Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, anemoni1989 είπε:

Καλα και στην πιτσαρια εχει ψηθει αρκετα μεσα σ φουρνο,  δεν το φερνουν ωμο... Εγω δηλ ας σταματησουν νε το καλο οι εμετοι και θα τ δωσω να καταλάβει και σ θεμα πιτσας και σουβλακιου!!! Αχαχαχχα

Αν και αυτο που εχω πεθυμησει ειναι βρωμικο και κρεπα!!! :shock:

χα χα χα καλα εγω ειπα μολις γεννησω θα παραγγειλω σουβλακια στο μαιευτηριο μεσα !!! καλα απεξω μην εμπιστευεσε τωρα κ ας ειναι ψημενα τα κανουν τοσο βιαστηκα πολλες φορες που δε ξερεις τι τρως ασε που τα πιανουν με τα χερια τους που ξερεις ο αλλος μπορει πριν να εχει πιασει τα ωμα κ μετα με ενα σκουπισμα να πιασει τα ψημενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κοριτσάκια καλημέρα! Εχω προδιάθεση για σάκχαρο και εμφάνισα σάκχαρο στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Το επιτρεπτό είναι σάκχαρο νηστείας μέχρι 90 (κάποιοι γιατροί δέχονται το 95 ή και το 100). Μία ώρα μετα το φαγητό δεν πρέπει να ξεπερνά το 120. Μετράω ήδη 4 φορές την ημέρα και καμπύλη θα κάνω πριν την 24η εβδομάδα. Θέλει προσοχή σε ψωμιά, γλυκά, μακαρόνια. Μυστικό: Τα λίπη βοηθούν το σάκχαρο! Δλδ ενα τοστακι με βούτυρο και τυρί θα δείξει μικρότερο σάκχαρο από ό,τι ένα τοστάκι χωρίς βουτύρο. Φυσικά οι γιατροί δεν τον λένε γιατί η παχυσαρκια ευνοεί το σάκχαρο. Εξτρα tip: Αμύγδαλα, αγγουράκια με ξύδι και τυρια και γάλατα με όλα τα λιπαρα, κανέλα σε περιορισμένη ποσότητα (λίγο στον καφέ, λίγο στο τσάι, στο ρυζόγαλο-μπλιαχ - Στο μήνα μας μπορούμε να βάλουμε κανέλα μπόλικη!! Κάνει συσπάσεις)

Εγω εχω κόψει τα αλλαντικά λόγω συντηρητικών.

Γλυκά υπάρχουν με στέβια και μόλις γεννήσουμε η πάστα μας περιμένει....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

χα χα χα καλα εγω ειπα μολις γεννησω θα παραγγειλω σουβλακια στο μαιευτηριο μεσα !!! καλα απεξω μην εμπιστευεσε τωρα κ ας ειναι ψημενα τα κανουν τοσο βιαστηκα πολλες φορες που δε ξερεις τι τρως ασε που τα πιανουν με τα χερια τους που ξερεις ο αλλος μπορει πριν να εχει πιασει τα ωμα κ μετα με ενα σκουπισμα να πιασει τα ψημενα.

Αυτο που λες ισχύει αλλα ενταξει μωρε,  να πάρουμε και κανα αντισωμα... Ειναι οπως τα μωρα,  αυτα που κυκλοφορούν ξυπολυτα και παιζουν σ λασπες αρρωσταινουν σπανια, ενω αυτα που τα εχουν ολα αποστειρωμενα αρρωσταινουν συνεχεια!! :P

Γενικα παντως η αλήθεια ειναι πως καλο ειναι να προσέχουμε στο μέτρο που η καθεμία νιωθει ασφαλης! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

χα χα χα καλα εγω ειπα μολις γεννησω θα παραγγειλω σουβλακια στο μαιευτηριο μεσα !!! καλα απεξω μην εμπιστευεσε τωρα κ ας ειναι ψημενα τα κανουν τοσο βιαστηκα πολλες φορες που δε ξερεις τι τρως ασε που τα πιανουν με τα χερια τους που ξερεις ο αλλος μπορει πριν να εχει πιασει τα ωμα κ μετα με ενα σκουπισμα να πιασει τα ψημενα.

Ενα καλο που εχουμε στις μικρες κοινωνιες ειναι οτι ξερουμε που ειναι καθαρα και που οχι. Οποτε ειμαι αρκετα σιγουρη για την προσοχη που δινουν στο ψησιμο και φυσικα στην καθαριοτητα.... Οταν θα αρχισει να φαινεται η εγκυμοσυνη θα με προσεχουν περισσοτερο ;) 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλα και στην πιτσαρια εχει ψηθει αρκετα μεσα σ φουρνο,  δεν το φερνουν ωμο... Εγω δηλ ας σταματησουν νε το καλο οι εμετοι και θα τ δωσω να καταλάβει και σ θεμα πιτσας και σουβλακιου!!! Αχαχαχχα

Αν και αυτο που εχω πεθυμησει ειναι βρωμικο και κρεπα!!! :shock:

αυτό με το σουβλάκι ειδικά να το προσέξεις πολύ.. μια φορά πήρα κ τους είπα κ πολύ ψημένο. απ'έξω ήταν σχεδόν καμμένο αλλά το έκοψα κομμμάτι, κομμάτι κ τελικά δεν έφαγα καθόλου.. ήταν ροζ μέσα.. 

όσο για κρέπα τρελένομαι κ τρώω μια φορά την βδομάδα... χαχα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

αλλαντικά ούτε γω τρώω απ'έξω αλλά μια πίτσα μαργαρίτα θα την φάω.. χαχα.. Δυστυχώς λόγω δουλειάς τα Σαββατοκύριακα μου είναι εκτός πόλης μου κ φυσικά εκτός σπιτιού, μένω σε ξενοδοχείο κ φυσικά τρώω αναγκαστικά απέξω.. οπότε τρώω όσο πιο προσεκτικά μπορώ.. αλλά είναι πολύ δύσκολο.. αφού στην αρχή ήμουν τόσο απελπισμένη που έπαιρνα ταπεράκι απο το σπίτι κ έτρωγα σα τον κλέφτη μέσα στο δωμάτιο του ξενοδοχείου κ το ζέστανα στο καλοριφέρ.. χαχαχ.. αλλά δε γίνεται πλέον.. δεν ανάβουν κ τα καλοριφερ.. 

ναι κ εγω μαργαριτα τρωω αλλα χωρις ντοματα φρεσκια μονο με την σαλτσα. ναι μπορεις να τρως κασεροπιτες μπορεις να φας κανενα ριζοτο σκετο με σαφραν χωρις μαιντανο κτλ. πατατες τηγανιτες που δεν τις πιανει ανθρωπινο χερι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, irinikavala είπε:

αυτό με το σουβλάκι ειδικά να το προσέξεις πολύ.. μια φορά πήρα κ τους είπα κ πολύ ψημένο. απ'έξω ήταν σχεδόν καμμένο αλλά το έκοψα κομμμάτι, κομμάτι κ τελικά δεν έφαγα καθόλου.. ήταν ροζ μέσα.. 

όσο για κρέπα τρελένομαι κ τρώω μια φορά την βδομάδα... χαχα...

Πραγματικά ας καταφερω να φαω ενα καλαμακι χωρις να το βγαλω και δεν με νοιαζει!!! Εγω βεβαια παιρνω απο άνθρωπο που τον ξερω και δε φοβαμαι ποτε... Οποτε παίζει και αυτο ρολο! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Alekk είπε:

Κοριτσάκια καλημέρα! Εχω προδιάθεση για σάκχαρο και εμφάνισα σάκχαρο στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Το επιτρεπτό είναι σάκχαρο νηστείας μέχρι 90 (κάποιοι γιατροί δέχονται το 95 ή και το 100). Μία ώρα μετα το φαγητό δεν πρέπει να ξεπερνά το 120. Μετράω ήδη 4 φορές την ημέρα και καμπύλη θα κάνω πριν την 24η εβδομάδα. Θέλει προσοχή σε ψωμιά, γλυκά, μακαρόνια. Μυστικό: Τα λίπη βοηθούν το σάκχαρο! Δλδ ενα τοστακι με βούτυρο και τυρί θα δείξει μικρότερο σάκχαρο από ό,τι ένα τοστάκι χωρίς βουτύρο. Φυσικά οι γιατροί δεν τον λένε γιατί η παχυσαρκια ευνοεί το σάκχαρο. Εξτρα tip: Αμύγδαλα, αγγουράκια με ξύδι και τυρια και γάλατα με όλα τα λιπαρα, κανέλα σε περιορισμένη ποσότητα (λίγο στον καφέ, λίγο στο τσάι, στο ρυζόγαλο-μπλιαχ - Στο μήνα μας μπορούμε να βάλουμε κανέλα μπόλικη!! Κάνει συσπάσεις)

Εγω εχω κόψει τα αλλαντικά λόγω συντηρητικών.

Γλυκά υπάρχουν με στέβια και μόλις γεννήσουμε η πάστα μας περιμένει....

Ενδιαφεροντα ολα αυτα που λες... Ψωμια και μακαρονια προσπαθω να μειωσω τωρα που εχει αρχισει να ειναι καλυτερα το στομαχι. Αν και με εχουν λιανισει οι φακες και σημερα δεν τον γλιτωνω τον υδατανθρακα... Εχεις εικονα για το μελι αν επιτρεπεται ή πρεπει να αποφευγεται? Γτ ειναι το γλυκο που με τραβαει αυτη την περιοδο μαζι με γιαουρτακι φυσικα...

Επισης με τραβαει παρα παρα πολυ το καλαμποκι σε ολες τις μορφες. Τι θα κανω η λιχουδω????


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Ενα καλο που εχουμε στις μικρες κοινωνιες ειναι οτι ξερουμε που ειναι καθαρα και που οχι. Οποτε ειμαι αρκετα σιγουρη για την προσοχη που δινουν στο ψησιμο και φυσικα στην καθαριοτητα.... Οταν θα αρχισει να φαινεται η εγκυμοσυνη θα με προσεχουν περισσοτερο ;) 

κοιτα καθαρα μπορει να ειναι αλλα η εγκυμοσυνη ειναι αλλο θεμα. εδω στο σπιτι κ προσεχεις λιγο παραπανω πλενεις τα χερια σου πιο τακτικα τα ψηνεις λιγο παραπανω προσεχεις τα σκευη μετα να τα πλενεις με ζεστο νερακι σε ενα μαγαζι οσο καθαρος κ να ειναι ο αλλος δεν θα σκεφτει εσενα την εγκυο αμα βιαζετε βιαζετε δεν θα σκεφτει ωχ ξεχασα να το ψησω πεντε λεπτα παραπανω η ξεχασα να πλυνω τα χερια μου. αν τα ξεχασε παει τα ξεχασε  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αυτο που λες ισχύει αλλα ενταξει μωρε,  να πάρουμε και κανα αντισωμα... Ειναι οπως τα μωρα,  αυτα που κυκλοφορούν ξυπολυτα και παιζουν σ λασπες αρρωσταινουν σπανια, ενω αυτα που τα εχουν ολα αποστειρωμενα αρρωσταινουν συνεχεια!! :P

Γενικα παντως η αλήθεια ειναι πως καλο ειναι να προσέχουμε στο μέτρο που η καθεμία νιωθει ασφαλης! 

κ γω στην αρχή έτσι έλεγα, ότι όσο πιο πολύ προσέχουμε τόσο θα κολλήσουμε αλλά μετα διάβασα για το τοξόπλασμα κ πραγματικά φοβήθηκα πολύ.. κ δυστυχώς μόνο αν προσέχεις δεν κολλάς.. δεν υπάρχει άλλη λύση.. βέβαια όσο διαβάζουμε τόσο μαθαίνουμε.. εγω σας είπα.. έπινα φυσικούς χυμούς απέξω.. μετά σκέφτηκα ότι δεν ξέρω κατα πόσο πλένουν τα φρούτα κτλ.. κ τους έκοψα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Πραγματικά ας καταφερω να φαω ενα καλαμακι χωρις να το βγαλω και δεν με νοιαζει!!! Εγω βεβαια παιρνω απο άνθρωπο που τον ξερω και δε φοβαμαι ποτε... Οποτε παίζει και αυτο ρολο! 

ανεμωνη οπως ειπα κ στην μαρια η εγκυμοσυνη ειναι αλλο θεμα οσο κ να τον ξερεις τον αλλο αν δεν ειναι η μαμα σου αν ξεχασει κατι να κανει η βιαζετε για κατι δεν θα σκεφτει εκεινη την ωρα δεν επλινα τα χερια μου κ εχω να πιαδω το σουβλακι της φιλης μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κοιτα καθαρα μπορει να ειναι αλλα η εγκυμοσυνη ειναι αλλο θεμα. εδω στο σπιτι κ προσεχεις λιγο παραπανω πλενεις τα χερια σου πιο τακτικα τα ψηνεις λιγο παραπανω προσεχεις τα σκευη μετα να τα πλενεις με ζεστο νερακι σε ενα μαγαζι οσο καθαρος κ να ειναι ο αλλος δεν θα σκεφτει εσενα την εγκυο αμα βιαζετε βιαζετε δεν θα σκεφτει ωχ ξεχασα να το ψησω πεντε λεπτα παραπανω η ξεχασα να πλυνω τα χερια μου. αν τα ξεχασε παει τα ξεχασε  

το ξερω απλα εκει που τρωγαμε σε 10 μαγαζια το καλοκαιρι θα τρωω σε 3-4 που τα ξερω παρα πολυ καλα και ο καλος μου εκτος απο συγγενικες σχεσεις εχει μπει στις κουζινες τους λογω δουλειας. Σιγουρα προσεχουμε πολυ περισσοτερο στην εγκυμοσυνη αλλα δεν μπορουμε να μπουμε και σε κλιβανο ουτε να αλλαξει εντελως η ζωη μας


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

ναι κ εγω μαργαριτα τρωω αλλα χωρις ντοματα φρεσκια μονο με την σαλτσα. ναι μπορεις να τρως κασεροπιτες μπορεις να φας κανενα ριζοτο σκετο με σαφραν χωρις μαιντανο κτλ. πατατες τηγανιτες που δεν τις πιανει ανθρωπινο χερι. 

το ριζότο, την απλά μακαρονάδα κ το φιλέτο κοτόπουλο πολύ πολύ ψημένο τα τιμάω ιδιαίτερα,.. αλλά είναι κάθε βδομάδα αυτο το βιολί.. κ έχω πελαγώσει.. σκέψου 3 φορές την εβδομάδα να λέιπεις σε άλλη πόλη.. απο το πρωί ώς το βραδάκι.. σκέψου πρόγραμμα φαγητού... ασε σου λέω είναι το πιο δύσκολο.. πολλές φορές πάω σε μαγειρείο κ τρώω μπαμιες κ γεμιστά.. χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

το ξερω απλα εκει που τρωγαμε σε 10 μαγαζια το καλοκαιρι θα τρωω σε 3-4 που τα ξερω παρα πολυ καλα και ο καλος μου εκτος απο συγγενικες σχεσεις εχει μπει στις κουζινες τους λογω δουλειας. Σιγουρα προσεχουμε πολυ περισσοτερο στην εγκυμοσυνη αλλα δεν μπορουμε να μπουμε και σε κλιβανο ουτε να αλλαξει εντελως η ζωη μας

οχι σε κλιβανο δεν θα μπεις απλα οταν θα βγεις εξω δεν θα παρεις κρεατικα κ σαλατες. θα παρεις κατι αλλο για να εισαι σιγουρος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...