Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

βασικα μολις βγει ο πλακουντας θα σταματησω τα χαπια που τοοοοοσοοοο βαρεθηκα!!!!!

τα πιο βαρετα ειναι για τις συσπασεις που ειναι καθε 6 ωρες.

Η γιατρος μου θα παει στο ξενοδοχειο που δουλευει ο αντρας μου διακοπες για 5 μερες μονο. και καποια στιγμη θα βγουμε και ολοι μαζι γαι φαγητο.

πηγα σημερα να δει το ντοπλερ και το μπεμπη που ειναι 1.800 μια χαρουλα!!!

θα ξαναπαω 16 αυγουστου παλι για γενικες εξετασεις αιματος ουρων ουρικο οξυ και εμμεσος κουμπς.

ωραιότατα!κ ο μπέμπης σου μια χαρουλα!αχ τα ζουζουνάκια μας!!!:tongue:

να σε ρωτήσω κιόλας.εσένα ο πλακούντας τι grade γράφει.εμένα έγραφε ιι αλλά μου είπαν οτι δεν έχει πρόβλημα και να μην με αγχώνει.εγώ κατ'εξοχήν άτομο αγχωτικό το σκέφτομαι αλλά μάλλον άπό χαζομάρα μου.

επίσης θα πάρω μαία δική μου και είμαι τοσο χαρούμενη γιατί την ξέρω κιόλας την κοπέλα και την συμπαθώ ποοολύ!

και εγώ την άλλη βδομάδα έχω εξ.αίματος και ούρων.ομολογώ οτι σκυλοβαρέθηκα να με τρυπάνε κάθε μήνα...

το εμμεσο κουμπς πως το λες χιχιιχι τι είναι καλέ?πάλι πίσω έχω μείνει?

μακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε?

Εχθές έκανα το ντόπλερ και λίγο έχω αγχωθεί.

Το μωράκι μου στην 32 εβδομάδα ακριβώς είναι μόνο 1550 κιλά............

Δεν είναι λίγα ??????????????

Γενικά είναι μικροκαμωμένο μωρό και όλες οι μετρήσεις του είναι στα χαμηλά επίπεδα.

Θα γεννηθεί γύρω στα 2800 είπε ο γιατρός.

Δεν με πειράζει φθάνει να είναι υγιέστατη..................

εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει όσο θα είναι στο ντόπλερ(εγώ το έκανα 31+4) Χ2 θα γεννηθεί.δηλαδή: αν ήταν 1,5 κιλό θα γεννηθεί 3 κιλά.

όλο αγχωνόμαστε πάντως ε?ακόμα δεν γεννήθηκαν τα παιδακια μας και αγχωνομαστε..τώρα καταλαβαίνω τη μαμά μου τι έχει περάσει μαζί μου.

ιατρικώς εγώ δεν ξέρω κάτι να σου πω.απλά κ εγώ τον γιατρό μου εμπιστεύομαι.εσύ δεν τον εμπιστεύεσαι?ο υπερηχογραφιστής είπε κατι επιπλέον?εσένα τι grade εγραφε ο πλακούντας(άσχετο ξέρω αλλά κ εγώ με το άγχος μου)χιχιχι

φιλια!

Link to comment
Share on other sites

ωραιότατα!κ ο μπέμπης σου μια χαρουλα!αχ τα ζουζουνάκια μας!!!:tongue:

να σε ρωτήσω κιόλας.εσένα ο πλακούντας τι grade γράφει.εμένα έγραφε ιι αλλά μου είπαν οτι δεν έχει πρόβλημα και να μην με αγχώνει.εγώ κατ'εξοχήν άτομο αγχωτικό το σκέφτομαι αλλά μάλλον άπό χαζομάρα μου.

επίσης θα πάρω μαία δική μου και είμαι τοσο χαρούμενη γιατί την ξέρω κιόλας την κοπέλα και την συμπαθώ ποοολύ!

και εγώ την άλλη βδομάδα έχω εξ.αίματος και ούρων.ομολογώ οτι σκυλοβαρέθηκα να με τρυπάνε κάθε μήνα...

το εμμεσο κουμπς πως το λες χιχιιχι τι είναι καλέ?πάλι πίσω έχω μείνει?

μακια!

Ωχ Fine εγώ σε άγχωσα μου φαίνεται. Τώρα νιώθω άσχημα. Ρε παιδιά να ρωτησω κ εγω κατι ασχετο;;; Ηρθε η κουνια το στρωμα, το καρότσι ολα καλα αλλα εγω εχω στενοχωρηθει γτ το στρωμα ειναι ισα ισα με την κουνια κδε μπορω να το στρωσω ζοριζομαι πολυ. Επισης η βαση της κουνιας ειναι 68 ποντους κ το στρωμα μας 72. Υπαρχει δλδ ενα κενο αναμεσα βασης κ καγκελων αλλα εμεις παιρνοντας ισα ισα το στρωμα δεν αφησαμε κανενα κενο. Ειναι μεν απολυτα ασφαλες για το παιδι αλλα...Για να μπουνε κ παπλωματα μεσα κ τετοια ειναι τεραστια ταλαιπωρια. Η τυπισσα στο media strom φταιει. Εγω παρηγγειλα στρωμα 7ο ποντους κ με πηρε την αλλη μερα τηλ κ μου λεει καλυτερα 72 για να μην εχει κενο με την κουνια κ πεφτουν μεσα πιπιλες κ τετοια. Εσεις πως τα πηρατε;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει όσο θα είναι στο ντόπλερ(εγώ το έκανα 31+4) Χ2 θα γεννηθεί.δηλαδή: αν ήταν 1,5 κιλό θα γεννηθεί 3 κιλά.

όλο αγχωνόμαστε πάντως ε?ακόμα δεν γεννήθηκαν τα παιδακια μας και αγχωνομαστε..τώρα καταλαβαίνω τη μαμά μου τι έχει περάσει μαζί μου.

ιατρικώς εγώ δεν ξέρω κάτι να σου πω.απλά κ εγώ τον γιατρό μου εμπιστεύομαι.εσύ δεν τον εμπιστεύεσαι?ο υπερηχογραφιστής είπε κατι επιπλέον?εσένα τι grade εγραφε ο πλακούντας(άσχετο ξέρω αλλά κ εγώ με το άγχος μου)χιχιχι

φιλια!

Fine μου θα κοιτάξω για τον πλακούντα και θα σου πώ.............. (Τι γράφει για να καταλάβω???)

Προφορικά όμως μου είπε πως το μωρό τροφοδοτείτε μια χαρά και αμνιακό υγρό φυσιολογικό.

Όσο για τον γιατρό μου είναι βέβαιως πως όλα πάνε μια χαρά μάλιστα μου θυμώνει που αγχώνομαι τόσο...........

Ο υπερηχογραφιστής τώρα απλά μας είπε τα γεγονότα ως έχουν και πως μάλλον το μωρό θα είναι μικροκαμωμένο............... αλλά αυτοί πάντα είναι συγκρατημένοι για να είναι καλημμένοι).

Εσένα τι βάρος είχε τότε???????

Αχ αυτό το άγχος.......................

Υπομονή και κοντεύουμε!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

νεφελάκι είμαι και εγώ άστα...όλο ψάχνομαι γιατί δεν έχω περάσει κ λίγα στο παρελθόν(σε άλλη κύηση..) και έτσι τώρα παρά το οτι όλα βαινουν καλώς τρώγομαι και ψάχνομαι γιατι φοβάμαι...

και εμένα κολλητά είναι το στρώμα με τα κάγκελα...θα ταλαιπωρηθω στάνταρ.

απ'την άλλη αυτό θα είναι το σωστό για τα μπεμπέ.

σαβιανάκι μου γράφει ωρίμανση πλακούντα:grade τάδε

στις 31+4΄είχε 1967γρ. περίπου ο μπεμπάκος μου.

μωρέ ας ηρεμήσουμε πάντως έγω το προσπαθώ.αφού ετσι μας λένε γιατί δεν τους εμπιστευόμαστε?

καληνύχτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

fine εμενα δεν γραφει πουθενα για grade δεν ξερω γιατι.

εγω εκανα doppler 31 εβδ και 5 μερες και το μωρο ειναι 1.755 γρ και μου ειπε πως την 38 εβδομαδα που ειναι προγραμματισμενο να γενησω θα ειναι 3 κιλα.και μια καλη φωτογραφια δεν εβγαλε ο ατιμος...αδικα περιμενε η Κυριακη να δει τον μπεμπη μας μια ολοσωμη ηθελα!!!

το εμμεσο κουμπς ειναι ο λεγχος που κανω καθε μηνα γιατι εγω εχω αρνητικο αιμα και ο αντρας μου θετικο.στο πρωτο παιδι δεν πειραζει μονο που σου κανουν μια ενεση αφου γενησεις για να μπορεσεις να κανεις δευτερο παιδι αλλα παντα στην διαρκεια της εγκυμοσυνης πρεπει να κανεις ελεγχο αν ολα πανε καλα καθε μηνα σχεδον.

Εγω να δεις ποσο βαρεθηκα που με τρυπουσαν καθε πρωι στο νοσοκομειο χωρια τους ορους που τους μισω γιατι σπανε οι φλεβες μου συνεχεια!!!!αφου δεν φοβαμαι την καισαρικη αλλα τον ορο τον μισησα δεν αντεχω εκεινη την βελονα!!!υπομονηηηηηηη


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

νεφελάκι είμαι και εγώ άστα...όλο ψάχνομαι γιατί δεν έχω περάσει κ λίγα στο παρελθόν(σε άλλη κύηση..) και έτσι τώρα παρά το οτι όλα βαινουν καλώς τρώγομαι και ψάχνομαι γιατι φοβάμαι...

και εμένα κολλητά είναι το στρώμα με τα κάγκελα...θα ταλαιπωρηθω στάνταρ.

απ'την άλλη αυτό θα είναι το σωστό για τα μπεμπέ.

σαβιανάκι μου γράφει ωρίμανση πλακούντα:grade τάδε

στις 31+4΄είχε 1967γρ. περίπου ο μπεμπάκος μου.

μωρέ ας ηρεμήσουμε πάντως έγω το προσπαθώ.αφού ετσι μας λένε γιατί δεν τους εμπιστευόμαστε?

καληνύχτα

Λοιπόν κοίτα να δεις τι παίζει με τα grade. Όσο προχωράς grade σημαίνει οτι ο πλακούντας γερνάει κ αν φτασει στο 3 δεν μπορεί άλλο να θρέψει το μωρό. Αυτό γίνεται γύρω στην 39 εβδομάδα νομίζω. Βεβαίως αυτό το παρακολουθεί κ ο γιατρός σου οπότε αν δει κατι θα στο πει. Το μωρό σου είναι αρκετά μεγάλο θα έλεγα οπότε μια χαρά θρέφεται κ να φρενάρει λίγο η ανάπτυξή του πάλι μια χαρά θα ναι. Δε νομίζω να θες τετράκιλο μωρό. Επιπλέον εγώ νομίζω οτι εκανα το doppler καμια βδομάδα νωρίτερα από σένα (30w k 3d). Αν θυμάμαι καλά γυρω στην 32 βδομάδα αλλάζει το grade se 2 οπότε αν το χα κάνει οποτε κ εσυ κατα πάσα πιθανότητα κ εμένα 2 θα λεγε, οπότε αδικα αγχώνεσαι.

Τώρα μέτρησα το στρώμα κ βλέπω οτι στο κέντρο είναι 74 στις ακρες ειναι 72, ενώ εγώ είχα παραγγείλει 72. Αν είχε έρθει στο σωστό μέγεθος τουλάχιστον θα μπορούσα να χωνω τα δαχτυλά μου μέσα πιο έυκολα. Θα τους παρω τηλ στη media strom αν κ μου το χουν στειλει καιρο τωρα πεταξα κ τις συσκευασίες, απλά τωρα ήρθε η κούνια κ το είδα. Επίσης είχα παραγγείλει κ κάτι προστατευτικά που έκαναν 50 ευρω (πανάκριβα) κ πιάνουν από κάτω με λάστιχο κ είναι λίγο μικρά, όχι οτι θα υπάρχει πρόβλημα αλλά ζορίζονται όσο να το κάνεις. Νομίζω οτι όταν με πήρε τηλ η πωλήτρια κ μου πε καλύτερα να πάρεις 72 κ οχι 70 δεν άλλαξε κ τις διαστασεις στα προστατευτικά. Πάντως το σίγουρο είναι οτι ειναι απόλυτα ασφαλές να ναι ισα ίσα γτ κ στους 2 πόντους ακόμα χωράει να σφηνώσει πόδι αλλά ζορίζεσαι στο στρώσιμο κ σκέψου οτι θα αλλάζεις πολύ συχνά σεντόνια κ επίσης αν θες να μπαίνει κ κουβερτα πάπλωμα μέσα είναι μεγάλη ταλαιπωρία. Το δοκίμασα γίνεται αλλά είναι αστα να πάνε η διαδικασία, άσε που σκέφτομαι μη σπάσω κανα κάγκελο στο τέλος.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

η πλάκα είναι που η καθεμία μπαίνει άλλη ώρα και γράφει...χιχι

να κανονίσουμε καμιά μέρα να μπόυμε chatroom.

αγαπητά κορίτσια ευχαριστώ για την ενημέρωση περί του πλακούντα.νινι-κυριακή μην περιμένεις ολόσωμη πια.τα μωράκια μας είναι τεράστια για τον υπέρηχο σε αυτή τη φάση.εγώ βλέπω πόδια χερια και κεφάλι το οποίο δεν μου το πολυγυρίζει τελευταία προφίλ να χαρώ...πες στην κυριακούλα οτι της κάνει νάζια!:tongue:

νεφελάκι σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!!!!!!!!σας τρέλανα κ εσάς με το αγχος μου...σόρρυ...

οσο για το στρώμα δεν χάνεις τπτ να τους πάρεις τηλ.ποτέ δεν ξέρεις...κ εγώ το βλέπω η χειμωνιάτικη κουβέρτα να δυσκολεύεται να μπει απο τα κάγκελα.έστω απο τη μια καλό θα ήταν.ασχετο τα μωράκια μας στο πλαι δεν θα τα κοιμίζουμε?ως πότε νινι εσύ που ξέρεις κ καλύτερα?

savia καλό σίδερο..το χαιρότερο μου.τουλάχιστον τα μωρουδιακά είναι πιο ευχάριστα κ γίνονται πιο γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

η πλάκα είναι που η καθεμία μπαίνει άλλη ώρα και γράφει...χιχι

να κανονίσουμε καμιά μέρα να μπόυμε chatroom.

αγαπητά κορίτσια ευχαριστώ για την ενημέρωση περί του πλακούντα.νινι-κυριακή μην περιμένεις ολόσωμη πια.τα μωράκια μας είναι τεράστια για τον υπέρηχο σε αυτή τη φάση.εγώ βλέπω πόδια χερια και κεφάλι το οποίο δεν μου το πολυγυρίζει τελευταία προφίλ να χαρώ...πες στην κυριακούλα οτι της κάνει νάζια!:tongue:

νεφελάκι σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!!!!!!!!σας τρέλανα κ εσάς με το αγχος μου...σόρρυ...

οσο για το στρώμα δεν χάνεις τπτ να τους πάρεις τηλ.ποτέ δεν ξέρεις...κ εγώ το βλέπω η χειμωνιάτικη κουβέρτα να δυσκολεύεται να μπει απο τα κάγκελα.έστω απο τη μια καλό θα ήταν.ασχετο τα μωράκια μας στο πλαι δεν θα τα κοιμίζουμε?ως πότε νινι εσύ που ξέρεις κ καλύτερα?

savia καλό σίδερο..το χαιρότερο μου.τουλάχιστον τα μωρουδιακά είναι πιο ευχάριστα κ γίνονται πιο γρήγορα...

Αχ εγω τέλειωσα με τα σιδερώματα, βέβαια τώρα έχω 2 πλυντήρια δικά μας. Αλλά με της μπέμπας σαν πρωτομανούλα είχα πάθει υστερια. Τα εσωτερικά φορμάκια τα γύρναγα κ τα σιδέρωνα απο μεσα κ μετα κ απ εξω. Κ ηθελα να τα τελειωσω ολα την ιδια ωρα για να αποθηκευτουν κ να μη μεινουν εξω κ χαλάσει η αποστείρωση. Κ μη τα πιανεις ελεγα του αντρα μου θα τα βρωμίσεις. Κ ωχ τωρα που να τα αποθηκευσω κ αμα πανε μικροβια τι θα κανω, μια υστερία γενικώς. Χάλασα κ ένα φλις ζακετάκι της το καψα με το σιδερο κ μετα κολλησε στο σιδερο κ να τα ξυδια κ οι οδοντοκρεμες να καθαρίσω το σίδερο..Χαμός γενικώς. Νινί κυριακή ούτε εμάς μας το βγαλε τρισδιαστατο γτ ειχε χωθει με το κεφαλι κατω κ δε μπορουσε να τη βγαλει. Ε σε λίγο καιρό θα τα δούμε ακριβώς πως είναι!!! Τα μωράκια απ όσο ξέρω τα κοιμίζουμε ανασκελα, εκτός αν έχουν φάει οπότε τα βάζουμε στο πλάι μην κάνουνε γουλίτσα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριττσια!!!

εγω παντως ειμαι η μονη που γραφω μετα τα μεσανυχτα!!!μεχρι να κοιμηθει η κυριακη....

για το θεμα του υπνου εχει στα jumboενα ειδικο μαξιλαρακι δυο ειναι στην ουσια ενωμενα που ειναι γιαυτο ακριβως για να μην γυρναει το μωρο και να παραμενει στο πλαι!μπορεις βεβαια και με απλο μαξιλαρι στην πλατητσα του αλλα υπαρχει πιθανοτητα να αλλαξει θεση ετσι.

εγω το χρησιμοποιησα μεχρι να φαει κρεμες η κυριακη.

τοτε σταματας να το συκωνεις να βγαζει τον αερα απο το στομαχι του και σιγα σιγα σταματας και την αυστηρη αποστειρωση.

αυτο το μαξιλαρακι αντε να κανει και 5 ευρω απο ποιοτητα δεν ειναι και η καλυτερη φλις ειναι αλλα δεν το ειχα ψαξει και πολυ τοτε απλα μου εμεινε οποτε το εχω και για τον φουκαρα τον μπεμπη και για ακομη μια φορα ειναι ροζζζζζζ

nefel κει εγω τα ιδια εκανα στην Κυριακη με τα μικροβια ειχα θεμα τωρα μου εφυγε!!!

οχι πως δεν θα τα προσεξω αλλα δεν εχω και αυτο το θεμα οπως ειχα οοοολααα στην αποστειρωση.δεν παθαινουν τπτ τα μωρακια μας να το ξερεις σκεψου και αυτα που γεννιουνται μεσα στο χωμα και στο κρυο μονο αποστειρωμενα ρουχα δεν εχουν,και δεν λεω πως δεν θα τα πλυνω αλλα λιγο πιο χαλαρα...οχι πανικος γιατι διαφορετικα δεν θα κανεις αλλη δουλεια θα αγγιζουν το μωρο σου και εσυ θα βαζεις πλυντηρια!!!εγω τουλαχιστον αυτο εκανα στην Κυριακη αντι να παιζω μαζι της απλωνα και σιδερωνα !!!

εγω ακομη πλακα πλακα δεν προλαβα να κανω τπτ ακομη πρεπει να πλυνω τοπορτ μπεμπε τα ρουχαλακια και πρεπει να αγορασω και μια μπλε κουβερτουλα!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Καέ μη το παρακάνεις..εγώ τα περισσότερα πλην κάτι καινούργιων που μας πιάνει με το μπαμπά του και κάθε τοσο αγοράζουμε τα έχω πλυμμένα-σιδερωμένα.(από τη μια πλευρά...χαχα).απλά εγώ πάταγα τον αερα στο σίδερο να τα κάψω καλά!είμαι κ εγώ...

χθες πήγα για πρώτη φορά θάλασσα.καλά μην φανταστείτε.τα πόδια μου έβαλα.πάντως προχθες που με ρώτησε ο γιατρός αν πήγα διακοπές κ του απάντησα όχι είπε: καλά έκανες...

Link to comment
Share on other sites

Καέ μη το παρακάνεις..εγώ τα περισσότερα πλην κάτι καινούργιων που μας πιάνει με το μπαμπά του και κάθε τοσο αγοράζουμε τα έχω πλυμμένα-σιδερωμένα.(από τη μια πλευρά...χαχα).απλά εγώ πάταγα τον αερα στο σίδερο να τα κάψω καλά!είμαι κ εγώ...

χθες πήγα για πρώτη φορά θάλασσα.καλά μην φανταστείτε.τα πόδια μου έβαλα.πάντως προχθες που με ρώτησε ο γιατρός αν πήγα διακοπές κ του απάντησα όχι είπε: καλά έκανες...

Κατάλαβα δεν έχω μονο εγω τρέλα. Είναι που ναι τα πρώτα μας. Εγώ πήρα κ τη μαμά μου τηλ κ της λέω ρε μαμά απ οτι διαβάζω ολες πλένουν τα καρότσια. Τι να πλυνω δεν ξερω φοβαμαι μη το χαλάσω. Κ μ εβρισε μου πε οτι δεν υπαρχει λογος να πλυνω καινουριο καροτσι αυτα ειναι υπερβολες. Η αλήθεια ειναι οτι ήταν πακεταρισμενο καθε κομματι χωριστα κ σφραγισμενο κ στην τελικη το καροτσι δεν ακουμπαει πανω της. Τοτε κ εγω που θα την παιρνω αγκαλια τα ρουχα μου δε θα χουν βρωμες κ σκονες κ δεν ξερω κ εγω τι αλλο;;

ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι;;; Είναι οκ να κοιμάται στο πορτ μπεμπέ το μικρό;;; Βλέπω οτι εχει μια μικρή κλίση το στρωματάκι του πορτ μπεμπέ.

Fine σας εχει πιασει το καταναλωτικό απ'οτι βλέπω ε;; Εμείς αφού πήραμε κ πήραμε, δεν ήταν κ λίγα τα απαραίτητα σταματήσαμε γτ ειναι πολλά τα έξοδα κ φοβάμαι οτι με το μωρο θα μπορουν πια να μπαινουν πολυ λιγα χρηματα στην ακρη οποτε πρεπει να κρατησουμε καμια καβάτζα. Εμείς μπήκαμε κ σε καινούριο σπίτι, ενώ μέχρι τώρα ζουσαμε στο φοιτητικο του αντρα μου, οποτε πηραμε ηλεκτρικα, φωτιστικα, κουρτινες κουρτινοξυλα κ ακομα χρειαζομαστε κ αλλα πραγματα αλλα ειπαμε κ σε αυτον τον τομεα να βαλουμε μια τελεια προς το παρον. Χαμός!!

Αχ να ρθουν τα μωράκια μας κ να ναι καλα οσο πλησιαζει ο καιρος με πιανει μια ανησυχια. Τις τελευταιες μερες ολο σκεφτομαι μηπως παει κατι στραβα κ κλαιω.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα δεν έχω μονο εγω τρέλα. Είναι που ναι τα πρώτα μας. Εγώ πήρα κ τη μαμά μου τηλ κ της λέω ρε μαμά απ οτι διαβάζω ολες πλένουν τα καρότσια. Τι να πλυνω δεν ξερω φοβαμαι μη το χαλάσω. Κ μ εβρισε μου πε οτι δεν υπαρχει λογος να πλυνω καινουριο καροτσι αυτα ειναι υπερβολες. Η αλήθεια ειναι οτι ήταν πακεταρισμενο καθε κομματι χωριστα κ σφραγισμενο κ στην τελικη το καροτσι δεν ακουμπαει πανω της. Τοτε κ εγω που θα την παιρνω αγκαλια τα ρουχα μου δε θα χουν βρωμες κ σκονες κ δεν ξερω κ εγω τι αλλο;;

ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι;;; Είναι οκ να κοιμάται στο πορτ μπεμπέ το μικρό;;; Βλέπω οτι εχει μια μικρή κλίση το στρωματάκι του πορτ μπεμπέ.

Fine σας εχει πιασει το καταναλωτικό απ'οτι βλέπω ε;; Εμείς αφού πήραμε κ πήραμε, δεν ήταν κ λίγα τα απαραίτητα σταματήσαμε γτ ειναι πολλά τα έξοδα κ φοβάμαι οτι με το μωρο θα μπορουν πια να μπαινουν πολυ λιγα χρηματα στην ακρη οποτε πρεπει να κρατησουμε καμια καβάτζα. Εμείς μπήκαμε κ σε καινούριο σπίτι, ενώ μέχρι τώρα ζουσαμε στο φοιτητικο του αντρα μου, οποτε πηραμε ηλεκτρικα, φωτιστικα, κουρτινες κουρτινοξυλα κ ακομα χρειαζομαστε κ αλλα πραγματα αλλα ειπαμε κ σε αυτον τον τομεα να βαλουμε μια τελεια προς το παρον. Χαμός!!

Αχ να ρθουν τα μωράκια μας κ να ναι καλα οσο πλησιαζει ο καιρος με πιανει μια ανησυχια. Τις τελευταιες μερες ολο σκεφτομαι μηπως παει κατι στραβα κ κλαιω.

βρήκα τι να κάνεις!πριν πιάσεις αγκαλιά το μωράκι σου να μπαίνεις μισή ωρίτσα στον κλίβανο!χαχαχα

εγώ οτι μου έδωσαν φίλες το έπλυνα.του εμπορίου καρότσια κλπ δεν θα τα πλύνω.η μαμά σου ήταν σα να ακούω τη δικια μου!χαχα

εμείς δεν παίζει για να μενει τπτ στην άκρη γιατί εγω δεν δουλεύω κ θα πρέπει να βρω και δουλεια ΣΥΝΤΟΜΑΑΑΑΑ...ασε..κάνω οτι δεν το σκεφτομαι ακόμα να μην αγχωθώ.

μίλησα με το γιατρό κ του λέω θα έρθω μες τη βδομάδα να κάνω ένα υπέρηχο στο μαιευτήριο.μου λέει μην αγχωνεσαι με αυτο τον πλακούντα ρε παιδάκι μου.εγώ θέλω να έρθεις οταν θα είσα 37 βδ και έτσι το βούλωσα!

και εσύ κοριτσάκι μην ανησυχεις καλέ!ηρέμησε όλα καλά θα μας έρθουν.απλά εγω θέλω να τελειώνει αυτή η φάση να δω οτι είναι όλα καλά και τη φατσούλα του!

α με τα επιδόματα τι έχετε κάνει?ο ικας (που λέει κ ο ζήκος...) είπε να παω μες τη βδ να παρω το κύησης και το τοκετου θα μπει 15 αυγ.:-)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, τι κανετε;

ολες στις ετοιμασιες ειμαστε βλεπω.καροτσι κ εγω δεν πλενω φτανει τοσα φορμακια κ πανες κ σελτεδακια αυτα αλλωστε θα ακουμπανε στα μωρα μας, μην μας πουν κ χαζομαμαδες.

με το ικα fine εγω αυριο θα παω τα χαρτια για την αδεια κυησης , τα επιδοματα τοκετου κ την αδεια λοχειας νομιζω πρεπει να γεννησεις κ μετα να πας με τα απαραιτητα χαρτια του νοσοκομειου κ την λειξιαρχικη πραξη γεννησης για να τα παρεις .


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...