Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , eamo είπε:

Ευχαριστω κορίτσι μου . Συνεχόμενος είναι , όχι σαν τράβηγμα , άμα ξαπλώνω χαλαρώνει .Στην ουσία νομιζω είναι ο μικρός που βάζει το κεφάλι και ζορίζει , απλά λόγω μικρού τραχήλου το καταλαβαίνω έντονα . Τι να πω εικασίες κάνω και εγώ , δεν ξέρω ακριβως .

Κατάλαβα... Θα ρωτήσω και εγώ τη γυναικολόγο που μπορεί να οφείλονται αυτά τα πονακια...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

7 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Ναι τα ακριβα ειναι στα μεγαλα μαγαζια εγω το παρηγειλα απο θεσσαλονικη το ειχε σε προσφορα. 

Από ίντερνετ δηλαδή η παραγγελία?

5 ώρες πρίν, eamo είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Δεν έγραφα για να μη σας μαύρισω και εσάς. Πήγα στο γιατρό μετά από έντονους πόνους και το αποτέλεσμα είναι πως ο τράχηλος μου έχει μικρύνει επικίνδυνα , κάτω από τα όρια . Τώρα ακινησία προγεστερονη και θετική σκέψη πως θα τα καταφέρουμε , όσο μπορώ δηλαδή . Ο γιατρός μου στην Αθήνα μου είπε να κατέβω να με δει μήπως μπορούμε να κάνουμε περιδεση γιατί οι επιτρεπτές εβδομάδες έχουν περάσει , τώρα είναι μεγάλο το ρίσκο . 

Σας γράφω πιο πολύ για να έχετε το νου σας. Εγώ θα περίμενα μέχρι τη β επιπέδου και ποιος ξέρει αν θα έφτανα ως εκεί .

Συγνωμη αν σας χάλασα τη μέρα , αλλά είπα να σας ενημερώσω . Μη πανικοβλήθηκε κιόλας σε εμένα έτυχε έτσι στραβά , τουλάχιστον έχουμε ακόμα ελπίδες ότι θα τα καταφέρουμε !

Συμφωνώ απόλυτα με την @irinikavala  προφανώς κ είμαστε εδώ για να μιλάμε για όλα κ για τα καλά κ για τις αγωνίες μας.να είσαι αισιόδοξη!!!πίστεψε κ όλα θα πάνε καλά,εντελώς ακινησία κ προσοχή, δυστυχώς συμβαίνουν αναποδιές αλλά θα αντιμετωπιστεί όπως πρέπει, ίσως να χρειαστεί να γεννήσεις πιο νωρίς όπως είπε κ Ειρήνη πιο πάνω(δεν ξέρω καθόλου την περίπτωση αυτή με μικρό τράχηλο), αλλά είδες τι είπε, όλα καλά  θα πάνε κ το μωράκι θα είναι υγιέστατο!!!θα κάνεις ότι χρειαστεί και στο τέλος θα τα καταφέρεις!!!Ότι θέλεις να μας το γράφεις εδώ φυσικά, γι αυτό είναι η ομάδα. Τον τράχηλο πότε σου τον μέτρησαν? Με κολπικό υπέρηχο ε?Πόσο ήταν?τον είχατε μετρήσει σε κάποια επίσκεψη ή τον μέτρησαν όταν είχες πόνους?

Link to comment
Share on other sites

Τον είχα μετρήσει κολπικά στην αυχενική και ήταν 3,4 εκατοστά . Πριν 3 βδομαδες είχα ραντεβού στον γιατρό εδώ , μου είπε όλα καλά . Μετά από 2-3 μερεσ με πόνους , πήγα χτες στη σταθερή μου γυναικολόγο και μου τον μέτρησε από την κοιλιά 2,3εκ. Είναι μεγάλη η διαφορά για τόσο μικρή εβδομάδα εγκυμοσύνης. Κορίτσια μη βάζετε εσείς το κακό με τον νου σας , εμένα απλώς έτυχε . Θα κάτσω ξάπλα , θα μιλάω στο μικρό μου και ελπίζω όλα θα πάνε καλά !

  • Μου αρέσει 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , eamo είπε:

Τον είχα μετρήσει κολπικά στην αυχενική και ήταν 3,4 εκατοστά . Πριν 3 βδομαδες είχα ραντεβού στον γιατρό εδώ , μου είπε όλα καλά . Μετά από 2-3 μερεσ με πόνους , πήγα χτες στη σταθερή μου γυναικολόγο και μου τον μέτρησε από την κοιλιά 2,3εκ. Είναι μεγάλη η διαφορά για τόσο μικρή εβδομάδα εγκυμοσύνης. Κορίτσια μη βάζετε εσείς το κακό με τον νου σας , εμένα απλώς έτυχε . Θα κάτσω ξάπλα , θα μιλάω στο μικρό μου και ελπίζω όλα θα πάνε καλά !

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , eamo είπε:

Τον είχα μετρήσει κολπικά στην αυχενική και ήταν 3,4 εκατοστά . Πριν 3 βδομαδες είχα ραντεβού στον γιατρό εδώ , μου είπε όλα καλά . Μετά από 2-3 μερεσ με πόνους , πήγα χτες στη σταθερή μου γυναικολόγο και μου τον μέτρησε από την κοιλιά 2,3εκ. Είναι μεγάλη η διαφορά για τόσο μικρή εβδομάδα εγκυμοσύνης. Κορίτσια μη βάζετε εσείς το κακό με τον νου σας , εμένα απλώς έτυχε . Θα κάτσω ξάπλα , θα μιλάω στο μικρό μου και ελπίζω όλα θα πάνε καλά !

Ολα καλα θα πανε κοπελα μ. Το προλαβες το κακο, μην ανησυχεις! Τωρα μονο ξαπλα κι ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

καλημερα ! εμενα μου ειπαν οτι θα μου δωσουν το καροτσι 3 σε 1. αλλιως θα επαιρνα το 2 σε 1 κ ενα καθισμα αυτοκινητου απο 0+ εως 36 kg. γτ καλαθουνα θα μου δωσουν κ λικνο μαλλον θα κανει ο αντρας μου. τα λικνα ξεκινανε απο 75ευρω χωρις στρωμα κ τα λοιπα.. 

Τι τυχερή που είσαι εσύ!γλιτώνεις βαριά έξοδα που θα σου δώσουν τόσα πράγματα.

4 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Ερωτηση.ποσο συχνα αλλαζετε εσωρουχα?

Καθημερινως και νιωθω οτι ειναι νωπα και μου μυριζουν κιολας..

 

Εγώ αλλάζω δύο τη μέρα,νωπά είναι κ πολλές φορές βρέχεται κ το κολάν.κάθε μέρα βλέπω άσπρα υγρά που δεν μυρίζουν όμως.

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

καθηεμερινα κ 2 φορες μπορει να αλλαξω . ειδικα αν δεν φοραω βαμβακερα.. εχω πολλα υγρα ασπρα .

εμενα ξαφνικα πεταχτηκε η κοιλια μου !! οση με εβλεπαν καθημερινα,ειδικα γυναικες καταλαβαινουν οτι ειμαι εγκυος! αλλα ρε κοριτσια νιωθω οτι θα σκασει η κοιλια μου, ειδικα το απογευμα. ειναι σαν μια μικρη μπαλιτσα στρογγυλη αλλα σκληρη κ με φαγουριζει . διαβασα οτι η φαγουρα εinai επειδη ανοιγει το δερμα.. νιωθει καμια κατι τετοιο?

Ναι από αυτό είναι η φαγούρα, μπορεί να το νιώσεις κ στο στήθος που μεγαλώνει. Περισσότερη ενυδάτωση χρειάζεται η περιοχή αφού έχεις φαγούρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ασία είπε:

Τι τυχερή που είσαι εσύ!γλιτώνεις βαριά έξοδα που θα σου δώσουν τόσα πράγματα.

Εγώ αλλάζω δύο τη μέρα,νωπά είναι κ πολλές φορές βρέχεται κ το κολάν.κάθε μέρα βλέπω άσπρα υγρά που δεν μυρίζουν όμως.

Ναι από αυτό είναι η φαγούρα, μπορεί να το νιώσεις κ στο στήθος που μεγαλώνει. Περισσότερη ενυδάτωση χρειάζεται η περιοχή αφού έχεις φαγούρα.

ναι ευτυχως καποια θα μας τα δωσουν ..

 καταλαβα ! θα παιρνω την κρεμα στην δουλεια κ θα βαζω στο γραφειο , εδω τουλαχιστον θα το θυμαμαι γτ στο σπιτι δεν θυμαμαι κ βαριεμαι .. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

γενικα να ξερεις μετα την αυχενικη παντα πεφτει ο τραχηλος οι πιο καλες μετρησεις γινονται μετα την 15 εβδομαδα. μπορει δηλαδη αυτο το νουμερο που εχεις τωρα να το κρατησεις μεχρι το τελος κ να ειναι σταθερο. ξαπλα λοιπον στο πλαι κυριως κ οχι ανασκελα μαγνησιο περνεις? 

Το μαγνήσιο παίζει ρόλο στον τράχηλο? Εγώ είδα πως έχω λίγο μαγνήσιο, αν θυμάμαι καλά 1,7. Είναι ανησυχητικό? Ο γιατρός ακόμη δεν είδε πόσο μαγνήσιο έχω, στην επόμενη εξέταση θα δει τις εξετάσεις.

1 hour ago, eamo είπε:

Τον είχα μετρήσει κολπικά στην αυχενική και ήταν 3,4 εκατοστά . Πριν 3 βδομαδες είχα ραντεβού στον γιατρό εδώ , μου είπε όλα καλά . Μετά από 2-3 μερεσ με πόνους , πήγα χτες στη σταθερή μου γυναικολόγο και μου τον μέτρησε από την κοιλιά 2,3εκ. Είναι μεγάλη η διαφορά για τόσο μικρή εβδομάδα εγκυμοσύνης. Κορίτσια μη βάζετε εσείς το κακό με τον νου σας , εμένα απλώς έτυχε . Θα κάτσω ξάπλα , θα μιλάω στο μικρό μου και ελπίζω όλα θα πάνε καλά !

 Όλα θα πάνε καλά!!!!!σου στέλνουμε όλες θετική ενέργεια!!!Μαζί θα φτάσουμε ως το τέλος όλες!!!

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

ναι ευτυχως καποια θα μας τα δωσουν ..

 καταλαβα ! θα παιρνω την κρεμα στην δουλεια κ θα βαζω στο γραφειο , εδω τουλαχιστον θα το θυμαμαι γτ στο σπιτι δεν θυμαμαι κ βαριεμαι .. 

Εγώ ακόμη δεν ξεκίνησα να βάζω λάδι για ραγάδες, ξέρω είμαι απαράδεκτη κ μ αρέσει που δίνω κ συμβουλές σε σένα που τουλάχιστον βάζεις εδώ κ καιρό χαχαχα!!

Μπορώ να πω πως τον πόνο που περιγράφει η @eamo τον νιώθω κι εγώ κ το έχω θεωρήσει φυσιολογικό.Θα ζητήσω στο επόμενο ραντεβού να μου μετρήσουν τον τράχηλο γιατί στην Αυχενική δεν μου έκανε κολπικό κ δεν γράφει πουθενά στο χαρτί μέτρηση τραχήλου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Ασία είπε:

Το μαγνήσιο παίζει ρόλο στον τράχηλο? Εγώ είδα πως έχω λίγο μαγνήσιο, αν θυμάμαι καλά 1,7. Είναι ανησυχητικό? Ο γιατρός ακόμη δεν είδε πόσο μαγνήσιο έχω, στην επόμενη εξέταση θα δει τις εξετάσεις.

 Όλα θα πάνε καλά!!!!!σου στέλνουμε όλες θετική ενέργεια!!!Μαζί θα φτάσουμε ως το τέλος όλες!!!

Εγώ ακόμη δεν ξεκίνησα να βάζω λάδι για ραγάδες, ξέρω είμαι απαράδεκτη κ μ αρέσει που δίνω κ συμβουλές σε σένα που τουλάχιστον βάζεις εδώ κ καιρό χαχαχα!!

Μπορώ να πω πως τον πόνο που περιγράφει η @eamo τον νιώθω κι εγώ κ το έχω θεωρήσει φυσιολογικό.Θα ζητήσω στο επόμενο ραντεβού να μου μετρήσουν τον τράχηλο γιατί στην Αυχενική δεν μου έκανε κολπικό κ δεν γράφει πουθενά στο χαρτί μέτρηση τραχήλου.

βρε κ εγω δν βαζω!! αγορασα τις κρεμες κ τα λαδια κ βαζω 2 φορες τηνβδομαδα μονο!! χαχαχαχ 

να τον μετρησεις οπωσδηποτε. εγω νιωθω κατι σαν σουβλιες η τσιμπιμα περισσοτερο δεξια κοντα στο ποδι κ καμια φορα σαν στιγμαιο τσιμπιμα στο κεντρο χαμηλα σχεδον στον κολπο .. τωρα τι να ειναι .. εγω θα τον μετρησω 22  εβδ.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

βρε κ εγω δν βαζω!! αγορασα τις κρεμες κ τα λαδια κ βαζω 2 φορες τηνβδομαδα μονο!! χαχαχαχ 

να τον μετρησεις οπωσδηποτε. εγω νιωθω κατι σαν σουβλιες η τσιμπιμα περισσοτερο δεξια κοντα στο ποδι κ καμια φορα σαν στιγμαιο τσιμπιμα στο κεντρο χαμηλα σχεδον στον κολπο .. τωρα τι να ειναι .. εγω θα τον μετρησω 22  εβδ.

Δεν τον έχεις μετρήσει καθόλου ως τώρα? Μόλις διάβασα ότι πρέπει να τον μετράμε μετά την 16η εβδομάδα γιατί πιο νωρίς έτσι κι αλλιώς δεν μικραίνει. Αν είναι να μικρύνει μικραίνει από την 16η κ μετά.Εγώ το βάρος/πόνο το νιώθω κ τώρα που είμαι ξαπλωμένη, αλλά δεν ξέρω, μπορεί να είναι επειδή επηρεάστηκα τώρα κ να νομίζω πως πονάω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , Ασία είπε:

Το μαγνήσιο παίζει ρόλο στον τράχηλο? Εγώ είδα πως έχω λίγο μαγνήσιο, αν θυμάμαι καλά 1,7. Είναι ανησυχητικό? Ο γιατρός ακόμη δεν είδε πόσο μαγνήσιο έχω, στην επόμενη εξέταση θα δει τις εξετάσεις.

 Όλα θα πάνε καλά!!!!!σου στέλνουμε όλες θετική ενέργεια!!!Μαζί θα φτάσουμε ως το τέλος όλες!!!

Εγώ ακόμη δεν ξεκίνησα να βάζω λάδι για ραγάδες, ξέρω είμαι απαράδεκτη κ μ αρέσει που δίνω κ συμβουλές σε σένα που τουλάχιστον βάζεις εδώ κ καιρό χαχαχα!!

Μπορώ να πω πως τον πόνο που περιγράφει η @eamo τον νιώθω κι εγώ κ το έχω θεωρήσει φυσιολογικό.Θα ζητήσω στο επόμενο ραντεβού να μου μετρήσουν τον τράχηλο γιατί στην Αυχενική δεν μου έκανε κολπικό κ δεν γράφει πουθενά στο χαρτί μέτρηση τραχήλου.

το μαγνησιο παιζει ρολο για τις κραμπες τις μητρας. αν κανει κραμπες η μητρα τοτε μικραινει ο τραχηλος. δεν ξερω τις φυσιολογικες τιμες στην εγκυμοσυνη αλλα σιγουρα στην εγκυμοσυνη χρειαζετε σαν συμπληρωμα. 

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Δεν τον έχεις μετρήσει καθόλου ως τώρα? Μόλις διάβασα ότι πρέπει να τον μετράμε μετά την 16η εβδομάδα γιατί πιο νωρίς έτσι κι αλλιώς δεν μικραίνει. Αν είναι να μικρύνει μικραίνει από την 16η κ μετά.Εγώ το βάρος/πόνο το νιώθω κ τώρα που είμαι ξαπλωμένη, αλλά δεν ξέρω, μπορεί να είναι επειδή επηρεάστηκα τώρα κ να νομίζω πως πονάω.

μηπως ειναι το εντερο σου? γενικα τον τραχηλο πρεπει να εχεις μια ιδεα ποσο ειναι στην αυχενικη γιατι υπαρχουν κ γυναικες με μικρο τραχηλο απο γεννησιμιου τους. κ μετα τον μετρας ανα τακτα χρονικα διαστηματα για να δεις αν μενει σταθερος. 

συνηθως τον μετρανε στην β επιπεδου αλλα μεχρι τοτε καλο ειναι να εχεις μια ιδεα τι γινετε. 

γενικα να ξερεις καποια πραγματα οι γιατροι δε τα προσεχουν αν δεν τα ζητησεις οι γιατροι εχουν συγκεκριμενα προτοκολλα που ακολουθουν. αν γινει σταβη απλα θα σου πουν δεν μπορουσα να το προβλεψω ηταν τυχαιο. γιαυτο καλο ειναι καποια πραγματα να τσεκαρονται κ απο εμας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ασία είπε:

Δεν τον έχεις μετρήσει καθόλου ως τώρα? Μόλις διάβασα ότι πρέπει να τον μετράμε μετά την 16η εβδομάδα γιατί πιο νωρίς έτσι κι αλλιώς δεν μικραίνει. Αν είναι να μικρύνει μικραίνει από την 16η κ μετά.Εγώ το βάρος/πόνο το νιώθω κ τώρα που είμαι ξαπλωμένη, αλλά δεν ξέρω, μπορεί να είναι επειδή επηρεάστηκα τώρα κ να νομίζω πως πονάω.

τον μετρησα στην αυχενικη ,ηταν 3,7 εκ.  μη βαζεις διαφορα στο νου σου.. γτ καμια φορα απο το αγχος μας προκαλουμε διαφορα. οταν θα σε δει ο γιατρος θα σου πει. 

μηπως καθεσαθ ανασκελα κ το νιωθεις το βαρος? να ξαπλωνεις περισσοτερο απο την αριστερη πλευρα ,αιματωνεται καλυτερα το εμβρυο.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρε κορίτσια με την καλύτερη αιματωση οταν καθομαστε απο αριστερά σας το εχει πει ο γιατρός σας? Δεν το εχω ξανακούσει και δεν καταλαβαίνω και γιατί να ισχύει κάτι τέτοιο... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αυτο ρε κορίτσια με την καλύτερη αιματωση οταν καθομαστε απο αριστερά σας το εχει πει ο γιατρός σας? Δεν το εχω ξανακούσει και δεν καταλαβαίνω και γιατί να ισχύει κάτι τέτοιο... 

ναι ισχυει κ μενα μου το εχουν πει. βεβαια δεν ξερω ποσο κανει την διαφορα κ ποσο ωφελος εχει αλλα ισχυει!!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

το μαγνησιο παιζει ρολο για τις κραμπες τις μητρας. αν κανει κραμπες η μητρα τοτε μικραινει ο τραχηλος. δεν ξερω τις φυσιολογικες τιμες στην εγκυμοσυνη αλλα σιγουρα στην εγκυμοσυνη χρειαζετε σαν συμπληρωμα. 

μηπως ειναι το εντερο σου? γενικα τον τραχηλο πρεπει να εχεις μια ιδεα ποσο ειναι στην αυχενικη γιατι υπαρχουν κ γυναικες με μικρο τραχηλο απο γεννησιμιου τους. κ μετα τον μετρας ανα τακτα χρονικα διαστηματα για να δεις αν μενει σταθερος. 

συνηθως τον μετρανε στην β επιπεδου αλλα μεχρι τοτε καλο ειναι να εχεις μια ιδεα τι γινετε. 

γενικα να ξερεις καποια πραγματα οι γιατροι δε τα προσεχουν αν δεν τα ζητησεις οι γιατροι εχουν συγκεκριμενα προτοκολλα που ακολουθουν. αν γινει σταβη απλα θα σου πουν δεν μπορουσα να το προβλεψω ηταν τυχαιο. γιαυτο καλο ειναι καποια πραγματα να τσεκαρονται κ απο εμας. 

Κολπικό υπέρηχο μου έκανε μόνο στην αρχή κ δεν θυμάμαι ποτέ να μου είπε πόσο είναι το μήκος του τραχήλου, άρα μάλλον δεν το κοίταξε ποτέ. Θα του πω αύριο να μου το μετρήσει σίγουρα.Και θα τον ρωτήσω κιόλας για το μαγνήσιο, μήπως να πάρω κανένα συμπλήρωμα επειδή ήταν κάτω από το φυσιολογικό.

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

τον μετρησα στην αυχενικη ,ηταν 3,7 εκ.  μη βαζεις διαφορα στο νου σου.. γτ καμια φορα απο το αγχος μας προκαλουμε διαφορα. οταν θα σε δει ο γιατρος θα σου πει. 

μηπως καθεσαθ ανασκελα κ το νιωθεις το βαρος? να ξαπλωνεις περισσοτερο απο την αριστερη πλευρα ,αιματωνεται καλυτερα το εμβρυο.

Μάλλον η ιδέα μου ήταν ο πόνος που ένιωθα πριν.σταμάτησε αφού σηκώθηκα και περπάτησα.

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

τον μετρησα στην αυχενικη ,ηταν 3,7 εκ.  μη βαζεις διαφορα στο νου σου.. γτ καμια φορα απο το αγχος μας προκαλουμε διαφορα. οταν θα σε δει ο γιατρος θα σου πει. 

μηπως καθεσαθ ανασκελα κ το νιωθεις το βαρος? να ξαπλωνεις περισσοτερο απο την αριστερη πλευρα ,αιματωνεται καλυτερα το εμβρυο.

Ναι ανάσκελα το νιώθω το βάρος. Όταν ξαπλώνω μόνο. Ευτυχώς αύριο έχω ραντεβού κ θα μου φύγει από το μυαλό αυτός ο πόνος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...