Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

On 13/4/2018 at 3:15 ΜΜ, Ασία είπε:

Είναι πολύ νωρίς Ναι. Κι εγώ τον Ιούνιο θα κάνω λογικά και μάλιστα τέλος Ιουνίου, δεν έχω κλείσει ακόμη. Σήμερα είμαι 11+5 από την ΤΕΡ και 12+1 γράφει ο υπέρηχος.

Ναι δυστυχώς...εμένα σε 5 εβδομάδες θα με δει.

Σήμερα περιμένουμε νέα αυχενικής από την @Βικτώρια1987 !! Για να δούμε θα έχουμε τρίτο κοριτσάκι στο πινακακι μας??

Κορίτσια καλησπέρα!!!!χθες κάναμε αυχενικη. Όλα ήταν πολύ καλά.. μάλλον κοριτσάκι..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

irinikavala        2/10      κοριτσάκι 1o

ZiliHer               3/10      αγοράκι    2o

29zina7777      4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

40Nightwish    7/10     κοριτσάκι   1o   Αρεταίειο

eamo                 8/10      αγοράκι     1o

32ada32           12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119  14/10    αγοράκι     1o

36Alekk             16/10    αγοράκι      2o   Ρέα

27Μάντη           21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

Βικτώρια1987  22/10  κοριτσάκι   1o

34Μαρία1430   22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29anemoni1989 23/10                      1o    Αλεξάνδρας

depyfr                 26/10                        2o

28Ασία                1/11    αγοράκι       1o   ΠΓΝΛ

Rozita1510         4/11

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2018 at 3:14 ΜΜ, Alekk είπε:

Γεια σας κοριτσια, εγω ειμαι 36 και παμε Ρεα. 

Ρε κοριτσια με την κουραση τι γινεται; Δεν μπορω να παρω τα ποδια μου. Περιμενα οτι με το που θα εκλεινα το τριμηνο θα συνερχομουν αλλα τζιφος... κανω δυο βηματα και αρχιζω να λαχανιαζω...

Οσο για την Αυχενικη ναι νομιζω πως το φυλο σε πολλες περιπτωσεις μπορει να αλλαξει. Στην κολλητη μ της ελεγαν αγορι κι εγω χτύπιομουν οτι ηταν κοριτσι τελικα στη β´επιπεδου φανηκε η μπουμπου. Εκτοτε με φοβουνται ως αλαφροισκιωτη! Χαχαχα

Άστο με την κούραση κ με τον ύπνο.. Εχω κατι μέρες που κοιμάμαι συνέχεια... Χθες κοιμήθηκα 2 το βράδυ,ξύπνησα 12 ,έκανα έμετο ,έφαγα και ξανά κοιμήθηκα 1 Και ξύπνησα 3..

Πολύ ύπνο κ δεν μπορώ να κάνω τίποτα..

Καλησπέρα κορίτσια. Εβαψα χθες την Ριζα με φυτική βάφη κ από κάστανο σκούρο μου έγινε κάστανο... Πολύ κλάμα μιλάμε Γτ τα μαλλιά μου είναι χαλκινα.. Μαπα η φυτικη βαφη τελικα..

Λετε κ εμενα να αλλαξει κ να μιυ βγει κοριτσακι;;;;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/4/2018 at 4:33 ΜΜ, ada32 είπε:

εισαι πολυ τυχερη για το νοσοκομειο. σου λεω εδω ειναι δραμα η κατασταση !! οσο για την ΠΗΤ ας φτασουμε ως εκει κ βλεπουμε!!

Σωστή αντιμετώπιση! θα δείτε στο τέλος ότι το μόνο που θα σας απασχολεί θα είναι να θεωρείται τελειόμηνο, να έχει ικανοποιητικό βάρος και να είναι σε καλή κατάσταση ο πλακούντας.

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , ada32 είπε:

Άστο με την κούραση κ με τον ύπνο.. Εχω κατι μέρες που κοιμάμαι συνέχεια... Χθες κοιμήθηκα 2 το βράδυ,ξύπνησα 12 ,έκανα έμετο ,έφαγα και ξανά κοιμήθηκα 1 Και ξύπνησα 3..

Πολύ ύπνο κ δεν μπορώ να κάνω τίποτα..

Καλησπέρα κορίτσια. Εβαψα χθες την Ριζα με φυτική βάφη κ από κάστανο σκούρο μου έγινε κάστανο... Πολύ κλάμα μιλάμε Γτ τα μαλλιά μου είναι χαλκινα.. Μαπα η φυτικη βαφη τελικα..

Λετε κ εμενα να αλλαξει κ να μιυ βγει κοριτσακι;;;;

Πόσο σίγουρος ήταν ο γιατρός όταν σου είπε πως είναι αγόρι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Κορίτσια αγόρασα το bio oil για τις ραγάδες. Διάβασα πως μετά τον τέταρτο μήνα μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε. Ξέρει κάποια κάτι διαφορετικό?

Εγω άρχισα να χρησιμοποιώ τι simoulcium την εβαζε η αδερφη μου και ηταν πολυ ευχαριστημένη!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα την prevenstria της frezyderm..μου είπαν φίλες που την έχουν χρησιμοποιήσει ότι είναι πολύ καλή. Αν και έχω μάθει ότι η καλύτερη είναι η βαζελίνη. Το νοσοκομείο που θα γεννήσω είναι το ιασω-αθηνα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

irinikavala        2/10      κοριτσάκι 1o

ZiliHer               3/10      αγοράκι    2o

29zina7777      4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

40Nightwish    7/10     κοριτσάκι   1o   Αρεταίειο

eamo                 8/10      αγοράκι     1o

32ada32           12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119  14/10    αγοράκι     1o

36Alekk             16/10    αγοράκι      2o   Ρέα

27Μάντη           21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι 1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430   22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29anemoni1989 23/10                      1o    Αλεξάνδρας

depyfr                 26/10                        2o

28Ασία                1/11    αγοράκι       1o   ΠΓΝΛ

Rozita1510         4/11

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

80%

Μεγάλο ποσοστό, άρα αγόρι θα είναι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Ασία είπε:

irinikavala        2/10      κοριτσάκι 1o

ZiliHer               3/10      αγοράκι    2o

29zina7777      4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

40Nightwish    7/10     κοριτσάκι   1o   Αρεταίειο

eamo                 8/10      αγοράκι     1o

32ada32           12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119  14/10    αγοράκι     1o

36Alekk             16/10    αγοράκι      2o   Ρέα

27Μάντη           21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι 1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430   22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29anemoni1989 23/10                      1o    Αλεξάνδρας

depyfr                 26/10                        2o

28Ασία                1/11    αγοράκι       1o   ΠΓΝΛ

Rozita1510         4/11

Μεγάλο ποσοστό, άρα αγόρι θα είναι...

Ναι μάλλον. Μας έδειξε κατι που έξειχε Που ήταν σηκωμένο!!! Κ είπε είναι αγόρι

  • Χαχα 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ada32 είπε:

80%

Στην αυχενική Αντα μου δε δίνουν μεγαλύτερο ποσοστό, γιατί μερικές κοπέλες το δένουν σκοινί κορδόνι και άμα αλλάξει κάτι στην πορεία μπορεί να τους δημιουργήσει φασαρία!!! Μια χαρά ποσοστό είναι, απλά μην αρχίσεις να αγοράζεις από τώρα μπλε γιατί άμα αλλάξει κάτι στη β επιπέδου (δύσκολο βέβαια), θα σου μείνουν αμανάτι!!!! :P (Τάδε έφη ο εμβρυολόγος σε μία φίλη μου που έκανε πρόσφατα αυχενική και της είπε πως μάλλον έχει αγοράκι)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Βικτώρια1987 είπε:

Εγώ πήρα την prevenstria της frezyderm..μου είπαν φίλες που την έχουν χρησιμοποιήσει ότι είναι πολύ καλή. Αν και έχω μάθει ότι η καλύτερη είναι η βαζελίνη. Το νοσοκομείο που θα γεννήσω είναι το ιασω-αθηνα

Η βαζελίνη εχει βαση το πετρέλαιο δεν ειναι κατάλληλη....


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να συμπληρωθεί το πινακάκι (θα το έκανα εγώ αλλά μπαίνω από μπακατελο-κινητό και δεν πάίζει να το πετύχω με τα χρώματα):

Γεννήθηκα τον Ιούλιο του 1977 και είμαι σχεδόν 41 χρ. Θα γεννήσω στο Μητέρα Κρήτης.

:)

Κορίτσια, δύσκολα περνάω. Η μικρή μου βρίσκεται στην κορύφωση του άγχους αποχωρισμού και δεν αναπνέει αν δεν είναι δίπλα της να της κρατάω το χέρι. Εντωμεταξύ, θέλει αυνεχώς να περπατάει πάνω κάτω στο σπίτι, να την έχω αγκαλιά και ουρλιάζει αν πάει να την πιάσει κάποιος άλλος. Άρχισε πάλι να ξυπνάει 5-6 φορές τη νύχτα. Σήμερα τα χρειάστηκα. Γυρίσαμε το βράδυ από τα πεθερικά μου κ είχα φοβερές συσπάσεις.Ουφ.... πρέπει να κάνω υπομονή γιατί είναι σε κρίσιμη φάση γιατί αν δεν ανταποκριθώ τώρα, σε συνδυασμό με την άφιξη του νέου μέλους και την προσπάθεια αποθηλασμού, θα περάσει πολύ δύσκολα η φάση αυτή.

Όσον αφορά τις κρεμες, στην 1η εγκυμοσύνη χρησιμοποίησα simulcium και prevestria. Κατάφερα να.μην έχω ραγάδες ως τον 9ο, οπότε βγήκαν μέσα σε μια.νύχτα. Πιστεύω παίζει ρόλο η προδιάθεση. Ό,τι βάλετε βοηθάει- να πίνετε όμως και νερό.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Βικτώρια1987 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!χθες κάναμε αυχενικη. Όλα ήταν πολύ καλά.. μάλλον κοριτσάκι..

Μπράβο συγχαρητήρια!! Λες να είμαστε μαζί στο ιασω;

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Άστο με την κούραση κ με τον ύπνο.. Εχω κατι μέρες που κοιμάμαι συνέχεια... Χθες κοιμήθηκα 2 το βράδυ,ξύπνησα 12 ,έκανα έμετο ,έφαγα και ξανά κοιμήθηκα 1 Και ξύπνησα 3..

Πολύ ύπνο κ δεν μπορώ να κάνω τίποτα..

Καλησπέρα κορίτσια. Εβαψα χθες την Ριζα με φυτική βάφη κ από κάστανο σκούρο μου έγινε κάστανο... Πολύ κλάμα μιλάμε Γτ τα μαλλιά μου είναι χαλκινα.. Μαπα η φυτικη βαφη τελικα..

Λετε κ εμενα να αλλαξει κ να μιυ βγει κοριτσακι;;;;

Κι εγω νιώθω ότι κουράζομαι πολυ εύκολα και καποιες μερες δεν ανοιγει το μάτι με τπτ

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Κορίτσια αγόρασα το bio oil για τις ραγάδες. Διάβασα πως μετά τον τέταρτο μήνα μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε. Ξέρει κάποια κάτι διαφορετικό?

Εγω το χρησιμοποιω απο τωρα οπως και μια φιλη μου που είναι στο δεύτερο παιδάκι και το χρησιμοποιουσε και στο πρωτο απο τον τριτο μήνα

1 hour ago, ZiliHer είπε:

Λοιπόν, για να συμπληρωθεί το πινακάκι (θα το έκανα εγώ αλλά μπαίνω από μπακατελο-κινητό και δεν πάίζει να το πετύχω με τα χρώματα):

Γεννήθηκα τον Ιούλιο του 1977 και είμαι σχεδόν 41 χρ. Θα γεννήσω στο Μητέρα Κρήτης.

:)

Κορίτσια, δύσκολα περνάω. Η μικρή μου βρίσκεται στην κορύφωση του άγχους αποχωρισμού και δεν αναπνέει αν δεν είναι δίπλα της να της κρατάω το χέρι. Εντωμεταξύ, θέλει αυνεχώς να περπατάει πάνω κάτω στο σπίτι, να την έχω αγκαλιά και ουρλιάζει αν πάει να την πιάσει κάποιος άλλος. Άρχισε πάλι να ξυπνάει 5-6 φορές τη νύχτα. Σήμερα τα χρειάστηκα. Γυρίσαμε το βράδυ από τα πεθερικά μου κ είχα φοβερές συσπάσεις.Ουφ.... πρέπει να κάνω υπομονή γιατί είναι σε κρίσιμη φάση γιατί αν δεν ανταποκριθώ τώρα, σε συνδυασμό με την άφιξη του νέου μέλους και την προσπάθεια αποθηλασμού, θα περάσει πολύ δύσκολα η φάση αυτή.

Όσον αφορά τις κρεμες, στην 1η εγκυμοσύνη χρησιμοποίησα simulcium και prevestria. Κατάφερα να.μην έχω ραγάδες ως τον 9ο, οπότε βγήκαν μέσα σε μια.νύχτα. Πιστεύω παίζει ρόλο η προδιάθεση. Ό,τι βάλετε βοηθάει- να πίνετε όμως και νερό.

Υπομονή και κουράγιο με τη μικρή σου κι εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεις αλλο

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...