Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

μπορει να ξυπνησει το γονιδιο της μαμας μην προδικαζεις!!!! κ μενα η μαμα μου δεν εχει τιποτα κ ουτε κιλα πηρε στην εγκυμοσυνη εκει εχω εναποθεσει τις ελπιδες μου μεχρι τωρα παμε καλα!!!

μακαρι !  

να ρωτησω οσες παιρνουν βιταμινες για την εγκυμοσυνη , συνεχιζουν ακομα? 

επισης γαλα πινετε? εμενα ενω  μου αρεσε , τωρα το πινω με το ζορι ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, ada32 είπε:

μακαρι !  

να ρωτησω οσες παιρνουν βιταμινες για την εγκυμοσυνη , συνεχιζουν ακομα? 

επισης γαλα πινετε? εμενα ενω  μου αρεσε , τωρα το πινω με το ζορι ..

καλε ναι τις βιταμινες δεν τις σταματας ποτε!!! 

γαλα πινω με δημητριακα το πρωι αν κ μου ειπε η γιατρος δυο φορες την μερα γαλα αλλα δεν μπορω καθε μερα τοσο γαλα... ελεος!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

καλε ναι τις βιταμινες δεν τις σταματας ποτε!!! 

γαλα πινω με δημητριακα το πρωι αν κ μου ειπε η γιατρος δυο φορες την μερα γαλα αλλα δεν μπορω καθε μερα τοσο γαλα... ελεος!!! 

α εως το τελος πρεπει να τις παιρνεις? εγω εχω 1 μηνα που μπορω κ τα πινω αλλα με το ζορι !! βεβαια απο μονη μου τα πηρα , γτ ο γιατρος μονο το φυλλικο μου ειπε να παιρνω..απλα τωρα ειναι καιρος να παρω τον σιδηρο κ λεω να αφησω τις βιταμινες κ να παρω αυτον μαζι με φυλλικο.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

α εως το τελος πρεπει να τις παιρνεις? εγω εχω 1 μηνα που μπορω κ τα πινω αλλα με το ζορι !! βεβαια απο μονη μου τα πηρα , γτ ο γιατρος μονο το φυλλικο μου ειπε να παιρνω..απλα τωρα ειναι καιρος να παρω τον σιδηρο κ λεω να αφησω τις βιταμινες κ να παρω αυτον μαζι με φυλλικο.

ε κοιτα οι πιο συμαντικες ειναι το μαγνησιο για τις συσπασεις φυλλικο οξυ κ ασβεστιο που εχει μεσα κ βιταμινη d. τωρα σιδηρο αν δεν σου εχει πεσει ο αιματοκριτης δεν ειναι κ απαραιτητος... πχ ξερω κοπελα που ειχε αιματοκριτη 36 κ δεν τις ειχε δωσει σιδηρο καθολου σε ολη την εγκυμοσυνη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

ε κοιτα οι πιο συμαντικες ειναι το μαγνησιο για τις συσπασεις φυλλικο οξυ κ ασβεστιο που εχει μεσα κ βιταμινη d. τωρα σιδηρο αν δεν σου εχει πεσει ο αιματοκριτης δεν ειναι κ απαραιτητος... πχ ξερω κοπελα που ειχε αιματοκριτη 36 κ δεν τις ειχε δωσει σιδηρο καθολου σε ολη την εγκυμοσυνη...

μαγνησιο δεν νομιζω να μου δωσει  ακομα .. θυμησε μου , παιρνεις ασβεστιο?  ναι αιματοκριτη εχω 39 ακομα  , τον διατηρω απο τους χυμους πορτοκαλιου που πινω αλλα θα παρω προληπτικα γτ μου πεφτει γρηγορα ο σιδηρος .. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

μαγνησιο δεν νομιζω να μου δωσει  ακομα .. θυμησε μου , παιρνεις ασβεστιο?  ναι αιματοκριτη εχω 39 ακομα  , τον διατηρω απο τους χυμους πορτοκαλιου που πινω αλλα θα παρω προληπτικα γτ μου πεφτει γρηγορα ο σιδηρος .. 

καλα μην παρεις σιδηρο πλακα μου κανεις τσαμπα σκευασμα θα παρεις ??? ναι περνω ασβεστιο με βιταμινη d μεσα calcioral d3 λεγετε ενα την ημερα. 

ε μαγνησιο κακο δεν θα σου κανει ειναι προληπτικο καλο ειναι να παρεις πεστου. αλλα να ξεκινησεις σιδηρο με αιματοκριτη 39 ??? 

εγω με 35 αιματοκριτη κ τον σιδηρο μια τον περνω μια δεν τον περνω κ δεν εχει πεσει εδω κ 5 μηνες καθολου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

καλα μην παρεις σιδηρο πλακα μου κανεις τσαμπα σκευασμα θα παρεις ??? ναι περνω ασβεστιο με βιταμινη d μεσα calcioral d3 λεγετε ενα την ημερα. 

ε μαγνησιο κακο δεν θα σου κανει ειναι προληπτικο καλο ειναι να παρεις πεστου. αλλα να ξεκινησεις σιδηρο με αιματοκριτη 39 ??? 

εγω με 35 αιματοκριτη κ τον σιδηρο μια τον περνω μια δεν τον περνω κ δεν εχει πεσει εδω κ 5 μηνες καθολου

δεν εχει σχεση ο αιματοκριτης αλλα η φεριτινη καιο σιδηρος που εχω παντα χαμηλα... φεριττινη εχω στο οριο 13 οποτε πρεπει να την ανεβαζω γενικως.. μια ζωη παιρνω σιδηρο απλα τα τελευταια χρονια τον επαιρνα οποτε θυμομουν!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, zina7777 είπε:

Ρωτησα γι ασβεστιο και μου ειπε οχι σε εγκυμοσυνη γιατι κανει συσπασεις..παιρνω προγεστερονη,μαγνησιο,φολλικο.

εγω παντως το περνω κ δεν εχω θεμα... προγεστερονη γιατι σου δινει ακομα?? ειχες αιμα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Ρωτησα γι ασβεστιο και μου ειπε οχι σε εγκυμοσυνη γιατι κανει συσπασεις..παιρνω προγεστερονη,μαγνησιο,φολλικο.

ο καθε γιατρος λεει τα δικα του δηλαδη ..οντως προγεστερονη γτ παιρνεις ?  μηπως να τον ρωτησεις  ?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

δεν εχει σχεση ο αιματοκριτης αλλα η φεριτινη καιο σιδηρος που εχω παντα χαμηλα... φεριττινη εχω στο οριο 13 οποτε πρεπει να την ανεβαζω γενικως.. μια ζωη παιρνω σιδηρο απλα τα τελευταια χρονια τον επαιρνα οποτε θυμομουν!

ααα οκ αν ειχες απο πριν θεμα τοτε ναι πρεπει να τον περνεις!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ααα οκ αν ειχες απο πριν θεμα τοτε ναι πρεπει να τον περνεις!! 

ναι ναι ! ξερω οτι αν δεν παρω προληπτικα ,θα κατεβει παλι ..

  • Λυπημένη/-ος 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

εγω παντως το περνω κ δεν εχω θεμα... προγεστερονη γιατι σου δινει ακομα?? ειχες αιμα? 

Ισως δεν εχουν ολες θεμα.ηθελα κι εγω να πιω.δε μου γραφει ομως ο συγκεκριμενος.ειχα πολυ χαμηλη τιμη προγεστερονης και μια βιοχημικη το νοεμβρη.ισως γι αυτο.

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

ο καθε γιατρος λεει τα δικα του δηλαδη ..οντως προγεστερονη γτ παιρνεις ?  μηπως να τον ρωτησεις  ?

Ειπε κι αλλον ενα μηνα..υπομονη κι εχω βαρεθει με τα υποθετα..ας τα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

Ισως δεν εχουν ολες θεμα.ηθελα κι εγω να πιω.δε μου γραφει ομως ο συγκεκριμενος.ειχα πολυ χαμηλη τιμη προγεστερονης και μια βιοχημικη το νοεμβρη.ισως γι αυτο.

Ειπε κι αλλον ενα μηνα..υπομονη κι εχω βαρεθει με τα υποθετα..ας τα...

εγω γενικα δεν μπορω γιατρους κ χαπια τωρα! χαχαχαχ


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ada32 χθες δεν με πονούσε απλά ο πισινός μου, πονούσα από κάτω και μέσα βαθιά σε σημείο που έβαλα τα κλάμματα. Σήμερα με το σκαμπό καμία σχέση!

Βρε κορίτσια ό,τι να'ναι οι γιατροί μας αν κάνουμε μια λίστα με όλα τα όχι που έχει πει ο κάθε γιατρός, τίποτα δεν πρεπει να πάρουμε, τίποτα δεν πρέπει να κάνουμε, απλά να μείνουμε έγκυες και να γεννήσουμε.. Ασβέστιο εγω παίρνω (και έπαιρνα κανονικά στον μεγάλο μου), αυτό με τις συσπάσεις δεν το ήξερα. Μαγνήσιο δεν μου έδωσε ούτε πριν ούτε τωρα. Σίδηρο το ζήτησα μόνη μου γιατί δεν είχα δυνάμεις...

Τώρα για τις κρέμες δεν το ήξερα ότι έχουν parabens μέσα. Μήπως τελικά να πάρω το ροϊ με το ελαιόλαδο να τελειώνουμε;

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...