Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Μάντη είπε:

Αν συνεχίσουν μέχρι το απόγευμα θα τον πάρω... Αλλά και τι να μου πει.... Το πολύ να μου πει ξάπλα όπως και κάνω... Παίρνω και μαγνήσιο που είναι για τις συσπάσεις...

μην ανυσηχεις κοριτσι λιγα καφε δεν ειναι τιποτα. αλλα τωρα οσο περναει ο καιρος πρεπει να προσεχεις περισσοτερο αποτι στην αρχη γιατι αρχιζει κ το μωρο να μεγαλωνει κ πιεζει περισσοτερο. ο πλακουντας αργει να ξερεις γενικα να ανεβει το πιο πιθανο αν ειναι τοσο χαμηλος που σου φερνει αιμοραγιες να ανεβει μετα τις 22 εβδομαδες οποτε ξαπλα κ παλι ξαπλα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

μην ανυσηχεις κοριτσι λιγα καφε δεν ειναι τιποτα. αλλα τωρα οσο περναει ο καιρος πρεπει να προσεχεις περισσοτερο αποτι στην αρχη γιατι αρχιζει κ το μωρο να μεγαλωνει κ πιεζει περισσοτερο. ο πλακουντας αργει να ξερεις γενικα να ανεβει το πιο πιθανο αν ειναι τοσο χαμηλος που σου φερνει αιμοραγιες να ανεβει μετα τις 22 εβδομαδες οποτε ξαπλα κ παλι ξαπλα! 

Ξάπλα κάθομαι τις περισσότερες ώρες άντε να πάω εδώ κοντά με το αυτοκίνητο για ένα καφέ για λίγο και πίσω... 1 φορά με 2 την εβδομάδα... Είναι πολύ χαμηλός είπε ο γιατρός και θα τον ξανά δούμε στο β επιπέδου... Ελπίζω να μην έκανα μεγάλη βλακεία χθές...:roll:


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Ξάπλα κάθομαι τις περισσότερες ώρες άντε να πάω εδώ κοντά με το αυτοκίνητο για ένα καφέ για λίγο και πίσω... 1 φορά με 2 την εβδομάδα... Είναι πολύ χαμηλός είπε ο γιατρός και θα τον ξανά δούμε στο β επιπέδου... Ελπίζω να μην έκανα μεγάλη βλακεία χθές...:roll:

οχι βρε μην ανυσηχεις λιγο καφε σημαινει κατι πολυ μικρο που εχει αρχισει ηδη να επουλωνετε!! ναι το ξανακοιτανε στη β επιπεδου αλλα εχει περιθωριο να ανεβει μεχρι κ τις 28 εβδομαδες κ εμενα μεχρι πριν δυο εβδομαδες δεν ειχε ανεβει ειναι της υπομονης. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Ξάπλα κάθομαι τις περισσότερες ώρες άντε να πάω εδώ κοντά με το αυτοκίνητο για ένα καφέ για λίγο και πίσω... 1 φορά με 2 την εβδομάδα... Είναι πολύ χαμηλός είπε ο γιατρός και θα τον ξανά δούμε στο β επιπέδου... Ελπίζω να μην έκανα μεγάλη βλακεία χθές...:roll:

Καλημερα κοριτσι μου!

Κι εμενα απαγορευμενες μου τις εχει τις επαφες. Το 1ο τριμηνο δια ροπαλου. Τωρα μου ειπε να περιμενω λιγο ακομα γτ φοβαται επειδη ειμαι σε νησι μην αρχισει καμια αιμορραγια και δεν μπορει να κανει τπτ απο μακρυα.

Δεν χρειαζεται να ντρεπεσαι να το πεις στο γιατρο αν και καταλαβαινω πως το εννοεις. Ειναι ανθρωπινο να ερχονται αυτα τα αυθορμητα που συμβαινει κατι λιγο και το κοβεις... Εμενα ο δικος μου οταν το συνειδητοποιει  λεει οτι θα με ξαναπλησιασει τον επομενο χειμωνα :P 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Μάντη Εμενα μ εχει απαγορευσει τις επαφες δια ροπαλου μεχρι τη 16η εβδομάδα και μετα μ ειπε θα επιτρέπονται αλλα και παλι οχι ελευθερα γτ το σπερμα προκαλει συσπασεις και με ηπιους ρυθμους... 

Δες πως θα παει μεχρι το απογευματακι και αν δεν σταματησουν μιλας μαζι του!! Ειναι οντως μεγαλο ζορι η αποχη, αλλα εγω σκέφτομαι πως λιγες εβδομάδες εμειναν και παρηγοριεμαι... Οσο μπορω... 

Κοριτσια να ρωτησω κατι?? Τι τραχηλο σας εβγαλε σ αυχενική??? Ξερουμε ποιο ειναι το φυσιολογικό? Φυσικά ξερω πως με κοιλιακο υπερηχο δεν μπορουν να μετρησουν με μεγαλη ακρίβεια αλλα ειναι κοντα σ πραγματικότητα σχετικά.... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!

Κι εμενα απαγορευμενες μου τις εχει τις επαφες. Το 1ο τριμηνο δια ροπαλου. Τωρα μου ειπε να περιμενω λιγο ακομα γτ φοβαται επειδη ειμαι σε νησι μην αρχισει καμια αιμορραγια και δεν μπορει να κανει τπτ απο μακρυα.

Δεν χρειαζεται να ντρεπεσαι να το πεις στο γιατρο αν και καταλαβαινω πως το εννοεις. Ειναι ανθρωπινο να ερχονται αυτα τα αυθορμητα που συμβαινει κατι λιγο και το κοβεις... Εμενα ο δικος μου οταν το συνειδητοποιει  λεει οτι θα με ξαναπλησιασει τον επομενο χειμωνα :P 

Και ο δικός μου φοβάται πολύ... Ακόμα και να με πάρει αγκαλιά... Επαφές δεν έχουμε απο τη μέρα που μάθαμε τα ευχάριστα! Μετά το απαγόρευσε και ο γιατρός... Αλλά τελικά κατάλαβα ότι ακόμα και τα πονηρά χάδια είναι πρόβλημαααα οπότε τέλος και με αυτά!!!! Ακινησία και υπομονή για τα θαυματακι μας!!!

πρίν από 22 λεπτά , linaa είπε:

εγω παντως μετα το ανχος για να μεινω εγκυος κ την υπερπροσπαθεια των επαφων ηταν το μονο μη που δεν με ανχωσε κ πολυ :-D

Καλά αυτό ξανά πέστο!!! Τότε είχα βαρεθεί τις τόσες επαφές!!! Τώρα περισσότερο είναι ψυχολογικό από πλευράς μου καθώς βλέπω να αλλάζει το σώμα μ και γενικά που είμαι όλη μέρα ξάπλα με νυχτικό και μαλλί πιασμένο νιώθω περίεργα... Είναι μέρες που θέλω να νιώσω ρε παιδί μ ότι είμαι και γυναίκα!!!! Ψυχολογικό είναι όλο!!! Ορμόνες τρελές!!!

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@Μάντη Εμενα μ εχει απαγορευσει τις επαφες δια ροπαλου μεχρι τη 16η εβδομάδα και μετα μ ειπε θα επιτρέπονται αλλα και παλι οχι ελευθερα γτ το σπερμα προκαλει συσπασεις και με ηπιους ρυθμους... 

Δες πως θα παει μεχρι το απογευματακι και αν δεν σταματησουν μιλας μαζι του!! Ειναι οντως μεγαλο ζορι η αποχη, αλλα εγω σκέφτομαι πως λιγες εβδομάδες εμειναν και παρηγοριεμαι... Οσο μπορω... 

Κοριτσια να ρωτησω κατι?? Τι τραχηλο σας εβγαλε σ αυχενική??? Ξερουμε ποιο ειναι το φυσιολογικό? Φυσικά ξερω πως με κοιλιακο υπερηχο δεν μπορουν να μετρησουν με μεγαλη ακρίβεια αλλα ειναι κοντα σ πραγματικότητα σχετικά.... 

Τώρα που πήγα τουαλέτα δεν είχα τίποτα θα δω και ποιο μετά... Εμένα γράφει 41.0 mm για τον τράχηλο μου είπε ότι είναι πολύ καλός.. τώρα δεν ξέρω παραπάνω... Εσένα πόσο λέει;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@Μάντη Εμενα μ εχει απαγορευσει τις επαφες δια ροπαλου μεχρι τη 16η εβδομάδα και μετα μ ειπε θα επιτρέπονται αλλα και παλι οχι ελευθερα γτ το σπερμα προκαλει συσπασεις και με ηπιους ρυθμους... 

Δες πως θα παει μεχρι το απογευματακι και αν δεν σταματησουν μιλας μαζι του!! Ειναι οντως μεγαλο ζορι η αποχη, αλλα εγω σκέφτομαι πως λιγες εβδομάδες εμειναν και παρηγοριεμαι... Οσο μπορω... 

Κοριτσια να ρωτησω κατι?? Τι τραχηλο σας εβγαλε σ αυχενική??? Ξερουμε ποιο ειναι το φυσιολογικό? Φυσικά ξερω πως με κοιλιακο υπερηχο δεν μπορουν να μετρησουν με μεγαλη ακρίβεια αλλα ειναι κοντα σ πραγματικότητα σχετικά.... 

εμενα στην αυχενικη μου τον ειχε βγαλει 45mm κοιλιακα κ με γεματη κυστη που βοηθαει στη μετρηση. μετα απο ενα μηνα που τον μετρησα κολπικα μετα απο δικια μου παρακληση βγηκε 49. καμια σχεση δηλαδη εχει μεγαλη αποκλιση ο κοιλιακος με τον κολπικο την επομενη φορα ζητα κολπικο μην ντρεπεσε. στην αυχενικη καλο ειναι να ειναι απο 30mm κ πανω. το οριο ειναι το 25mm αλλα αν εχεις τοσο θελει παρακολουθηση πολυ στενη. 

πρίν από 9 λεπτά , Μάντη είπε:

Και ο δικός μου φοβάται πολύ... Ακόμα και να με πάρει αγκαλιά... Επαφές δεν έχουμε απο τη μέρα που μάθαμε τα ευχάριστα! Μετά το απαγόρευσε και ο γιατρός... Αλλά τελικά κατάλαβα ότι ακόμα και τα πονηρά χάδια είναι πρόβλημαααα οπότε τέλος και με αυτά!!!! Ακινησία και υπομονή για τα θαυματακι μας!!!

Καλά αυτό ξανά πέστο!!! Τότε είχα βαρεθεί τις τόσες επαφές!!! Τώρα περισσότερο είναι ψυχολογικό από πλευράς μου καθώς βλέπω να αλλάζει το σώμα μ και γενικά που είμαι όλη μέρα ξάπλα με νυχτικό και μαλλί πιασμένο νιώθω περίεργα... Είναι μέρες που θέλω να νιώσω ρε παιδί μ ότι είμαι και γυναίκα!!!! Ψυχολογικό είναι όλο!!! Ορμόνες τρελές!!!

μην το συζητας ειναι πακετο η ξαπλα κ η κλεισουρα!!!!!! εγω ειπα θα ξεκινησω κ κανενα πλεξιμο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

εμενα στην αυχενικη μου τον ειχε βγαλει 45mm κοιλιακα κ με γεματη κυστη που βοηθαει στη μετρηση. μετα απο ενα μηνα που τον μετρησα κολπικα μετα απο δικια μου παρακληση βγηκε 49. καμια σχεση δηλαδη εχει μεγαλη αποκλιση ο κοιλιακος με τον κολπικο την επομενη φορα ζητα κολπικο μην ντρεπεσε. στην αυχενικη καλο ειναι να ειναι απο 30mm κ πανω. το οριο ειναι το 25mm αλλα αν εχεις τοσο θελει παρακολουθηση πολυ στενη. 

μην το συζητας ειναι πακετο η ξαπλα κ η κλεισουρα!!!!!! εγω ειπα θα ξεκινησω κ κανενα πλεξιμο...

Πριν μείνω έγκυος άρχισα να μαθαίνω βελονάκι! Μου φαίνεται θα το ξανά πιάσω!!!! Σεμεδακια θα γεμίσω το σπίτι χαχαχαχαχαχααα!!! Από τόση ξάπλα με πονάει η μέση μου!!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Πριν μείνω έγκυος άρχισα να μαθαίνω βελονάκι! Μου φαίνεται θα το ξανά πιάσω!!!! Σεμεδακια θα γεμίσω το σπίτι χαχαχαχαχαχααα!!! Από τόση ξάπλα με πονάει η μέση μου!!!! 

δεν μπορεις να φανταστεις τι μπορεις να φτιαξεις με το βελονακι μπηκα σε ενα site κ επαθα πλακα κ οχι πολυ δυσκολα μπες στο printest.com κ επελεξε knit δηλαδη πλεξιμο. απο αρκουδακια κ παιχνιδακια για το μωρο μεχρι κασκολ γαντια κτλ για εσενα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

δεν μπορεις να φανταστεις τι μπορεις να φτιαξεις με το βελονακι μπηκα σε ενα site κ επαθα πλακα κ οχι πολυ δυσκολα μπες στο printest.com κ επελεξε knit δηλαδη πλεξιμο. απο αρκουδακια κ παιχνιδακια για το μωρο μεχρι κασκολ γαντια κτλ για εσενα

Κασκόλ έχω φτιάξει μου είχε μάθει η γιαγιά μου με μεγάλες βελόνες!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα οι επαφες κομμενες.τον εχω να μ λεει οτι μεχρι να περπατησει να μην ελπιζω.μου ρχεται να σαλταρω..ολο σεξ ονειρευομαι.δευτερα εχω υπερηχο θα ρωτησω για τραχηλο και για επαφες.

Link to comment
Share on other sites

35mm μου τον εβγαλε και αγχωθηκα πως ειναι πολυ λιγο... Στη β επιπεδου εννοείται κανουν και κολπικο... Ο Παφιλης τουλάχιστον ξερω πως κανει... Τωρα για την αυχενικη δεν μ ειπε καμια να της εκανε και κολπικα... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anemoni1989 είπε:

35mm μου τον εβγαλε και αγχωθηκα πως ειναι πολυ λιγο... Στη β επιπεδου εννοείται κανουν και κολπικο... Ο Παφιλης τουλάχιστον ξερω πως κανει... Τωρα για την αυχενικη δεν μ ειπε καμια να της εκανε και κολπικα... 

Μια χαρά είναι!!! 25 και κάτω είναι πρόβλημα!!! Ξέρω περιπτώσεις που κάνανε κολπικό στο β επιπέδου!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι σ β επιπεδου κανουν... Τελικα ρε κοριτσια δεν ξερω... Νομιζω οτι οσο πιο πολυ ψαχνω, τοσο περισσότερο αγχωνομαι... Ουφ! Ποτε θα το χαρω επιτελους???  (ρητορική ερώτηση) 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...