Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Τόσο νωρίς ωορρηξία; πως θα προκύψει εγκυμοσύνη;


Recommended Posts

Just now, Τονι@ είπε:

Μην ξεχάσεις να μου πεις ε? !?!?!?! Έχω κι εγώ αγωνία! !

Χάχα! Οκ ναι θα στείλω!! Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι!! Βέβαια δεν έχω ηρεμήσει! Θέλω ή χαρά μου να μην είναι άδικη, γιατί αυτό που πέρασα την προηγούμενη φορά με τις χοριακες ήταν πολύ ψυχοφθορο!! Αλλά εντάξει, θα προσπαθήσω να σκέφτεμαι θετικά τούτη τη φορά κ να μην εχω το άγχος που είχα την προηγούμενη!! :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary fairy είπε:

Χάχα! Οκ ναι θα στείλω!! Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι!! Βέβαια δεν έχω ηρεμήσει! Θέλω ή χαρά μου να μην είναι άδικη, γιατί αυτό που πέρασα την προηγούμενη φορά με τις χοριακες ήταν πολύ ψυχοφθορο!! Αλλά εντάξει, θα προσπαθήσω να σκέφτεμαι θετικά τούτη τη φορά κ να μην εχω το άγχος που είχα την προηγούμενη!! :-D

Έτσι μπράβο! ! :) 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mary fairy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ξύπνησα πρωί πρωί με ένα απίστευτο άγχος κ αγωνια!! Έκανα το predictor early!! Βγήκε θετικοτατο!! Θεέ μου τι να πω!! Χαίρομαι τόσο αλλά κ φοβάμαι στην σκέψη του τι θα δείξει η χοριακη!! Τι λέτε, να πάω σήμερα κιόλας για χοριακη ή να αφήσω να περάσουν κάποιες μέρες μην μπαίνω πάλι σε αυτό το άγχος; 

Συγχαρητηρια κοπελα μου!ευχομαι να πανε ολα καλα!οποτε νιωθεις εσυ καλυτερα να κανεις.οπως λεει κ η τονια δ εχει σημασια αν ειναι χαμηλο αλλα να αυξανεται σωστα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

Συγχαρητηρια κοπελα μου!ευχομαι να πανε ολα καλα!οποτε νιωθεις εσυ καλυτερα να κανεις.οπως λεει κ η τονια δ εχει σημασια αν ειναι χαμηλο αλλα να αυξανεται σωστα

Σε ευχαριστώ πολύ :-D

Πήρα στο ιατρείο κ μου είπαν δεν πειράζει αφού με αγχώνει, δεν χρειάζεται να κάνω όπως την προηγούμενη φορά.. Μπορώ να κάνω κ σε μια εβδομάδα αν θέλω ή αυτή την Παρασκευή.. 

Καλύτερα έτσι 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι οποία γνωρίζει. Σήμερα νιώθω από το απόγευμα τις ωοθήκες μου τίγκα, όπως στην ωορρηξία. Ήπια βέβαια αλλά νιώθω σαν ας πούμε ενα ήπιο πόνο σαν να είναι γεμάτες. Είναι κάτι ανησυχητικό; ξέρει καμία; δεν θυμάμαι καθόλου αν  το ένιωθα 9 χρόνια πριν στον μικρό μου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Mary fairy είπε:

Γειά σας κορίτσια. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι οποία γνωρίζει. Σήμερα νιώθω από το απόγευμα τις ωοθήκες μου τίγκα, όπως στην ωορρηξία. Ήπια βέβαια αλλά νιώθω σαν ας πούμε ενα ήπιο πόνο σαν να είναι γεμάτες. Είναι κάτι ανησυχητικό; ξέρει καμία; δεν θυμάμαι καθόλου αν  το ένιωθα 9 χρόνια πριν στον μικρό μου 

Αν καταλαβαίνω σωστά μάλλον δεν είναι κάτι ανησυχητικό. . Γιατί δεν παίρνεις τον γιατρό σου να τον ρωτήσεις? ? Είναι κρίμα να περάσεις το τριήμερο με αυτή την έννοια.  :) 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Αν καταλαβαίνω σωστά μάλλον δεν είναι κάτι ανησυχητικό. . Γιατί δεν παίρνεις τον γιατρό σου να τον ρωτήσεις? ? Είναι κρίμα να περάσεις το τριήμερο με αυτή την έννοια.  :) 

Την πήρα πριν το νιώσω αυτό για κάτι άλλο που ένιωθα σαν νεροπονο στο πλάι ίσως ωοθηκη κ μου είπε ότι ίσως να είναι από την μητρα που προσπαθεί να προσαρμοστεί κ επειδή αυτές τις μέρες θα είχα περίοδο. Τώρα δεν νιώθω καλα να την πάρω πάλι γιαυτό. Κάθε μέρα νιώθω κ κάτι λίγο διαφορετικό, δεν γίνεται να την παίρνω κάθε μέρα. Τουλάχιστον είναι ήπια όσα νιώθω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Mary fairy είπε:

Την πήρα πριν το νιώσω αυτό για κάτι άλλο που ένιωθα σαν νεροπονο στο πλάι ίσως ωοθηκη κ μου είπε ότι ίσως να είναι από την μητρα που προσπαθεί να προσαρμοστεί κ επειδή αυτές τις μέρες θα είχα περίοδο. Τώρα δεν νιώθω καλα να την πάρω πάλι γιαυτό. Κάθε μέρα νιώθω κ κάτι λίγο διαφορετικό, δεν γίνεται να την παίρνω κάθε μέρα. Τουλάχιστον είναι ήπια όσα νιώθω 

Εντάξει γι αυτό είναι η γιατρός όμως. . Και φαντάζομαι μπορεί να δείξει λίγο κατανόηση.  Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα.  


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Τονι@ είπε:

Εντάξει γι αυτό είναι η γιατρός όμως. . Και φαντάζομαι μπορεί να δείξει λίγο κατανόηση.  Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα.  

Σήμερα προς το παρόν είμαι καλά. Αν δω κ με ξανά πιάνει θα την πάρω. Γιατί ίσως κ να χρειαστεί να πάρω περισσότερα ουτροτζεσταν. Απλά έλεγα μήπως το είχε αισθανθεί κ καμία άλλη να μου πει... Αν ξεκουραστώ μια μέρα κ προσέχω μετά την επόμενη είμαι αρκετά καλά! Τουλάχιστον αυτό με ενθαρρύνει γιατί την προηγούμενη φορά παρόλο που ξεκουραζομουν πάλι πονούσα κ πιο δυνατά :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Mary fairy είπε:

Σήμερα προς το παρόν είμαι καλά. Αν δω κ με ξανά πιάνει θα την πάρω. Γιατί ίσως κ να χρειαστεί να πάρω περισσότερα ουτροτζεσταν. Απλά έλεγα μήπως το είχε αισθανθεί κ καμία άλλη να μου πει... Αν ξεκουραστώ μια μέρα κ προσέχω μετά την επόμενη είμαι αρκετά καλά! Τουλάχιστον αυτό με ενθαρρύνει γιατί την προηγούμενη φορά παρόλο που ξεκουραζομουν πάλι πονούσα κ πιο δυνατά :)

Ναι γενικά χρειάζεται ξεκούραση και μετά όλα είναι καλύτερα. Ο πρώτος καιρός θέλει προσοχή. Έχεις καθόλου βοήθεια με το γιο σου? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Τονι@ είπε:

Ναι γενικά χρειάζεται ξεκούραση και μετά όλα είναι καλύτερα. Ο πρώτος καιρός θέλει προσοχή. Έχεις καθόλου βοήθεια με το γιο σου? 

Όχι δεν έχω.. Αλλά τουλάχιστον έχω τον άντρα μου που πραγματικά αν χρειαστεί κάνει τα πάντα. Φροντίζει τον μικρό, μαγειρεύει, πιάτα!! Τουλάχιστον είμαι τυχερή σε αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Mary fairy είπε:

Όχι δεν έχω.. Αλλά τουλάχιστον έχω τον άντρα μου που πραγματικά αν χρειαστεί κάνει τα πάντα. Φροντίζει τον μικρό, μαγειρεύει, πιάτα!! Τουλάχιστον είμαι τυχερή σε αυτό! 

Ωραία. Απλά πρόσεχε όσο γίνεται το βάρος. .όλα θα πάνε καλά! !! Προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να το ευχαριστηθεις 

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Τονι@ είπε:

Ωραία. Απλά πρόσεχε όσο γίνεται το βάρος. .όλα θα πάνε καλά! !! Προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να το ευχαριστηθεις 

Ναι τα προσχώρηση όλα αυτά κ προσπαθώ να το βλέπω αισιόδοξα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...