Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Ειναι δυνατο να υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης με κανονικη περιοδο;


Recommended Posts

πρίν από 49 λεπτά , αστερακι2017 είπε:

Συγγνωμη..:-(τα συμπτωματα που συνεχιζονται ειναι η συχνοουρια πηγαινω καθε μια με μιαμιση ωρα στην τουαλετα... Οι πονοκεφαλοι, μερικες φορες με πιανουν ηπιοι πονοι στην κοιλια και μερικες κραμπες το στηθος μου που μπορει να μην ειναι τοσο πρισμενο οσο πριν μου ερθει περιοδος αλλα το νιωθω ακομη πιο μεγαλο και καπως βαρυ φουσκωμα στην κοιλια και δυσκοιλιοτητα:oops: και οταν τρωω πολλες φορες με πιανει κατι σαν ναυτια δεν ξερω γιατι και λαχανιαζω.. Επισης με πιανει και ταχυκαρδια που και που... Οποτε να μην ελπιζω ετσι;; στεναχωρεθηκα γιατι ηθελα ενα μωρουδακι στην αγκαλιτσα μου...:-(

Οποτε θα παω να κανω μια χοριακη οταν θα παω για γενικες εξετασεις..

Κοριτσια σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας αληθεια<3

Άκου. ..όλα αυτά τα συμπτώματα μοιάζουν πάρα πολύ με εγκυμοσύνης. . Απλά είναι πολύ σπάνιο να υπάρχει εγκυμοσύνη με κανονική περίοδο.  Δεν είναι όμως απίθανο.  Αυτό που προσπαθούμε να σου πούμε από χθες είναι ότι δεν έχεις λόγο να περιμένεις και ότι μπορείς να πας ακόμα και σήμερα για χοριακη


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η απλα ενα τεστ

Οτι ωρα θες αλλα να μην εχεις πιει πολλα υγρα,κ να εχεις ωρα να πας για τσισα

Καποια συμπτωματα θα μπορουσαν να δικαιολογηθουν,καποια ειναι πολυ υποπτα κ λογικο να σε ξεσηκωνουν.καμια φορα μας τρολαρει ο οργανισμος μας η το μυαλο μας.μεχρι κ δεκατα ειχα χωρις να ειμαι εγκυος η αρρωστη

 

Κ γω εχω ακουσει για εγκυμοσυνη με περιοδο,αλλα κυρως σε περιπτωσεις ασταθους κυκλου,λιγες μερες,μικρη ροη,ψευδοπεριοδος οταν αλλαζεις μηνα η μικρη αιμορραγια κατα την κυηση

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικιο κοριτσια... Σας ευχαριστω παρα μα παρα πολυ... Με την πρωτη ευκαιρια που θα βρω θα παω κατευθειαν για τις εξετασεις... Περα απο την χοριακη θελω να κανω και εξετασεις αιματος λογω χαμηλου αιματοκριτη χαμηλου σιδηρου κλπ και να παω στον γυναικολογο μου μηπως φταιει καποια διαταραχη του κυκλου μου... Και παλι σας ευχαριστω κοριτσια παρα μα παρα πολυ❤

Δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα το τεστ.. Γιατι μπορει να κανει λαθος και απο θετικο να δειξει αρνητικο.. Και δεν γνωριζω κανενα τεστ που να ειναι αξιοπιστο.. Μηπως γνωριζετε εσεις κοριτσια;;❤

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, αστερακι2017 είπε:

Εχετε δικιο κοριτσια... Σας ευχαριστω παρα μα παρα πολυ... Με την πρωτη ευκαιρια που θα βρω θα παω κατευθειαν για τις εξετασεις... Περα απο την χοριακη θελω να κανω και εξετασεις αιματος λογω χαμηλου αιματοκριτη χαμηλου σιδηρου κλπ και να παω στον γυναικολογο μου μηπως φταιει καποια διαταραχη του κυκλου μου... Και παλι σας ευχαριστω κοριτσια παρα μα παρα πολυ❤

Δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα το τεστ.. Γιατι μπορει να κανει λαθος και απο θετικο να δειξει αρνητικο.. Και δεν γνωριζω κανενα τεστ που να ειναι αξιοπιστο.. Μηπως γνωριζετε εσεις κοριτσια;;❤

Καλημέρα! !! Θεωρητικά όλα τα τεστ υποτίθεται ότι κάνουν την ίδια περίπου δουλειά. .παρ όλα αυτά υπάρχουν κάποια που φημίζονται για τα ψευδή αποτελέσματά τους.  Οι περισσότερες εδώ μέσα προτιμάμε τα clear blue κι εγώ προσωπικά αυτό έκανα. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , αστερακι2017 είπε:

Καλημερα:) ειχε βγαλει το σωστο αποτελεσμα οταν το εκανες;; και εγω εχω ακουσει θετικα σχολια για αυτο το τεστ.. :-D

Ε ναι το σωστό είχε βγάλει.  Αλλιώς δεν θα στο προτεινα. :) Απορώ με την υπομονή σου πάντως που δεν έχεις κάνει ακόμα! !:shock::)


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λογο της περιοδου.. Για αυτο δεν εκανα... Γιατι τοτε δεν ειχα.θεωρησει τα συμπτωματα ανησυχιτικα...και του οτι αμα δειξει αρνητικο θα απογοητευτω παρα πολυ:-(

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, αστερακι2017 είπε:

Λογο της περιοδου.. Για αυτο δεν εκανα... Γιατι τοτε δεν ειχα.θεωρησει τα συμπτωματα ανησυχιτικα...και του οτι αμα δειξει αρνητικο θα απογοητευτω παρα πολυ:-(

Ε βρε αγάπη μου αργά ή γρήγορα θα το μάθεις. ..Πάντως πέρα του συναισθηματικου πρέπει να θυμάσαι ότι αν τελικά είσαι έγκυος από τον προηγούμενο κύκλο θα έπρεπε να έχεις ήδη ξεκινήσει φυλλικο οξύ και να πας για αιματολογικες . Έχεις ακόμα συμπτώματα? ?


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω μερικα αλλα τα περισσοτερα σταματησαν... Το μονο που μου εμεινε ειναι η συχνοουρια οι πονοκεφαλοι οι πονοι περιοδου και τωρα τελευταια αρχιζει να με πιανει ο υπνος συνεχεια ολη την ημερα και μονο το βραδυ δεν μπορω να κοιμηθω νωρις...κουραζομαι με το παραμικρο...δεν ξερω γιατι... Τα αλλα παρ'ολα αυτα ηρθαν στο φυσιολογικο τους οπως το στηθος και η κοιλια μου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , αστερακι2017 είπε:

Ναι εχω μερικα αλλα τα περισσοτερα σταματησαν... Το μονο που μου εμεινε ειναι η συχνοουρια οι πονοκεφαλοι οι πονοι περιοδου και τωρα τελευταια αρχιζει να με πιανει ο υπνος συνεχεια ολη την ημερα και μονο το βραδυ δεν μπορω να κοιμηθω νωρις...κουραζομαι με το παραμικρο...δεν ξερω γιατι... Τα αλλα παρ'ολα αυτα ηρθαν στο φυσιολογικο τους οπως το στηθος και η κοιλια μου..

Αυτά που σου έμειναν είναι και συμπτώματα εγκυμοσύνης. . Αλλά είναι πολύ ιδιαίτερη η περίπτωση που συζητάμε. .Οπότε μόνο με τεστ ή χοριακη θα βγάλεις άκρη 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ενταξει θα προσπαθησω να παω την τετρατη για εξετασεις αιματος και θα κανονισω με τον γιατρο μου αμα ειναι εκεινη την ημερα να παω να με δει... Η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι κιολας και αν τα αποτελεσματα δεν ειναι αυτα που θα ηθελα;; μακαρι ολα να πανε καλα❤❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , αστερακι2017 είπε:

Ενταξει θα προσπαθησω να παω την τετρατη για εξετασεις αιματος και θα κανονισω με τον γιατρο μου αμα ειναι εκεινη την ημερα να παω να με δει... Η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι κιολας και αν τα αποτελεσματα δεν ειναι αυτα που θα ηθελα;; μακαρι ολα να πανε καλα❤❤

Μακάρι κορίτσι μου. Εφόσον θα πας για εξετάσεις ζήτα και μια χοριακη. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...