Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 22 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

τρυπας το δακτυλο σου πριν κ μετα το γευμα με το μηχανακι κ σου βγαζει επιτοπου ποσο εχει παει το ζαχαρο

Παντως @zina7777 αν ειναι αυτο που λεει η Λινα δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο. Αν εισαι Αθηνα έλα μια βολτα να σε μετρησω εγω. Χαχα! Μεχρι τον γιο μου εχω μετρησει!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Εχω παραπεμτικο και δε μπορω να το ανεβασω σε φωτο να δειτε.

Σε δυο τρεις βδομαδες θα το κανω.θα σας ενημερωσω πως εγινε.αρκει να μη πρεπει να πω και στη μικροβιολογο τι πρεπει να γινει..χαθηκααααα...

Εχω σταματησει τις αλοιφες στην κοιλια και οι κοκκινιλες δε λενε να φυγουν κι εχω και φαγουρα λογω αυτων.τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , zina7777 είπε:

Εχω παραπεμτικο και δε μπορω να το ανεβασω σε φωτο να δειτε.

Σε δυο τρεις βδομαδες θα το κανω.θα σας ενημερωσω πως εγινε.αρκει να μη πρεπει να πω και στη μικροβιολογο τι πρεπει να γινει..χαθηκααααα...

Εχω σταματησει τις αλοιφες στην κοιλια και οι κοκκινιλες δε λενε να φυγουν κι εχω και φαγουρα λογω αυτων.τι λετε?

στο γιατρο δεν τις εδειξες??? κατι σε εχει τσιμπησει μηπως? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

στο γιατρο δεν τις εδειξες??? κατι σε εχει τσιμπησει μηπως? 

Οχι δεν τις εδειξα.απ τις αλοιφες αλλεργικο ειναι.ειχα τη φαϊνη ιδεα να βαζω απ ολες και τα κανα σαλατα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

καμια φορα συμβαινει εχει ενα ποσοστο που δεν μπορει να βγει αποτελεσμα. στο γραφει μεσα οταν πας να το κανεις κ υπογραφεις οτι το δεχεσε δεν σου επιστρεφουν τα λεφτα. καμια φορα ευθυνονται κ οι αντιπυκτικες. 

Κορίτσια μου καλησπέρα! Συγχαρητήρια σε όλες με την καλή πορεία που έχετε! Και εγώ σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη! Αύριο είναι η Αυχενική αλλά σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από το μη επεμβατικό τεστ. Είμαστε χαμηλού κινδύνου κύηση και Ναι έχουμε Κοριτσάκι!

Σχετικά με το τεστ εγώ κατάλαβα πως αν δεν μπορούν να βγάλουν αποτελέσματα είναι γενικό όχι σε μερικά σημεία του τεστ. Μήπως το πακέτο που διάλεξαν έδινε πληροφορίες μόνο για τα 3 σύνδρομα? Επίσης εγώ που κάνω αντιπυκτικές, η τελευταία ήταν 48 ώρες πριν το τεστ. Όποια έχει κάνει το τεστ, τι πιθανότητα σας έβγαλε για την τρισωμία 21?

Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Maria_ath είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Συγχαρητήρια σε όλες με την καλή πορεία που έχετε! Και εγώ σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη! Αύριο είναι η Αυχενική αλλά σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από το μη επεμβατικό τεστ. Είμαστε χαμηλού κινδύνου κύηση και Ναι έχουμε Κοριτσάκι!

Σχετικά με το τεστ εγώ κατάλαβα πως αν δεν μπορούν να βγάλουν αποτελέσματα είναι γενικό όχι σε μερικά σημεία του τεστ. Μήπως το πακέτο που διάλεξαν έδινε πληροφορίες μόνο για τα 3 σύνδρομα? Επίσης εγώ που κάνω αντιπυκτικές, η τελευταία ήταν 48 ώρες πριν το τεστ. Όποια έχει κάνει το τεστ, τι πιθανότητα σας έβγαλε για την τρισωμία 21?

Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλες μας!

θα τις το ελεγαν νομιζω οτι ειναι μονο για τα τρια συνδρομα. κ επισης δεν της βρηκαν κ φυλο προφανος κατι δεν φαινοταν στο dna. εμενα βγαζει πιθανοτητα 0,01 η αλλιως 1/10000

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

ολες κατι εχουμε δηλαδη .. κ εμεισ θα αλλαξουμε σπιτι λογω χωρου.. τι καλα που τα εκανες τα ρουχα.. εγω δεν εχω κανει τιποτα ακομα..

τελεια !!!!

μπραβο !!! σε ειχα στο μυαλο συνεχεια  να σε ρωτησω .. τελεια τα νεα σου!

Σευχαριστω καλή μου!Κι εσύ με το καλό!

4 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Μπράβο Ντεμυ!!!! Συγχαρητήρια!!! Επιτέλους να ηρεμησετε και εσεις!!! Δοξα σοι!!! 

Σευχαριστω πολύ!Κι εσύ με το καλό!

4 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εμενα μου την έκλεισαν εκεί που εκανα την αυχενική και μου ειπαν απο μονοι τους ημερομηνία! 22η εβδομάδα... 

Κι εμένα 22η μου είπε αλλά ρην άλλη βδομάδα θα μου κάνει είπε μια προβεπιπεδου χαχα έτσι την αποκαλεί!

4 ώρες πρίν, Nightwish είπε:

Μπράβο @ntemiiiiii υπέροχα τα νέα σου! Τώρα να ξεκουραστείς για κάποιες μερούλες ε?

Ναι λογικά είναι σίγουρες οι κοράκλες μας και πολύ χαίρομαι!!! :D Εμένα μου είπε να κάνω την β' επιπέδου μεταξύ 30/5 και 5/6. Τότε όμως θα είμαι περίπου 21η βδομάδα... Δεν είναι νωρίς?

Από συμπτώματα έχω κάτι ελαφρές ζαλάδες και ιλλίγγους και μου έχει ανοίξει η όρεξη! Πεινάω κάθε δύο ώρες περίπου αλλά κρατιέμαι όσο μπορώ!

Ναι, εννοείται θέλει ξεκούραση! Πέμπτη την έκανα, αύριο πάω για δουλειά!

3 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Μπραβο βρε κοριτσι συγχαρητηρια! Με το καλο κι ο δικος σου μπεμπης και τωρα μπορεις να χαλαρωσεις και να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου!

Σευχαριστω!Πω πω μου κάνει εντύπωση που ακούω τη λέξη μπέμπης! Νομίζα ότι μόνο κόρες θα κάνω στη ζωή μου!χαχα

  • Μου αρέσει 2

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Nightwish είπε:

τέλεια @zina7777!!!

εμάς στην αρχή δεν μπορούσε να μας πει, γιατί ο ομφάλιος λώρος ήταν στη μέση αλλά στο τέλος μας είπε κοριτσάκι!!! Άρα επιβεβαιώνεται η αυχενική!.
Ύψος συνολικό δεν είπε αλλά είναι 130gr, 152 παλμοί.

Το φύλο θα το ξέραμε κανονικά από το μη επεμβατικό τεστ που κάναμε αλλά για κακή μας τύχη δεν μπορούσαν να δουν για φυλετικές ανωμαλίες και φυσικά το φύλο, αλλά μόνο τις 3 τρισωμίες... :?
Αλλά μας λέει ότι αναπτύσσεται μια χαρά.

ουρεόπλασμα μου είχαν βρει στην πρώτη καλλιέργεια που έκανα αλλά τον ξαναρώτησα και μου είπε ότι δεν δίνει σημασία πια σε αυτό γιατί δεν επηρεάζει κάπου και ότι έδινε παλιά αγωγή που την έπαιρναν για μήνες και αυτό δεν έφυγε...

βέβαια μπορεί να είναι και ψευδώς θετικό γιατί και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη φάνηκε θετικό και μετάτην παλίνδρομη επανέλαβα το τεστ και είχε βγει αρνητικό... Τι να πω...

Ψευδώς θετικό? Γιατί συμβαίνει αυτό?Δεν πήρες δηλαδή καμία αγωγή?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ασία είπε:

Ψευδώς θετικό? Γιατί συμβαίνει αυτό?Δεν πήρες δηλαδή καμία αγωγή?

το συγκεκριμενο μικροβιο βρισκετε στην φυσικη χλωριδα σε μικρους πλυθυσμους οποτε πολλες φορες το βρισκουν σε εξετασεις δεν σημαινει οτι αποτελει προβλημα οπως τα αλλα μικροβια πχ μυκοπλασμα κ χλαμυδια. οποτε σε χαμηλα νουμερα ειναι κατι που απλα ανιχνευετε αλλα στην πραγματικοτιτα δεν ειναι παθογονο. γιαυτο οι περισσοτεροι γιατροι οταν βλεπουν μια εξεταση με χαμηλο αριθμο δεν συστηνουν αγωγη. ειναι γενικα ενας μικροοργανισμος που εχουν οι περισσοτεροι μας εχουμε χωρις να δημιουργει προβληματα. τα πραγματικα επικυνδινα ειναι το μυκοπλασμα κ τα χλαμυδια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Τεταρτη σημερα να ξεκουραστω λιγο απογευμα,αρχιζει να με ενοχλει που δουλευω και απογευματα.πια.στρεσαρομαι περισσοτερο.φασολαδα μαγειρεψα χτες.παρατηρησα οτι οταν ξυπναω η κοιλια ειναι πλακα..οπως στο παρελθον δηλαδη κατα τη διαρκεια της μερας μεγαλωνει.παραξενο δεν ειναι?

Μια φιλη μου δωσε μια αλοιφη της frezyderm prevestria λεγεται και ειναι για ραγαδες.την εφαρμοσα εχει τελεια μυρωδια και καλυψη.την ειχε αγορασει 40€ για οποια θελει κατι ειδικα φαρμακευτικο.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλημερα σας.Τεταρτη σημερα να ξεκουραστω λιγο απογευμα,αρχιζει να με ενοχλει που δουλευω και απογευματα.πια.στρεσαρομαι περισσοτερο.φασολαδα μαγειρεψα χτες.παρατηρησα οτι οταν ξυπναω η κοιλια ειναι πλακα..οπως στο παρελθον δηλαδη κατα τη διαρκεια της μερας μεγαλωνει.παραξενο δεν ειναι?

Μια φιλη μου δωσε μια αλοιφη της frezyderm prevestria λεγεται και ειναι για ραγαδες.την εφαρμοσα εχει τελεια μυρωδια και καλυψη.την ειχε αγορασει 40€ για οποια θελει κατι ειδικα φαρμακευτικο.

 

καλημερα κοριτσι!!!! κ εγω την πηρα αυτην την κρεμα ειναι πολυ καλη αλλα εχει μικρη ποσοτητα σε σχεση με την τιμη της... αυτη την εποχη κυκκλοφορε με εξτρα προιον δωρο αν θες να την παρεις νομιζω γυρω στα 25 ευρω την πηρα καπου εκει δεν πολυθυμαμαι. παντως τελειωνει γρηγορα χα χα χα ....

ναι η κοιλια τα πρωινα καμια σχεση!!! κ το στηθος!! κοιμασαι πρησμενος ξυπνας νορμαλ χα χα χα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...