Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Χτες πήγαμε στο γιατρο κι εκεί που περίμενα να τα δω όλα τέλεια γτ το ειχα ξανακούσει την προηγούμενη εβδομάδα στο νοσοκ. που είχα πάει για μια άδεια...μου λέει ο γιατρός τι είναι αυτό;; Εχεις αποκόλληση και αποκλείεται να ακούσατε το μωρό τώρα σχηματίστηκε η καρδια του..κ αυτό τι είναι έχεις ινωμύωμα;;; Γδύσου να σε δω κολπικά. Τελικά το μωρό οκ απλά μας το βαλε ελαχιστα και πολύ σιγά να το ακούσουμε για να μην το ενοχλήσουμε εγω δεν το πολυάκουσα δεν προλαβα κιόλας σε 2 δευτερόλεπτα που το βαλε ο αντρας μου τ ακουσε. Έχω μια μικρή αποκόλληση μου δωσε ενα utrogestan Κολπικά κάθε βράδυ κ το άλλο που βλεπε μου πε απο τη στιγμη που ειχα κανει υπερηχο πριν μερικούς μήνες κ ηταν καθαρος δε θα ναι κατι μπορεί να ναι το έντερο μου αλλά δεν μπορεί να δει γιατι ειναι πισω κ δε θελει να ενοχλήσει το μωρό. Αυτά έχω αγχωθεί, έχω κι ένα μικρό πονάκι κάτω αριστερά δεν ξέρω να τον πάρω τηλ γι αυτό το πονάκι;; Γενικά μου είπε οτι είναι όλα πολύ καλά αλλά μου άφησε μια αισθηση όχι πολύ καλή είχα πάει με άλλη διάθεση.

Νεφέλη μου κ εγώ λόγω αποκόλλησης είχα το ελάχιστο αυτό αίμα είναι φυσιολογικό σε αυτή τη φάση μου είπε ο γιατρός γιατί το έμβρυο γαντζώνεται.

Αφού κ σε εσένα είπε όλα πολύ καλά, μην ανησυχείς. Ξέρουν οι γιατροί πότε οι ενδείξεις είναι ύποπτες.

Απλά μου φαίνεται λίγο "άγαρμπος" στο πώς στα μετέφερε κ γι' αυτό σου άφησε μάλλον αυτή την άσχημη διάθεση...


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις ευχές κ τα καλά σας λόγια στο προηγούμενο μήνυμά μου...!!!:D

Είδατε που τελικά είναι ταυτόχρονα εκτός από δύσκολο κ πολύ καλό κ το να έχεις συμπτώματα; Εμένα ακόμα κ η δυσκοιλιότητα που είχα την προηγούμενη εβδομάδα εξαφανίστηκε τελείως αυτή την εβδομάδα κ σε συνδυασμό κ με το αίμα λέω πάει αυτό ήταν. Το είχα θεωρήσει σχεδόν σίγουρο ότι κάτι δεν πάει καλά... Όταν με ρώτησε κ ο γιατρός στο τηλέφωνο αν έχω ακόμη τα συμπτώματα που είχα ήρθε κ κούμπωσε! :lol: :lol:


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Βρε νεφελ πολύ άγαρμπος ο γιατρός σου πράγματι! Αμάν, σου χάλασε τη διάθεση και σε έκανε να ανησυχείς... Έχω και την εξής απορία, τι ακούσατε την προηγούμενη φορά δηλαδή κατά την άποψη του? Και τι εννοεί δεν μπορεί να δει για να μην ενοχλήσει το έμβρυο?? χμμμ...... μήπως έκανε πατάτα και απλώς πήγε να τα μπαλώσει? Είναι καιρό γιατρός σου ή τώρα τον βρήκες? sorry, αλλά δεν μου άρεσε καθόλου η αντιμετώπισή του ούτε οι εξηγήσεις του. Σκέψου ότι θα περάσεις 9 μήνες μαζί του, πολύ σημαντικούς για εσένα, έχεις άλλη επιλογή γιατρού?

Αύριο θα σας έχω κι εγώ νέα τελικά, αγωνιώ για σήμερα!!!!!!

Οι αναγούλες κάπως σαν να υποχώρησαν, το στηθος πρησμένο και πρήστηκε και το μάγουλο!! Ίσως και από τον πολύ τον ύπνο να έστρωσα επιδερμίδα που λένε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαθήκαμε κοριτσάκια!! Κατά την άποψή του ακούσαμε αρτηρία κάνει τον ίδιο ήχο λέει. Διαφωνώ την επόμενη θα του πάω τη φωτό που φαίνεται οτι σημαδεύει μωρό και ακούγεται η καρδιά έχει ένα διάγραμμα από κάτω σαν καρδιογράφημα φαντάσου, κ επίσης 6 εβδομάδων κ 5 ημερών το παιδί έχει καρδιακή λειτουργία γτ να μην την άκουσε η γιατρός. Τέσπα απλά νομίζω οτι ήθελε να είναι ο πρώτος που θα ακούσει την καρδιά. Καλός γιατρός είναι δεν τον αλλάζω αλλά είναι λίγο φοβητσιάρης πανικοβάλλεται κι ο ίδιος με το παραμικρό. Οκ προστατεύει τις εγκυούλες του φοβάται μην του πάθουν τπτ δεν πειράζει..Καλά είμαι τα συμπτώματα έχουν επανέλθει μέρες τώρα απλά τα utrogestan μου φέρνουν υπνηλία. Από κιλά τπτ 800 γραμμάρια έχω πάρει μέχρι τώρα απλά ανησυχώ γτ δεν τρώω σχεδόν καθόλου σαλάτες. Πάντα έτρωγα πολλά λαχανικά αλλά από τότε που έμεινα έγκυος δεν αντέχω κ φοβάμαι αν τρέφεται καλά το πιτσιρίκι. Τρώω όμως πάρα πολλά φρούτα. Τι λέτε με καλύπτουν;; Α κ επίσης νιώθω ένα πολύ μικρό φουσκωματάκι λίγο πάνω από την κύστη. Το πιτσιρίκι δεν είναι αυτό;;; Για πείτε και οι υπόλοιπες κανά νέο..


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!πολυ χαιρομαι για τα νεακια σας!!!!!!ευχομαι ολα να πανε καλα!!!!!!νεφελακι και μελινακι εχετε δυνατα μπεμπακια και σε λιγοτερο απο 8 μηνες θα τα κρατατε στην αγκαλιτσα σας!!!!!!ξεκουραση και ξαπλα με την μικρουλα αποκολληση και ολα θα πανε τελεια!!!!!!νεφελακι το σημαντικοτερο ειναι πως εμπιστευεσαι τον γιατρο σου και η επομενη επισκεψη θα ειναι πολυ καλυτερη, θα ακουσει και εκεινος την καρδουλα του ρυθμικα!!!!!καλλιοπακι περιμενουμε νεα σου απο τον γιατρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγω ολα καλα, εχτες πηγα στον γυναικολογο να του δειξω τις εξετασεις τις προγεννετικες, ολες καλες, δεν με εξετασε γιατι εχω ραντεβου για τις 25/2....τα φουσκωματα, η δυσκοιλιοτητα και η κοπωση καλα κρατουν και ελπιζω να ειναι ολα καλα!!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!!!!!

ΜΑνουλα Σεπτεμβριου και εγω!!!!αν και θα ελεγα πιο σωστα Δευτερομανουλα Σεπτεμβριου.....;)

Αν και πητ δεν εχω ακομα θα σας πω 3 ΜΑρτιου που θα ξαναπαω στο γιατρο...

Ουτε καρδουλα ακουσα ακομα..Μονο στην αρχη πηγα στο γιατρο για επιβεβαιωση εγκυμοσυνης...

Λοιπον να συστηθω...Με λενε Ζωη και εχω ηδη ενα αγορακι τον Θοδωρη...

Αυτααααα


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!!!!!

ΜΑνουλα Σεπτεμβριου και εγω!!!!αν και θα ελεγα πιο σωστα Δευτερομανουλα Σεπτεμβριου.....;)

Αν και πητ δεν εχω ακομα θα σας πω 3 ΜΑρτιου που θα ξαναπαω στο γιατρο...

Ουτε καρδουλα ακουσα ακομα..Μονο στην αρχη πηγα στο γιατρο για επιβεβαιωση εγκυμοσυνης...

Λοιπον να συστηθω...Με λενε Ζωη και εχω ηδη ενα αγορακι τον Θοδωρη...

Αυτααααα

καλως την!!!!!!!!με το καλο να ακουσετε και καρδουλα!!!!!!!!!!!!να χαιρεσαι τον γιοκα σου, εχουν ιδιο ονομα με τον αντρα μου!!!!!!!!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρααααα!!!!!!!

Όλα καλά κορίτσια μου! Πήγα γιατρούλη, ακούσαμε καρδούλα, όλα σούπερ ντούπερ! Βέβεια υπάρχει λιγο αιματάκι ακομα μέσα στη μήτρα, συνεχίζω ακάθεκτη utrogestan και κατά συνέπεια η υπνηλία, το φούσκωμα, η δυσκοιλιότητα, όλα στο φουλ!

Νεφελάκι μου το σημαντικό είναι ότι σου αρέσει ο γιατρός και τον εμπιστεύεσαι και σε προσέχει όπως λες! ΠΟλύ σημαντικό είναι αυτό! Άντε όλα καλά και εάν σε ξανα-ανησυχήσει θα έρθω να του τραβήξω το αυτί να του πεις! ;)

ζωή καλώς μας ήρθες! Κι εμένα είναι το δεύτερο, έχω ένα κοριτσάκι 15 μηνών. Και η Κριστιάνα είναι στο δεύτερο (που χάθήκες καλε?? όλα καλά??)

Μελίνα, πόπη φιλακιααα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα!!!!!!!

Όλα καλά κορίτσια μου! Πήγα γιατρούλη, ακούσαμε καρδούλα, όλα σούπερ ντούπερ! Βέβεια υπάρχει λιγο αιματάκι ακομα μέσα στη μήτρα, συνεχίζω ακάθεκτη utrogestan και κατά συνέπεια η υπνηλία, το φούσκωμα, η δυσκοιλιότητα, όλα στο φουλ!

Νεφελάκι μου το σημαντικό είναι ότι σου αρέσει ο γιατρός και τον εμπιστεύεσαι και σε προσέχει όπως λες! ΠΟλύ σημαντικό είναι αυτό! Άντε όλα καλά και εάν σε ξανα-ανησυχήσει θα έρθω να του τραβήξω το αυτί να του πεις! ;)

ζωή καλώς μας ήρθες! Κι εμένα είναι το δεύτερο, έχω ένα κοριτσάκι 15 μηνών. Και η Κριστιάνα είναι στο δεύτερο (που χάθήκες καλε?? όλα καλά??)

Μελίνα, πόπη φιλακιααα

μπραβο καλλιοπακι!!!!!!τελεια!!!!!!!!!!αυτη η δυσκοιλιοτητα με εχει πεθανει και μενα, εγω το σταματησα το utrogestan 2 εβδομαδες τωρα....ουφ....ολα καλα κατα τ'αλλα!!!!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ πλάκα μου κάνεις??? κι εγώ βασιζόμουν στη διακοπή των χαπιών (κάποτε με το καλό...) για να απαλλαγώ από τη δυσκοιλιότητα. πφφφφφφφφ, μετά αρχίζει ο σίδηρος, άντε πάλι άλλα, σε 9 μήνες θα στρώσουμε μου φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

Αχ πλάκα μου κάνεις??? κι εγώ βασιζόμουν στη διακοπή των χαπιών (κάποτε με το καλό...) για να απαλλαγώ από τη δυσκοιλιότητα. πφφφφφφφφ, μετά αρχίζει ο σίδηρος, άντε πάλι άλλα, σε 9 μήνες θα στρώσουμε μου φαινεται!

ασ΄τα, ετσι νομιζω......:rolleyes:υπομονη!!!!!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα, πήρα σήμερα τις ρπώτες εξετάσεις κ μου παν στο μικροβιολογικό οτι ολες καλές να προσέχω μόνο τα γλυκά. (έχω αντισ. κυτταρομεγαλοιό κ ερυθρά, δυστυχώς όμως δεν έχω για τοξόπλασμα. Το ζάχαρο μου φαίνεται οκ μέσα στα όρια αλλά από οτι το ψάχνω για τους γιατρούς μάλλον φαίνεται πολύ κι ο δικός μου που ναι κ φοβιτσιάρης στάνταρ θα μου τα κόψει όλα.. Κ δεν τρώω πολλά γλυκά πριν έτρωγα πολλά τώρα λίγο, αλλά δεν μπορώ να ζήσω χωρίς παγωτό κ άμα μου κόψει κ ζυμαρικά κ τέτοια καήκαμε..Λοιπόν οι τιμές είναι οι εξής: ζάχαρο νηστείας 84 (70-110) κ μετά από 60 λεπτά 130 (110-180).


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...