Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

Ερωτηση.ποσο συχνα αλλαζετε εσωρουχα?

Καθημερινως και νιωθω οτι ειναι νωπα και μου μυριζουν κιολας..

 

εμένα δε μου μυρίζουν αλλά συνεχώς έχω υγρά άσπρα..άρα προμηθεύτηκα  άπειρα κ αλλάζω 2-3 την μέρα.. κ μετα το ντουζ να φανταστείτε πάλι λεχω υγρα.. 

Link to comment
Share on other sites

καθηεμερινα κ 2 φορες μπορει να αλλαξω . ειδικα αν δεν φοραω βαμβακερα.. εχω πολλα υγρα ασπρα .

εμενα ξαφνικα πεταχτηκε η κοιλια μου !! οση με εβλεπαν καθημερινα,ειδικα γυναικες καταλαβαινουν οτι ειμαι εγκυος! αλλα ρε κοριτσια νιωθω οτι θα σκασει η κοιλια μου, ειδικα το απογευμα. ειναι σαν μια μικρη μπαλιτσα στρογγυλη αλλα σκληρη κ με φαγουριζει . διαβασα οτι η φαγουρα εinai επειδη ανοιγει το δερμα.. νιωθει καμια κατι τετοιο?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

καθηεμερινα κ 2 φορες μπορει να αλλαξω . ειδικα αν δεν φοραω βαμβακερα.. εχω πολλα υγρα ασπρα .

εμενα ξαφνικα πεταχτηκε η κοιλια μου !! οση με εβλεπαν καθημερινα,ειδικα γυναικες καταλαβαινουν οτι ειμαι εγκυος! αλλα ρε κοριτσια νιωθω οτι θα σκασει η κοιλια μου, ειδικα το απογευμα. ειναι σαν μια μικρη μπαλιτσα στρογγυλη αλλα σκληρη κ με φαγουριζει . διαβασα οτι η φαγουρα εinai επειδη ανοιγει το δερμα.. νιωθει καμια κατι τετοιο?

Εγω που εχω ακομα περισσιο δερμα δε νιωθω φαγουρα αλλα νιωθω το πεπονακι μεσα σκληρο.βαλε κρεμουλες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , zina7777 είπε:

Εγω που εχω ακομα περισσιο δερμα δε νιωθω φαγουρα αλλα νιωθω το πεπονακι μεσα σκληρο.βαλε κρεμουλες.

αχ δεν βαζω καθε μερα για αυτο ισως.. βαριεμαι απιστευτα ...

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

αχ δεν βαζω καθε μερα για αυτο ισως.. βαριεμαι απιστευτα ...

 

χα χα χα κ εγω εχω φαγουρα κ στα πλευρα που τεντωνετε το δερμα κ εγω ψιλοβαριεμαι καθε μερα κρεμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

καλημερα ! ευχομαι να πανε ολα καλα. ευχαριστουμε για την πληροφορια. πρεπει ολες να γραφουμε τι μας συμβαινει για να προειδοποιησουμε τις υπολοιπες.

κ εγω ανησυχω πολυ για τον τραχηλο..ειμαστε ιδια εβδομαδα εμεις οι 2.

τι πονους ειχες ? εγω νιωθω κατι σουβλιες δεξια εκει που ενωνεται το ποδι με την κοιλια αλλα δν μου εχει πει τιποτα ο γιατρος.. 

 

Μην ανησυχείς εμένα ήταν ένας πόνος , σαν βάρος φαντάσου, στον κόλπο και όταν ήμουν όρθια για ώρα γινόταν πιο έντονο . Στην αυχενική εμένα ήταν 34 ή 3,4 , απλά για κάποιος δικούς του λόγους έχασα ένα εκατό στο τόσο γρήγορα . Το θετικό μου είπαν ότι είναι καλά κλειστός . Βέβαια η ξάπλα βοηθάει να μην πέφτει και το βάρος του παιδιού και το κάνει χειρότερο . 

Τι να πω αν είναι μόνο η ξάπλα καθόλου δε με νοιάζει , κάθομαι και έναν χρόνο προκειμένου να φτάσουμε ως το τέλος !

  • Μου αρέσει 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , eamo είπε:

Μην ανησυχείς εμένα ήταν ένας πόνος , σαν βάρος φαντάσου, στον κόλπο και όταν ήμουν όρθια για ώρα γινόταν πιο έντονο . Στην αυχενική εμένα ήταν 34 ή 3,4 , απλά για κάποιος δικούς του λόγους έχασα ένα εκατό στο τόσο γρήγορα . Το θετικό μου είπαν ότι είναι καλά κλειστός . Βέβαια η ξάπλα βοηθάει να μην πέφτει και το βάρος του παιδιού και το κάνει χειρότερο . 

Τι να πω αν είναι μόνο η ξάπλα καθόλου δε με νοιάζει , κάθομαι και έναν χρόνο προκειμένου να φτάσουμε ως το τέλος !

γενικα να ξερεις μετα την αυχενικη παντα πεφτει ο τραχηλος οι πιο καλες μετρησεις γινονται μετα την 15 εβδομαδα. μπορει δηλαδη αυτο το νουμερο που εχεις τωρα να το κρατησεις μεχρι το τελος κ να ειναι σταθερο. ξαπλα λοιπον στο πλαι κυριως κ οχι ανασκελα μαγνησιο περνεις? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , eamo είπε:

Μην ανησυχείς εμένα ήταν ένας πόνος , σαν βάρος φαντάσου, στον κόλπο και όταν ήμουν όρθια για ώρα γινόταν πιο έντονο . Στην αυχενική εμένα ήταν 34 ή 3,4 , απλά για κάποιος δικούς του λόγους έχασα ένα εκατό στο τόσο γρήγορα . Το θετικό μου είπαν ότι είναι καλά κλειστός . Βέβαια η ξάπλα βοηθάει να μην πέφτει και το βάρος του παιδιού και το κάνει χειρότερο . 

Τι να πω αν είναι μόνο η ξάπλα καθόλου δε με νοιάζει , κάθομαι και έναν χρόνο προκειμένου να φτάσουμε ως το τέλος !

ναι εννοείται οτι θα κατσεις .. να δεις που θα σταθεροποιηθει! εφοσον ειναι κ κλειστος ,τελεια.

εξαλλου το μισο της κυησης εφυγε. οποτε θα περασουν κ οι επομενοι μηνες . 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , linaa είπε:

γενικα να ξερεις μετα την αυχενικη παντα πεφτει ο τραχηλος οι πιο καλες μετρησεις γινονται μετα την 15 εβδομαδα. μπορει δηλαδη αυτο το νουμερο που εχεις τωρα να το κρατησεις μεχρι το τελος κ να ειναι σταθερο. ξαπλα λοιπον στο πλαι κυριως κ οχι ανασκελα μαγνησιο περνεις? 

Ναι , μου αύξησαν τη δόση από το μαγνήσιο σε 2 χάπια την ημέρα . Από ότι κατάλαβα η ακινησία προτείνεται για να μείνει όσο το δυνατόν περισσότερο σταθερός . Για να δούμε τα αποτελέσματα . Ότι θα μειωνόταν ήταν λογικό , απλά αυτή η μεγαλη διαφορά τόσο νωρίς είναι επικίνδυνη για πρωορο τοκετό και δυστυχώς πολύ πρωορο.


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , eamo είπε:

Ναι , μου αύξησαν τη δόση από το μαγνήσιο σε 2 χάπια την ημέρα . Από ότι κατάλαβα η ακινησία προτείνεται για να μείνει όσο το δυνατόν περισσότερο σταθερός . Για να δούμε τα αποτελέσματα .

αφου το προλαβες μια χαρα θα παει το κακο γινετε οταν δεν το εχεις καταλαβει αφου το καταλαβες εκει θα μεινει.  θα σταματησουν κ τα πονακια με το utrogestan. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , eamo είπε:

Μην ανησυχείς εμένα ήταν ένας πόνος , σαν βάρος φαντάσου, στον κόλπο και όταν ήμουν όρθια για ώρα γινόταν πιο έντονο . Στην αυχενική εμένα ήταν 34 ή 3,4 , απλά για κάποιος δικούς του λόγους έχασα ένα εκατό στο τόσο γρήγορα . Το θετικό μου είπαν ότι είναι καλά κλειστός . Βέβαια η ξάπλα βοηθάει να μην πέφτει και το βάρος του παιδιού και το κάνει χειρότερο . 

Τι να πω αν είναι μόνο η ξάπλα καθόλου δε με νοιάζει , κάθομαι και έναν χρόνο προκειμένου να φτάσουμε ως το τέλος !

Καλησπέρα!!! Όλα καλά θα πάνε θα δεις!!! Απλά να προσέχεις πολύ και μην κάνεις δουλειές και τέτοια πράγματα!!! Όταν λες σαν βάρος ο πόνος τι εννοείς;;; Συνεχόμενος ακόμα και όταν είσαι ξαπλωμένη;;; Εγώ νιώθω κάτι σαν βάρος αλλά μόνο όταν είμαι ξαπλωμένη και πάω να σηκωθώ στιγμιαία... Στην αυχενική μου είχαν πει ότι είναι τέλειος τώρα δεν ξέρω...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, irinikavala είπε:

εμένα δε μου μυρίζουν αλλά συνεχώς έχω υγρά άσπρα..άρα προμηθεύτηκα  άπειρα κ αλλάζω 2-3 την μέρα.. κ μετα το ντουζ να φανταστείτε πάλι λεχω υγρα.. 

Και εγω δυο την ημερα σιγουρα


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλησπέρα!!! Όλα καλά θα πάνε θα δεις!!! Απλά να προσέχεις πολύ και μην κάνεις δουλειές και τέτοια πράγματα!!! Όταν λες σαν βάρος ο πόνος τι εννοείς;;; Συνεχόμενος ακόμα και όταν είσαι ξαπλωμένη;;; Εγώ νιώθω κάτι σαν βάρος αλλά μόνο όταν είμαι ξαπλωμένη και πάω να σηκωθώ στιγμιαία... Στην αυχενική μου είχαν πει ότι είναι τέλειος τώρα δεν ξέρω...

Ευχαριστω κορίτσι μου . Συνεχόμενος είναι , όχι σαν τράβηγμα , άμα ξαπλώνω χαλαρώνει .Στην ουσία νομιζω είναι ο μικρός που βάζει το κεφάλι και ζορίζει , απλά λόγω μικρού τραχήλου το καταλαβαίνω έντονα . Τι να πω εικασίες κάνω και εγώ , δεν ξέρω ακριβως .


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...