Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Τόσο νωρίς ωορρηξία; πως θα προκύψει εγκυμοσύνη;


Recommended Posts

Γειά σας.. Θα ήθελα την γνώμη σας. Στις 27/12 έκανα αποξεση, έχοντας ήδη δύο μέρες πριν αίμα σαν περίοδο. Έπειτα ενώ η γιατρός μου είπε ότι θα περάσουν 30 με 40 μέρες έως την πρώτη περίοδο, εμένα μου ήρθε στις 25 μερες(όσο δηλαδή μου ερχόταν κ τους τελευταίους μήνες), αν υπολογίσουμε κ τις 2 μέρες πριν την αποξεση που είχα αίμα. Αν όμως υπολογίσουμε από την ημέρα της αποξεση, τότε μου ήρθε στις 23 μέρες!!! Εγώ κανονικά έχω κύκλο από 25 έως 28 μέρες.. Το θέμα λοιπόν είναι ότι αφού μου ήρθε η πρώτη περίοδο, κατάλαβα ότι πέρασα ωορρηξία την 7η μέρα κ τελευταία της περιόδου μου!!!πολύ νωρίς!! Αρα ο κύκλος μου αυτή τη φορά θα είναι 22μερες!! Αν πάει έτσι από εδώ κ έπειτα πως θα μείνω εγκυος με ωορρηξία στην περίοδο;! Όταν υπάρχει αποξεση μετράμε ως πρώτη μέρα περιόδου την ημέρα της αποξεσης ή στην προκειμένη περίπτωση υπολογίζω κ τις 2μερες πριν την αποξεση που είχα αίμα;.. Συγνώμη αν σας ζάλισα, ειμαι  σε συγχηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπέλα μου πρώτα από όλα λυπάμαι πολύ για αυτό που πέρασες.η πρώτη περιόδος μετα την αποξεση δεν είναι ενδεικτική του κύκλου σου.ειναι λογικό να γίνει κάτι διαφορετικό αφου ο οργανισμός σου πέρασε ένα σοκ. Σε 2 - 3 κύκλους λογικά θα επανέλθει όπως ήταν πριν. Και αφου έγινε απόξεση μετρας τις μέρες από την απόξεση όχι από την μερα που είδες αιμα..Δεν ήταν όμως περίοδος αυτό..ήταν το τέλος της εγκυμοσύνης..άλλο πράγμα.

Σου εύχομαι σύντομα να έχεις μια νέα εγκυμοσύνη που θα πάει τέλεια!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.. Απλά η γιατρός μου είχε πει ότι θα μπορούσα να αρχίσω ξανά προσπάθεια από την πρώτη περίοδο κ περίμενα πως κ πως.. Αλλά  απογοητευτηκα 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή μου. Μην απογοητευεσαι.  Δεν σημαίνει ότι επειδή έγινε τόσο νωρίς τον πρώτο μήνα θα συμβεί το ίδιο και τον επόμενο.  Ίσως ο επόμενος να είναι λίγο μεγαλύτερος και να έχεις ωορρηξια την 9η μέρα πχ.  Λογικό είναι τώρα να κυριαρχεί ένα αίσθημα απογοήτευσης λόγω της ατυχίας που είχες. Ελπίζω την επόμενη φορά να είσαι πιο τυχερή και να έρθει πολύ γρήγορα το σποράκι σου 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 28/1/2018 at 1:21 ΜΜ, Τονι@ είπε:

Καλημέρα καλή μου. Μην απογοητευεσαι.  Δεν σημαίνει ότι επειδή έγινε τόσο νωρίς τον πρώτο μήνα θα συμβεί το ίδιο και τον επόμενο.  Ίσως ο επόμενος να είναι λίγο μεγαλύτερος και να έχεις ωορρηξια την 9η μέρα πχ.  Λογικό είναι τώρα να κυριαρχεί ένα αίσθημα απογοήτευσης λόγω της ατυχίας που είχες. Ελπίζω την επόμενη φορά να είσαι πιο τυχερή και να έρθει πολύ γρήγορα το σποράκι σου 

Συγνώμη τώρα μόνο είδα το μήνυμα σου.. Τελικά αν κ εγώ πίστευα ότι είχα ωορρηξία την 7η μέρα, πήγα στην γυναικολόγο για έλεγχο την 11η κ μου είπε ότι φαίνεται πως την προηγούμενη, δηλαδή 10η θα είχα ωορρηξία βάση του υπερηχου. Αν είναι έτσι τότε θα αδιαθετησω την Τρίτη, δηλαδή κανονικά όπως παλιά.. Να σου πω όμως κάτι που με τρώει αυτές τις μέρες. Εμείς είχαμε κανονικά επαφές τις ημέρες που έπρεπε. Από το βράδυ της 10ης μέρας, δηλαδή από την ωορρηξία είχα συσπάσεις ειδικά αν κουραζομουν. Ειδικά την 17η μέρα είχαπολυ δυνατό πόνο περιόδου, γιατί ζορίστηκα φροντίζοντας τον μικρό μου κ έκανε ώρα να μου περάσει. Έπειτα τις υπόλοιπες μέρες πρόσεχα για να μην ξανασυμβεί. Επίσης έχω από την 14-15η μέρα πολλά διάφανα υγρά όπως όταν ήμουν έγκυος μέχρι κ σήμερα. Πραγματικά νόμιζα ότι με όλα τα συμπτώματα που έχω πως θα είμαι έγκυος. Το στήθος έχει μεγαλώσει αλλά δεν είναι σκληρό κ πονάει ελάχιστα, αλλά σε όλα τα άλλα ένιωθα πως θα είμαι. Τελικά σήμερα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο έκανε τεστ κ βγήκε αρνητικό... Τότε γιατί όλα αυτά τα συμπτώματα; δεν είναι της φαντασίας μου σίγουρα! Να πω ότι στην προηγούμενη αποτυχημένη κύηση πάλι είχα κάνει τεστ 2 μέρες πριν κ είχε βγει αρνητικό ενώ ήμουν, αλλά ήταν χαμηλή η χοριακη κ δεν κατέληξε καλά, οπότε έχω κ αυτό τον φόβο τώρα.. Ελπιζω  να μην σε ζαλισα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Mary fairy είπε:

Συγνώμη τώρα μόνο είδα το μήνυμα σου.. Τελικά αν κ εγώ πίστευα ότι είχα ωορρηξία την 7η μέρα, πήγα στην γυναικολόγο για έλεγχο την 11η κ μου είπε ότι φαίνεται πως την προηγούμενη, δηλαδή 10η θα είχα ωορρηξία βάση του υπερηχου. Αν είναι έτσι τότε θα αδιαθετησω την Τρίτη, δηλαδή κανονικά όπως παλιά.. Να σου πω όμως κάτι που με τρώει αυτές τις μέρες. Εμείς είχαμε κανονικά επαφές τις ημέρες που έπρεπε. Από το βράδυ της 10ης μέρας, δηλαδή από την ωορρηξία είχα συσπάσεις ειδικά αν κουραζομουν. Ειδικά την 17η μέρα είχαπολυ δυνατό πόνο περιόδου, γιατί ζορίστηκα φροντίζοντας τον μικρό μου κ έκανε ώρα να μου περάσει. Έπειτα τις υπόλοιπες μέρες πρόσεχα για να μην ξανασυμβεί. Επίσης έχω από την 14-15η μέρα πολλά διάφανα υγρά όπως όταν ήμουν έγκυος μέχρι κ σήμερα. Πραγματικά νόμιζα ότι με όλα τα συμπτώματα που έχω πως θα είμαι έγκυος. Το στήθος έχει μεγαλώσει αλλά δεν είναι σκληρό κ πονάει ελάχιστα, αλλά σε όλα τα άλλα ένιωθα πως θα είμαι. Τελικά σήμερα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο έκανε τεστ κ βγήκε αρνητικό... Τότε γιατί όλα αυτά τα συμπτώματα; δεν είναι της φαντασίας μου σίγουρα! Να πω ότι στην προηγούμενη αποτυχημένη κύηση πάλι είχα κάνει τεστ 2 μέρες πριν κ είχε βγει αρνητικό ενώ ήμουν, αλλά ήταν χαμηλή η χοριακη κ δεν κατέληξε καλά, οπότε έχω κ αυτό τον φόβο τώρα.. Ελπιζω  να μην σε ζαλισα

Καλημέρα κορίτσι μου.  Καθόλου δε με ζαλισες.  Και μόνη σου το είπες ότι το έκανες νωρίς και ότι και την προηγούμενη φορά δεν είχε δείξει.  Είναι πολύ καλά τα συμπτώματα σου και δεν αποκλείεται να είσαι έγκυος.  Απλά είναι νωρίς για το τεστ.  Κάνε 3 μέρες υπομονή και ξανακάνεις την τρίτη. Όσο πιο κοντά στην ημερομηνία τόσο πιο έγκυρο θα είναι.  Ή πήγαινε για χοριακη τη Δευτέρα.  Έχεις αγωνία. .το ξέρω. .


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.  Καθόλου δε με ζαλισες.  Και μόνη σου το είπες ότι το έκανες νωρίς και ότι και την προηγούμενη φορά δεν είχε δείξει.  Είναι πολύ καλά τα συμπτώματα σου και δεν αποκλείεται να είσαι έγκυος.  Απλά είναι νωρίς για το τεστ.  Κάνε 3 μέρες υπομονή και ξανακάνεις την τρίτη. Όσο πιο κοντά στην ημερομηνία τόσο πιο έγκυρο θα είναι.  Ή πήγαινε για χοριακη τη Δευτέρα.  Έχεις αγωνία. .το ξέρω. .

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.. Το ξέρω ότι μπορεί σε 3ερες να δείξει θετικό όπως την προηγούμενη φορά αλλά αυτό δεν θα σημαίνει ότι η χοριακή δεν είναι πάλι καλή ενώ η ωορρηξία ήταν κανονικά πριν 15 μέρες; δεν θα έπρεπε να είχε ανέβει τόσο ώστε να δείχνει από τώρα;  έκανα το τεστ self clear που υποτίθεται δείχνει ακόμα κ από την 5η μέρα συλληψης

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mary fairy είπε:

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.. Το ξέρω ότι μπορεί σε 3ερες να δείξει θετικό όπως την προηγούμενη φορά αλλά αυτό δεν θα σημαίνει ότι η χοριακή δεν είναι πάλι καλή ενώ η ωορρηξία ήταν κανονικά πριν 15 μέρες; δεν θα έπρεπε να είχε ανέβει τόσο ώστε να δείχνει από τώρα;  έκανα το τεστ self clear που υποτίθεται δείχνει ακόμα κ από την 5η μέρα συλληψης

Όχι αγάπη μου.  Καθόλου έτσι δεν είναι. .Μην τα συσχετιζεις. Αυτό που έγινε την προηγούμενη φορά ήταν μια ατυχία. .κανένα τεστ δεν μπορεί να ξέρει πότε έγινε η εμφύτευση.  Η εμφύτευση μπορεί να γίνει ακόμα και μία βδομάδα μετά την ωορρηξια.  Και μετά απ αυτό αρχιζει να αυξάνεται η ορμόνη.  Εγώ δεν το βρίσκω καθόλου ανησυχητικό και αν τα τεστ ήταν τόσο ακριβή οι γυναικολογοι δεν θα μας ζηταγαν χοριακη για να επιβεβαιώσουν την εγκυμοσύνη. .  Αν ρίξεις μια ματιά σε παλιά θέματα είναι δεκάδες οι κοπέλες που είχαν αρνητικό τεστ και όμως ήταν έγκυες και όλα πήγαν καλά 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Τονι@ είπε:

Όχι αγάπη μου.  Καθόλου έτσι δεν είναι. .Μην τα συσχετιζεις. Αυτό που έγινε την προηγούμενη φορά ήταν μια ατυχία. .κανένα τεστ δεν μπορεί να ξέρει πότε έγινε η εμφύτευση.  Η εμφύτευση μπορεί να γίνει ακόμα και μία βδομάδα μετά την ωορρηξια.  Και μετά απ αυτό αρχιζει να αυξάνεται η ορμόνη.  Εγώ δεν το βρίσκω καθόλου ανησυχητικό και αν τα τεστ ήταν τόσο ακριβή οι γυναικολογοι δεν θα μας ζηταγαν χοριακη για να επιβεβαιώσουν την εγκυμοσύνη. .  Αν ρίξεις μια ματιά σε παλιά θέματα είναι δεκάδες οι κοπέλες που είχαν αρνητικό τεστ και όμως ήταν έγκυες και όλα πήγαν καλά 

Η αλήθεια είναι ότι έχω κοιτάξει λίγο σε παλιά ποστς αλλά σε αυτά που έχω βρει εγώ λίγες αναφερουν για λάθος αποτέλεσμα από τεστ... Αν η εμφύτευση γίνει αργά όπως είπες, μπορεί παρ όλα αυτά να εμφανιστούν υγρά πριν ακόμα γίνει η εμφύτευση; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mary fairy είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχω κοιτάξει λίγο σε παλιά ποστς αλλά σε αυτά που έχω βρει εγώ λίγες αναφερουν για λάθος αποτέλεσμα από τεστ... Αν η εμφύτευση γίνει αργά όπως είπες, μπορεί παρ όλα αυτά να εμφανιστούν υγρά πριν ακόμα γίνει η εμφύτευση; 

Δεν το ξέρω αυτό. .σκέφτεσαι να κάνεις αλλο τεστ αυτές τις μέρες? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Δεν το ξέρω αυτό. .σκέφτεσαι να κάνεις αλλο τεστ αυτές τις μέρες? 

Όχι δεν σκέφτομαι κατι τέτοιο. Άδικα θα αγχωθω. Κοντός ψαλμός που λένε. Λέω να περιμένω μέχρι την Τρίτη κ αν δεν έρθει να κάνω χοριακη μια κ καλη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mary fairy είπε:

Όχι δεν σκέφτομαι κατι τέτοιο. Άδικα θα αγχωθω. Κοντός ψαλμός που λένε. Λέω να περιμένω μέχρι την Τρίτη κ αν δεν έρθει να κάνω χοριακη μια κ καλη

Συμφωνώ απόλυτα.  Θα σε έχω στο μυαλό μου.  Πες μου όταν θα έχεις νέα αν θες! Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά!!!


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Συμφωνώ απόλυτα.  Θα σε έχω στο μυαλό μου.  Πες μου όταν θα έχεις νέα αν θες! Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ειλικρινά από την αρχή μου έχεις συμπαρασταθει μέσα από την σελίδα!! Το πρωί ήμουν χάλια. Τώρα καλύτερα με αυτά πουου είπες. Για να δούμε! Θα σε ενημερώσω ☺️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mary fairy είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ειλικρινά από την αρχή μου έχεις συμπαρασταθει μέσα από την σελίδα!! Το πρωί ήμουν χάλια. Τώρα καλύτερα με αυτά πουου είπες. Για να δούμε! Θα σε ενημερώσω ☺️

Χαίρομαι πραγματικά που σε βοήθησα λίγο. .:) φιλιά! 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Mary fairy είπε:

Συγνώμη τώρα μόνο είδα το μήνυμα σου.. Τελικά αν κ εγώ πίστευα ότι είχα ωορρηξία την 7η μέρα, πήγα στην γυναικολόγο για έλεγχο την 11η κ μου είπε ότι φαίνεται πως την προηγούμενη, δηλαδή 10η θα είχα ωορρηξία βάση του υπερηχου. Αν είναι έτσι τότε θα αδιαθετησω την Τρίτη, δηλαδή κανονικά όπως παλιά.. Να σου πω όμως κάτι που με τρώει αυτές τις μέρες. Εμείς είχαμε κανονικά επαφές τις ημέρες που έπρεπε. Από το βράδυ της 10ης μέρας, δηλαδή από την ωορρηξία είχα συσπάσεις ειδικά αν κουραζομουν. Ειδικά την 17η μέρα είχαπολυ δυνατό πόνο περιόδου, γιατί ζορίστηκα φροντίζοντας τον μικρό μου κ έκανε ώρα να μου περάσει. Έπειτα τις υπόλοιπες μέρες πρόσεχα για να μην ξανασυμβεί. Επίσης έχω από την 14-15η μέρα πολλά διάφανα υγρά όπως όταν ήμουν έγκυος μέχρι κ σήμερα. Πραγματικά νόμιζα ότι με όλα τα συμπτώματα που έχω πως θα είμαι έγκυος. Το στήθος έχει μεγαλώσει αλλά δεν είναι σκληρό κ πονάει ελάχιστα, αλλά σε όλα τα άλλα ένιωθα πως θα είμαι. Τελικά σήμερα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο έκανε τεστ κ βγήκε αρνητικό... Τότε γιατί όλα αυτά τα συμπτώματα; δεν είναι της φαντασίας μου σίγουρα! Να πω ότι στην προηγούμενη αποτυχημένη κύηση πάλι είχα κάνει τεστ 2 μέρες πριν κ είχε βγει αρνητικό ενώ ήμουν, αλλά ήταν χαμηλή η χοριακη κ δεν κατέληξε καλά, οπότε έχω κ αυτό τον φόβο τώρα.. Ελπιζω  να μην σε ζαλισα

Τα υγρα κ γω τα εχω σαν θετικο συμπτωμα

Επειδη εδειξε αρνητικο το τεστ δ σημαινει οτι δ εισαι.ξερεις οτι το εκανες νωρις

Κ σε καθε εγκυμοσυνη εχουμε διαφορετικη μερα εμφυτευση κ διαφορετικα αυξανεται η χοριακη.μην τα συσχετιζεις,δ σημαινει κτ απαραιτητα αυτο

Σε ποια μερα του κυκλου εισαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...