Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Summer G. είπε:

Την πίεση μου τη μετράει ο γιατρός κάθε φορα και μου λέει μια χαρά, έχω χαμηλή γενικότερα. Απλά με άγχωσε η μικροβιολόγος που πήγα για εξετάσεις και μου λέει ειναι πολυ πρησμένα τα πόδια σου! Και μ έστειλε αρων αρων να της πάω τα ουρά, τα αποτελέσματα βέβαια τα είδα καλα...θα μου πει κι ο γιατρός βέβαια τη Δευτέρα

Τέλεια θα ειναι @rapounzel_rapounzel μου αν προλάβουμε και βολτίτσα στη θάλασσα μα τα μικρά μας! Ειδικά εσυ με τόσα που πέρασες!! Χάζευα τα μωράκια στην παραλία και έλεγα του χρόνου θα μαι κι εγω έτσι :) γυμνά πατουσακια, μπουτακια...χαμός!!!! :wub:  Έτσι μου ρχοταν να ορμηξω και να τα φιλαω...Χαχα μ έχει πιάσει το μητρικό κορίτσια, θα γίνω χαζομαμα!

Φοβήθηκε για προεκλαμψία για αυτό σου είπε να κάνεις ούρων!να δει αν υπάρχει λεύκωμα στα ούρα!

Αν μπορέσουμε είπαμε θα πάμε ενα τριήμερο διακοπές με την μπεμπα μας αρχές Σεπτέμβρη!!!και μετά μια βδομάδα στο χωριό!να ξεκουραστεί και ο μπαμπάς μας που δεν θα πάρει άδεια μέσα στο καλοκαίρι αφού δεν ξέρουμε πότε θα γέννησω!

Και εγώ έτσι λέω οτι θα γίνω!Και το μητρικό με έχει πιάσει χρόνια πριν!εχω 6 ανηψιά που έχουν περάσει όλα από τα χέρια μου!είμαι πολύ ενεργή θεία!μόνο που δεν τα εχω γεννήσει, ολα τα άλλα τα εχω κάνει!

Άντε να έρθουν τα πλασματακια μας!!!ανυπομονω!!!

  • Μου αρέσει 3

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 11/7/2018 at 2:11 ΜΜ, katia2018 είπε:

Rapunzel μου, Σ'ευχαριστω πάρα πολύ για τα υποστηρικτικά σου λόγια!!!Μου έδωσες πολύ κουράγιο κοριτσάκι μου!Αν ένιωθες τα πετρώματα,τότε ναι είναι συσπάσεις.Αν δίνει και πόνο τώρα, πρέπει να είσαι δίπλα προσεκτική,να παρατηρείς την περιοδικότητα που έχουν.Παντως,από ότι θυμάμαι από τους προηγούμενους τοκετούς,το καταλάβαινε ότι κάτι είναι διαφορετικό γιατί σταδιακά πυκνώνουν και δυναμώνει αρκετά η ένταση,ενώ μετά περνάει αμέσως.Κι εγώ έχω πονακια τέτοια αρκετά από την αρχή του όγδοου μήνα,αλλά επειδή κρατούσαν αρκετή ώρα δεν προβληματίστηκα.Οι ωδίνες κρατούν στην αρχή λίγα δευτερόλεπτα και μετά φτάνουν και το ενα λεπτό.Παντως,είμαστε σε φάση που πρέπει να είμαστε alert.  Οτιδήποτε απο εδώ και πέρα δεν πρέπει να το αφήνουμε έτσι....

Στείλε μου στο fb ο,τι υλικό έχεις από ψυχολόγο,θα είναι σίγουρα χρήσιμα.

Δεν πάω να γεννήσω πριν φύγει, εκτός κι αν κάτι δεν πάει καλά.Διαφορετικα,θα τον περιμένω να γυρίσει,αν δε γίνει κάτι όσο θα λείπει.

Εσείς το πλάνο κάνατε? Λογικά θα δειτε πώς πάτε και αποφασίζετε!!

Σ'ευχαριστω και πάλι πολύ!

Φιλιά!!

 

πρίν από 1 λεπτό , katia2018 είπε:

Κατα λάθος δημοσιευση

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Νομιζω οτι βοηθάει πολύ η εποχή που θα γεννησουμε για να βγούμε γρήγορα έξω, σε ανοιχτούς χώρους βέβαια!εμείς Σεπτέμβρη να είμαστε καλά θα κάνουμε και το πρώτο μας ταξιδακι!θα πάμε στο χωριό και αν μπορεσουμε και 2-3 μέρες διακοπές στην θάλασσα λέμε!

Και κατι να δείξει η καλλιέργεια μην ανησυχεις, θα κάνεις θεραπεία και μια χαρά θα γεννήσεις!και εγω δεύτερα θα κανω καλλιέργεια!για αυτό την κάνουμε για να γίνει η θεραπεία και να μην υπάρχει θέμα με το μωρό που θα βγει απο εκεί και χρειαστεί αγωγή μόλις γεννηθεί!

Και εγω βλέπω όνειρα αλλά όχι συχνά!εχω δεί ότι γεννησα, οτι εχω πάει στο μαιευτήριο και τελικά δεν γενναγα!βλέπω διάφορα!είναι φυσιολογικό γιατί πλησιάζουμε!

Εγω δεν μπορώ να πω ότι εχω πριξιμο!λίγο τα δάχτυλα των χεριών αλλά θεωρώ οτι είναι φυσιολογικό γιατί εχω πάρει 10 κιλά!τα πόδια μου τα κοιτάει τώρα κάθε φορά που πηγαίνω να δει αν εχω πριξημο!κάνουμε και κατακράτηση τώρα και η ζέστη βοηθάει στο πριξημο αλλά μιλά και με τον γιατρό την δεύτερα!πίεση μετράς;

Ααααχ χωριό τι ωραία θα περάσετε τελειαααα

16 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Kαλημέρα, κορίτσια μου!

@Summer G., τα έχω κι εγώ αυτά τα συμπτώματα. Απ'τον αστράγαλο και κάτω πρήζονται τα πόδια μου, σε σημείο να μην μπορώ να βάλω σανδάλι με λουράκι, και δεν έχω καταλάβει ποτέ γίνονται χειρότερα. Άλλες φορές πχ πρήζονται μετά το περπάτημα, ενώ άλλες φορές πρήζονται όταν κάθομαι για πολλή ώρα. Δεν ξέρω μήπως είναι και κατακράτηση υγρών, αν και δεν πρήζονται πάνω απ'τον αστράγαλο.

Και τα χέρια μου αυτό που λες: μούδιασμα και τσιμπήματα. Δεν μπορώ να σφίξω κάτι, να ανοίξω μπουκάλι ή να κλείσω τα δάχτυλά μου σε γροθιά, ειδικά το αριστερό χέρι.

Εγω κορίτσια τίποτα από πρήξιμο δε ξέρω τι γίνεται λέτε να με πιάσει στη λοχεια;;; μιας κοπέλας της πρηστηκαν τα πόδια στη λοχεια δε ξέρω τι φάση 

  • Χαχα 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

Ααααχ χωριό τι ωραία θα περάσετε τελειαααα

Εγω κορίτσια τίποτα από πρήξιμο δε ξέρω τι γίνεται λέτε να με πιάσει στη λοχεια;;; μιας κοπέλας της πρηστηκαν τα πόδια στη λοχεια δε ξέρω τι φάση 

Ναι, το εχω διαβάσει και εγώ οτι πολλές γυναίκες το έπαθαν μετά, φαντάζεσαι να παθουμε τέτοιο πράγμα;;;

Ναι!!!!να αλλάξουμε και λίγο παραστάσεις γιατί με ολα αυτά το έχουμε ανάγκη!είναι κοντά στα Καλάβρυτα το χωριό του άντρα μου!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες. Έχω καιρό να σας γράψω, και γενικός να μπω εδώ. Είναι παρα πολύ μεγάλη η κούραση γτ εχω και το κοριτσάκι μου εναμιση έτους και πραγματικά ο χρόνος είναι λιγοστος.

Κατά τα άλλα η εγκυμοσύνη πάει καλά, την Πέμπτη που μας πέρασε κάναμε και nst.. όλα μέχρι στιγμής καλά. Το μόνο που είδαμε στη β επιπέδου κ το παρακολουθούμε, είναι οριακά αυξημένη αντίσταση σε μια από τις δύο μητριαιες αρτηρίες. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα, η μπέμπα μας να είναι λίγο μικρούλα στο βάρος αλλά το παρακολουθούμε, επίσης υπάρχει αυξημένος κίνδυνος για προεκλαμψια κ έτσι παρακολουθώ κάθε μέρα κ πίεση, όπως επίσης καθόλου αλμυρά κτλ..

Από ότι διάβασα έχετε κ ομάδα στο fb? Πως μπορώ να μπω κ εγώ;;; Γτ μου είναι πιο εύκολο μιας κ είμαι από κινητό. Fb μπαίνω καθε μέρα ενώ εδώ δεν μου είναι τόσο εύκολο. Μπορεί να με βάλει κάποια στην ομαδα;;;

  • Μου αρέσει 2

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, anastella είπε:

Καλημέρα μανουλες. Έχω καιρό να σας γράψω, και γενικός να μπω εδώ. Είναι παρα πολύ μεγάλη η κούραση γτ εχω και το κοριτσάκι μου εναμιση έτους και πραγματικά ο χρόνος είναι λιγοστος.

Κατά τα άλλα η εγκυμοσύνη πάει καλά, την Πέμπτη που μας πέρασε κάναμε και nst.. όλα μέχρι στιγμής καλά. Το μόνο που είδαμε στη β επιπέδου κ το παρακολουθούμε, είναι οριακά αυξημένη αντίσταση σε μια από τις δύο μητριαιες αρτηρίες. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα, η μπέμπα μας να είναι λίγο μικρούλα στο βάρος αλλά το παρακολουθούμε, επίσης υπάρχει αυξημένος κίνδυνος για προεκλαμψια κ έτσι παρακολουθώ κάθε μέρα κ πίεση, όπως επίσης καθόλου αλμυρά κτλ..

Από ότι διάβασα έχετε κ ομάδα στο fb? Πως μπορώ να μπω κ εγώ;;; Γτ μου είναι πιο εύκολο μιας κ είμαι από κινητό. Fb μπαίνω καθε μέρα ενώ εδώ δεν μου είναι τόσο εύκολο. Μπορεί να με βάλει κάποια στην ομαδα;;;

Καλώς το κορίτσι! Μπήκατε βλέπω στο μήνα σας οπότε όλα τέλεια!

Στείλε μου με μήνυμα το όνομα σου στο fb να σε προσθέσω! :) 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Caty               ΠΗΤ 02/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Sunshine18          ΠΗΤ 03/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Agusta              ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

gogouli88       ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

anastella      ΠΗΤ 07/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

katia2018       ΠΗΤ 10/08/2018 

Summer G.      ΠΗΤ 12/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

angeliki1979    ΠΗΤ 13/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg      ΠΗΤ 15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Katerina.84    ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

rapounzel_rapounzel     ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Melissoula27  ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Maraki2018  ΠΗΤ 22/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

Nefeli2014  ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

samiam        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

vaclia               ΠΗΤ 25/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Filisia87       ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Mariloux       ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove    ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset               ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

linaa                 ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Elfs                  ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

elenistam     ΠΗΤ 03/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

zina1987      ΠΗΤ 05/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

  • Μου αρέσει 5

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από εδώ!! Γύρισα από το γιατρό! Όλα καλά, 3κιλά το θρεφταρακι μου! Την άλλη Τρίτη τώρα ξανά! Την εξέταση την κάναμε στην κλινική κ όσο ήμουν εκεί γέννησαν 3 κοπέλες με καισαρική! Το ένα το είδα κιόλας από μακριά που το έδειχναν στους συγγενείς όταν ήμουν στον καρδιοτοκογραφο! Τρομερά συναισθήματα κορίτσια!

Οι υπόλοιπες σημερινές τα είδατε τα νινια σας;; Ανυπομονούμε τώρα κ για τα νέα της @Summer G.!

  • Μου αρέσει 7

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλημέρα κ από εδώ!! Γύρισα από το γιατρό! Όλα καλά, 3κιλά το θρεφταρακι μου! Την άλλη Τρίτη τώρα ξανά! Την εξέταση την κάναμε στην κλινική κ όσο ήμουν εκεί γέννησαν 3 κοπέλες με καισαρική! Το ένα το είδα κιόλας από μακριά που το έδειχναν στους συγγενείς όταν ήμουν στον καρδιοτοκογραφο! Τρομερά συναισθήματα κορίτσια!

Οι υπόλοιπες σημερινές τα είδατε τα νινια σας;; Ανυπομονούμε τώρα κ για τα νέα της @Summer G.!

Καλησπέρα Agusta μας!

Εξαιρετικά τα νέα σας!! Όντως θρεφταρακι ο γιος σου!!Αν πάρει κι όλες τις μέρες,θα είναι για ζουληγμα!!!3 καισαρικές ε??Πόσο πληρώνεις στη Γενική για το nst?Σου λέει να πας εκεί και όχι στο ιατρείο του?

Σ'ευχαριστουμε για τα νέα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλημέρα κ από εδώ!! Γύρισα από το γιατρό! Όλα καλά, 3κιλά το θρεφταρακι μου! Την άλλη Τρίτη τώρα ξανά! Την εξέταση την κάναμε στην κλινική κ όσο ήμουν εκεί γέννησαν 3 κοπέλες με καισαρική! Το ένα το είδα κιόλας από μακριά που το έδειχναν στους συγγενείς όταν ήμουν στον καρδιοτοκογραφο! Τρομερά συναισθήματα κορίτσια!

Οι υπόλοιπες σημερινές τα είδατε τα νινια σας;; Ανυπομονούμε τώρα κ για τα νέα της @Summer G.!

Τέλεια κορίτσι μου!!! Αντρακλας θα βγεί!!! Πόσο έδωσες αλήθεια nst? Κ εγώ θα κάνω την Δευτέρα που έρχεται..

Οι πρώτες στιγμές με το μωρό όντως είναι μοναδικές! Ανυπομονώ!

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , katia2018 είπε:

Καλησπέρα Agusta μας!

Εξαιρετικά τα νέα σας!! Όντως θρεφταρακι ο γιος σου!!Αν πάρει κι όλες τις μέρες,θα είναι για ζουληγμα!!!3 καισαρικές ε??Πόσο πληρώνεις στη Γενική για το nst?Σου λέει να πας εκεί και όχι στο ιατρείο του?

Σ'ευχαριστουμε για τα νέα!!

 

πρίν από 16 λεπτά , modena είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!! Αντρακλας θα βγεί!!! Πόσο έδωσες αλήθεια nst? Κ εγώ θα κάνω την Δευτέρα που έρχεται..

Οι πρώτες στιγμές με το μωρό όντως είναι μοναδικές! Ανυπομονώ!

Να σας πω την αλήθεια ούτε που σκέφτηκα να ρωτήσω αν πληρώνω επιπλέον.. Την προηγούμενη εβδομάδα το έκανα στο ιατρείο του κ τώρα μου είπε να πάω στην κλινική γι'αυτό το ραντεβού για να δω κ τους χώρους του τοκετού!

Ναι, 3 καισαρικές από τις οποίες μία προγραμματισμένη, μία την ώρα που περίμενα τους είπαν καισαρική γιατί είχε 2 μέρες που ταλαιπωριοταν η κοπέλα γιατί είχε περιτυλιχτει το μωρό στον ομφάλιο κ η άλλη δεν έμαθα γιατί, αλλά είναι το μωράκι που είδα!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , samiam είπε:

Να ζήσει το πρωτο μωρο του γκρουπ!!! Να ναι γουρλου στις υπολοιπες κοιλιτσες!! @Summer G. να σας ζησει!!!! Μονο χαρες!!! 3.5 κιλά ,καναμε καλή αρχη!!!!

Αχ γεννησε;;;

Να ζησειιιιι!!!

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα έγραψα καΪ στις μανουλες Σεπτεμβρίου.αχ κορίτσια  γυρισα από το γιατρό ,όλα τέλεια πάνε , η μικρή 1860 γρ. Μπορώ να κάθομαι σ ε καρεκλα και γενικά να αρχίσω να κινουμαι λίγο και σε δύο βδομάδες θα σηκωθώ συντηρητικα βέβαια αλλά και παλι.δεν το πιστεύω.... Είπα και στο γιατρό ότι δεν πίστευα ότι θα φτάσουμε ως εδώ και ούτε αυτός το πίστευε στην αρχή -Με είπε ήταν πολύ δύσκολα τα πραγματα. Και 36η θα μου βγάλει τον πεσσο και μπορεί να γεννήσω και εκείνη την μερά . Το μωρό έχει πάρει θέση . Μου έκανε και ντοπλερ όλα τέλεια αρτηρίες πλακούντας αμνιακό υγρό . Υπέροχα όλα .λίγο υπομονή ακόμα και πάει πέρασε. Θα πάω και για ψώνια με τη μαμάκα μου, μόλις μου δώσει το οκ ο γιατρός. Για βλαστοκύτταρα με ειπε ναι δωρεά όσο χρειάζεται θα μείνει ο λώρος στο μωρό.και όσο κι αν περισσέψει θα γίνει  δωρεα, προεχει το μωρό μου είπε. Και μου τόνισε ότι πάμε για φυσιολογικο.,χωρίς να σηκώνει κουβέντα και χωρις να  έχει γίνει κάποια συζήτηση πιο πριν και χάρηκα πολύ. Και ότι αυτά τα πονακια είναι φυσιολογικά που έχω. Και ότι όταν είναι να γεννήσω θα το καταλάβω.

  • Μου αρέσει 6

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λιλιτο είπε:

Τα έγραψα καΪ στις μανουλες Σεπτεμβρίου.αχ κορίτσια  γυρισα από το γιατρό ,όλα τέλεια πάνε , η μικρή 1860 γρ. Μπορώ να κάθομαι σ ε καρεκλα και γενικά να αρχίσω να κινουμαι λίγο και σε δύο βδομάδες θα σηκωθώ συντηρητικα βέβαια αλλά και παλι.δεν το πιστεύω.... Είπα και στο γιατρό ότι δεν πίστευα ότι θα φτάσουμε ως εδώ και ούτε αυτός το πίστευε στην αρχή -Με είπε ήταν πολύ δύσκολα τα πραγματα. Και 36η θα μου βγάλει τον πεσσο και μπορεί να γεννήσω και εκείνη την μερά . Το μωρό έχει πάρει θέση . Μου έκανε και ντοπλερ όλα τέλεια αρτηρίες πλακούντας αμνιακό υγρό . Υπέροχα όλα .λίγο υπομονή ακόμα και πάει πέρασε. Θα πάω και για ψώνια με τη μαμάκα μου, μόλις μου δώσει το οκ ο γιατρός. Για βλαστοκύτταρα με ειπε ναι δωρεά όσο χρειάζεται θα μείνει ο λώρος στο μωρό.και όσο κι αν περισσέψει θα γίνει  δωρεα, προεχει το μωρό μου είπε. Και μου τόνισε ότι πάμε για φυσιολογικο.,χωρίς να σηκώνει κουβέντα και χωρις να  έχει γίνει κάποια συζήτηση πιο πριν και χάρηκα πολύ. Και ότι αυτά τα πονακια είναι φυσιολογικά που έχω. Και ότι όταν είναι να γεννήσω θα το καταλάβω.

Μπράβο κοριτσαρα!!!πολυ χαίρομαι που όλα είναι καλά!!!έιδες;;;δυο βδομαδουλες υπομονή και μετά πιστεύω θα πας και για ψώνια χωρίς να κουραστείς φυσικά!Κ χαίρομαι που ο doctor είναι τόσο υπέρ του φυσιολογικού, και εγώ μαζί του!!!

Για τα βλαστοκυττάρα επειδή το σκεφτόμουν και εγώ και πήρα τηλέφωνο για να μου στείλουν το box,έκανα πίσω γιατί δεν θελω να κοπεί ο ομφάλιος αμέσως και αν τον αφήσουν όπως πρέπει το πιο πιθανό είναι το δείγμα να μην είναι σωστό και να το απορρίψουν!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Τα έγραψα καΪ στις μανουλες Σεπτεμβρίου.αχ κορίτσια  γυρισα από το γιατρό ,όλα τέλεια πάνε , η μικρή 1860 γρ. Μπορώ να κάθομαι σ ε καρεκλα και γενικά να αρχίσω να κινουμαι λίγο και σε δύο βδομάδες θα σηκωθώ συντηρητικα βέβαια αλλά και παλι.δεν το πιστεύω.... Είπα και στο γιατρό ότι δεν πίστευα ότι θα φτάσουμε ως εδώ και ούτε αυτός το πίστευε στην αρχή -Με είπε ήταν πολύ δύσκολα τα πραγματα. Και 36η θα μου βγάλει τον πεσσο και μπορεί να γεννήσω και εκείνη την μερά . Το μωρό έχει πάρει θέση . Μου έκανε και ντοπλερ όλα τέλεια αρτηρίες πλακούντας αμνιακό υγρό . Υπέροχα όλα .λίγο υπομονή ακόμα και πάει πέρασε. Θα πάω και για ψώνια με τη μαμάκα μου, μόλις μου δώσει το οκ ο γιατρός. Για βλαστοκύτταρα με ειπε ναι δωρεά όσο χρειάζεται θα μείνει ο λώρος στο μωρό.και όσο κι αν περισσέψει θα γίνει  δωρεα, προεχει το μωρό μου είπε. Και μου τόνισε ότι πάμε για φυσιολογικο.,χωρίς να σηκώνει κουβέντα και χωρις να  έχει γίνει κάποια συζήτηση πιο πριν και χάρηκα πολύ. Και ότι αυτά τα πονακια είναι φυσιολογικά που έχω. Και ότι όταν είναι να γεννήσω θα το καταλάβω.

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Πολύ ωραία νέα!!!! 4 βδομάδες μείνανε κ ξεκινάνε τα καλύτερα!!!! 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...