Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

γεια και απο μενα

εκανα τα ψωνια μου!!!!πηρα τα ρουχαλακια που θα βγουμε απο το νοσοκομειο τζιν ξεβαμενο με γαλαζιο μπλουζακι και ζακετουλα πρασινο με γαλαζιο με κουκουλα πολυ γλυκουλικλα πηρα τρεια φορμακια γαλαζιο με πορτοκαλι απο τα mothercare αυτα για τον μπεμπη γιατι η Κυριακη εχει 16 φανελακια ας ειναι τα περισοτερα ροζ αλλα απο μεσα θα ειναι.και στο κατω κατω αν αργοτερα ο μπεμπης με βριζει για τα ροζ θα του πω για την οικονομικη κριση και το μνημονιο........ ευχομαι να καταλαβει!!!!!!!!!!!

στα mothercare ειχα ενα 30% για τα βρεφικα ενω για μεγαλυτερα νουμερα και καλα ρουχα ειχε 40%-50% αν και αυτα που πηρα ηταν χωρις εκπτωση 3 φορμακια 36 ευρω αλλα πο ποιοτητα ειναι πολυ καλα.

στα mexx που πηρα τα ρουχαλακια για την εξοδο μας ειχαν 50%πολυ καλες εκπτωσεις αλλα δεν εμεινε σχεδον τπτ.

να ναι καλα το ικα που πηρα το επιδομα!!!!

α μεσα σε ολα χθες μειναμε και απο μπαταρια στο αυτ/το δεν ηξερα πως το αυτ/το μου δεν σου δειχνει καπου πως σε λιγο θα τελειωσει η μαπταρια και πολυ απλα σβηνεις το αυτ/το και αν κανεις το λαθος μενεις απλα εκει που εισαι!!!!!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

fine πλακα εχω, εγω για μενα δεν πηρα τπτ.ξοδεψα πολλα χθες σε δωρα και δεν το σκεφτηκα και καθολου.οσο για τις δουλειες δεν κανω και πολλα απλα τα ρουχα απο τοτε που ελειπα στο νοσοκομειο ειναι αμετρητα ακομη πλενω...και μετα; ξερεις σιδερομααααααα!!!

του μπεμπη τα ρουχα θα τα κανω χαλαρα..απο την απομενη εβδομαδα τα μεσημερια που θα κοιμαται η Κυριακη.

θελω μονο να τελειωσω τα δικα μας ρουχα πριν γυρισει η Κυριακη απο την γιαγια της.

evmo που εισαι διακοπες εδω στην Χαλκιδικη σε ποιο μερος?κανεις και μπανιο τυχερουλα?βιασου λιγο μετα ψωνια να προλαβεις καμια εκπτωση !


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσούδια!! Λοιπόν κ εμείς πήγαμε χτες στα mothercare κ πηραμε ολο το μαγαζι. Εγκεφαλικό με βάρεσε 490 ευρω λογαριασμο καναμε. 460 ειχαμε πάνω μας κ της λεω της τυπισσας κοιτα αφαιρεσε μου τις δωροεπιταγες που κερδισα. Καλά τιποτα με τοσα χρηματα 2 δωροεπιταγες των 15 ευρω. Σιγά την έκπτωση. Κ ετσι τα καταφέραμε. Λοιπόν απο ποιότητα τα φορμάκια μου φάνηκαν τέλεια. Πήραμε 6 εξωτερικά πολύ ωραία, κ 7 εσωτερικά με τελεια χρωματα. Ενα κιτρινο φλις ζακετάκι (αλλα εχει κουκουλα μηπως δεν μπορει να το φορεσει ξαπλωτη γτ θα καθετε πανω στην κουκουλα η δε χρειαζεται να το φοραει οταν ειναι ξαπλα;;;;) Μακο ειναι τα φορμακια δεν πιστευω να κρυώνει ε;;; Η πωλήτρια μου πε δε θέλω πιο χοντρά. Καλτσάκια, σκουφάκια, γαντάκια. Σεντόνια πάντα, κουβέρτα, κ μπουρνουζάκι της πήραμε τα precious bear που ναι τελεια. Θέλουμε ακόμα κανα 200 ευρω σε πράγματα τουλάχιστον. Μενει το μπανακι, η ενδοεπικοινωνια, το παιχνιδι για την κούνια κ δε θυμάμαι τι άλλο.

Να σας ρωτήσω η πάντα δε θα έπρεπε να βγαίνει κ να πλένετε το εξωτερικό;;; Η δικιά μας δε βγαίνει πάντως πως θα την πλένω;;; Κ μήπως χρειάζομαι 2 πάντες για να πλένω τη μια να βάζω την άλλη;;; Αλλά ακριβη ηταν 80 ευρω για να παρω κι αλλη.

Κ μια αλλη ερωτηση. Πήρα κουβερλί σε διαστάσεις 1μ επι 130 κ εμάς η κούνια μας ειναι 140. Εκανα βλακεία;;; Θα ναι μικρό;;; Η δεν πειράζει να μενει λιγο πιο κατω να φαινονται τα σεντόνια;; Ετσι κι αλλιως δε το βαζεις πανω πανω, Κ κατι αλλο βλεπω στο προσπεκτους οτι το παπλωμα ειναι 120 το υψος. Κ αγχωθηκα λιγο γτ παπλωμα σιγουρα χρειαζομαι μεγαλύτερο ετσι δεν ειναι;;; Δε το χω παρει ακομα κ ελπιζω να εχει μεγαλύτερο αλλιως δεν ξερω πως θα βρω κατι να το ταιριαξω.

Τελος πηρα ενα μαξιλαρι θηλασμου 65 ευρω μαζι με τα 2 καλυματα αλλαγης τελειως μουφα η πιο ηλιθια αγορα. Δεν μπορουσα να το δω γτ ηταν μεσα στη συσκευασια κ δε μου το βγαζε κ οταν ηρθα σπιτι κ το ανοιξα ειδα οτι ηταν μικρο. Αρκετα μικρο θα ελεγα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.βλέπω παίζει πολύ το mothercare.εγώ χθες έκανα κάτι αγορές στα ζουζου και είχαν πάρα πολύ καλές τιμές σε ρούχα παπούτσια κ μάλιστα μάρκες benetton,timberland,nike, adidas κλπ.μιλάμε έπαιρνες μπλουζάκια κ με 4 ευρώ.

είχε σε πολλά κ 70%.

πάντως nefel μην το παρακάνεις με τις αγορές θα σου φέρουν ένα κάρο στο μαιευτήριο. αν δεν σ'αρεσουν τα αλλάζεις.

εγώ να ναι καλά ο κοσμος ενδοεπ, μπανάκι, αποστηρωτη,καθισμα αυτ πχ μου τα δώσανε από τα παιδάκια τους.

οπότε μεγάλη οικονομία!

για μαρσιπο τι μου προτείνετε?

μακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.βλέπω παίζει πολύ το mothercare.εγώ χθες έκανα κάτι αγορές στα ζουζου και είχαν πάρα πολύ καλές τιμές σε ρούχα παπούτσια κ μάλιστα μάρκες benetton,timberland,nike, adidas κλπ.μιλάμε έπαιρνες μπλουζάκια κ με 4 ευρώ.

είχε σε πολλά κ 70%.

πάντως nefel μην το παρακάνεις με τις αγορές θα σου φέρουν ένα κάρο στο μαιευτήριο. αν δεν σ'αρεσουν τα αλλάζεις.

εγώ να ναι καλά ο κοσμος ενδοεπ, μπανάκι, αποστηρωτη,καθισμα αυτ πχ μου τα δώσανε από τα παιδάκια τους.

οπότε μεγάλη οικονομία!

για μαρσιπο τι μου προτείνετε?

μακια!!!

Βρε συ δε το παράκανα τα απολύτως απαραίτητα πήρα, αλλά έλα που δεν ειναι κ λιγα τα απαραιτητα. Κ απο τιμες οπως σας ειπα μου φανηκαν τσιμπημενες σε καιρο εκπτωσεων κ κρισης γι αυτο πηγε ψηλα. Για μαρσιπο σου προτεινω να παραγγειλεις απο το ιντερνετ σλινγκ. Εγω παρηγγειλα ενα τελειο απο το ιντερνετ μονο 50 ευρω. Asteraki slings απο εκει το παρηγγειλα κ ηρθε σε 2 μερες.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια πάλι πελάγωσα. Πλένω τώρα τα ρούχα της μικρής κ βλέπω οτι ολες οι ετικετες λένε 30-40 βαθμους. Θα κανουμε δουλειά ετσι ή ειναι πολύ χαμηλή θερμοκρασία. Επίσης καλά τα πήρα εγώ σε παλαβά χρώματα αλλά πως να βαλω μαζι πορτοκαλι, ροζ κ πρασινο;;; Δε θα μπλεχτουν τα χρωματα;;; Βεβαια κ κατι ασπρομαυρα σεντονια που εχω μια χαρα πλενονται κ δεν μπλεκεται τπτ αλλα τωρα επειδη ειναι καινουρια φοβαμαι μη τα χαλασω. Επισης μαλακτικό βάζετε;;; Εγω πήρα ενα προδερμ αλλα φοβηθηκα να το βαλω γτ λενε οτι δεν πολυκανει. Κ αμα ειναι ετσι τοτε πως τα μωρα μοσχοβολάνε;;; Το αρκαδι δε μυριζει τπτ κ ετσι τα ρουχαλακια δε θα μυριζουν μανούλα;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια πάλι πελάγωσα. Πλένω τώρα τα ρούχα της μικρής κ βλέπω οτι ολες οι ετικετες λένε 30-40 βαθμους. Θα κανουμε δουλειά ετσι ή ειναι πολύ χαμηλή θερμοκρασία. Επίσης καλά τα πήρα εγώ σε παλαβά χρώματα αλλά πως να βαλω μαζι πορτοκαλι, ροζ κ πρασινο;;; Δε θα μπλεχτουν τα χρωματα;;; Βεβαια κ κατι ασπρομαυρα σεντονια που εχω μια χαρα πλενονται κ δεν μπλεκεται τπτ αλλα τωρα επειδη ειναι καινουρια φοβαμαι μη τα χαλασω. Επισης μαλακτικό βάζετε;;; Εγω πήρα ενα προδερμ αλλα φοβηθηκα να το βαλω γτ λενε οτι δεν πολυκανει. Κ αμα ειναι ετσι τοτε πως τα μωρα μοσχοβολάνε;;; Το αρκαδι δε μυριζει τπτ κ ετσι τα ρουχαλακια δε θα μυριζουν μανούλα;;

δεν λέω οτι το παράκανες με τις αγορές που ήδη έκανες.προς Θεού.το ξέρω ή μαλλον το έμαθα οτι θες ένα κάρο λεφτά για να αγοράσεις την προικα του πρώτου μωρού.λέω να μην πάρεις άλλα, γιατι θα σου φέρουν κιολας...α μου είπαν να αγοράζουμε λίγο μεγαλύτερα νούμερα κ ας επιπλέουν λίγο τα μπουζουκάκια μας για να κρατήσουν παραπάνω καιρό.

λοιπόν, η πεθερά μου έπλυνε με αρκάδι στο χέρι.εγώ τα έριξα στους 30 βαθμούς τα υπόλοιπα στο πλυντήριο με υγρό προδερμ χωρίς μαλακτικό και μυρίζουν πολύ ωραία!επίσης, το πλυντήριο σ δεν έχει προγραμμα για χρωματιστά?εγώ εκεί τα έβαλα.καληνυχτούδια κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!

για το θεμα μαρσιπο εμενα κοπελιες δεν μαρεσει γιατι μαθαινει αγκαλιτσες το μωρο,το καροτσι βολευει παντου!!

μπανακι να για οσες δεν εχουν της φισερ πραησ ειναι καταπληκτικο εχει δυχτακι που ξαπλωνει πανω το μωρο και οταν μεγαλωσει το βγαζεις και μενει μεσα ενα πλαστικο που δεν γλιστραει η Κυριακη ακομη σαυτο κανει μπανιο.

μην αγοραστε μονο πολλα 0-3 λιγο μεγαλο να βγει το μωρο θα ειναι κυριολεκτικα για μια εβδομαδα.

οσο για το πλησιμο εγω θα το βαλω το μαλακτικο δεν μπορω χωρις μυρωδια και το απορυπαντικο μυριζει αλλα να ειναι και λιγο μαλακα!!!!προδερμ πηρα και εγω αλλα σκεφτομαι να δοκιμασω και το πλανετ.στους 40 τα πλενω και εγω και δεν εχει ξεβαψει κανενα.

αυριο εχω ντοπλερ θα σας πω νεα και το βραδυ θα παω να φερω την Κυριακη πισω μου ελειψε πολυ!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια, καλη εβδομαδα και καλο μηνα.

ειμαι καινουργια στο cafe σας και ειπα να κανω την αρχη να σας γνωρισω μιας και γενναω και εγω τον Σεπτεμβριο.

φιλια πολλα ελπιζω να τα λεμε


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!!!!!!!!!

Κατερίνα καλώς ήρθες στην παρέα μας. Κοντεύουμε εεεεεεεεε?

Και εγώ είμαι 31 + 5 . Την Πέμπτη έχω προγραμματισμένο το growth scan.

Σήμερα λέω να περάσω απο το γιατρό μου γιατί έχω κάτι μικροπονάκια-τσιμπιματάκια στην κοιλιά και στην μέση.

Έχω κουραστεί αυτές τις μέρες με τις αλλαγές στο σπίτι και ίσως γι΄ αυτό αλλά λέω να πάω να δώ και την μπουμπού μου...........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Savia τι ειναι το growth scan;;

Εγω τα πηρα τα φορμακια κ τα κορμακια 0-3 κ το ζακετακι 3-6. Η πωλητρια στα mothercare επεμενε οτι δε χρειαζομαι μικροτερα. Υπαρχουν κ τα 00 για νεογεννητα. Κ ειχα αγχωθει λιγο οτι θα μας κοροιδευουν που τα πηραμε μεγαλα του μωρου. Μου χουν δωσει κ κατι ρουχαλακια που ναι πολυ πιο μικρα απο το 0-3 που πηρα εγω αλλα δε με νοιαζει θα της φοραω τα δικα μου στο μαιευτηριο κ ας ειναι λιγο μεγαλα. Καπως μου ρχεται να της πρωτοβαλω μεταχειρισμενα. Θα τα παρω βεβαια μαζι μηπως παραειναι μεγαλα τα δικα μας


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

nefel είναι κατι παρόμοιο με το ντόπλερ. Γίνεται στην 32 3βδομάδα.

Πήγα τελικά στον γιατρό μου και όλα καλά. Ο τράχηλος είναι μια χαρά και μου είπε πως θα έχω τέτοιες μικροενοχλήσεις. Απο κιλά έχουμε φθάσει τα 1650.

Nefel οσο για τα φορμάκια και εγώ τα περισσότερα 0-3 τα έχω πάρει.

Άγόρασα μόνο 3 σετ για small baby όπου θα τα βάλουμε στην κλινική.

Τι ωραία που είναι οι προετοιμασίες....................... (ακριβές μεν)

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαρηστω για το καλοσορισμα κ εγω με τις ετοιμασιες τρεχω.Σημερα ειχαμε ασπρισμα κ τωρα θα παω στην αγορα να δω για κουρτινα , φωτιστικο κ χαλακι.εμενα τα μωρακια μου ειναι 2 κ θα τα βαλω στο ιδιο δωματιο οποτε πρεπει να βλεπω κατι ουδετερο.

Απο φορμακια nefel εγω 0-3πηρα εγω θα χρειαστω περισσοτερα μικρα γιατι τα διδυμακια γεννιουντε πιο μικρουτσικα.λεω απο την επομενη εβδομαδα να αρχησω σιγα σιγα πλυσημο κ τακτοποιηση στα σιρταρια, δεν νομιζω να βιαζομαι;

savia οσο πλησιαζουμε θα τα εχουμε αυτα τα πονακια


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Αχ κατερίνα μου έχεις διδυμάκια!! Τι καλά!! Δε βιάζεσαι καθόλου ειδικά εσύ με τα δίδυμα μπορεί κ να μην πάρεις όλο τον ένατο φαντάζομαι γυρω στην 38 θα στα πάρουν έτσι δεν είναι;;; Οπότε ξεκίνα σιγά σιγά!!! Εγω αρχισα ηδη τα πλυσίματα για να φτιάξω βαλίτσα να τελειώνω. Εχω ηδη 2 πλυντηρια τωρα θα παω να τα σιδερώσω κ μου μενουν αλλα 3 κ κατι λιγα στο χερι. Μετά εχω να βαλω κανα 2 δικα μας οποτε θα περασει η βδομαδα με αυτά. Ε μετα θα παω να παρω οτι υπολοίπεται απο τα απαραιτητα, σαμπουάν κρεμούλες κτλ κτλ κ. 15 αυγουστο θα γυρισουν οι γονεις μου απο διακοπες να μου βαλουν κουρτινοξυλα, το φωτιστικο κ να μου ραψουν την κουρτινα κ ελπιζω μες στη βδομαδα να ερθει κ κουνια καροτσι γτ αν δεν ερθουν μες στη βδομαδα μετα παμε για σεπτεμβρη μου παν.

Οπότε φανταζομαι αρχες Σεμπτέμβρη που μπαινω στο μηνα μου θα μαι παντελώς έτοιμη κ θα περιμένω τη μεγάλη στιγμή!!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...