πήγαν και σ ςολες τις κοπέλες που είχαν παρόμοιο θέμα. 

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Heidelberg είπε:

Στο βίντεο που παρακολούθησα το έλεγε κι αυτό, ότι δηλαδή ο ομφάλιος λώρος μένει αρκετά, προτού τον κόψουν. Γιατί το σκεφτόμουν λίγο αυτό, για να πω την αλήθεια... (Τώρα βέβαια να κάνω και μια εικασία, ίσως κι αυτός να είναι ένας λόγος που τα 3/4 δεν είναι μετά κατάλληλα για χρήση. Δηλαδή, φαντάζομαι ότι και οι γιατροί εκείνη την ώρα κάνουν αυτό που ξέρουν και αφήνουν τον λώρο όσο χρειάζεται.) Η αδελφή μου έχει δώσει και απ'τα δύο ανήψια μου, αλλά φαντάζομαι 100% σίγουροι για το τι είναι το πιο σωστό δεν μπορούμε να'μαστε ποτέ...

Το κιτ που πήρες είχε και ισοθερμική τσαντούλα μέσα;

Όχι, το δικό μου για τη μεταφορά τους έχει ένα κουτί από φελιζολ και μέσα έχει κ μία παγοκυστη λόγω καλοκαιριού, η παράδοσή τους πρέπει να γίνει μέχρι τις 4 Δευτέρα-Σάββατο μέσα σε 24 ώρες από τη συλλογή τους. Το θέμα είναι αν γεννήσω Σάββατο απόγεμα τι γίνεται! Σε αυτή την περίπτωση λέει Δευτέρα νωρίς το πρωί.. Κ το σκέφτηκα κ εγώ για ακαταλληλότητα αφού θα ξεπεραστεί το 24ωρο, αλλά για να το προτείνουν..

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλύτερα είμαι, ευτυχώς!πήγα και για καφεδακι!!!και εγω δεύτερα θα παω πάλι στον doctor!

Εγω αυτά τα τσιμπήματα μέσα στον κόλπο τα εχω καιρό!αφού σπρώχνει η γοργόνα!!!είναι φυσιολογικά αυτά, ειδικά τώρα!ειδικά τώρα που είμαστε τόσο κοντά!εμένα πλέον αν το κάνει στον ύπνο μου, πετάγομαι πάνω!

 Μια χαρά στην θέση τους θα είναι μέχρι την δευτέρα!

Σίγουρα θα είσαι μανούλα Αυγούστου και εσύ!!!κάποιες από εμάς γεννάνε τέλος Ιουλίου!!!και εκεί τριγύρω με βλέπω και εμένα!

Είναι πολύ κοντός, πιστεύω οταν τον βγάλεις σε λίγες μέρες θα γεννήσεις! Και για εμένα το ίδιο πιστεύω!, 

Στείλω μου το όνομα σου στό Facebook να σε προσθέσω!

Χαχα λες από αυτά τα σπρωξιματα όταν έρθει η ώρα, να γεννήσουμε πιο εύκολα;:grin: Ελπίζω εκεί να βοηθήσουν τα μωρά μας και τώρα να προπονούνται απλά!!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...