Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

Μετα την επαλοιψη frezyderm χτες.εξαφανιστηκαν ολα.

οποτε ειναι καλη κρεμουλα. την βρηκα 16 ε κ θα την παρω κ εγω

κοριτσια οποια ενδιαφερεται ,κυκλοφορει η prevenstria 150 μλ + 100 μλ δωρο στα 18 ε.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 17 λεπτά , ada32 είπε:

οποτε ειναι καλη κρεμουλα. την βρηκα 16 ε κ θα την παρω κ εγω

κοριτσια οποια ενδιαφερεται ,κυκλοφορει η prevenstria 150 μλ + 100 μλ δωρο στα 18 ε.

το είδα κ γω.. κ αφού την δοκίμασα κ δε μου προκάλεσε κάτι θα την πάρω.. μια χαρά προσφορά.. λετε να  πάραγγειλω εξαρχής 2 πακετάκια?? σίγουρα δε θα χρειαστουν??

κορίτσια σήμερα είπα να σουλουπώσω λιγάκι το σπίτι.. έκανα ίσα ίσα να φαίνεται καθαρό κ έγινα κομμάτια.. πολύ κούραση.. 

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια??? Εγώ baby oil βάζω, αμυγδαλέλαιο και bio oil!! Το bio oil να ξέρετε ενημερωτικά είναι θεϊκό και ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει τα τελευταία χρόνια στο θέμα των ραγάδων!

Εννοείται δεν κανω κοκτέιλ με όλα αυτά! Τα βάζω σε διαφορετικές φάσεις της ημερας...

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια??? Εγώ baby oil βάζω, αμυγδαλέλαιο και bio oil!! Το bio oil να ξέρετε ενημερωτικά είναι θεϊκό και ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει τα τελευταία χρόνια στο θέμα των ραγάδων!

Εννοείται δεν κανω κοκτέιλ με όλα αυτά! Τα βάζω σε διαφορετικές φάσεις της ημερας...

Κκι εγω ετσι εκανα ρε γμτ..γιατι με πειραξε..και φεν ξερω τι με πειραξε κιολας....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , irinikavala είπε:

το είδα κ γω.. κ αφού την δοκίμασα κ δε μου προκάλεσε κάτι θα την πάρω.. μια χαρά προσφορά.. λετε να  πάραγγειλω εξαρχής 2 πακετάκια?? σίγουρα δε θα χρειαστουν??

κορίτσια σήμερα είπα να σουλουπώσω λιγάκι το σπίτι.. έκανα ίσα ίσα να φαίνεται καθαρό κ έγινα κομμάτια.. πολύ κούραση.. 

xaxaxa κ εγω σκεφτηκα να παω να παρω 2 γτ την βρηκα σε φαρμακειο στην Θεσ/νικη! 

καλα εγω να δεις τι κομματια γινομαι .. λες κ εχω σκαψει 10 ωρες ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 hours ago, Alekk said:

Να σας ρωτησω; Δουλευει καμια γραφειο; Εγω ρε παιδια οχτω ωρες στην καρεκλα κλαιω απο τους πονους. Στο ποπο και μεσα (πως να το εξηγησω βαθια στον κόλπο; Ή κατι τετοιο). Σημερα δεν μπορουσα να περπατησω μετα...

ναι και γω καθιστική δουλειά έχω και με πεθαινουν τα ισχία μου και ο κόκυγας!!! Πάω να σηκωθώ και δυσκολεύομαι στην αρχή... Ευτυχώς όχι πάντα...

19 hours ago, Maria_ath said:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Συγχαρητήρια σε όλες με την καλή πορεία που έχετε! Και εγώ σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη! Αύριο είναι η Αυχενική αλλά σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από το μη επεμβατικό τεστ. Είμαστε χαμηλού κινδύνου κύηση και Ναι έχουμε Κοριτσάκι!

Σχετικά με το τεστ εγώ κατάλαβα πως αν δεν μπορούν να βγάλουν αποτελέσματα είναι γενικό όχι σε μερικά σημεία του τεστ. Μήπως το πακέτο που διάλεξαν έδινε πληροφορίες μόνο για τα 3 σύνδρομα? Επίσης εγώ που κάνω αντιπυκτικές, η τελευταία ήταν 48 ώρες πριν το τεστ. Όποια έχει κάνει το τεστ, τι πιθανότητα σας έβγαλε για την τρισωμία 21?

Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλες μας!

Μπράβο @Maria_ath! Τέλεια τα νέα σου! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!
Και γω προβληματίστηκα για τα αποτελέσματα αλλά είπα να μην δώσω συνέχεια αν και πληρώσαμε 130 ευρώ παραπάνω γι' αυτό τσάμπα...

19 hours ago, linaa said:

θα τις το ελεγαν νομιζω οτι ειναι μονο για τα τρια συνδρομα. κ επισης δεν της βρηκαν κ φυλο προφανος κατι δεν φαινοταν στο dna. εμενα βγαζει πιθανοτητα 0,01 η αλλιως 1/10000

Για τα τρια σύνδρομα κόστιζε 400 ενώ για αυτό που κάναμε κόστιζε 530. Τώρα αν τα φάγανε τι να πω...

Όλες οι τρισωμίες μας έβγαζαν σαν πιθανότητα 1/10000

13 hours ago, Ασία said:

Ψευδώς θετικό? Γιατί συμβαίνει αυτό?Δεν πήρες δηλαδή καμία αγωγή?

δεν θα μου δώσει καμιά αγωγή γιατί πιστεύει 1ον ότι αν ξανακάνω την καλλιέργεια μπορεί  να βγει αρνητικό (όπως την άλλη φορά) και 2ον θεωρεί ότι η αντιβίωση δεν βοηθά στην εξαφάνισή της, οπότε θα την παίρνω άδικα.

  • Μου αρέσει 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια??? Εγώ baby oil βάζω, αμυγδαλέλαιο και bio oil!! Το bio oil να ξέρετε ενημερωτικά είναι θεϊκό και ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει τα τελευταία χρόνια στο θέμα των ραγάδων!

Εννοείται δεν κανω κοκτέιλ με όλα αυτά! Τα βάζω σε διαφορετικές φάσεις της ημερας...

Τι να πω anemoni, εγω αυτή έβαζα στον 7ο αποκλειστικά και γέμισα ραγάδες (στον 7ο). Καθόλου ευχαριστημένη δεν έμεινα, τι αυτή να έβαζα, τι ελαιόλαδο την ίδια δουλειά θα έκαναν... Χαχαχα... Εντάξει το κάθε σώμα είναι διαφορτεικό βέβαια.

@Nightwish πήρα μαξιλάρι και σκαμπό να απλώνω πόδια... Δεν άντεχα άλλο...

@ada32 πολύ νωρίς... αυτό φοβάμαι κι εγώ

Link to comment
Share on other sites

@Alekk k εγω δουλεια γραφειου αλλα προσπαθω να σηκωνομαι να περπαταω λιγο .. βεβαια με ποναει ο ποπος μου κ ο κοκυγας κ εμενα οταν σηκωνομαι κ ειμαστε ακομα νωρις ρε γαμωτο .. 

πρίν από 12 λεπτά , Alekk είπε:

Τι να πω anemoni, εγω αυτή έβαζα στον 7ο αποκλειστικά και γέμισα ραγάδες (στον 7ο). Καθόλου ευχαριστημένη δεν έμεινα, τι αυτή να έβαζα, τι ελαιόλαδο την ίδια δουλειά θα έκαναν... Χαχαχα... Εντάξει το κάθε σώμα είναι διαφορτεικό βέβαια.

@Nightwish πήρα μαξιλάρι και σκαμπό να απλώνω πόδια... Δεν άντεχα άλλο...

@ada32 πολύ νωρίς... αυτό φοβάμαι κι εγώ

 α ναι ξεχασα να σου πω για το σκαμπο.. εγω εχω κατω απο το γραφειο κ βαζω τα ποδια πανω κ ειναι λεσ κ καθομαι στον καναπε..βεβαια εμενα μου ξεκινησε κ η μεση βλεπω οτι με ποναει δεξια οταν σηκωνομαι κ περπαταω .. τελεια!!! κ στον υπνο ανασκελα δεν μπορω pia na κοιμηθω,νιωθω ενα βαρος στην κοιλια , μονο στο πλαι . 

εγω να σας πω φοβαμαι κ λιγο την ζεστη.. τι λετε εσεις? ολοι μου λενε πως θα αντεξω..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Alekk είπε:

Τι να πω anemoni, εγω αυτή έβαζα στον 7ο αποκλειστικά και γέμισα ραγάδες (στον 7ο). Καθόλου ευχαριστημένη δεν έμεινα, τι αυτή να έβαζα, τι ελαιόλαδο την ίδια δουλειά θα έκαναν... Χαχαχα... Εντάξει το κάθε σώμα είναι διαφορτεικό βέβαια.

@Nightwish πήρα μαξιλάρι και σκαμπό να απλώνω πόδια... Δεν άντεχα άλλο...

@ada32 πολύ νωρίς... αυτό φοβάμαι κι εγώ

Κοίτα, είναι και θέμα επιδερμίδας! Γνωστή μου δεν έβαλε τίποτα ποτε και δενέκανε ούτε μισή ραγάδα... Και η ξαδέρφη μου που παστωνόταν από το πρωί ως το βράδυ έγινε χάλια.... Είναι και πώς θα βολέψει τον καθένα! Το συγκεκριμένο πάντως,σβήνει και ραγάδες όταν είναι φρέσκιες..... το είδα με τα ίδια μου τα μάτια στην αδερφή μου (όχι εγκυμοσύνης, αλλά αυξομείωσης βάρους)!

Όπως και να χει ουσιαστικά απλή ενυδάτωση χρειάζεται  η περιοχή και να ελπίζουμε πως δεν θα είμαστε τόσο άτυχες ώστε να γίνουμε ριγέ!!! :P

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια έχω χαωθεί με τις κρέμες... οι μισές είναι πλούσιες σε βιταμίνη Α που ο γιατρός μου είπε να αποφεύγω και οι άλλες έχουν parabens και διάφορα άλλα.

Αλλά θα ήθελα να βρω μια κρεμούλα να βάζω πέρα από το λάδι καρύδας γιατί αυτό προϋποθέτει βρεγμένη επιδερμίδα κάτι που δεν είναι εφικτό πάντα αν θέλω να βάζω πιο συχνά μες τη μέρα...

δεν ξέρω τι να βρω....


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Nightwish είπε:

βρε κορίτσια έχω χαωθεί με τις κρέμες... οι μισές είναι πλούσιες σε βιταμίνη Α που ο γιατρός μου είπε να αποφεύγω και οι άλλες έχουν parabens και διάφορα άλλα.

Αλλά θα ήθελα να βρω μια κρεμούλα να βάζω πέρα από το λάδι καρύδας γιατί αυτό προϋποθέτει βρεγμένη επιδερμίδα κάτι που δεν είναι εφικτό πάντα αν θέλω να βάζω πιο συχνά μες τη μέρα...

δεν ξέρω τι να βρω....

αφου εχει ειδικες για εγκυμοσυνη γιατι μπερδευεσε. 

πρίν από 15 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοίτα, είναι και θέμα επιδερμίδας! Γνωστή μου δεν έβαλε τίποτα ποτε και δενέκανε ούτε μισή ραγάδα... Και η ξαδέρφη μου που παστωνόταν από το πρωί ως το βράδυ έγινε χάλια.... Είναι και πώς θα βολέψει τον καθένα! Το συγκεκριμένο πάντως,σβήνει και ραγάδες όταν είναι φρέσκιες..... το είδα με τα ίδια μου τα μάτια στην αδερφή μου (όχι εγκυμοσύνης, αλλά αυξομείωσης βάρους)!

Όπως και να χει ουσιαστικά απλή ενυδάτωση χρειάζεται  η περιοχή και να ελπίζουμε πως δεν θα είμαστε τόσο άτυχες ώστε να γίνουμε ριγέ!!! :P

οντως οι ραγαδες ειναι θεμα δερματος οποτε κανουμε μια προσευχη!!!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, linaa said:

αφου εχει ειδικες για εγκυμοσυνη γιατι μπερδευεσε.

γιατί κάποιες από αυτές που είναι ειδικές είναι τίγκα στην βιταμίνη Α ή έχουν parabens

Eνδεικτικά το αμυγδαλέλαιο, το bio oil, η benostan prenatale και η mustela είναι πλούσιες σε βιταμίνη Α.
Η simulcium, mamma uno της salba, η prevenstria της frezyderm και η fissan έχουν parabens :?

 


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nightwish είπε:

γιατί κάποιες από αυτές που είναι ειδικές είναι τίγκα στην βιταμίνη Α ή έχουν parabens

Eνδεικτικά το αμυγδαλέλαιο, το bio oil, η benostan prenatale και η mustela είναι πλούσιες σε βιταμίνη Α.
Η simulcium, mamma uno της salba, η prevenstria της frezyderm και η fissan έχουν parabens :?

 

ενταξει ρε συ ειναι λιγο υπερβολικο να μην βαλεις τιποτα αυτες τις frezyderm ειναι μια χαρα τωρα αν θες να εισαι προσεκτικη μπορεις να μην βαζεις καθε μερα. ειπαμε κ τα σαμπουαν κ τα κινητα κ τα ταμπλετς κ τα λαχανικα ολα κατι εχουν μεσα μην τρελαθουμε κιολας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

αφου εχει ειδικες για εγκυμοσυνη γιατι μπερδευεσε. 

οντως οι ραγαδες ειναι θεμα δερματος οποτε κανουμε μια προσευχη!!!

ναι ειναι ! η μαμα μου δεν εκανε ουτε μια( εβαλε απο 12 κιλα) κ γενικα δεν εχει καμια στο σωμα της οπως κ κυτταρυτιδα κ ειναι 61 χρονων .. εγω εχω ραγαδες στον ποπο απο τα 16 μου .. οποτε σιγουρα θα κανω . κ παναδες ! ολα θα τα βγαλω . 

 

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

ναι ειναι ! η μαμα μου δεν εκανε ουτε μια( εβαλε απο 12 κιλα) κ γενικα δεν εχει καμια στο σωμα της οπως κ κυτταρυτιδα κ ειναι 61 χρονων .. εγω εχω ραγαδες στον ποπο απο τα 16 μου .. οποτε σιγουρα θα κανω . κ παναδες ! ολα θα τα βγαλω . 

 

μπορει να ξυπνησει το γονιδιο της μαμας μην προδικαζεις!!!! κ μενα η μαμα μου δεν εχει τιποτα κ ουτε κιλα πηρε στην εγκυμοσυνη εκει εχω εναποθεσει τις ελπιδες μου μεχρι τωρα παμε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...