Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγω σταματησα πριν 3 μηνες και ειμαι γραμμενη στον ΟΑΕΔ. 

Δικαιουμαι?

Επισης, εχω 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια!

τρεχα πρωι πρωι στο ικα να μαζεψεις χαρτια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγω σταματησα πριν 3 μηνες και ειμαι γραμμενη στον ΟΑΕΔ. 

Δικαιουμαι?

Επισης, εχω 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια!

πηγαινε να ρωτησεις στο ικα ! 56 μερες πριν την ΠΗΤ τα καταθετεις ταχαρτια


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

εγω εχω Β αρνητικο. ειναι ψιλοσπανια τα αρνητικα γενικα. 

Εκανα αιματος εμμεση coobs διαβασα οτι ειναι για τ αντισωματα εναντια στο αιμα του παιδιου.ρωτα το γιατρο σουμηπως πρεπει κι εσυ να την κανεια.εγω ειχα αρνητικο αποτελεσμα.που ειναι κι αυτο που θελουμε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ada32 είπε:

πηγαινε να ρωτησεις στο ικα ! 56 μερες πριν την ΠΗΤ τα καταθετεις ταχαρτια

Για το επιδομα μητροτητας, δηλαδη κυοφοριας μπορεις να καταθεσεις απο 56 πριν μεχρι και ενα μηνα μετα τη γεννα..

Εχω ετοιμασει τα χαρτια και θα τα πανε.

Δεν με αγχωνει κατι...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Για το επιδομα μητροτητας, δηλαδη κυοφοριας μπορεις να καταθεσεις απο 56 πριν μεχρι και ενα μηνα μετα τη γεννα..

Εχω ετοιμασει τα χαρτια και θα τα πανε.

Δεν με αγχωνει κατι...

με μπερδεψες.. τοτε τι ρωτας?γτ δεν τα πας απο τωρα για να σου μπει  το επιδομα κυοφοριας τοτε


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , zina7777 είπε:

Εκανα αιματος εμμεση coobs διαβασα οτι ειναι για τ αντισωματα εναντια στο αιμα του παιδιου.ρωτα το γιατρο σουμηπως πρεπει κι εσυ να την κανεια.εγω ειχα αρνητικο αποτελεσμα.που ειναι κι αυτο που θελουμε.

α ναι την κανω καθε μηνα κ εγω την εξεταση κ στο τελος θα κανουμε κ την ενεση. τα εχουμε ολα ειμαστε κ σπανιες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , linaa είπε:

τρεχα πρωι πρωι στο ικα να μαζεψεις χαρτια. 

Καλα Λινακι αυτο το τρεχα ειχε πολυ πλακα...

Πρεπει να με δεις να περπαταω...ειμαι μια παπια.

Αφου ο αντρας μου με βαζει να τρεχω για να γελαει...τι αλλο να πω?!

πρίν από 9 λεπτά , ada32 είπε:

με μπερδεψες.. τοτε τι ρωτας?γτ δεν τα πας απο τωρα για να σου μπει  το επιδομα κυοφοριας τοτε

Οχι βρε...δεν μιλαω ουτε για το επιδομα κυοφοριας ουτε λοχειας.

Καποια μιλησε για επιδομα τοκετου...και ρωτω αν ειναι διαφορετικο απο τα αλλα 2 που ανεφερα..


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλα Λινακι αυτο το τρεχα ειχε πολυ πλακα...

Πρεπει να με δεις να περπαταω...ειμαι μια παπια.

Αφου ο αντρας μου με βαζει να τρεχω για να γελαει...τι αλλο να πω?!

Οχι βρε...δεν μιλαω ουτε για το επιδομα κυοφοριας ουτε λοχειας.

Καποια μιλησε για επιδομα τοκετου...και ρωτω αν ειναι διαφορετικο απο τα αλλα 2 που ανεφερα..

αα μονο αν γεννησεις σε κλινικη ,το παιρνει η κλινικη. κ σου μειωνει το ποσο .νομιζω παιρνουν γυρω στα 800 ε αλλα πρεπει να ρωτησεις την κλινικη για τιμες.

οσο για την παπια.. εγω που εχω βαλει 2,5 κιλα κ περπαταω περιεργα ..κ απορω!!!! 

  • Χαχα 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

αα μονο αν γεννησεις σε κλινικη ,το παιρνει η κλινικη. κ σου μειωνει το ποσο .νομιζω παιρνουν γυρω στα 800 ε αλλα πρεπει να ρωτησεις την κλινικη για τιμες.

οσο για την παπια.. εγω που εχω βαλει 2,5 κιλα κ περπαταω περιεργα ..κ απορω!!!! 

Τοτε θα ρωτησω...ευχαριστω.

Και που σαι ακομα!!!

Δεν φανταζεσαι.

Εγω κοροιδευα τις αλλες και ελεγα κοιτα πως περπατανε...ε μεσα σε λιγες μερες μαλλον πως κατεβηκε λιγο η μικρη και τα ποδια μου πανε το ενα δεξια και το αλλο αριστερα...και κανω και κανα τεταρτο για να ανεβω 20 σκαλακια.

Εχω παρει βεβαια και 15 κιλακια...οποτεεεε εχω ξεφυγει!!!

Να προσεχετε τα κιλα...και το λεω εγω που αληθεια δυσκολευομαι τρελα...ολα ειναι πιο δυσκολα...ο υπνος, η κοιλια 2 μετρα...δραμα.

Καλυτερα να παρεις πιο λιγα κιλα διοτι μετα δεν θα εχεις τοσες δυσκολιες...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Τοτε θα ρωτησω...ευχαριστω.

Και που σαι ακομα!!!

Δεν φανταζεσαι.

Εγω κοροιδευα τις αλλες και ελεγα κοιτα πως περπατανε...ε μεσα σε λιγες μερες μαλλον πως κατεβηκε λιγο η μικρη και τα ποδια μου πανε το ενα δεξια και το αλλο αριστερα...και κανω και κανα τεταρτο για να ανεβω 20 σκαλακια.

Εχω παρει βεβαια και 15 κιλακια...οποτεεεε εχω ξεφυγει!!!

Να προσεχετε τα κιλα...και το λεω εγω που αληθεια δυσκολευομαι τρελα...ολα ειναι πιο δυσκολα...ο υπνος, η κοιλια 2 μετρα...δραμα.

Καλυτερα να παρεις πιο λιγα κιλα διοτι μετα δεν θα εχεις τοσες δυσκολιες...

καλα εισαι με 15 κιλα . εμενα ο γιατρος ειπε το ιδανικο 12 αλλα μεχρι 15 καλα ειναι .. εγω πιστευω οτι ειναι κ πολυ κατακρατηση υγρων.. εγω εχω κ μια μανια να ζυγιζομαι κ ο αντρας μου με κοροιδευει κμου λεει αφου θα τα παρεις βρε τα κιλα , τι ανεβαινεις συνεχεια στην ζυγαρια!! χαχαχχα 

οσο για την λεκανη μου , ανοιξε απο την αρχη εμενα κ θ αναοιξει κ αλλο οποτε αντε να δω πως θα περπαταω..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

καλα εισαι με 15 κιλα . εμενα ο γιατρος ειπε το ιδανικο 12 αλλα μεχρι 15 καλα ειναι .. εγω πιστευω οτι ειναι κ πολυ κατακρατηση υγρων.. εγω εχω κ μια μανια να ζυγιζομαι κ ο αντρας μου με κοροιδευει κμου λεει αφου θα τα παρεις βρε τα κιλα , τι ανεβαινεις συνεχεια στην ζυγαρια!! χαχαχχα 

οσο για την λεκανη μου , ανοιξε απο την αρχη εμενα κ θ αναοιξει κ αλλο οποτε αντε να δω πως θα περπαταω..

Δεν ειμαι καλα...διοτι εχω ακομα κανα μηνα λογικα...οποτε βαλε αλλα 3 κιλα με διατροφη...

Διοτι η μπεμπαρα ηταν ηδη πριν 3 μερες 2.5 κιλα οποτε την περιμενουμε πανω απο 3.5 κιλα!!!

Θα περπατας σαν παπια! Να το ξερεις :-P


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , iwanna24 είπε:

Δεν ειμαι καλα...διοτι εχω ακομα κανα μηνα λογικα...οποτε βαλε αλλα 3 κιλα με διατροφη...

Διοτι η μπεμπαρα ηταν ηδη πριν 3 μερες 2.5 κιλα οποτε την περιμενουμε πανω απο 3.5 κιλα!!!

Θα περπατας σαν παπια! Να το ξερεις :-P

αχ ναι εχεις ακομα εσυ.. γτ σε ειχα οτι γεννας τωρα. ε θα κανεις μπαμπατσικο κοριτσι!!! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

α τωρα τα διαβασα ! αν ξεκινησεις ινσουλινη , ξερω οτι υπαρχουν πιθανοτητες να την συνεχισεις κ μετα μεχρι να ρυθμισεις το σαγχαρο σου. αλλα βλεποντας κ κανοντας..μπορει ομως μετα τον τοκετο κ να μην εχεις καθολου. ξερω περιπτωση που εκανε ινσουλινη στην κυηση  ,την συνεχισε κ μετα  κ μετα με διατροφη επανεφερε το σαγχαρο. το αγορακι της γεννηθηκε παιδαρος 4,5 κιλα! καλυτερα να το παρακολουθεις με τον γιατρο.

@zina7777 εγω κοιμαμαι πλαι με λιγο μπρουμυτα να σου πω την αληθεια..και θα συνεχισω ετσι απλα θ αβαζω μαξιλαρι σε λιγο ( θα αγορασω ενα θηλασμου) αλλα δν νιωθω να με ενοχλει ακομα η κοιλια κ το κανω . ανασκελα δεν μπορω  με τιποτα. 

Μωρε δε με νοιαζει για μενα, αν αδυνατισω εξαλλου ξερω οτι το σακχαρο θα ρυθμιστει. Θα ρωτησω το γιατρο μ, το καλο ειναι οτι συνεργαζεται με δυο μαιευτηρια οποτε ελπιζω ενα απο τα δυο να μην κρατα τα μωρα με ινσουλινη στη μοναδα..

Κοριτσια το μαξιλαρι ειναι σωτηριο, εχω κανα μηνα που το χρησιμοποιω. Κ στον γιο μ στο θηλασμο μας βοηθησε παρα πολυ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Alekk είπε:

Μωρε δε με νοιαζει για μενα, αν αδυνατισω εξαλλου ξερω οτι το σακχαρο θα ρυθμιστει. Θα ρωτησω το γιατρο μ, το καλο ειναι οτι συνεργαζεται με δυο μαιευτηρια οποτε ελπιζω ενα απο τα δυο να μην κρατα τα μωρα με ινσουλινη στη μοναδα..

Κοριτσια το μαξιλαρι ειναι σωτηριο, εχω κανα μηνα που το χρησιμοποιω. Κ στον γιο μ στο θηλασμο μας βοηθησε παρα πολυ. 

εγω ξερω οτι αν δεν εχει κατι το παιδι δεν το κρατανε..

μαξιλαρι θηλασμου εχεις παρει?αυτο που ειναι καπως σαν στρογγυλο?

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

εγω ξερω οτι αν δεν εχει κατι το παιδι δεν το κρατανε..

μαξιλαρι θηλασμου εχεις παρει?αυτο που ειναι καπως σαν στρογγυλο?

 

Μακαρι Αντα!!! Την Πεμπτη θα ξερω σιγουρα.

Ναι, περισσοτερο μισοφεγγαρο το λες. Κοιμαμαι στο πλαι το βαζω αναμεσα στα ποδια και γυρω/κατω απο την κοιλιτσα. Κοιμαμαι σαν πουλακι! Και μετα γυρω απο τη μεση, βαζεις πανω το παιδι και θηλαζεις. Για να καταλαβεις ποτε δε μπορουσα να θηλασω χωρις αυτο, παντα ηθελα το μαξιλαρι μ ή οταν ημουν εξω καποιο μαξιλαρι. Φταιει που ειμαι ντερεκι (not!), φταιει που το συνηθισα, φταιει που εκανα κατι λαθος; Ποιος ξερει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...