Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

Ισως δεν εχουν ολες θεμα.ηθελα κι εγω να πιω.δε μου γραφει ομως ο συγκεκριμενος.ειχα πολυ χαμηλη τιμη προγεστερονης και μια βιοχημικη το νοεμβρη.ισως γι αυτο.

Ειπε κι αλλον ενα μηνα..υπομονη κι εχω βαρεθει με τα υποθετα..ας τα...

ναι αλλα πρεπει να του το θυμισεις οτι το πςρνεις ακομα μετα το πρωτο τριμηνο οι περισσοτεροι την κοβουν γιατι αναλαμβανει πλεον ο πλακουντας κ ο οργανισμος περνει τα πανω του...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ναι αλλα πρεπει να του το θυμισεις οτι το πςρνεις ακομα μετα το πρωτο τριμηνο οι περισσοτεροι την κοβουν γιατι αναλαμβανει πλεον ο πλακουντας κ ο οργανισμος περνει τα πανω του...

Ναι μιληααμε τη δευτερα τον ρωτησα αν συνεχιζω και μου ειπε ναι.εχω β επιπεδου 23 μαϊου θα τον δω μαλλον 24 θα ξαναρωτησω τοτε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Alekk είπε:

@ada32 χθες δεν με πονούσε απλά ο πισινός μου, πονούσα από κάτω και μέσα βαθιά σε σημείο που έβαλα τα κλάμματα. Σήμερα με το σκαμπό καμία σχέση!

Βρε κορίτσια ό,τι να'ναι οι γιατροί μας αν κάνουμε μια λίστα με όλα τα όχι που έχει πει ο κάθε γιατρός, τίποτα δεν πρεπει να πάρουμε, τίποτα δεν πρέπει να κάνουμε, απλά να μείνουμε έγκυες και να γεννήσουμε.. Ασβέστιο εγω παίρνω (και έπαιρνα κανονικά στον μεγάλο μου), αυτό με τις συσπάσεις δεν το ήξερα. Μαγνήσιο δεν μου έδωσε ούτε πριν ούτε τωρα. Σίδηρο το ζήτησα μόνη μου γιατί δεν είχα δυνάμεις...

Τώρα για τις κρέμες δεν το ήξερα ότι έχουν parabens μέσα. Μήπως τελικά να πάρω το ροϊ με το ελαιόλαδο να τελειώνουμε;

απο μεσα δν ποναω οχι ... αλλα το σκαμπο θα σε βοηθησει πολυ . επισης αν μπορεις να σηκωνεσαι να περπατας..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ειδική εξέταση για σίδηρο? Γιατί εμένα μέχρι στιγμής μου γράφει εξετάσεις για αιματοκρίτη και αιμοπετάλια που νομίζω ότι σχετίζονται με το σίδηρο.
Ασβέστιο δεν μου έχει γράψει ακόμα ούτε σαν εξέταση ούτε σαν συμπλήρωμα....

  • Ευχαριστώ 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nightwish είπε:

υπάρχει ειδική εξέταση για σίδηρο? Γιατί εμένα μέχρι στιγμής μου γράφει εξετάσεις για αιματοκρίτη και αιμοπετάλια που νομίζω ότι σχετίζονται με το σίδηρο.
Ασβέστιο δεν μου έχει γράψει ακόμα ούτε σαν εξέταση ούτε σαν συμπλήρωμα....

ναι σιδιρος κ φεριτινη ορου. ειναι πολυ κλασικη εξεταση κ χωρις να εισαι εγκυος παντα στην γραφουν ...

εισαι μικρουλα σε ηλικια? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Nightwish είπε:

υπάρχει ειδική εξέταση για σίδηρο? Γιατί εμένα μέχρι στιγμής μου γράφει εξετάσεις για αιματοκρίτη και αιμοπετάλια που νομίζω ότι σχετίζονται με το σίδηρο.
Ασβέστιο δεν μου έχει γράψει ακόμα ούτε σαν εξέταση ούτε σαν συμπλήρωμα....

ναι ! αυτο που σου γραφει ειναι γενικη αιματος . σιδηρος ειναι ξεχωριστα κ φερριτίνη( ειναι οι αποθηκες σιδηρου του οργανισμου) ξεχωριστα.  

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, linaa said:

ναι σιδιρος κ φεριτινη ορου. ειναι πολυ κλασικη εξεταση κ χωρις να εισαι εγκυος παντα στην γραφουν ...

εισαι μικρουλα σε ηλικια? 

κάθε άλλο... είμαι 40 χρονών!!! Αλλά δεν μου έχει γράψει καμιά φορά αυτές τις εξετάσεις... Ούτε τη Δευτέρα που πήγα...


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nightwish είπε:

κάθε άλλο... είμαι 40 χρονών!!! Αλλά δεν μου έχει γράψει καμιά φορά αυτές τις εξετάσεις... Ούτε τη Δευτέρα που πήγα...

ενταξει ειναι λιγο τσιγκουνης ο γιατρος σου χα χα χα . εγω τις κανω καθε μηνα σκεψου. μονο γενικη ουρων κ αιματος σου γραφει? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nightwish είπε:

κάθε άλλο... είμαι 40 χρονών!!! Αλλά δεν μου έχει γράψει καμιά φορά αυτές τις εξετάσεις... Ούτε τη Δευτέρα που πήγα...

Πιπινι εισαι!!!! Μηπως εχεις πολυ υψηλο αιματοκριτη??? 

Just now, linaa είπε:

ενταξει ειναι λιγο τσιγκουνης ο γιατρος σου χα χα χα . εγω τις κανω καθε μηνα σκεψου. μονο γενικη ουρων κ αιματος σου γραφει? 

Ουτε εγω εχω κανει για σιδηρο και φεριτινη για να ειμαι ειλικρινης... Αλλα αμα δει τν αιματοκριτη μου που επιασε πατο... Φαρμακαποθηκη θα μου δωσει:shock:

  • Λυπημένη/-ος 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Nightwish κι εμενα τωρα μου γραψε εξετασεις γενικη αιματος και ουρων και εκεινο με το ζαχαρο.σιδηρο μετα τον 5 μας χορηγει ακομα κι αν το χουμε ελλειψη λογω δυσκοιλιοτητας κατα βασην.τουλαχιστον ετσι μου πε εμενα.εγω απο φλεβαρη εχω να κανω εξετασεις..μου ειπε μετα τη 16 η βδομαδα τις θελω κι αν θα γραψω μετα τις 22 θα γραψω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 minutes ago, linaa said:

ενταξει ειναι λιγο τσιγκουνης ο γιατρος σου χα χα χα . εγω τις κανω καθε μηνα σκεψου. μονο γενικη ουρων κ αιματος σου γραφει? 

Λες να είναι τσιγκούνης τελικά? χαχαχαχα!
Μου γράφει κάθε μήνα γενική αίματος, γενική ούρων, καλλιέργεια ούρων, βιταμίνη d γιατί είναι χαμηλή και tsh

10 minutes ago, anemoni1989 said:

Πιπινι εισαι!!!! Μηπως εχεις πολυ υψηλο αιματοκριτη??? 

Ουτε εγω εχω κανει για σιδηρο και φεριτινη για να ειμαι ειλικρινης... Αλλα αμα δει τν αιματοκριτη μου που επιασε πατο... Φαρμακαποθηκη θα μου δωσει:shock:

Μ' αρέσει να ακούω τέτοια!!! χαχαχα!!! :D
ο αιματοκρίτης μου έχει πάει από 39, 34.6

6 minutes ago, zina7777 said:

@Nightwish κι εμενα τωρα μου γραψε εξετασεις γενικη αιματος και ουρων και εκεινο με το ζαχαρο.σιδηρο μετα τον 5 μας χορηγει ακομα κι αν το χουμε ελλειψη λογω δυσκοιλιοτητας κατα βασην.τουλαχιστον ετσι μου πε εμενα.εγω απο φλεβαρη εχω να κανω εξετασεις..μου ειπε μετα τη 16 η βδομαδα τις θελω κι αν θα γραψω μετα τις 22 θα γραψω..

ααα μπορεί τότε να μου πει αφου κλείσω τον 5ο! Θα δούμε...

3 minutes ago, linaa said:

εμενα ειναι ανοικτοχερα αφου μου περνουν που μου μου περνουν αιμα μου γραφει κ σιδηρο κ φεριττινη κ ζαχαρο κ αντισωματα ολα καθε μηνα

α ναι! τώρα μου έγραψε πάλι για τοξόπλασμα, μεγαλοκυτταροιο και κάτι τέτοια. Ζάχαρο δε μου έγραψε ποτέ


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nightwish είπε:

Λες να είναι τσιγκούνης τελικά? χαχαχαχα!
Μου γράφει κάθε μήνα γενική αίματος, γενική ούρων, καλλιέργεια ούρων, βιταμίνη d γιατί είναι χαμηλή και tsh

ο αιματοκρίτης μου έχει πάει από 39 34.6

ααα μπορεί τότε να μου πει αφου κλείσω τον 5ο! Θα δούμε...

α ναι! τώρα μου έγραψε πάλι για τοξόπλασμα, μεγαλοκυτταροιο και κάτι τέτοια. Ζάχαρο δε μου έγραψε ποτέ

την tsh εμενα μου την γραφει ο ενδοκρινολογος. ξερεις εχουν ενα πλαφον στις εξετασεις που μπορουν να γραψουν κ γιαυτο δεν γραφουν πολλες στον καθενα οτι μπορουν το αποφευγουν.... αμα επεσε τοσο πολυ ο αιματοκριτης σου ετοιμασου!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εμενα μου είπε εξετάσεις κάνουμε κάθε μηνα γενική αίματος ούρων καλλιέργεια σίδηρο ασβέστιο tsh τοξόπλασμα σάκχαρο δεν θυμάμαι αν είπε απλή τη Παρασκευή θα πάω να μου τις γράψει... Σίδηρο παίρνω εδώ και ένα μήνα δύο την ημέρα επίσης παίρνω μαγνήσιο και βιταμίνες pregnacare plus... Ασβέστιο είπε όχι γτ έχω πάνω από το όριο! Αααα και βιταμίνη d μια κάθε Σάββατο!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Nightwish είπε:

Λες να είναι τσιγκούνης τελικά? χαχαχαχα!
Μου γράφει κάθε μήνα γενική αίματος, γενική ούρων, καλλιέργεια ούρων, βιταμίνη d γιατί είναι χαμηλή και tsh

Μ' αρέσει να ακούω τέτοια!!! χαχαχα!!! :D
ο αιματοκρίτης μου έχει πάει από 39, 34.6

ααα μπορεί τότε να μου πει αφου κλείσω τον 5ο! Θα δούμε...

α ναι! τώρα μου έγραψε πάλι για τοξόπλασμα, μεγαλοκυτταροιο και κάτι τέτοια. Ζάχαρο δε μου έγραψε ποτέ

Στα ιδια ειμαστε!!! Αχαχχαχαχαχχα

Και εγω 35 ειχα απο 39....πφφφφφ

Αποκλειεται να μην σ εχει γραψει σακχαρο... Ειναι ουσιωδες!!! Για δες τις εξετασεις σου καλύτερα!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...