Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , Alekk είπε:

Ωχ κοριτσια... Τι να πω; Γενικά έχω προδιαθέση για σάκχαρο και παίρνω και σχετικό χαπάκι. Το πρόβλημα είναι, όπως μου είχε πει και ο γυναικολόγος, ότι ο διαβήτης κύησης επανέρχεται δριμύτερος, δλδ αφού έκανα στον μεγάλο μ, θα κάνω τωρα και πιο πολύ... Αν μπορούσα να περπατήσω ίσως να μην χρειάζοταν ακόμα (έχω επιπωματικό πλακούντα προς το παρόν και δεν μπορώ). Καμπύλη σακχάρου δε θα κάνουμε, ειπε η ενδοκρινολογος, γιατί ξέρουμε ότι έχουμε διαβήτη κύησης. Εν τω μεταξύ αυτές τις μέρες, έπεσε στο 85-86 το νηστείας... Θα πάω στον γυναικολόγο μ πρώτα που είναι εγγύηση και θα δω... Για την ένεση δε με νοιαζει, το παιδί δε θέλω να μου πάρουν όταν γεννήσω... Μέσα στη μέρα τα επίπεδα είναι γύρω στο 100. Δεν τρωω καθόλου υδατάνθρακες όμως, ελάχιστο μια φορά το τόσο ολικής.

α τωρα τα διαβασα ! αν ξεκινησεις ινσουλινη , ξερω οτι υπαρχουν πιθανοτητες να την συνεχισεις κ μετα μεχρι να ρυθμισεις το σαγχαρο σου. αλλα βλεποντας κ κανοντας..μπορει ομως μετα τον τοκετο κ να μην εχεις καθολου. ξερω περιπτωση που εκανε ινσουλινη στην κυηση  ,την συνεχισε κ μετα  κ μετα με διατροφη επανεφερε το σαγχαρο. το αγορακι της γεννηθηκε παιδαρος 4,5 κιλα! καλυτερα να το παρακολουθεις με τον γιατρο.

@zina7777 εγω κοιμαμαι πλαι με λιγο μπρουμυτα να σου πω την αληθεια..και θα συνεχισω ετσι απλα θ αβαζω μαξιλαρι σε λιγο ( θα αγορασω ενα θηλασμου) αλλα δν νιωθω να με ενοχλει ακομα η κοιλια κ το κανω . ανασκελα δεν μπορω  με τιποτα. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

μολις ελαβα εξετασεις αιματολογικες ουρων και καμπυλη μικρη.Παραθετω

34,9 αιματοκριτης

69 ζαχαρο mg/dl

75 καμπυλη mg/dl

με τα ουρα δεν ξερω τι τιμες να σας δωσω παντος ειναι ολα σε λογικα πλαισια κι ολα καθαρα.

Πηρα μια ανασα κοριτσια μου φυγε ενα βαρος.Εξηγηστε μου αν μπορειτε για το ζαχαρο γιατι ξεκινησα με 82 γιατι να πεσει? τρωω παγωτα και χυμους αλλα οχι καθε μερα γιατι δεν ειμαι του γλυκου,να ευθυνεται?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , zina7777 είπε:

μολις ελαβα εξετασεις αιματολογικες ουρων και καμπυλη μικρη.Παραθετω

34,9 αιματοκριτης

69 ζαχαρο mg/dl

75 καμπυλη mg/dl

με τα ουρα δεν ξερω τι τιμες να σας δωσω παντος ειναι ολα σε λογικα πλαισια κι ολα καθαρα.

Πηρα μια ανασα κοριτσια μου φυγε ενα βαρος.Εξηγηστε μου αν μπορειτε για το ζαχαρο γιατι ξεκινησα με 82 γιατι να πεσει? τρωω παγωτα και χυμους αλλα οχι καθε μερα γιατι δεν ειμαι του γλυκου,να ευθυνεται?

μια χαρα κοριτσι ολα καλα. το ζαχαρο νομιζω ψιλοπεφτει ειναι φυσιολογικο κ εμενα εχει ψιλοπεσει. οσο κ να το κανεις ο οργανισμος εχει αλλες λειτουργιες τωρα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , zina7777 είπε:

μολις ελαβα εξετασεις αιματολογικες ουρων και καμπυλη μικρη.Παραθετω

34,9 αιματοκριτης

69 ζαχαρο mg/dl

75 καμπυλη mg/dl

με τα ουρα δεν ξερω τι τιμες να σας δωσω παντος ειναι ολα σε λογικα πλαισια κι ολα καθαρα.

Πηρα μια ανασα κοριτσια μου φυγε ενα βαρος.Εξηγηστε μου αν μπορειτε για το ζαχαρο γιατι ξεκινησα με 82 γιατι να πεσει? τρωω παγωτα και χυμους αλλα οχι καθε μερα γιατι δεν ειμαι του γλυκου,να ευθυνεται?

μπράβο κούκλα μ.. μια χαρα τα αποτελέσματα.. ο αιματοκρίτης έπεσε κ σένα ε? κρεατάκι μπόλικο! χαχα.. σουπερ είσαι.. φτου φτου να συνεχίσεις έτσι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , zina7777 είπε:

μολις ελαβα εξετασεις αιματολογικες ουρων και καμπυλη μικρη.Παραθετω

34,9 αιματοκριτης

69 ζαχαρο mg/dl

75 καμπυλη mg/dl

με τα ουρα δεν ξερω τι τιμες να σας δωσω παντος ειναι ολα σε λογικα πλαισια κι ολα καθαρα.

Πηρα μια ανασα κοριτσια μου φυγε ενα βαρος.Εξηγηστε μου αν μπορειτε για το ζαχαρο γιατι ξεκινησα με 82 γιατι να πεσει? τρωω παγωτα και χυμους αλλα οχι καθε μερα γιατι δεν ειμαι του γλυκου,να ευθυνεται?

πολυ καλες! να ρωτησω παιρνεις σιδηρο?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρααα!!! Εγώ κοιμάμαι μπρούμυτα ακόμα!!!!

Καλημερα!!!! Καλορίζικα!!!!! Τα παραγγείλεις μέσω ίντερνετ;;; Εγώ σκέφτομαι για καρότσι inglesina ,διάβασα πολύ καλές κριτικές και βλέπω πολλούς που το έχουν!!!

1 hour ago, ada32 είπε:

καλημερα ! με γεια τα καινουρια σου πραγματακια ! κ εγω θελω να ψωνησω πως κ πως

Ναι μεσω ιντερνετ.  Τα εχω δει και εγ. Τα κοροτσια αυτα αλλα τα 3σε 1 ειναι πολυ ακριβα απο 600 ευρω κ πανω. 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zina7777 είπε:

μολις ελαβα εξετασεις αιματολογικες ουρων και καμπυλη μικρη.Παραθετω

34,9 αιματοκριτης

69 ζαχαρο mg/dl

75 καμπυλη mg/dl

με τα ουρα δεν ξερω τι τιμες να σας δωσω παντος ειναι ολα σε λογικα πλαισια κι ολα καθαρα.

Πηρα μια ανασα κοριτσια μου φυγε ενα βαρος.Εξηγηστε μου αν μπορειτε για το ζαχαρο γιατι ξεκινησα με 82 γιατι να πεσει? τρωω παγωτα και χυμους αλλα οχι καθε μερα γιατι δεν ειμαι του γλυκου,να ευθυνεται?

Επ...τυχερη.

Και γω τελευταια μετρηση 69...χαρα ο γιατρος.

Και φυσικα απο γλυκα?

Αλλο τιποταααα!

Ολα καλα...ειπε ο ντοκ!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , iwanna24 είπε:

Επ...τυχερη.

Και γω τελευταια μετρηση 69...χαρα ο γιατρος.

Και φυσικα απο γλυκα?

Αλλο τιποταααα!

Ολα καλα...ειπε ο ντοκ!

Αρκει να συνεχισουμε ετσι.

Ηρεμησα καπως.

Ολα βαινουν καλως.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ναντια δε είπε:

 

Νατια εγω σκεφτομαι να παρω μονο το κανονικό κροτσακι λεει οτι μπορει να χρησιμοποιηθεί απο νεογέννητο και σκεφτομαι οτι πρωτα ο θεος δεν θα βγαινουμε και πολυ απο το σπιτι λογο χειμώνα και το πορτ μπεμπε ειναι για το πολυ μεχρι 6 μηνών... Και ενα κάθισμα αυτοκινήτου... Γτ η σειρα που θελω το 3 σε ενα βγαίνει 800 ευρω!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να μπω κ σε ένα πιο οικονομικο θέμα??? έχει καμια ιδέα με επιδόματα τι γίνεται?? δεν εργάζομαι με ένσημα και παίρνω ταμείο ανεργίας.. έχετε ιδέα τι παίζει με το επίδομα τοκετού.. ρωτάω κ αλλού μου λένε ότι εφόσον είμαι ασφαλισμένη το παίρνει η κλινική, αλλού ότι δεν υπάρχει πλέον.. αν υπάρχει καμια κοπελα που είναι ίδια φάση με μένα κ το έχει ψάξει ας ενημερώσει.. θα το ψάξω ξανα απο βδομάδα.. το μόνο που μου είπαν είναι ότι πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία 2 χρόνια πριν την ΠΗΤ για να δικαιούσαι επίδομα λοχείας κ κύησης.. για τοκετού??? δυστυχώς έχω 180και κάτι.. αλλά τουλάχιστον να ξέρω για επίδομα τοκετού μπας κ μειωθεί λίγο το ποσό της κλινικής.. 

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Νατια εγω σκεφτομαι να παρω μονο το κανονικό κροτσακι λεει οτι μπορει να χρησιμοποιηθεί απο νεογέννητο και σκεφτομαι οτι πρωτα ο θεος δεν θα βγαινουμε και πολυ απο το σπιτι λογο χειμώνα και το πορτ μπεμπε ειναι για το πολυ μεχρι 6 μηνών... Και ενα κάθισμα αυτοκινήτου... Γτ η σειρα που θελω το 3 σε ενα βγαίνει 800 ευρω!

εμας μας έδωσαν το "αυγο" κάθισμα αυτοκ. αλλά αποτι καταλαβα είναι μόνο για τους πρώτους μηνες.. άρα θελω κάθισμα αυτοκινήτου κ καρότσι.. τώρα για βόλτες εμεις γενικά είμαστε του έξω αρα λέω να κάνω κ την μικρή σα τα μούτρα μου.. θα δείξει φυσικά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , irinikavala είπε:

κορίτσια να μπω κ σε ένα πιο οικονομικο θέμα??? έχει καμια ιδέα με επιδόματα τι γίνεται?? δεν εργάζομαι με ένσημα και παίρνω ταμείο ανεργίας.. έχετε ιδέα τι παίζει με το επίδομα τοκετού.. ρωτάω κ αλλού μου λένε ότι εφόσον είμαι ασφαλισμένη το παίρνει η κλινική, αλλού ότι δεν υπάρχει πλέον.. αν υπάρχει καμια κοπελα που είναι ίδια φάση με μένα κ το έχει ψάξει ας ενημερώσει.. θα το ψάξω ξανα απο βδομάδα.. το μόνο που μου είπαν είναι ότι πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία 2 χρόνια πριν την ΠΗΤ για να δικαιούσαι επίδομα λοχείας κ κύησης.. για τοκετού??? δυστυχώς έχω 180και κάτι.. αλλά τουλάχιστον να ξέρω για επίδομα τοκετού μπας κ μειωθεί λίγο το ποσό της κλινικής.. 

εμας μας έδωσαν το "αυγο" κάθισμα αυτοκ. αλλά αποτι καταλαβα είναι μόνο για τους πρώτους μηνες.. άρα θελω κάθισμα αυτοκινήτου κ καρότσι.. τώρα για βόλτες εμεις γενικά είμαστε του έξω αρα λέω να κάνω κ την μικρή σα τα μούτρα μου.. θα δείξει φυσικά.. 

Ειρήνη μου νομίζω τα καθισματακια ειναι από 0-13 κιλά και μετά πας στο επόμενο στάδιο έχει διάφορα!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...