Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Αυτός ο "Μπαμπούλας" που λέγεται... παλλίνδρομη


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Νικολέτα! είπε:

Γειά σας και από εμένα!!! Έχω ήδη ένα αγοράκι 2,5 χρονών.... Τον Νοέμβριο είχα και εγώ μία παλίνδομη κύηση στις 8 εβδομάδες. Ακούσαμε μία φορά καρδούλα, αλλά δυστυχώς στον επόμενο υπέρηχο είχε σταματήσει :-( .  Η γυναικολόγος μου το θεώρησε ως τυχαίο γεγονός, αφού είχα μία πρώτη υγιή εγκυμοσύνη και δεν έκανα καμία εξέταση. Από την στιγμή του θετικού τεστ είχα ένα άσχημο προαίσθημα...και δεν ήταν αγωνία που ένιωθα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη... ήταν κάτι σαν να το ήξερα ότι δεν υα πάει καλά... Τώρα έχουμε ξεκινήσει την προσπάθεια και πάλι και προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη.... Μου στοίχησε πολύ αυτό που συναίβει...και ας μου έλεγαν όλοι να μην σταναχωριέμαι γιατί έχω τον γιό μου.... όμως δεν μπορώ να μην το σκέφτομαι συνέχεια... και να ανυπομονώ να μείνω και πάλι έγκυος...

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη η γιατρός μου μου είχε δώσει και εμένα salospir το οποίο έπαιρνα μέχρι και την αυχενική....σε αυτήν τη κύηση όμως δεν μου είπε να πάρω και συναίβει το "κακό" . Σκέφτομαι συνέχεια μήπως έπαιξε και αυτό το ρόλο του...

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο...απλά ειλικρινά είχα ανάγκη να μιλήσω...

 

Καλά έκανες και μας τα πες να τα βγάλεις από μέσα σου. Εννοείται πως να έχεις ενα παιδι ήδη δεν αλλάζει ο πόνος.Μια απώλεια είναι απώλεια.Προσπαθησε με αισιοδοξία να κοιτάς μπροστά.Αφου πάντως είχες μια υγιή εγκυμοσύνη τότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα.Ηταν απλά ένα τυχαίο γεγονός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Νικολέτα! είπε:

Γειά σας και από εμένα!!! Έχω ήδη ένα αγοράκι 2,5 χρονών.... Τον Νοέμβριο είχα και εγώ μία παλίνδομη κύηση στις 8 εβδομάδες. Ακούσαμε μία φορά καρδούλα, αλλά δυστυχώς στον επόμενο υπέρηχο είχε σταματήσει :-( .  Η γυναικολόγος μου το θεώρησε ως τυχαίο γεγονός, αφού είχα μία πρώτη υγιή εγκυμοσύνη και δεν έκανα καμία εξέταση. Από την στιγμή του θετικού τεστ είχα ένα άσχημο προαίσθημα...και δεν ήταν αγωνία που ένιωθα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη... ήταν κάτι σαν να το ήξερα ότι δεν υα πάει καλά... Τώρα έχουμε ξεκινήσει την προσπάθεια και πάλι και προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη.... Μου στοίχησε πολύ αυτό που συναίβει...και ας μου έλεγαν όλοι να μην σταναχωριέμαι γιατί έχω τον γιό μου.... όμως δεν μπορώ να μην το σκέφτομαι συνέχεια... και να ανυπομονώ να μείνω και πάλι έγκυος...

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη η γιατρός μου μου είχε δώσει και εμένα salospir το οποίο έπαιρνα μέχρι και την αυχενική....σε αυτήν τη κύηση όμως δεν μου είπε να πάρω και συναίβει το "κακό" . Σκέφτομαι συνέχεια μήπως έπαιξε και αυτό το ρόλο του...

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο...απλά ειλικρινά είχα ανάγκη να μιλήσω...

 

Μη ζητάς συγγνώμη, το φόρουμ υπάρχει για να εκφραζόμαστε ελεύθερα και να αποσυμφοριζόμαστε συναισθηματικά... Η απώλεια είναι απώλεια, όποτε κι αν συμβεί!!! 

Μην αισθάνεσαι ενοχές για το ότι δεν επαιρνες το χάπι... Στο πρώτο τρίμηνο, συνηθως, οι αποβολλές συμβαίνουν λόγω χρωμοσωμικών ανωμαλιών, οπότε και καμία αγωγή δεν μπορεί να τα διορθώσει τα πράγματα... Αφού εχεις ηδη ένα παιδάκι, μην αγχωνεσαι...πες πως ηταν ένα τυχαίο γεγονός και προχώρα!!! Θα ερθει συντομα ένα νέο θετικό τεστάκι να σε κάνει να χαμογελάσεις ξανα!!! 

Εν τω μεταξύ, αυτό με το προαίσθημα, βλέπω πως το αναφέρουμε οι περισσότερες... Λιγο ή πολύ, οι πιο πολλές νιώθαμε πως κάτι δεν θα πάει καλά.. Εμένα ήταν η 1η μου εγκυμοσύνη, αλλά δεν χαρηκα καθόλου... από την ωρα που το εμαθα είχα ένα πάγωμα στην καρδια και ένα κακό προαίσθημα... Αντίθετα, αυτή τη φορά είμαι πάρα πολύ αισιόδοξη και σκέφτομαι πολύ θετικά! Φοβάμαι, τρέμω, σκέφτομαι χίλια και δύο πράγματα, αλλά κάτι μου λέει πως αυτή τη φορά τα πράγματα θα ναι διαφορετικά!!! Ότι όλα θα πάνε καλά, ότι τον Οκτώβρη θα έχω το μωράκι μου αγκαλιά.... Αυτή τη φορά πέταξα από τη χαρά μου, πήρα γλυκό να το γιορτάσω και είμαι πιο χαλαρή με τις χοριακές, ξέρω πως δεν θα αλλάει κάτι από εμενα αν είναι να συμβεί...

Ελπίζω να βγω αληθινή.... Ελπίζω να ήμουν ακόμα μία στο σωρό που το βιώνει και πως τωρα όλα θα πάνε κατευχήν.. Ξέρω πως δεν θα είμαι ποτέ ξανα ξεγνοιαστη σε εγκυμοσύνη μου... Καθε ραντεβού με το γιατρό θα το συνοδεύει μία ατελείωτη αγωνία και άγχος μέχρι να δω πως όλα θα είναι καλά... Ξερω πως μέχρι να γεννήσω θα τρέμω από το αγχος μου και πάντα το μυαλό μου θα πηγαίνει στο κακό... Δεν το θέλω και θα προσπαθώ να το αποβάλλω σαν συναίσθημα, δεν θέλω να βαρύνω το μωρό μου για κάτι που συνέβη στο παρελθόν και δεν φταίει κανένας από τους 2 μας..

Μη νιώθεις ασχημα, λοιπόν, λίγο ή πολύ, όλες μοιραζόμαστε τις ίδιες σκέψεις, τους ίδιους φόβους, τις ίδιες ανησυχίες! Το χρωστάμε όμως στους εαυτούς μας και στα μελλοντικά μωράκια μας να είμαστε καλα, να προέχουμε τς εαυτούς μας και να έχουμε ηρεμία και ψυχραιμία, γιατί φέρουμε την ευθυνη για την ευζωια τους μέσα στο σώμα μας...

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Νικολέτα! είπε:

Γειά σας και από εμένα!!! Έχω ήδη ένα αγοράκι 2,5 χρονών.... Τον Νοέμβριο είχα και εγώ μία παλίνδομη κύηση στις 8 εβδομάδες. Ακούσαμε μία φορά καρδούλα, αλλά δυστυχώς στον επόμενο υπέρηχο είχε σταματήσει :-( .  Η γυναικολόγος μου το θεώρησε ως τυχαίο γεγονός, αφού είχα μία πρώτη υγιή εγκυμοσύνη και δεν έκανα καμία εξέταση. Από την στιγμή του θετικού τεστ είχα ένα άσχημο προαίσθημα...και δεν ήταν αγωνία που ένιωθα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη... ήταν κάτι σαν να το ήξερα ότι δεν υα πάει καλά... Τώρα έχουμε ξεκινήσει την προσπάθεια και πάλι και προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη.... Μου στοίχησε πολύ αυτό που συναίβει...και ας μου έλεγαν όλοι να μην σταναχωριέμαι γιατί έχω τον γιό μου.... όμως δεν μπορώ να μην το σκέφτομαι συνέχεια... και να ανυπομονώ να μείνω και πάλι έγκυος...

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη η γιατρός μου μου είχε δώσει και εμένα salospir το οποίο έπαιρνα μέχρι και την αυχενική....σε αυτήν τη κύηση όμως δεν μου είπε να πάρω και συναίβει το "κακό" . Σκέφτομαι συνέχεια μήπως έπαιξε και αυτό το ρόλο του...

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο...απλά ειλικρινά είχα ανάγκη να μιλήσω...

 

Καλησπερα Νικολετα! Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου! Δυστυχως η παλινδρομη εχει γινει πλεον μαστιγα...Μεχρι να το παθω δεν ειχα φανταστει οτι ειναι τοσο συχνο φαινομενο...Λοιπον..θα σου πω το εξης..Ποτε δεν θα εισαι σιγουρη αν εφταιξε το οτι δεν επαιρνες σαλοσπιρ ...Εγω να φανταστεις ειχα δυο παλινδρομες και επειτα απο εξετασεις αιτια δεν βρηκα ποτε. Γνωμη μου εινςι να κανεις εξετασεις για θρομβοφιλια ωστε να γνωριζεις εστω αν θα χρειαστει να κανεις καποια ειδικη αγωγη...Ειμαι στην ιδια φαση κ εγω..Στις νεες προσπαθειες για την αποκτηση του ονειρου μου! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πολύ για τα αισιόδοξα λόγια σας...

Με το καλό το μωράκι σου @anemoni1989 ....το προαίσθημα τελικά ποτέ δεν μας ξεγελάει... Εμπιστέψου το τώρα και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου...

Όντως έχει γίνει μάστιγα @Κελυ 32 και ειλικρινά απορώ τι φταίει...μέχρι να μου συμβεί απλά το άκουγα και δεν πίστευα ποτέ ότι θα μου χτυπήσει και εμένα την πόρτα...αλλά...έγινε!!!

Ελπίζω σύντομα να ξανακρατήσουμε ένα θετικό τεστ με θετική εξέλιξη...

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

BawYp3.png

HgGgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Νικολέτα! καλησπέρα και καλώς ήρθες στο κλαμπ των παλίνδρομων. Σου εύχομαι άμεσα να βγεις από αυτό το κλαμπ με μια καλή εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό. Κι εσύ και όλα τα κορίτσια εδώ. Έχοντας κι εγώ ήδη ένα παιδάκι, ξέρω καλά πως αισθάνεσαι... 

Διαβάζω συνέχεια άρθρα για τις παλινδρομες αλλά δεν βλέπω πως μπορεί τελικά να προβλεφθεί. Είναι μάλλον αυτό που λένε "μη σου τύχει". Εύχομαι τουλάχιστον να μην το ξαναζήσει καμιά μας.

Προσωπικά το κακό προαίσθημα το είχα από ένα όνειρο που είδα. Ήταν επιβεβαίωση πώς είμαι έγκυος και υπόνοια πως δεν θα πάει καλά. 

Σήμερα ο μικρός είπε "θα είχα κι εγώ ένα αδερφάκι...". Σα να το σκέφτεται ακόμα...κι εγώ αν και ήρεμη αναρωτιέμαι ακόμα γιατί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλήμερα και καλώς σας βρήκα

με λένε Μαρία και είμαι 43 ετών , έκανα εξωσωματική με δανεικά ωάρια (κακής ποιότητας  και ελάχιστης ποσότητας των δικών μου) το αποφασίσαμε δίχως δεύτερες σκέψεις..
Στην 1η εμβρυομεταφορά , πήρα χοριακή 17 και μετά από δυο μέρες 15...βιοχημική κύηση είπε ο γιατρός μου , αλλά θεωρεί θετικό ότι κάτι έγινε εκεί κάτω... τώρα δοκιμάσαμε με τα κατεψυγμένα και περιμένω να κάνω την χοριακή στις 8-3. αυτή τη φορά όλα ήταν τέλεια, (σύμφωνα πάντα με το γιατρό μου και τον εμβρυολόγο  μου) ενδομήτριο 9,7 , οιστραδιολη - προγεστερόλη  καλές και πριν και μετά την εμβρυομεταφορά 
θέλω να ρωτήσω , εγώ δεν είδα το αίμα εμφύτευσης που λένε , ούτε την πρώτη ούτε την δεύτερη φορά  , κατά την απόψυξη πήγαν καλά τα έμβρυα , έχω κάτι ανεπαίσθητα πονάκια χαμηλά , ίσως και από τα φάρμακα , όπως και το πρήξιμο και ο πόνος το στήθος , πιστεύετε ότι έχω ελπίδες ή ξανά -μανά από την αρχή , λόγω ηλικίας τα περιθώρια στενεύουν...... και φοβάμαι και μάλιστα πολύ....

ευχαριστώ για το χρόνο σας. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , MARIAKI11 είπε:

Καλήμερα και καλώς σας βρήκα

με λένε Μαρία και είμαι 43 ετών , έκανα εξωσωματική με δανεικά ωάρια (κακής ποιότητας  και ελάχιστης ποσότητας των δικών μου) το αποφασίσαμε δίχως δεύτερες σκέψεις..
Στην 1η εμβρυομεταφορά , πήρα χοριακή 17 και μετά από δυο μέρες 15...βιοχημική κύηση είπε ο γιατρός μου , αλλά θεωρεί θετικό ότι κάτι έγινε εκεί κάτω... τώρα δοκιμάσαμε με τα κατεψυγμένα και περιμένω να κάνω την χοριακή στις 8-3. αυτή τη φορά όλα ήταν τέλεια, (σύμφωνα πάντα με το γιατρό μου και τον εμβρυολόγο  μου) ενδομήτριο 9,7 , οιστραδιολη - προγεστερόλη  καλές και πριν και μετά την εμβρυομεταφορά 
θέλω να ρωτήσω , εγώ δεν είδα το αίμα εμφύτευσης που λένε , ούτε την πρώτη ούτε την δεύτερη φορά  , κατά την απόψυξη πήγαν καλά τα έμβρυα , έχω κάτι ανεπαίσθητα πονάκια χαμηλά , ίσως και από τα φάρμακα , όπως και το πρήξιμο και ο πόνος το στήθος , πιστεύετε ότι έχω ελπίδες ή ξανά -μανά από την αρχή , λόγω ηλικίας τα περιθώρια στενεύουν...... και φοβάμαι και μάλιστα πολύ....

ευχαριστώ για το χρόνο σας. 

Καλώς ήρθες!!!!!!Δυστυχώς δεν έχω ιδέα πάνω στην εξωσωματική. Απλα θα σου ευχηθώ να έχεις θετικά αποτελέσματα και Αυτ ή τη φορά να στάθηκες τυχερή!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...
On 4/2/2018 at 4:15 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα! Είμαι η Ανεμώνη και σε ηλικία 28 ετών, πριν 3 μηνες βίωσαν την πρώτη μου παλλίνδρομη κύηση στην πρώτη μου εγκυμοσύνη... Μέχρι εδώ, όλα καλα...πονεσα, εκλαψα, μίλησα για αυτό και νομίζω είμαι πια καλα... Πήγα στο γιατρό μου, με είδε και μου έδωσε το "οκ" για νεες προσπάθειες και εγω, ευτυχισμένη μαζί με τον αντρα μου ξεκινήσαμε μπας και τα καταφέρουμε για μωρακι!!! Όλα καλα ως εδώ... Το θέμα είναι πως εχω την εντυπωση ότι τα καταφέραμε.... Αντί να είμαι όμως εκστασιασμένη και τρισευτυχισμένη, νιώθω τρομοκρατημένη... Φοβάμαι να κάνω τεστ, όχι γιατί μπορεί να κάνω λάθος και να είναι αρνητικό, αλλά γιατί μπορεί οντως να είναι θετικό, να χαρώ και μετά να φάω πάλι χαστούκι...

Σκέφτηκα να αφήσω να περάσουν πολλές μέρες και να κάνω μια χοριακή μετά από πολλές μέρες καθυστερηση (ακόμα είμαι 4 μέρες πριν την αναμενομενη ημέρα περιοδου), αλλά και πάλι σκέφτομαι πως πρέπει να το μάθω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα γιατί ο γιατρός μου μου έδωσε οδηγία για σαλοσπίρ αμέσως μόλις ψιλιαστώ εγκυμοσύνη... Φοβάμαι όμως τόσο πολύ...

Ξέρω πως είναι τρομερά παράλογος ο συλλογισμός μου... Ξέρω πως δεν έχει καμια απολύτως λογική και νοημα... Αλλά πραγματικά δεν ξέρω πως να το αντιμετωπισω... 

Ζητω συγγνώμη για το κατεβατό, αλλά κάπου ήθελα να τα πω αυτά που σκέφτομαι.... Θα το εκτιμούσα αν κάποια κοπέλα με παρόμοια ιστορία και αισιο τελος μοιραζόταν την εμπειρία της... ευχαριστω πολύ και για ακόμη μια φορά ζηταω συγγνωμη..

 

Just now, Faih1994 είπε:

 

Loyloy καλησπέρα σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ πριν κάτι μέρες ειχα παλλινδρομη σε δίδυμη κύηση …. Η στενοχώρια μεγάλη και νιωθω ότι δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω …. Φοβάμαι πολύ μπορεί κάποια κοπέλα με παρόμοια εμπειρία να μας πει και πόσο συχνό είναι αυτό τελικά ; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Faih1994 είπε:

 

Loyloy καλησπέρα σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ πριν κάτι μέρες ειχα παλλινδρομη σε δίδυμη κύηση …. Η στενοχώρια μεγάλη και νιωθω ότι δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω …. Φοβάμαι πολύ μπορεί κάποια κοπέλα με παρόμοια εμπειρία να μας πει και πόσο συχνό είναι αυτό τελικά ; 

Καλησπέρα! Πέρσι ήμουν έγκυος σε δίδυμα μετά από εξωσωματική και στις 8εβδομαδες περίπου παλινδρόμησε το ένα έμβρυο,όμως το δεύτερο ήταν μια χαρά και τώρα έχω δίπλα μου την 7μηνων κορούλα μου

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Faih1994 είπε:

 

Loyloy καλησπέρα σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ πριν κάτι μέρες ειχα παλλινδρομη σε δίδυμη κύηση …. Η στενοχώρια μεγάλη και νιωθω ότι δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω …. Φοβάμαι πολύ μπορεί κάποια κοπέλα με παρόμοια εμπειρία να μας πει και πόσο συχνό είναι αυτό τελικά ; 

Λυπαμαι πολύ , πέρυσι είχα και γώ παλλινδρομη (3η εξωσωματική )ήμουν 38 ο γιατρός είπε ότι συμβαίνει κατά ένα ποσοστό 25%, με την Τετάρτη προσπάθεια πετύχαμε και για την ώρα παμε Καλά ,

μην απογοητεύεσαι θα κρατήσεις μωράκι/α στην αγκαλιά σου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Faih1994 είπε:

 

Loyloy καλησπέρα σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ πριν κάτι μέρες ειχα παλλινδρομη σε δίδυμη κύηση …. Η στενοχώρια μεγάλη και νιωθω ότι δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω …. Φοβάμαι πολύ μπορεί κάποια κοπέλα με παρόμοια εμπειρία να μας πει και πόσο συχνό είναι αυτό τελικά ; 

Είναι πολύ συχνό κ όχι αποτρεπτικό για μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Είχα δύο παλινδρομες το 2017 κ το 2018. Το 19 έκανα τον γιο μου και το 20 την κόρη μου. Δυστυχώς συμβαίνει. Και είμαι κ του 1987,αν κρίνω κ από το nickname σου,είσαι μικρή,όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα! Πέρσι ήμουν έγκυος σε δίδυμα μετά από εξωσωματική και στις 8εβδομαδες περίπου παλινδρόμησε το ένα έμβρυο,όμως το δεύτερο ήταν μια χαρά και τώρα έχω δίπλα μου την 7μηνων κορούλα μου

Ευχαριστώ πολύ το άλλο είναι μια χαρά είμαι στην 9η εβδομάδα αλλά φοβάμαι μήπως και αυτό έχει πρόβλημα … γιατί υποχωρούν τα συμπτώματα που ειχα όταν ήταν 2 έμβρυα … θέλω κάθε μέρα να πηγαίνω για υπέρηχο πόσο πιθανό είναι να παλλινδρομησει και το άλλο ; 

12 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Είναι πολύ συχνό κ όχι αποτρεπτικό για μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Είχα δύο παλινδρομες το 2017 κ το 2018. Το 19 έκανα τον γιο μου και το 20 την κόρη μου. Δυστυχώς συμβαίνει. Και είμαι κ του 1987,αν κρίνω κ από το nickname σου,είσαι μικρή,όλα θα πάνε καλά.

Είναι η πρώτη μου εξωσωματική … εγώ είμαι μικρή αλλά έχουμε μια αρκετά μεγάλη διαφορά ηλικίας με τον σύζυγο μου … ο οποίος και εκείνος θέλει πολύ να κάνουμε παιδί …. Αλλά τώρα να μένω έγκυος και να γίνεται αυτό είναι πολύ σκληρό αλλά συμβαίνει πολύ συχνά απ ότι διαβάζω ….

15 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα! Πέρσι ήμουν έγκυος σε δίδυμα μετά από εξωσωματική και στις 8εβδομαδες περίπου παλινδρόμησε το ένα έμβρυο,όμως το δεύτερο ήταν μια χαρά και τώρα έχω δίπλα μου την 7μηνων κορούλα μου

Blue velvet ευχαριστω για την απάντηση μου δίνει κουράγιο …. Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης σου υποχώρησαν μετά την παλλίνδρομη στο ένα έμβρυο ; Γιατί εμενα υποχώρησαν κατά πολύ που τώρα δεν νιωθω καθόλου έγκυος … ούτε αναγούλες ούτε υπνηλία και το στήθος μια μέρα πονάει μια σταματάει εντελώς …. Και με ανησυχεί και αυτό ….

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Faih1994 είπε:

Ευχαριστώ πολύ το άλλο είναι μια χαρά είμαι στην 9η εβδομάδα αλλά φοβάμαι μήπως και αυτό έχει πρόβλημα … γιατί υποχωρούν τα συμπτώματα που ειχα όταν ήταν 2 έμβρυα … θέλω κάθε μέρα να πηγαίνω για υπέρηχο πόσο πιθανό είναι να παλλινδρομησει και το άλλο ; 

Είναι η πρώτη μου εξωσωματική … εγώ είμαι μικρή αλλά έχουμε μια αρκετά μεγάλη διαφορά ηλικίας με τον σύζυγο μου … ο οποίος και εκείνος θέλει πολύ να κάνουμε παιδί …. Αλλά τώρα να μένω έγκυος και να γίνεται αυτό είναι πολύ σκληρό αλλά συμβαίνει πολύ συχνά απ ότι διαβάζω ….

Blue velvet ευχαριστω για την απάντηση μου δίνει κουράγιο …. Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης σου υποχώρησαν μετά την παλλίνδρομη στο ένα έμβρυο ; Γιατί εμενα υποχώρησαν κατά πολύ που τώρα δεν νιωθω καθόλου έγκυος … ούτε αναγούλες ούτε υπνηλία και το στήθος μια μέρα πονάει μια σταματάει εντελώς …. Και με ανησυχεί και αυτό ….

Τα συμπτώματα ξεκίνησαν σχεδόν αμέσως και τελείωσαν όταν γέννησα,έκανα εννιά μήνες εμετό συνέχεια,έφτασα μέχρι 15την ημέρα.Είχα καούρες,ξινιλες,αναγουλες και μου βρωμουσαν όλα. Το στήθος από ένα σημείο και μετά δεν πρήζεται τόσο,οπότε μην σε απασχολεί αυτό. Πάντως σε νιώθω απόλυτα και εγώ ήθελα να πηγαίνω κάθε μέρα για υπέρηχο,αλλα προφανώς δεν το έκανα. Πήγαινα πολύ συχνά στο γιατρό όμως,αγχωνομουν συνέχεια ότι θα αποβάλλω και το άλλο,οπότε δεν την χάρηκα και τόσο την εγκυμοσύνη μου..Με το καλό το μωράκι,σου εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη και σε λίγο καιρό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μπεμπακι ❤️

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...