Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

μμμ εγώ θα σου πω τα δικά μ...πέρα απο κάποια πονάκια στη μέση απο χθες, σαν χαζομαμα που είμαι ψάχνω κοριτσίστικες ταπετσαρίες για το δωμάτιο της.. έχω τρελαθει.. τα θελω όλα.. άντε κ αργει η Βεπιπέδου.. 

Θα σε συμβουλευα να κανεις κατι με αυτοκολλητα.Η αδερφη μου εκανε ταπετσαρια σε πολυ γνωστο καταστημα της πολης της οποια και χρυσοπληρωσε,λαχανί με υφος αγροκηπου και κατι αεροστατα κλπ.. Κι οταν περπατησαν..και μετα.. την εχει ολο μουτζουρες απο στυλο και μπογιες.Τωρα ειναι γι αλλαγη.Οποτε,ή καν την απ τη μεση του τοιχου και πανω,να μη φτανει..οποτε να βαφεις το κατω οτι θες... ή ας το για λιγο αργοτερα..γιατι θα σου τη χαλασει συμφωνα με την εμπειρια που εχω.Εγω θα εμπλουτισω με αυτοκολλητα και διαφορα τον ηδη υπαρχον χωρο εως οτου δω οτι συνεννοούμαι...χαχαχα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Θα σε συμβουλευα να κανεις κατι με αυτοκολλητα.Η αδερφη μου εκανε ταπετσαρια σε πολυ γνωστο καταστημα της πολης της οποια και χρυσοπληρωσε,λαχανί με υφος αγροκηπου και κατι αεροστατα κλπ.. Κι οταν περπατησαν..και μετα.. την εχει ολο μουτζουρες απο στυλο και μπογιες.Τωρα ειναι γι αλλαγη.Οποτε,ή καν την απ τη μεση του τοιχου και πανω,να μη φτανει..οποτε να βαφεις το κατω οτι θες... ή ας το για λιγο αργοτερα..γιατι θα σου τη χαλασει συμφωνα με την εμπειρια που εχω.Εγω θα εμπλουτισω με αυτοκολλητα και διαφορα τον ηδη υπαρχον χωρο εως οτου δω οτι συνεννοούμαι...χαχαχα..

χαχα.. σωστά.. κ αυτοκόλλητα κοιτάω.. άλλωστε είναι όλα τέλεια.. έχεις φανταστει καθόλου πως θα το διαμορφώσεις το δωμάτιο? εγω αυτο προσπαθώ για να αρχίσω να ψάχνομαι σιγα σιγα.. μου έρεσε πολύ μια κούνια πολυμορφική με συρταριερα.. δλδ αν πάρω κάτι τέτοιο δε χρειάζομαι συρταριερα? κ αν όχι τι άλλο θα βάλω σε ολόκληρο δωμάτιο.. καλα άγχη ε??? χαμός.. αχχαχαχα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

χαχα.. σωστά.. κ αυτοκόλλητα κοιτάω.. άλλωστε είναι όλα τέλεια.. έχεις φανταστει καθόλου πως θα το διαμορφώσεις το δωμάτιο? εγω αυτο προσπαθώ για να αρχίσω να ψάχνομαι σιγα σιγα.. μου έρεσε πολύ μια κούνια πολυμορφική με συρταριερα.. δλδ αν πάρω κάτι τέτοιο δε χρειάζομαι συρταριερα? κ αν όχι τι άλλο θα βάλω σε ολόκληρο δωμάτιο.. καλα άγχη ε??? χαμός.. αχχαχαχα.. 

εγω θα το χω στο δωματιο.Ισως και για πολυ καιρο,διαβαζω και για την συκοιμηση.Οποτε στο ηδη υπαρχον δωματιο θα δωσω πινελιες.Πιο πολυ μπλε... και απ αυτα που κρεμονται...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Εγώ πιστεύω βολεύει το 3 σε 1, έτσι δεν είναι?και από άποψη τιμής. Εσύ θα πάρεις 3 σε 1 καρότσι?

Το λίκνο μου ακούγεται φθηνό, περίμενα μεγαλύτερη τιμή να πω την αλήθεια. Αν κ δεν έχω ψάξει ακόμη για τιμές.

καλημερα ! εμενα μου ειπαν οτι θα μου δωσουν το καροτσι 3 σε 1. αλλιως θα επαιρνα το 2 σε 1 κ ενα καθισμα αυτοκινητου απο 0+ εως 36 kg. γτ καλαθουνα θα μου δωσουν κ λικνο μαλλον θα κανει ο αντρας μου. τα λικνα ξεκινανε απο 75ευρω χωρις στρωμα κ τα λοιπα.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

καλημερα ! εμενα μου ειπαν οτι θα μου δωσουν το καροτσι 3 σε 1. αλλιως θα επαιρνα το 2 σε 1 κ ενα καθισμα αυτοκινητου απο 0+ εως 36 kg. γτ καλαθουνα θα μου δωσουν κ λικνο μαλλον θα κανει ο αντρας μου. τα λικνα ξεκινανε απο 75ευρω χωρις στρωμα κ τα λοιπα.. 

αχ τι καλά.. μια χαρά θα βολευτείς.. εμενα απο συγκενεις κανεις δεν έχει μωρό κ  απο φίλες όλες έχουν αδέρφια που τα έδωσαν ή δευτερο, τρίτο, ή τέταρτο παιδί.. χαχαχ..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, eamo είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Δεν έγραφα για να μη σας μαύρισω και εσάς. Πήγα στο γιατρό μετά από έντονους πόνους και το αποτέλεσμα είναι πως ο τράχηλος μου έχει μικρύνει επικίνδυνα , κάτω από τα όρια . Τώρα ακινησία προγεστερονη και θετική σκέψη πως θα τα καταφέρουμε , όσο μπορώ δηλαδή . Ο γιατρός μου στην Αθήνα μου είπε να κατέβω να με δει μήπως μπορούμε να κάνουμε περιδεση γιατί οι επιτρεπτές εβδομάδες έχουν περάσει , τώρα είναι μεγάλο το ρίσκο . 

Σας γράφω πιο πολύ για να έχετε το νου σας. Εγώ θα περίμενα μέχρι τη β επιπέδου και ποιος ξέρει αν θα έφτανα ως εκεί .

Συγνωμη αν σας χάλασα τη μέρα , αλλά είπα να σας ενημερώσω . Μη πανικοβλήθηκε κιόλας σε εμένα έτυχε έτσι στραβά , τουλάχιστον έχουμε ακόμα ελπίδες ότι θα τα καταφέρουμε !

καλημερα ! ευχομαι να πανε ολα καλα. ευχαριστουμε για την πληροφορια. πρεπει ολες να γραφουμε τι μας συμβαινει για να προειδοποιησουμε τις υπολοιπες.

κ εγω ανησυχω πολυ για τον τραχηλο..ειμαστε ιδια εβδομαδα εμεις οι 2.

τι πονους ειχες ? εγω νιωθω κατι σουβλιες δεξια εκει που ενωνεται το ποδι με την κοιλια αλλα δν μου εχει πει τιποτα ο γιατρος.. 

υπαρχει κ το πεσος αν το λεω καλα,που βοηθαει αρκετα. ολα καλα θα πανε

1 hour ago, ναντια δε είπε:

Καλημερα. Ναι να σου πω και εγω μολις τον ειδα γυρισμενο λεω καλα σιγα μην βγαλουμε ακρη αλλα παλι καλα ξεμπερδεψαμε ευκολα και μετ τις μετρησεις κ με τον κολπικο και αν δν σας κανουν κολπικο να ζητησετε γτ ειναι πολυ σημαντικο για το βαθος του τραχηλου. Εγω παλι απο εχθες με ποναει η πλατη μου απο την ρευματοπαθεια και ειμαι χαλια

Να μεινεις ξαπλωμενη οσο χρειαζετε και να ξερεις πως ολα θα πανε καλα και η προγεστερονη βοηθαει παρα πολυ. Αν ακουλουθησεις αυτα που σου λεει ο γιατρος σ ου δν θα εχεις προβλημα απλα προσεχε πολυ.  Κ εμεις εδω ειμαστε για να σου κανουμε παρεα..  

κ εμενα σημερα με ποναει η μεση μου παλι δεξια κ ο γοφος ... τι ειναι αυτο το πραγμα απο τωρα . σε λιγο δεν θ αμπορω να περπατησω..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , irinikavala είπε:

θα σου πω κάτι για δεις κ την δύναμη της μάνας..κ ότι καμια φορά όλα φαίνονται μαύρα αλλά δεν είναι!! μια φίλη μ όταν περίμενε το μωράκι της την παράτησε ο άντρας της κ δε της μιλούσαν οι γονείς της επειδή την παράτησε το γομάρι.. τεσπα.. η κοπελα τα έκανε όλα μόνη,. κατα την 30η βδομάδα αρχίσαν συσπάσεις.. ο γιατρος σίγουρος ότι δε θα κρατηθεί για πολύ το μωρό κ η κοπέλα μόνη να κάνει τα πάντα αναγκαστικά.. εεε λοιπόν κάθε μέρα μιλούσε στον μπέμπη, κάθε μέρα του έλεγε σε παρακαλώ λίγο ακόμα.. κ την άκουσε!! κ γέννησε μόλις μπήκε στο μήνα της.. ο γιατρός ούτε το πίστευε.. κ σου μιλάω για μια κοπέλα που κατέβαινε με αστικό, να πάει δουλεια, να ψωνίσει κ άλλα πολλά μόνη της κ συν την στεναχωρια της για όλα αυτά. άστα.. μάθημα μεγάλο ήταν για μας..

αλήθεια? κανουμε κ κολπικό?? δε το ήξερα? εμένα δε μου έχει κάνει ως τώρα.. παρα μόνο στις αρχές.. παρόλα αυτά κάθε φορά μου λέει ο τράχηλος πολύ καλός.. απλώς λες οτι με το κοπλικο ελέγχεται καλύτερα?

Εννοειτε πως κανεις κολπικο αν δεν κανεις απο που αλλου θα μετρησεις το βαθος του τραχηλου απο την κοιλια λογικα δν φενετε. Τωρα τι να πω δν ξερω κιολας. Απλα εμενα μου εχει κανει δυο φορες στους 2 μεγαλους υοερυχους στην αυχενικη και στην β επιπεδου. Απο οσο γνωριζω υπαρχει πιθανοτητα να αλλαξει το βαθος σε αυτους τους μηνες. Δεν γνωριζω κ πολλα βεβαια για να ειμαι σιγουρη


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , irinikavala είπε:

αχ τι καλά.. μια χαρά θα βολευτείς.. εμενα απο συγκενεις κανεις δεν έχει μωρό κ  απο φίλες όλες έχουν αδέρφια που τα έδωσαν ή δευτερο, τρίτο, ή τέταρτο παιδί.. χαχαχ..

 

ναι το καροτσι κ η καλαθουνα θα με σωσουν και το κρεβατακι που θα μας δωσουν . αργοτερα θα παρω ενα πιο καλο. οσο για την ταπετσαρια , επειδη ο αντρας μου ειναι επιγραφοποιος , θα σε συμβουλευα να προτιμησεις τα αυτοκολλητα λογω κοστους κ βγαινουν κ αυτα ωραια.εγω θα βρω φωτογραφια απο το ιντερνετ κ θα την εκτυπωσω στις διαστασεις που θελω σε αυτοκολλητο για τον τοιχο. γενικα εχω κολλησει διαφορα στο σπιτι.. και στην κουνια του μωρου θα βαλω αυτοκολλητα απο looney tunes και στην συρταριερα γτ τα εχω δει σε μαγαζι αλλα ειναι το κρεβατακι , γυρω στα 500 επειδη εχει τα αυτοκολλητα αυτα!!!!

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

Εννοειτε πως κανεις κολπικο αν δεν κανεις απο που αλλου θα μετρησεις το βαθος του τραχηλου απο την κοιλια λογικα δν φενετε. Τωρα τι να πω δν ξερω κιολας. Απλα εμενα μου εχει κανει δυο φορες στους 2 μεγαλους υοερυχους στην αυχενικη και στην β επιπεδου. Απο οσο γνωριζω υπαρχει πιθανοτητα να αλλαξει το βαθος σε αυτους τους μηνες. Δεν γνωριζω κ πολλα βεβαια για να ειμαι σιγουρη

εμενα στην αυχενικη μου τον μετρησε κοιλιακα κ εχει γραψει 3,7 τραχηλος... αλλα ο δικος μου μου λεει οτι μονο κολπικα μετριεται ο τραχηλος.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@eamo κοριτσι λυπάμαι πολύ για την περιπετεια σου... Εχε πιστη ομως στο μωράκι σου και στον εαυτό σου και ολα θα πανε καλα! Και πληρη ακινησια! Μην κουνιεσαι για τίποτα... Και εννοείται να μας γραφεις! Δεν είμαστε μονο για τα εύκολα εδω... 

Ο γιατρος σου συμφωνεί για το ταξίδι? Ποσες ωρες ειναι? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , ναντια δε είπε:

Τι εννοεις 3,7 μηπως 37 εμενα ειναι 36 mm

χαχαχαχ 3,7 εκατοστα βρε! η αλλιως 37 χιλιοστα!  τι σου ειπε εσενα για τον τραχηλο , για το μηκος σχολιασε κατι?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλα που το είπατε κορίτσια να της πω την άλλη φορά να με μετρήσει.. μου κάνει εντύπωση πως μου λέει ο τράχηλος ότι είναι εντάξει χωρίς να τον βλέπει.. φανταζόμουν ότι φαινόταν κ απο τον υπέρηχο κ ήμουν ήσυχη.. καλά που τα λέτε βρε κορίτσια να ξέρουμε..

πρίν από 20 λεπτά , ada32 είπε:

ναι το καροτσι κ η καλαθουνα θα με σωσουν και το κρεβατακι που θα μας δωσουν . αργοτερα θα παρω ενα πιο καλο. οσο για την ταπετσαρια , επειδη ο αντρας μου ειναι επιγραφοποιος , θα σε συμβουλευα να προτιμησεις τα αυτοκολλητα λογω κοστους κ βγαινουν κ αυτα ωραια.εγω θα βρω φωτογραφια απο το ιντερνετ κ θα την εκτυπωσω στις διαστασεις που θελω σε αυτοκολλητο για τον τοιχο. γενικα εχω κολλησει διαφορα στο σπιτι.. και στην κουνια του μωρου θα βαλω αυτοκολλητα απο looney tunes και στην συρταριερα γτ τα εχω δει σε μαγαζι αλλα ειναι το κρεβατακι , γυρω στα 500 επειδη εχει τα αυτοκολλητα αυτα!!!!

τωρα βλέπω τα αυτοκόλλητα.. απίστευτα ολα.. κ σκέφτομαι ίσως να ντύσω κ την ντουλάπα.. ή κ εκεί μπορώ αυτοκόλλητο? αχ τι ωραία.. άντε να περνάει ο καιρός να τα ετοιμάσουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

καλα που το είπατε κορίτσια να της πω την άλλη φορά να με μετρήσει.. μου κάνει εντύπωση πως μου λέει ο τράχηλος ότι είναι εντάξει χωρίς να τον βλέπει.. φανταζόμουν ότι φαινόταν κ απο τον υπέρηχο κ ήμουν ήσυχη.. καλά που τα λέτε βρε κορίτσια να ξέρουμε..

τωρα βλέπω τα αυτοκόλλητα.. απίστευτα ολα.. κ σκέφτομαι ίσως να ντύσω κ την ντουλάπα.. ή κ εκεί μπορώ αυτοκόλλητο? αχ τι ωραία.. άντε να περνάει ο καιρός να τα ετοιμάσουμε

ναι παντου μπορεις να βαλεις. επιπλα ,τοιχους ,ψυγειο , σε πλακακια στο μπανιο, στην κουζινα.. οπου θες . αρκει να ειναι καλης ποιοτητας ειδικα για τον τοιχο για να μην ξεκολλησουν . ενας πελατης του αντρα μου ειχε ντυσει ολη την ντουλαπα με μια φωτογραφια απο γεφυρα στην Νεα Υορκη. ειχε βγει πολυ ωραια.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

ναι παντου μπορεις να βαλεις. επιπλα ,τοιχους ,ψυγειο , σε πλακακια στο μπανιο, στην κουζινα.. οπου θες . αρκει να ειναι καλης ποιοτητας ειδικα για τον τοιχο για να μην ξεκολλησουν . ενας πελατης του αντρα μου ειχε ντυσει ολη την ντουλαπα με μια φωτογραφια απο γεφυρα στην Νεα Υορκη. ειχε βγει πολυ ωραια.

Άντα μου είσαι πολύ τυχερή.. έχεις τον αντρούλη σου να σου κάνει ότι σχέδιο θέλεις.. χαχαχα.. ζηλεψα τώρα.. χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , irinikavala είπε:

Άντα μου είσαι πολύ τυχερή.. έχεις τον αντρούλη σου να σου κάνει ότι σχέδιο θέλεις.. χαχαχα.. ζηλεψα τώρα.. χαχαχ

ναι σε αυτο ειμαι ! κατι θα κανει!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...