Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

30 minutes ago, anemoni1989 said:

Στα ιδια ειμαστε!!! Αχαχχαχαχαχχα

Και εγω 35 ειχα απο 39....πφφφφφ

Αποκλειεται να μην σ εχει γραψει σακχαρο... Ειναι ουσιωδες!!! Για δες τις εξετασεις σου καλύτερα!!! 

Τις  ξανακοίταξα. Δεν μου έχει γράψει καμία φορά...


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 5 λεπτά , Nightwish είπε:

Τις  ξανακοίταξα. Δεν μου έχει γράψει καμία φορά...

κοριτσαρα ζαχαρο κ γλυκοζυωμενη να πας κ αυριο κιολας να τις κανεις. θελει να εισαι νυστικη 12 ωρες. παιζει μεγαλο ρολο κ ειδικα στις ηλικιες μας ειναι επιφοβο να ανεβει.... μην περιμενεις στις 24 την καμπυλη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nightwish είπε:

Τις  ξανακοίταξα. Δεν μου έχει γράψει καμία φορά...

Μου κάνει τρομερη εντύπωση... Τρομερη παραλειψη... Εμενα μ γραφει καθε μηνα παροτι γνωρίζω πως εχω πολυ χαμηλο και εχω ελεγθει και περιστασιακα με το μηχανάκι του πατερα μ και ηταν πολυ χαμηλό... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μου κάνει τρομερη εντύπωση... Τρομερη παραλειψη... Εμενα μ γραφει καθε μηνα παροτι γνωρίζω πως εχω πολυ χαμηλο και εχω ελεγθει και περιστασιακα με το μηχανάκι του πατερα μ και ηταν πολυ χαμηλό... 

ειναι οντως μεγαλη παραλειψη κ ειδικα μετα τα 35 ειναι sos αυτη η εξεταση ακομα κ χωρις να εισαι εγκυος....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Nightwish είπε:

Τις  ξανακοίταξα. Δεν μου έχει γράψει καμία φορά...

Ρε συ μηπως το αναφερει ως γλυκοζη ορου ή σακχαρο ορου??? Πραγματικά μου κανει τρομερή εντύπωση!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ρε συ μηπως το αναφερει ως γλυκοζη ορου ή σακχαρο ορου??? Πραγματικά μου κανει τρομερή εντύπωση!!! 

ποσο ζαχαρο εχεις εσυ εμενα απο την αρχη της εγκυμοσυνης ψιλο πεφτει ειχα 81 κ πηγε 79. λογικα επειδη δεν τρωω τοσο junk food πλεον εγω εκει το εχω αποδωσει!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

μακαρι !  

να ρωτησω οσες παιρνουν βιταμινες για την εγκυμοσυνη , συνεχιζουν ακομα? 

επισης γαλα πινετε? εμενα ενω  μου αρεσε , τωρα το πινω με το ζορι ..

Βιταμίνες εννοείς σίδηρο ασβέστιο κτλ; ή βιταμίνες για την υποβοήθηση μιας εγκυμοσύνης. Τις πρώτες τις παίρνω ανελλιπώς. Τις δευτερες όποτε θυμάμαι...

Γάλα δεν πινω σκετο τον τελευταίο καιρό. Προσπαθώ να τρωω δημητριακα για πρωινο τώρα που ψιλοεφτιαξε το στομάχι


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

ποσο ζαχαρο εχεις εσυ εμενα απο την αρχη της εγκυμοσυνης ψιλο πεφτει ειχα 81 κ πηγε 79. λογικα επειδη δεν τρωω τοσο junk food πλεον εγω εκει το εχω αποδωσει!!!

74-80, αναλογως τη μερα! Ειναι λογικο να εχει τοσο μικρη αποκλιση, μπορεί να ειναι και θεμα αντιδραστηριου! Ουσιαστικά εισαι σταθερη! 

Αχ κοριτσια θα τρελαθω... Δεν αντέχω άλλο τους εμετους και τις ναυτίες! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Όλα καλά με την Αυχενική. Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος με όλες τις μετρήσεις. Η μπέμπα ήταν υπερκινητική και έχει φτάσει 6,04cm. Μόλις μου είπε επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα, έκανα οτι παθαίνω εγκεφαλικό και μου λέει εντάξει έλα σε 15 μέρες! Επίσης μου έδωσε συμπληρώματα για σίδηρο και ασβέστιο. 

Επικρατεί ησυχία στις μανούλες Οκτωβρίου και χαίρομαι! Ανεμόνη υπομονή γλυκιά μου με τους εμετούς. Σε νοιώθω!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Βιταμίνες εννοείς σίδηρο ασβέστιο κτλ; ή βιταμίνες για την υποβοήθηση μιας εγκυμοσύνης. Τις πρώτες τις παίρνω ανελλιπώς. Τις δευτερες όποτε θυμάμαι...

Γάλα δεν πινω σκετο τον τελευταίο καιρό. Προσπαθώ να τρωω δημητριακα για πρωινο τώρα που ψιλοεφτιαξε το στομάχι

Βιταμίνες εγκυμοσύνης. Τα έχουν όλα μαζί μέσα..όχι ξεχωριστά σίδηρο ,μαγνήσιο κτλ

4 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

74-80, αναλογως τη μερα! Ειναι λογικο να εχει τοσο μικρη αποκλιση, μπορεί να ειναι και θεμα αντιδραστηριου! Ουσιαστικά εισαι σταθερη! 

Αχ κοριτσια θα τρελαθω... Δεν αντέχω άλλο τους εμετους και τις ναυτίες! 

Υπομονή κ εγώ συνεχίζω ακάθεκτα,μη νομίζεις.. Πρωί Συνέχεια κ καμία φορά κ απόγεμα. Απλά έχω διαφορά Προς το καλύτερο σε σχέση με όπως ήμουν Μέχρι την 13 Εβδομάδα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια εμένα από δω κ πέρα μου είπε κάθε μήνα που θα έχουμε  ραντεβού να κάνω γενική αίματος κ γενική ούρων. Τίποτα άλλο δεν μου είπε, ούτε σάκχαρο ούτε τίποτα.είχα κάνει βέβαια στην αρχή σάκχαρο και ήταν 71 που θυμάμαι πως το όριο ξεκινούσε από 70 και πάνω, οπότε ήταν τέλειο.ασβέστιο με όριο 8,5-10,5 είχα 8,5 και δεν μου έδωσε συμπλήρωμα ούτε μου είπε να το ξαναελέγξω.βιταμίνη d δεν έχω ελέγξει καν.όσο για το σίδηρο μου είπε να το παίρνω όποτε θέλω γιατί έχω 37 και Φερριτινη 23 οπότε είμαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

με το καλο κοριτσι μου σε ποια εβδομαδα εισαι εμας μας κανει κολπα και δεν μπορουμε να δουμε....

πρίν από 22 λεπτά , zina7777 είπε:

ερωτηση ρε κοπελες: Παρουσιασε καμια σας ξηροδερμια στο προσωπο?Εχω στα ζυγωματικα και δεξια κι αριστερα της μυτης.Τι να φταιει?

ξηροδερμια οχι εγω πεταω σπυρακια στο πρωσοπο . μπορεις ομως να παρεις καποιο λαδακι για την ξηροδερμια για να σε βοηθησει.

  • Ευχαριστώ 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Όλα καλά με την Αυχενική. Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος με όλες τις μετρήσεις. Η μπέμπα ήταν υπερκινητική και έχει φτάσει 6,04cm. Μόλις μου είπε επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα, έκανα οτι παθαίνω εγκεφαλικό και μου λέει εντάξει έλα σε 15 μέρες! Επίσης μου έδωσε συμπληρώματα για σίδηρο και ασβέστιο. 

Επικρατεί ησυχία στις μανούλες Οκτωβρίου και χαίρομαι! Ανεμόνη υπομονή γλυκιά μου με τους εμετούς. Σε νοιώθω!

Καλημερα και συγχαρητηρια!!! Να προσεχεις τη μπουμπου σου και να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου χωρις αλλους εμετους ευχομαι!

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Κορίτσια εμένα από δω κ πέρα μου είπε κάθε μήνα που θα έχουμε  ραντεβού να κάνω γενική αίματος κ γενική ούρων. Τίποτα άλλο δεν μου είπε, ούτε σάκχαρο ούτε τίποτα.είχα κάνει βέβαια στην αρχή σάκχαρο και ήταν 71 που θυμάμαι πως το όριο ξεκινούσε από 70 και πάνω, οπότε ήταν τέλειο.ασβέστιο με όριο 8,5-10,5 είχα 8,5 και δεν μου έδωσε συμπλήρωμα ούτε μου είπε να το ξαναελέγξω.βιταμίνη d δεν έχω ελέγξει καν.όσο για το σίδηρο μου είπε να το παίρνω όποτε θέλω γιατί έχω 37 και Φερριτινη 23 οπότε είμαι κομπλέ.

Κι εγω γενικη αιματος, ουρων αλλα και σακχαρο και γλυκοζυλιωμενη καθε μηνα. Ασβεστιο και σιδηρο μου εδωσε προληπτικα γτ ο αιματοκριτης μου που ηταν σταθερα 39-40 τον τελευταιο χρονο που ελεγχομαι συνεχεια επεσε στο 37 και γαλατακι δεν επινα ιδιατερα λογω στομαχιου. βιταμινη d ειχα ελεγξει πριν την εκωσωματικη και ημουν παρα πολυ ψηλα (ρουφαω πολυ ηλιο μου ειπε :P ). Σακχαρο και γλυκοζυλιωμενη ελπιζω να ειναι καλυτερα αυτο το μηνα που αρχισα να τρωω καπως πιο φυσιολογικα!

9 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Βιταμίνες εγκυμοσύνης. Τα έχουν όλα μαζί μέσα..όχι ξεχωριστά σίδηρο ,μαγνήσιο κτλ

Υπομονή κ εγώ συνεχίζω ακάθεκτα,μη νομίζεις.. Πρωί Συνέχεια κ καμία φορά κ απόγεμα. Απλά έχω διαφορά Προς το καλύτερο σε σχέση με όπως ήμουν Μέχρι την 13 Εβδομάδα.

Εμενα δεν μου εδωσε τετοιες βιταμινες ο γιατρος μου αλλα επειδη εχω και μια μαμα που ωρες ωρες εκτος απο το πρηξιμο της μαμας εχει και το πρηξιμο της γιατρου, μου εστειλε καμια δεκαρια κουτια pregnacare conception οταν ετοιμαζομουν για εμβρυομεταφορα και αλλα τοσα κουτια με pregnacare φυσιολογικα. δεν γλιτωνω απο πουθενα

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...