Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Αυτο ρε κορίτσια με την καλύτερη αιματωση οταν καθομαστε απο αριστερά σας το εχει πει ο γιατρός σας? Δεν το εχω ξανακούσει και δεν καταλαβαίνω και γιατί να ισχύει κάτι τέτοιο... 

Ναι  κ το έχω διαβάσει.

πρίν από 47 λεπτά , Ασία είπε:

Κολπικό υπέρηχο μου έκανε μόνο στην αρχή κ δεν θυμάμαι ποτέ να μου είπε πόσο είναι το μήκος του τραχήλου, άρα μάλλον δεν το κοίταξε ποτέ. Θα του πω αύριο να μου το μετρήσει σίγουρα.Και θα τον ρωτήσω κιόλας για το μαγνήσιο, μήπως να πάρω κανένα συμπλήρωμα επειδή ήταν κάτω από το φυσιολογικό.

Μάλλον η ιδέα μου ήταν ο πόνος που ένιωθα πριν.σταμάτησε αφού σηκώθηκα και περπάτησα.

Ναι ανάσκελα το νιώθω το βάρος. Όταν ξαπλώνω μόνο. Ευτυχώς αύριο έχω ραντεβού κ θα μου φύγει από το μυαλό αυτός ο πόνος.

Είναι το βάρος της μητρας μάλλον κ λίγο ιδέα σου.. Αύριο ρωτά τα πάντα τον γιατρό κ πες μας. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλημερα κοριτσια μου εφεραν χθες το λικνο και την προικα ειναι τελεια...  Τωρα εχει σειρα το καροτσι και δεν ξερω ποιας εταιριας ειναι καλα θελω να παρω 3 σε 1

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλημερα σας...

Ξυπνησα μπρουμυτα.Το παθαινει καμια?

Καλημέρααα!!! Εγώ κοιμάμαι μπρούμυτα ακόμα!!!!

πρίν από 19 λεπτά , ναντια δε είπε:

Καλημερα κοριτσια μου εφεραν χθες το λικνο και την προικα ειναι τελεια...  Τωρα εχει σειρα το καροτσι και δεν ξερω ποιας εταιριας ειναι καλα θελω να παρω 3 σε 1

Καλημερα!!!! Καλορίζικα!!!!! Τα παραγγείλεις μέσω ίντερνετ;;; Εγώ σκέφτομαι για καρότσι inglesina ,διάβασα πολύ καλές κριτικές και βλέπω πολλούς που το έχουν!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλημερα σας...

Ξυπνησα μπρουμυτα.Το παθαινει καμια?

Καλημερα. Εγω κοιμομουν μεχρι προσφατα μπρουμυτα (μεχρι και την προηγούμενη εβδομάδα δηλ που πεταχτηκε ξαφνικα η κοιλια)... Πλεον μονο πλαγια γτ με ενοχλει... Αν δεν σε ενοχλεί δεν έγινε κατι! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , ναντια δε είπε:

Καλημερα κοριτσια μου εφεραν χθες το λικνο και την προικα ειναι τελεια...  Τωρα εχει σειρα το καροτσι και δεν ξερω ποιας εταιριας ειναι καλα θελω να παρω 3 σε 1

καλημέρα.. τι καλά.. ζηλέυω!!!!! θέλω κ γω να αρχίσω παραγγελίες..χαχαχ.. καλορίζικα κορίτσι μου.. να φιλοξενήσουν το μπεμπάκι σου.. κ όσα όλα έπονται.. χαχαχ

πρίν από 21 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλημερα σας...

Ξυπνησα μπρουμυτα.Το παθαινει καμια?

εμένα ξεπετάχτηκε η κοιλιτσα κ δε με βολέυει αλλα αν σε βολέυει όλα καλα.. το μπεμπάκι πάντως δεν εχει πρόβλημα.. απο σενα εξαρτάται πως νιώθεις πιο άνετα.. εγω ανάσκελα. αλλα πιάνεται η μέση..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλοι τη παρέα! 

Κορίτσια μ για τον ύπνο δοκιμάστε να πάρετε μαξιλάρι εγκυμοσύνης εγώ έχω πάρει ένα που μοιάζει με μπανάνα!!! Είναι απίστευτα βολικό υποστήριξη την κοιλίτσα και κοιμάσαι άνετα!!!! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

@zina7777 το ανάσκελα λέει δεν είναι καλό (κρίμα). Καλύτερα αριστερό πλευρό, αλλά όπως σε βολεύει. Το νινι είναι προστατευμένο.

Κορίτσια, πήγα ενδοκρινολογο, που ειπε να ξεκινησω ινσουλίνες. Με σακχαρο 90-100 (νηστείας). Σε κανα δυο εβδομάδες, μου ειπε, αναλογα τις μετρήσεις. Δεν θέλω γιατί σε κάποια μαιευτήρια το μωρο μετα τη γέννα το βάζουν στη μονάδα για παρακολούθηση. Θα δω για δεύτερη γνωμη και θα ρωτήσω και τον γιατρο μ την Πέμπτη που θα πάω. Ωωωω, πολλά νεύρα.... Τι ξερετε για την ινσουλίνη και την εγκυμοσύνη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Alekk είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

@zina7777 το ανάσκελα λέει δεν είναι καλό (κρίμα). Καλύτερα αριστερό πλευρό, αλλά όπως σε βολεύει. Το νινι είναι προστατευμένο.

Κορίτσια, πήγα ενδοκρινολογο, που ειπε να ξεκινησω ινσουλίνες. Με σακχαρο 90-100 (νηστείας). Σε κανα δυο εβδομάδες, μου ειπε, αναλογα τις μετρήσεις. Δεν θέλω γιατί σε κάποια μαιευτήρια το μωρο μετα τη γέννα το βάζουν στη μονάδα για παρακολούθηση. Θα δω για δεύτερη γνωμη και θα ρωτήσω και τον γιατρο μ την Πέμπτη που θα πάω. Ωωωω, πολλά νεύρα.... Τι ξερετε για την ινσουλίνη και την εγκυμοσύνη;

Ωωωω γτ τοσο δραστικα μετρα???  Τι σακχαρο εχεις γενικα μεσα σ μερα και νηστείας?? Με διατροφή δε λυνεται?? 

Πολλες κοπελες κανουν, αλλα κριμα να τρυπιεσαι αν μπορείς να το αποφυγεις.. Απο την αλλη μικρο το κακό αν ειναι να εχεις χειρότερα ντραβαλα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , zina7777 είπε:

Αχ ευχαριστω κι αρχισα να νιωθω οτι ειμαι κακη μανα απο τωρα...

@Μάντη διαβασες οταν το αγορασες αν κανει και για θηλασμο?εκεινα ειναι καπως σα μισο donut.

Ναι κάνει και για θηλασμό! Όχι είναι μακρύ με μπιλακια μεσα και το διπλώνεις και μπορείς να βάλεις και το μωρό επάνω ή να θηλάσεις!!! Είναι περίπου στο 1.80 μάκρος! Και κάνει σαν μισοφέγγαρο!

πρίν από 23 λεπτά , Alekk είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

@zina7777 το ανάσκελα λέει δεν είναι καλό (κρίμα). Καλύτερα αριστερό πλευρό, αλλά όπως σε βολεύει. Το νινι είναι προστατευμένο.

Κορίτσια, πήγα ενδοκρινολογο, που ειπε να ξεκινησω ινσουλίνες. Με σακχαρο 90-100 (νηστείας). Σε κανα δυο εβδομάδες, μου ειπε, αναλογα τις μετρήσεις. Δεν θέλω γιατί σε κάποια μαιευτήρια το μωρο μετα τη γέννα το βάζουν στη μονάδα για παρακολούθηση. Θα δω για δεύτερη γνωμη και θα ρωτήσω και τον γιατρο μ την Πέμπτη που θα πάω. Ωωωω, πολλά νεύρα.... Τι ξερετε για την ινσουλίνη και την εγκυμοσύνη;

Τόσο νωρίς ινσουλίνη έκανες καμπύλη;;; Πάρε και καμιά άλλη γνώμη... Εγώ το μετράω κάθε πρωι και έχω κάπου 95 με διατροφή... Και μου είπε άμα το διατηρήσω έτσι και βγει και η καμπύλη καλή θα είμαι οκ!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Alekk μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια.. γιατί τόσο δραστικές λύσεις? δοκιμάσατε διατροφή, θεραπεία? άντε έτσι κατευθείαν σε ινσουλίνη? υπερβολή μου φαίνεται.. πάρε καμια γνώμη ακόμα κ μετά.. κ επίσης δεν είναι καλύτερα να έχεις κάνει κ την καμπύλη ζαχάρου κ μετα? ωχ κοριτσάκι μ.. μην σκάς πάντως.. το ξέρεις κ θα το παρακολουθείς.. 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κοριτσια... Τι να πω; Γενικά έχω προδιαθέση για σάκχαρο και παίρνω και σχετικό χαπάκι. Το πρόβλημα είναι, όπως μου είχε πει και ο γυναικολόγος, ότι ο διαβήτης κύησης επανέρχεται δριμύτερος, δλδ αφού έκανα στον μεγάλο μ, θα κάνω τωρα και πιο πολύ... Αν μπορούσα να περπατήσω ίσως να μην χρειάζοταν ακόμα (έχω επιπωματικό πλακούντα προς το παρόν και δεν μπορώ). Καμπύλη σακχάρου δε θα κάνουμε, ειπε η ενδοκρινολογος, γιατί ξέρουμε ότι έχουμε διαβήτη κύησης. Εν τω μεταξύ αυτές τις μέρες, έπεσε στο 85-86 το νηστείας... Θα πάω στον γυναικολόγο μ πρώτα που είναι εγγύηση και θα δω... Για την ένεση δε με νοιαζει, το παιδί δε θέλω να μου πάρουν όταν γεννήσω... Μέσα στη μέρα τα επίπεδα είναι γύρω στο 100. Δεν τρωω καθόλου υδατάνθρακες όμως, ελάχιστο μια φορά το τόσο ολικής.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Καλημερα κοριτσια μου εφεραν χθες το λικνο και την προικα ειναι τελεια...  Τωρα εχει σειρα το καροτσι και δεν ξερω ποιας εταιριας ειναι καλα θελω να παρω 3 σε 1

καλημερα ! με γεια τα καινουρια σου πραγματακια ! κ εγω θελω να ψωνησω πως κ πως


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Alekk είπε:

Ωχ κοριτσια... Τι να πω; Γενικά έχω προδιαθέση για σάκχαρο και παίρνω και σχετικό χαπάκι. Το πρόβλημα είναι, όπως μου είχε πει και ο γυναικολόγος, ότι ο διαβήτης κύησης επανέρχεται δριμύτερος, δλδ αφού έκανα στον μεγάλο μ, θα κάνω τωρα και πιο πολύ... Αν μπορούσα να περπατήσω ίσως να μην χρειάζοταν ακόμα (έχω επιπωματικό πλακούντα προς το παρόν και δεν μπορώ). Καμπύλη σακχάρου δε θα κάνουμε, ειπε η ενδοκρινολογος, γιατί ξέρουμε ότι έχουμε διαβήτη κύησης. Εν τω μεταξύ αυτές τις μέρες, έπεσε στο 85-86 το νηστείας... Θα πάω στον γυναικολόγο μ πρώτα που είναι εγγύηση και θα δω... Για την ένεση δε με νοιαζει, το παιδί δε θέλω να μου πάρουν όταν γεννήσω... Μέσα στη μέρα τα επίπεδα είναι γύρω στο 100. Δεν τρωω καθόλου υδατάνθρακες όμως, ελάχιστο μια φορά το τόσο ολικής.

Οποτε ισως να φοβαται λογω ιστορικου... Μιλα και με το γιατρο σου... Δεν εχω ακουσει παντως να παιρνουν μωρο αναιτια... Συζητησε με το γιατρο σου... Μπορει να φοβάσαι αδικα και να αγχωνεσαι 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...