Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Καλημέρα Μανούλες. Τι κάνετε???

Βρε κορίτσια εσείς πως νιώθετε την κοιλιά σας αυτές τις μέρες???

Εγώ είμαι στην 25 εβδομάδα και εδώ και λίγες μέρες νιώθω την κοιλία μου τεντωμένη τσίτα.

Συμβαίνει και σε σάς????? Ελπίζω να μην είναι συσπάσεις.............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Έχει δίκιο η ΝΙΝΗ-ΚΥΡΙΑΚΗ. Το cafe μας δεν έχει κίνηση.

Τι ρουχαλάκια θα πάρουμε εμείς που γεννάμε σεπτέμβριο.

Εσωτερικά θα πάρετε κοντομάνικα ή μακρυμάνικα??????

Γενικά πως τα πάτε με τις αγορές. Εγώ έχω ξεκινήσει αλλά λίγα πραγματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπέλες!!

Σας είχα γράψει προχθές, αλλά μάλλον με πρόλαβε η ΔΕΗ με τη διακοπή ρεύματος και δεν βλέπω πουθενά το μήνυμά μου!

Savia κι εγώ νιώθω την κοιλιά τσίτα ώρες ώρες. Αλλά χωρίς πόνο, το δέρμα μόνο, σαν να παραφούσκωσα. Στις συσπασούλες σκληραίνει όλη η κοιλιά. Πόση ώρα σου κρατάει αυτό? πιστεύω δεν θα είναι τίποτα. Καμιά φορά είναι και η θέση του μωρού που τσιτώνει την κοιλιά...

Εσωτερικά εγώ έχω κοντομάνικα από τηνπρώτη. και γενικά δεν έχω χρησιμοποιήσει μακρυμάνικα ποτέ, δεν με βόλεψαν και έχουμε καλή θερμοκρασία στο σπίτι.

Κυριακή είσαι καλύτερα? για διακοπές εμείς δεν ξέρουμε ακόμα, μάλλον προς τα μέρη σας, χαλκιδική δηλαδή.

Sailor_moon καλώς όρισες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια!!

οσο αναφορα τα ρουχα νομιζω πως γιαυτη την εποχη θα το χρειαστουν το μακρυμανικο τα μπεμπακακια μας αλλα οχι χοντρο υφασμα βεβαια ειναι αναλογα και την θερμοκρασια του σπιτιου, και το μονο σιγουρο ειναι πως δεν πρεπει να υπερβαλουμε.

kaliopaki ειμαι πολυ καλυτερα.

σημερα μονο δεν ημουν καλα αλλα μαλλον εκανα βλακεια πηρα τα χαπια λαθος ωρα και με επιασε ταχυκαρδια παλι.

και αυριο δεν θα ειμαι καλα!!!!!!!!!!!!εχει η Κυριακη τα γεννεθλια της κλεισαμε τα δυο και θα εχουμε τα γενεθλια μας σε παιδοτοπο λογικα θα ερθουν νωρις πεθερα θεια ξαδερφια....κτλ θα τελειωσουμε καλες 11 το βραδυ απο τον παιδοτοπο θα κανουμε μπανακι και την αλλη μερα θελουμε να παμε εκκλησια......οποτε με βλεπω πτωμα.

διακοπουλες και εγω στα μερη μου θα παω απο το δευτερο ποδι θα παω στο πρωτο!!!

βασικα να χαλαρωσω λιγακι χωρις την μικρή που θα παει και αυτη διακοπες στην γιαγια της.

kalliopaki σε ποιο ποδι θα πατε?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....και από μένα.

Γεννάω και γω το Σεπτέμβρη, έχω ραντεβού για την τρίτη μου καισαρική γύρω στις 10, όλα να πάνε καλά μέχρι τότε. Έχω άλλα δύο αγοράκια. Πως την παλέυετε με τις ζέστες?????


mIdZp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή ψάχνουμε γαι πρώτο πόδι και κοντά στη Θεσσαλονίκη (για την περίπτωση που κάτι γίνει και χρειαστεί να επιστρέψουμε....). Αν έχει κάτι στα υπόψη στείλε κανά λινκ.

Να χαίρεσαι το κορίτσι!!!!!! να περάσετε τέλεια και προσοχή να μην κουραστείς πολύ!!!

Αννιώ καλώς ήρθες!! 3ο βρε θηρίο??? μπραααβο!!!! από ζέστη εγώ είμαι οκ, γιατί δεν πολυμετακινούμαι και το σπίτι μου δεν είναι ιδιαίτερα ζεστό. Όταν βρίσκω τα σκούρα ανάβω και air/condition και όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ την περασμένη βδομάδα δεν αντεχα κ άναβα air condition...

όσο για τις διακοπές σας ζηλεύω..φοβάμαι να φύγω από την Αθήνα..ίσως είμαι πολύ υπερβολική αλλά το έχω αυτό το κακό...

απ'την άλλη θέλω κ εγώ να κάνω αγορές.ξέρετε αν στα είδη ρουχισμού κ στα υπόλοιπα άμεσα αναγκαία γίνονται εκπτώσεις?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ την περασμένη βδομάδα δεν αντεχα κ άναβα air condition...

όσο για τις διακοπές σας ζηλεύω..φοβάμαι να φύγω από την Αθήνα..ίσως είμαι πολύ υπερβολική αλλά το έχω αυτό το κακό...

απ'την άλλη θέλω κ εγώ να κάνω αγορές.ξέρετε αν στα είδη ρουχισμού κ στα υπόλοιπα άμεσα αναγκαία γίνονται εκπτώσεις?

να σου πω την αλήθεια, στα ρουχαλάκια τύπου φορμάκια, εσώρουχα κλπ εκπτώσεις δεν γίνονται συνήθως. Γιατί είναι παντώς καιρού, ξέρεις. Μπορεί όμως να πέφτω και έξω, έχω καιρό να ψωνίσω τέτοια. Τώρα σκέφτομαι να κάνω αγορές μετά τις διακοπές, όταν με το καλό μαζευτούμε οικογενειακώς πίσω.

Μπάνιο γενικά σας αφήνουν οι γιατροί σας. Γιατί ακούω και κάτι περίεργα και εγώ κολυμπάω από τον Μάϊο....


mIdZp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια!

kaliopaki ευχαριστω για τις ευχες ηταν ολα πολυ ωραια στο παρτυ μας. η Κυριακη δεν ειχε κοιμηθει καλα ηταν πτωμα και στο τελος εκλαιγε χωρις να ξερει γιατι αλλα κατα τα αλλα καλα!

Στο πρωτο ποδι οπου και να πας το καλο ειναι πως εισαι πολυ κοντα στην θεσ/νικη παρολα αυτα ειναι πολυ ωραια και στην Καλικρατεια εχει καλη θαλασσα καθαρη και θα ειναι σιγουρα πιο οικονομικα απο το πρωτο ποδι και φυσικα ακομη πιο κοντα στην θεσ/νικη.Εμεις κλεισαμε στο πευκοχωρι σε ενα ξενοδοχειο που δεν θυμαμαι το ονομα.....ο αντρας μου το εκλεισε βασικα.Μην το εχεις ομως στο μυαλο σου πως κατι μπορει να παθεις και δεν περασεις καλα.

Για τις εκπτωσεις που λετε κοριτσια εγω ξερω πως ολα εχουν εκπτωση απλα ειναι μικροτερη η εκπτωση για ρουχαλακια οπως εσωρουχα,φορμακια κτλ ενα 20%-30%.και προσφατα μου εστειλαν μηνυμα στο κινητο 2 επωνυμα καταστηματα για τις εκπτωσεις σε ολα τα βρεφικα.

fine δεν μιλαμε καλε για εξωτικες διακοπες μιλαμε για πολυ κοντινες αποστασεις απο το σπιτι μας εγω θα παω διακοπες μιση ωρα μακρυα απο δω και το kaliopaki αντε να κανει και 40 λεπτα.οποτε μην βγεις απο την αθηνα απλα αλλαξε παραστασεις μεσα στην πολη ή πολυ κοντα σαυτη αυτο κανουμε και εμεις λιγο χαλαρωση γιατι μετα μας περιμενουν δυσκολες μερες και ξενυχτια!!!!!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

fine γιατί να μην πας διακοπές? Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη που δεν είχα πρόβλημα είχα πάει στο Ιόνιο! Τώρα είναι το θέμα της αποκόλλησης για αυτό δεν θέλω να επιβαρύνω την κατάσταση με πολύωρο ταξίδι (και για ψυχολογικούς λόγους θέλω να είμαι κοντά σε νοσοκομείο, για παν ενδεχόμενο). Εάν δεν είχα το θέμα θα πήγαινα σίγουρα και φέτος κάπου.

Αννιώ ακόμα και τώρα ο γιατρός επιτρέπει το ήπιο κολύμπι. Αυτό που μου είχε πει είναι να αποφεύγω τις κρύες θάλασσες.

Από κιλά και από κοιλιά πώς πάτε?? εγώ είμαι στα +7 περίπου και κοιλιά τεράστια!!

Link to comment
Share on other sites

fine γιατί να μην πας διακοπές? Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη που δεν είχα πρόβλημα είχα πάει στο Ιόνιο! Τώρα είναι το θέμα της αποκόλλησης για αυτό δεν θέλω να επιβαρύνω την κατάσταση με πολύωρο ταξίδι (και για ψυχολογικούς λόγους θέλω να είμαι κοντά σε νοσοκομείο, για παν ενδεχόμενο). Εάν δεν είχα το θέμα θα πήγαινα σίγουρα και φέτος κάπου.

Αννιώ ακόμα και τώρα ο γιατρός επιτρέπει το ήπιο κολύμπι. Αυτό που μου είχε πει είναι να αποφεύγω τις κρύες θάλασσες.

Από κιλά και από κοιλιά πώς πάτε?? εγώ είμαι στα +7 περίπου και κοιλιά τεράστια!!

Από κιλάααα? Πονεμένο θέμα. Και γω εκεί είμαι στο +7 και μάλιστα προσέχω τρομάρα μου. Που να μην...Και είχα βάλει στόχο τα 10. Όμως ειλικρινά, δεν μου φαίνονται. Τι να πω, δεν ξέρω. Κοιλιά δεν έχω μεγάλη, αλλά δεν έκανα σε καμία εγκυμοσύνη. Πόσα ξεκίνησες?


mIdZp3.png
Link to comment
Share on other sites

κιλαααααα!!!!!!???????

10 κιλακια και εγω αλλα με τα yutopar και με τετοιο καρδιοχτυπι δεν θα βαλω πολλα.τουλαχιστον δεν θα βαλω τα 28 της πρωτης εγκυμοσυνης.

ξεκινησα απο 69 κιλα δεν τα ειχα χασει ολα απο την πρωτη εγκυμοσυνη εμειναν 5 κιλακια μου ειχε μεινει κοιλια και στηθος φυσικα.δεν θηλασα εχει σημασια και αυτο.

εμενα κοριτσια στην πρωτη εγκυμοσυνη μου ελεγε η γιατρος μου να κανω πολλα μπανακια και τωρα μηδεν!!!!!

οπως και με τις επαφες στην πρωτη μου ελεγε να εχω μολις κλεισω τον τριτο.

και σαυτην 3 - 6 μηνων μπορουσα να εχω τωρα με τις συσπασεις μηδεν παλι...........και οσο ειχαμε παρει καλη ρεγουλα παει και αυτο!!!!!!!!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

-ΝΙΝΙ ΚΥΡΙΑΚΗ, ε πες μας ποιά είναι αυτά τα μαγαζιά με τις εκπτώσεις..το ταμείο όχι μείον είναι...άσε...

-σήμερα πλάκα πλάκα έχω γκαγκανιάσει από τη ζέστη..ένα μπανάκι θα το ήθελα σαν τρελή...

-όσο για το θέμα κιλά στα +6 περίπου είμαι εγώ.κοιλίτσα έχω η οποια με βασανίζει τα βράδια που ξαπλώνω αλλά να είναι καλά να με βασανίζει Παναγιά μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...