Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Ειναι δυνατο να υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης με κανονικη περιοδο;


Recommended Posts

Καλημερα σας.. Ηταν να μου ερθει περιοδος 01/01. Ο κυκλος μου ειναι σταθερος 30-33μερες. Αντι ομως αυτο ειχα πεντε μερες καθυστερηση. Ειχαν πριστει η κοιλια μου και το στηθος μου πολυ ειχα πονους περιοδου πονοκεφαλους και λιγουρες.. Τη πεμπτη μερα της καθυστερησης μου ηρθε η περοδος με κανονικη ροη για τεσσερις μερες.Σημερα τελευταια μερα περιοδου 7η ημερα οι πονοι της περιοδου συνεχιζονται το στηθος μου εχει ξεπριστει αλλα οχι τελειως και ακομη ποναει.. Τις τελευταιες μερες με πιανει και ταχυκαρδια και οι σφυγμοι μου ειναι 92 απο την τελευταια μου μετρηση επισης η κοιλια μου ειναι αι ακομη πρισμενη εχω λιγουρες υπνιλια και λιγη ναυτια που ποτε δεν ειχα σε παλιοτερες περιοδους μου... Επισης τωρα τελευταια με ποναρι πολυ η μεση και η πλατη μου την προηγουμενη εβδομαδα λιγες μερες πριν μου τελειωσει η περιοδος με ειχε πιασει συχνοουρια και τωρα απο κατω εγω γεμισει με υγρα και νιωθω σαν να τα εχω κανει πανω μου.. Συγγνωμη για την εκραση..Συγγνωμη και για το κατεβατο αλλα μηπως γνωριζετε τι συμβαινει;; εχω αρχισει να ανησυχω.
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα αστεράκι!!!Λογικά αν είχες κανονική ροή στη περίοδο δεν είσαι έγκυος!!!Για να είσαι σίγουρη  να μην έχεις αγωνία και να αποκλείσεις εγκυμοσύνη λόγω συμπτωμάτων κάνε ένα τεστάκι!!Επίσης κάνε και μια καλλιέργεια ούρων μήπως έχεις ουρολοίμωξη!!Γιατί έχει σαν σύμπτωμα συχνοουρία και πόνους στη μέση και πλάτη!!!

Link to comment
Share on other sites

@marillia σε ευχαριστω παρα πολυ... Απλως εχω αγχωθει και ανησυχω γιατι συμπτωματα που ειχα πριν την περιοδο συνεχιζουν να υπαρχουν και μια εβδομαδα αρχοτερα απο το τελος της... Αλλα ομως... Το τεστ θα δειξει καποιο αποτελεσμα; γιατι μονο μια εβδομαδα εχει περασει απο την περιοδο... Θα κανονισω ενα ραντεβου με τον γυναικολογο μου να με κοιταξει γιατι ποτε δεν ειχα συμπτωματα εγκυμοσυνης στην περιοδο μου ποσο μαλλον υστερα απο αυτην... Και εχω αρχισει να ανησυχω για αυτο..:-(

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, αστερακι2017 είπε:

@marillia σε ευχαριστω παρα πολυ... Απλως εχω αγχωθει και ανησυχω γιατι συμπτωματα που ειχα πριν την περιοδο συνεχιζουν να υπαρχουν και μια εβδομαδα αρχοτερα απο το τελος της... Αλλα ομως... Το τεστ θα δειξει καποιο αποτελεσμα; γιατι μονο μια εβδομαδα εχει περασει απο την περιοδο... Θα κανονισω ενα ραντεβου με τον γυναικολογο μου να με κοιταξει γιατι ποτε δεν ειχα συμπτωματα εγκυμοσυνης στην περιοδο μου ποσο μαλλον υστερα απο αυτην... Και εχω αρχισει να ανησυχω για αυτο..:-(

Γλυκό μου κορίτσι αν κάνεις τεστ λογικά θα δείξει γιατί αν υπάρχει εγκυμοσύνη θα είναι από πριν την περίοδο. . Καλή επιτυχία και ενημέρωσε μας αν θες! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τονι@ μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε να κανω χοριακη και του ειπα υπαρχει περιπτωση να υπαρχει εγκυμοσυνη; και αν ναι ποτε να την κανω; γιατιβμονο μια εβδομαδα εχει περασει απο την τελευταια περιοδο και παρολα αυτα τα συμπτωματα επιμενουν.. Και μου ειπε να την κανω 4-5 μερες καθυστερη.. Τωρα περιμενω περιοδο στις 6 φεβρουαριου.. Μακαρι να μην ερθει γιατι θα ημουν παρα πολυ χαρουμενη με ενα μικρουλι μωρακι... Τωρα περιμενω την επομενη εβδομαδα να ερθει για να παω για εξετασεις αιματος και να με δει γυναικολογος.. Μακαρι να πανε ολα καλα... Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας κοριτσια θα σας ενημερωσω για νεωτερα μολις μαθω τι μου συμβαινει..:):-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , αστερακι2017 είπε:

Τονι@ μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε να κανω χοριακη και του ειπα υπαρχει περιπτωση να υπαρχει εγκυμοσυνη; και αν ναι ποτε να την κανω; γιατιβμονο μια εβδομαδα εχει περασει απο την τελευταια περιοδο και παρολα αυτα τα συμπτωματα επιμενουν.. Και μου ειπε να την κανω 4-5 μερες καθυστερη.. Τωρα περιμενω περιοδο στις 6 φεβρουαριου.. Μακαρι να μην ερθει γιατι θα ημουν παρα πολυ χαρουμενη με ενα μικρουλι μωρακι... Τωρα περιμενω την επομενη εβδομαδα να ερθει για να παω για εξετασεις αιματος και να με δει γυναικολογος.. Μακαρι να πανε ολα καλα... Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας κοριτσια θα σας ενημερωσω για νεωτερα μολις μαθω τι μου συμβαινει..:):-P

Μακάρι να έχεις ένα μικρό σπορακι στην κοιλίτσα σου! !♡♡♡


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ και εγω το ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου.. Εχω μια απορια.. Ειναι φυσιολογικο να σε πιανουν τραβιγματα και κραμπες στο κατω μερος της κοιλιας στα μεσα του κυκλου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Στο μεσο του κυκλου μπορει να ειναι απο την ωορρηξια

Εφοσον εχεις συμπτωμα απο τον προηγουμενο κυκλο κ υπαρχει πιθανοτητα να εισαι εγκυος αλλα να ειχες αιμα,κ τωρα θα δειξει η χοριακη

Link to comment
Share on other sites

@vikib μακαρι να εχει καποιο αποτελεσμα η χοριακη το κοκο ειναι οτι θα πρεπει να περιμενω μεχρι την επομενη περιοδο να δω αν θα μου ερθει και αν δεν θα παω να κανω..μακαρι να πανε ολα καλα...<3

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, αστερακι2017 είπε:

@vikib μακαρι να εχει καποιο αποτελεσμα η χοριακη το κοκο ειναι οτι θα πρεπει να περιμενω μεχρι την επομενη περιοδο να δω αν θα μου ερθει και αν δεν θα παω να κανω..μακαρι να πανε ολα καλα...<3

Κορίτσι μου συγνώμη αλλά δεν μου βγάζει νόημα αυτό.  Εφόσον αν υπάρχει εγκυμοσύνη θα είναι από τον προηγούμενο κύκλο τότε η χοριακη μπορεί να δείξει ήδη.  Μήπως ο γιατρός σου δεν κατάλαβε καλά?  Μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό που σου είπε


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμφωνω με την τονια

Εσυ πιστευεις οτι μπορει να εισαι εγκυος απο πριν αδιαθετησεις.δλδ με την ωορρηξια που εκανες πριν κανενα μηνα,αρα θα δειξει η χοριακη

Για να εχεις καθυστερηση κ να κανεις μετα χοριακη,σημαινει οτι θα μεινεις τωρα κοντα που εισαι στις γονιμες

Καπου χαθηκατε στην συνεννοηση με τον γιατρο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καθυστερηση ειχα πεντε μερες πριν μουερθει η περιοδος με καποια συμπτωματα περιοδου οπως πρισμενο στηθος και κοιλια και πονους μικρους στο κατω μερος της κοιλιας και με την περιοδο τα συμπτωματα αυτα συνεχιστηκαν και προστεθηκαν και μερικα ακομη τα οποια ειναι μεχρι και σημερα... Με τον γιαρτο μιλησα με το που μου τελειωσε η περιοδος και του ειπα τι εχω και μου ειπε να περιμενουμε να δουμε ποτε θα μου ξαναερθει περιοδος... Γυρω στις 6 του μηνα που ερχεται και αμα δεν ερθει να παω να κανω χοριακη... Δεν εχω κανει χοριακη στις μερες που ειχα καθυστερηση γιατι λεω δεν ειναι τιποτα απλως μου ερχεται η περιοδος απλως μιλησα με τον οταν μου τελειωσε η περιοδος και τα συμπτωματα επιμενουν.. Συγγνωμη για το κατεβατο κοριτσια..:-( τωρα απλως θα περιμενω να δω αν θα μου ερθει η περιοδος οταν ερθει και αν δεν ερθει θα κανω ενα τεστ και μια χοριακη για να μαθω..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, αστερακι2017 είπε:

Καθυστερηση ειχα πεντε μερες πριν μουερθει η περιοδος με καποια συμπτωματα περιοδου οπως πρισμενο στηθος και κοιλια και πονους μικρους στο κατω μερος της κοιλιας και με την περιοδο τα συμπτωματα αυτα συνεχιστηκαν και προστεθηκαν και μερικα ακομη τα οποια ειναι μεχρι και σημερα... Με τον γιαρτο μιλησα με το που μου τελειωσε η περιοδος και του ειπα τι εχω και μου ειπε να περιμενουμε να δουμε ποτε θα μου ξαναερθει περιοδος... Γυρω στις 6 του μηνα που ερχεται και αμα δεν ερθει να παω να κανω χοριακη... Δεν εχω κανει χοριακη στις μερες που ειχα καθυστερηση γιατι λεω δεν ειναι τιποτα απλως μου ερχεται η περιοδος απλως μιλησα με τον οταν μου τελειωσε η περιοδος και τα συμπτωματα επιμενουν.. Συγγνωμη για το κατεβατο κοριτσια..:-( τωρα απλως θα περιμενω να δω αν θα μου ερθει η περιοδος οταν ερθει και αν δεν ερθει θα κανω ενα τεστ και μια χοριακη για να μαθω..

Το καταλάβαμε αγάπη μου.  Απλά αν είσαι έγκυος από την προηγούμενη ωορρηξια,  δηλαδή σχεδόν 4 βδομάδες,  η χοριακη σου δεν θα έχει πέσει επειδή είδες αίμα.  


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απλα αν εχεις καθυστερηση κ εισαι εγκυος απο τον προηγουμενο κυκλο δ θα εισαι 4-5εβδ αλλα 8-10

Βεβαια εφοσον ειχες περιοδο με κανονικη διαρκεια κ ροη εγω δ θα ειχα πολλες ελπιδες.τα συμπτωματα που συνεχιζονται ποια ειναι;

Πολλες φορες τα συμπτωματα ειναι ιδια με της περιοδου,η τα ειχαμε παντα αλλα δ διναμε σημασια,η ειναι απο τις ελευθερες επαφες,η μια ιωση πχ που μας τριγυριζει

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη..:-(τα συμπτωματα που συνεχιζονται ειναι η συχνοουρια πηγαινω καθε μια με μιαμιση ωρα στην τουαλετα... Οι πονοκεφαλοι, μερικες φορες με πιανουν ηπιοι πονοι στην κοιλια και μερικες κραμπες το στηθος μου που μπορει να μην ειναι τοσο πρισμενο οσο πριν μου ερθει περιοδος αλλα το νιωθω ακομη πιο μεγαλο και καπως βαρυ φουσκωμα στην κοιλια και δυσκοιλιοτητα:oops: και οταν τρωω πολλες φορες με πιανει κατι σαν ναυτια δεν ξερω γιατι και λαχανιαζω.. Επισης με πιανει και ταχυκαρδια που και που... Οποτε να μην ελπιζω ετσι;; στεναχωρεθηκα γιατι ηθελα ενα μωρουδακι στην αγκαλιτσα μου...:-(

Οποτε θα παω να κανω μια χοριακη οταν θα παω για γενικες εξετασεις..

Κοριτσια σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας αληθεια<3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...