Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Ναι! Σταματήσαμε με χαπια τη περιοδο για ενα χρονο και πηγε πολυ καλα... Αλλα μετα απο ενα 6 μηνο εγινε τεραστια η κυστη ετοιμη να σπάσει εκανα χειρουργείο και μετα για 6 μηνες κοψαμε περιοδο με μια ένεση... Δεν ξερω αν με επηρέασε τοσο στη γονιμότητα προσπαθούσαμε και πιασαμε στον 9ο κύκλο αλλα ειχαμε τελικα θεμα και με το σπερμα... Και εγω ειχα παλι ενδομητριωση αλλα σε ποιο μικρο βαθμο απο την πρωτη φορα...

Καλημέρα!ευτυχώς τελείωσε αυτή η περιπέτεια και πήγαν όλα καλά. Τώρα μετά την γέννα έχω ακούσει πως βελτιώνεται η κατάσταση με την ενδομητρίωση.ευτυχώς όμως δεν σε εμπόδισε στον στόχο σου να γίνεις μανούλα! Πως είσαι σήμερα? Συνεχίζεις την ξάπλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

καλημέρα κούκλες.. εγω χθες βράδυ παλι το θέμα με τον κολικό.. μάλλον δλδ.. με έπιασε ο ίδιος πόνος που με είχε ξαναπιάσει πίσω στην πλάτη στα πλευρά. στην αρχη νόμιζα πιάστηκα αλλά μάλλον είναι απο το έντεράκι.. είχα να πάω κ 2 μέρες τουαλέτα κ μάλλον αντέδρασε.. για μένα ήταν υπερβολικά πολύ καθως πάω 2 φορε την μέρα.. χαχα.. 

αλλά σμρ ξύπνησα καλά.. ελπίζω να συνεχίσει έτσι.. η μπέμπα μου πάντως μια χαρά φαίνεται.. δραστήρια.. αν κ την ταλαιπώρησα το βράδυ που  δε βολευόμουν κ στριφογυρνούσα!

τι νέα κορίτσια? πως πάτε??? φούσκωσαν οι κοιλίτσες?? ρε παιδιά, εσάς ο αφαλός πέταξε προς τα έξω καθόλου?? εμένα είναι σταθερά μέσα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

καλημέρα κούκλες.. εγω χθες βράδυ παλι το θέμα με τον κολικό.. μάλλον δλδ.. με έπιασε ο ίδιος πόνος που με είχε ξαναπιάσει πίσω στην πλάτη στα πλευρά. στην αρχη νόμιζα πιάστηκα αλλά μάλλον είναι απο το έντεράκι.. είχα να πάω κ 2 μέρες τουαλέτα κ μάλλον αντέδρασε.. για μένα ήταν υπερβολικά πολύ καθως πάω 2 φορε την μέρα.. χαχα.. 

αλλά σμρ ξύπνησα καλά.. ελπίζω να συνεχίσει έτσι.. η μπέμπα μου πάντως μια χαρά φαίνεται.. δραστήρια.. αν κ την ταλαιπώρησα το βράδυ που  δε βολευόμουν κ στριφογυρνούσα!

τι νέα κορίτσια? πως πάτε??? φούσκωσαν οι κοιλίτσες?? ρε παιδιά, εσάς ο αφαλός πέταξε προς τα έξω καθόλου?? εμένα είναι σταθερά μέσα..

Καλημέρα!Αφού είσαι καλύτερα από το πρωί θα πάει μια χαρά η μέρα.είναι πρωινός τύπος η μικρή κ κλωτσάει πρωί πρωί? Χαχαχα Εμένα η κοιλιά μου πλέον κάνει μπαμ, πετάχτηκε αρκετά. Ο αφαλος δεν βγήκε έξω αλλά δεν είναι κ όπως ήταν παλιά,εδώ κ καιρό. Είναι σε ένα ενδιάμεσο στάδιο επειδή η κοιλιά έχει τεντωθεί εντελώς. Τα βράδυα νιώθω πως θα σκίσει, μάλλον είναι από το πολύ φαΐ, τι να πω.φαίνονται καθαρά και μερικές φλέβες στην κοιλιά που δεν φαινόταν πριν.

Κορίτσια τα πρωινά που ξυπνάω πεινάω πάρα πολύ κ δεν μπορώ να παίρνω το σίδηρο κ να περιμένω μισή ώρα για να φάω, με αποτέλεσμα δύο μέρες τώρα να μην το παίρνω. Τι να κάνω? Λέτε να τον παίρνω το βράδυ πριν κοιμηθώ? Ο γιατρός μου είπε πρωί νηστικη όμως κ Κ τν βράδυ παίρνω την d.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Καλημέρα!Αφού είσαι καλύτερα από το πρωί θα πάει μια χαρά η μέρα.είναι πρωινός τύπος η μικρή κ κλωτσάει πρωί πρωί? Χαχαχα Εμένα η κοιλιά μου πλέον κάνει μπαμ, πετάχτηκε αρκετά. Ο αφαλος δεν βγήκε έξω αλλά δεν είναι κ όπως ήταν παλιά,εδώ κ καιρό. Είναι σε ένα ενδιάμεσο στάδιο επειδή η κοιλιά έχει τεντωθεί εντελώς. Τα βράδυα νιώθω πως θα σκίσει, μάλλον είναι από το πολύ φαΐ, τι να πω.φαίνονται καθαρά και μερικές φλέβες στην κοιλιά που δεν φαινόταν πριν.

Κορίτσια τα πρωινά που ξυπνάω πεινάω πάρα πολύ κ δεν μπορώ να παίρνω το σίδηρο κ να περιμένω μισή ώρα για να φάω, με αποτέλεσμα δύο μέρες τώρα να μην το παίρνω. Τι να κάνω? Λέτε να τον παίρνω το βράδυ πριν κοιμηθώ? Ο γιατρός μου είπε πρωί νηστικη όμως κ Κ τν βράδυ παίρνω την d.

κ δε το παίρνεις κάποια στιγμη μέσα στον ύπνο σου? δεν ξυπνας για κανενα κατουρημα? ευκαιρία είναι.. το πίνεις κ ξεμπερδευεις κ μόλις σηκώνεσαι τρως.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

κ δε το παίρνεις κάποια στιγμη μέσα στον ύπνο σου? δεν ξυπνας για κανενα κατουρημα? ευκαιρία είναι.. το πίνεις κ ξεμπερδευεις κ μόλις σηκώνεσαι τρως.. 

Αα σωστό, αυτό θα κάνω. Και αν κάποιο βράδυ δεν ξυπνήσω για τουαλέτα ας το πάρω το πρωί κ θα κάνω υπομονή να καθυστερήσω το φαγητό.εξάλλου σχεδόν κάθε βράδυ ξυπνάω για τουαλέτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

Αα σωστό, αυτό θα κάνω. Και αν κάποιο βράδυ δεν ξυπνήσω για τουαλέτα ας το πάρω το πρωί κ θα κάνω υπομονή να καθυστερήσω το φαγητό.εξάλλου σχεδόν κάθε βράδυ ξυπνάω για τουαλέτα.

κ γω έτσι σκέφτηκα κ το παίρνω στο τελευταίο ξύπνημα για τουαλέτα κ έχω σωθεί.. καθως τρελή πείνα το πρωί όπως λες.. πριν καν σηκωθω έχω φανταστει τι θα φάω.. χαχαχ..κ καμια φορα δε χάθηκε ο κόσμος.. έχω κ ένα ποτήρι χυμό στο κομοδίνο κ το πίνω μαζί.. κ ο αιματοκρίτης έχει πάρει τα πάνω του.. δοκίμασε κ βλέπεις.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

@Μαρία1430 Μαράκι καλά αποτελέσματα αύριο!!! Περνούμε τα νέα σου!!!

Καλημέρα! Πως είστε; Εμείς αγωνία στο κόκκινο... Είμαστε στο γιατρό και περιμένουμε

  • Μου αρέσει 4

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια σε ολες.καλη επιτυχια στη φιλη @Μαρία1430 συμπαραστεκομαστε στην αγωνια σας.αναμενουμε νεα.

Κοριτσια μη ζητατε να πεταχτει ο αφαλος,διαβαζω σε σελιδα στο fb οτι δε μαζευτηκε σε ολες μεσα..και τον εχουν αξεσουαρ πλεον.. οσο για κοιλιτσες..ναι τωρα ειναι καιρος να ρχισουν να κανουν ντου αισθητα.Εγω παλι ζυγιστηκα. 300 gr κατω.. δεν ξερω τι γινεται,θα ρωτησω γιατρο να μου γραψει για θυροειδη.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Καλησπερα σας βγηκα για καφε με τον αντρα μου με το καινουργιο παντελονι μου που στρωνει τελεια  @ada32 κατι μεταξυ τζιν και υφασματος στενο στο κορμι αλλα οχι στην κοιλια που εχει τη σακουλα για το μπεμπακι.δε μπορω να το στερηθω.διαβαζω που λετε γι αλλαγες στο κορμι.ακομα δεν εχω παρατηρησει κατι.νομιζω ειμαι ιδια.τα παλια παντελονια μου μπαινουν αλλα δε κουμπωνουν.μου πε κι ο αντρας μου να το βαλω να το κρατησω δηλαδη κι αν δε μου κανει να παρουμε αλλο.και να μη σκαω..οποτε ...ωραιος ηταν ο καφες..ωραια και η βολτα.

Πολλες σελιδες βλεπω ποτε προλαβατε δεν μπορεσα να τα διαβασω ολα...εχουμε κανενα θεμα φλεγον?

αν ειναι εγκυμοσυνης να το κρατησεις. εφοσον δεν εβαλες κιλα εως τωρα απο δω κ περα θ αβαλεις στην κοιλια. οποτε καλοφορετο!!!! 

2 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

καλημέρα κούκλες.. εγω χθες βράδυ παλι το θέμα με τον κολικό.. μάλλον δλδ.. με έπιασε ο ίδιος πόνος που με είχε ξαναπιάσει πίσω στην πλάτη στα πλευρά. στην αρχη νόμιζα πιάστηκα αλλά μάλλον είναι απο το έντεράκι.. είχα να πάω κ 2 μέρες τουαλέτα κ μάλλον αντέδρασε.. για μένα ήταν υπερβολικά πολύ καθως πάω 2 φορε την μέρα.. χαχα.. 

αλλά σμρ ξύπνησα καλά.. ελπίζω να συνεχίσει έτσι.. η μπέμπα μου πάντως μια χαρά φαίνεται.. δραστήρια.. αν κ την ταλαιπώρησα το βράδυ που  δε βολευόμουν κ στριφογυρνούσα!

τι νέα κορίτσια? πως πάτε??? φούσκωσαν οι κοιλίτσες?? ρε παιδιά, εσάς ο αφαλός πέταξε προς τα έξω καθόλου?? εμένα είναι σταθερά μέσα..

Ευτυχως σου περασε γτ εχω ακουσει οτι οι κολικοι πονανε πολυ.. ουτε εμενα εχει βγει προς τα εξω, απλα εδω κ 2 βδομαδες που μεγαλωσε η κοιλια δν ειναι τοσο πολυ προς τα μεσα.

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!Αφού είσαι καλύτερα από το πρωί θα πάει μια χαρά η μέρα.είναι πρωινός τύπος η μικρή κ κλωτσάει πρωί πρωί? Χαχαχα Εμένα η κοιλιά μου πλέον κάνει μπαμ, πετάχτηκε αρκετά. Ο αφαλος δεν βγήκε έξω αλλά δεν είναι κ όπως ήταν παλιά,εδώ κ καιρό. Είναι σε ένα ενδιάμεσο στάδιο επειδή η κοιλιά έχει τεντωθεί εντελώς. Τα βράδυα νιώθω πως θα σκίσει, μάλλον είναι από το πολύ φαΐ, τι να πω.φαίνονται καθαρά και μερικές φλέβες στην κοιλιά που δεν φαινόταν πριν.

Κορίτσια τα πρωινά που ξυπνάω πεινάω πάρα πολύ κ δεν μπορώ να παίρνω το σίδηρο κ να περιμένω μισή ώρα για να φάω, με αποτέλεσμα δύο μέρες τώρα να μην το παίρνω. Τι να κάνω? Λέτε να τον παίρνω το βράδυ πριν κοιμηθώ? Ο γιατρός μου είπε πρωί νηστικη όμως κ Κ τν βράδυ παίρνω την d.

Καλημερα! κ εγω μια απο τα ιδια!!! εγω τον παιρνω μολις ξυπνησω να πιω νερο κ μετα απο 20-30 λεπτα το πολυ τρωω!! δεν αντεχω κ εγω χωρις να φαω αλλα για αλλο λογο..(για να μην κανω εμετο.εγω παλι το βραδυ περπαταω σαν παπια γτ απο το πολυ νερο κ οχι τοσο φαι , νιωθω οτι θα ανοιξει η κοιλια μου! ρωτησα τον γιατρο για αυτο κ μου ειπε οτι επειδη ημουν αδυνατη (κανονικη λεω εγω) προσπαθει η κοιλια να ανοιξει κ τεντωνεται.εαν ειχα περισσεια κιλα δεν θα το ενιωθα γτ θα υπηρχε χωρος ηδη για το μωρο. οποτε εμεις να ξερεις μαζι παμε.

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα! Πως είστε; Εμείς αγωνία στο κόκκινο... Είμαστε στο γιατρό και περιμένουμε

Καλη επιτυχια !! αν κ μια χαρα θα ειναι το μπεμπακι σας!!1

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , zina7777 είπε:

καλημερουδια σε ολες.καλη επιτυχια στη φιλη @Μαρία1430 συμπαραστεκομαστε στην αγωνια σας.αναμενουμε νεα.

Κοριτσια μη ζητατε να πεταχτει ο αφαλος,διαβαζω σε σελιδα στο fb οτι δε μαζευτηκε σε ολες μεσα..και τον εχουν αξεσουαρ πλεον.. οσο για κοιλιτσες..ναι τωρα ειναι καιρος να ρχισουν να κανουν ντου αισθητα.Εγω παλι ζυγιστηκα. 300 gr κατω.. δεν ξερω τι γινεται,θα ρωτησω γιατρο να μου γραψει για θυροειδη.

μηπως απλα τρως οπως πριν την εγκυμοσυνη κ επειδη ειχες καποια κιλα παραπανω , το σωμα σου δεν χρειαζεται αλλα ? γτ διαβασα οτι στην εγκυμοσυνη το σωμα αποθηκευει λιπος οποτε αν ειχες να μην χρειαζεσαι αλλο . αυτο ειναι καλο. μπες στο paidorama gr κ δες το ιδανικο βαρος για σενα .

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zina7777 είπε:

καλημερουδια σε ολες.καλη επιτυχια στη φιλη @Μαρία1430 συμπαραστεκομαστε στην αγωνια σας.αναμενουμε νεα.

Κοριτσια μη ζητατε να πεταχτει ο αφαλος,διαβαζω σε σελιδα στο fb οτι δε μαζευτηκε σε ολες μεσα..και τον εχουν αξεσουαρ πλεον.. οσο για κοιλιτσες..ναι τωρα ειναι καιρος να ρχισουν να κανουν ντου αισθητα.Εγω παλι ζυγιστηκα. 300 gr κατω.. δεν ξερω τι γινεται,θα ρωτησω γιατρο να μου γραψει για θυροειδη.

ρωτησα για αφαλό γιατι διαβαζα σε ενα σαιτ συμπτωματα της εβδομαδας κ ελεγε οτι μεχρι αυτη τη βδομαδα θα εχει πεταχτει.. εμενα ηταν κ πολυ βαθυς αρα ισως το γλιτώσω.. κ δε μαρεσει καθόλου!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , ada32 είπε:

αν ειναι εγκυμοσυνης να το κρατησεις. εφοσον δεν εβαλες κιλα εως τωρα απο δω κ περα θ αβαλεις στην κοιλια. οποτε καλοφορετο!!!! 

Ευτυχως σου περασε γτ εχω ακουσει οτι οι κολικοι πονανε πολυ.. ουτε εμενα εχει βγει προς τα εξω, απλα εδω κ 2 βδομαδες που μεγαλωσε η κοιλια δν ειναι τοσο πολυ προς τα μεσα.

Καλημερα! κ εγω μια απο τα ιδια!!! εγω τον παιρνω μολις ξυπνησω να πιω νερο κ μετα απο 20-30 λεπτα το πολυ τρωω!! δεν αντεχω κ εγω χωρις να φαω αλλα για αλλο λογο..(για να μην κανω εμετο.εγω παλι το βραδυ περπαταω σαν παπια γτ απο το πολυ νερο κ οχι τοσο φαι , νιωθω οτι θα ανοιξει η κοιλια μου! ρωτησα τον γιατρο για αυτο κ μου ειπε οτι επειδη ημουν αδυνατη (κανονικη λεω εγω) προσπαθει η κοιλια να ανοιξει κ τεντωνεται.εαν ειχα περισσεια κιλα δεν θα το ενιωθα γτ θα υπηρχε χωρος ηδη για το μωρο. οποτε εμεις να ξερεις μαζι παμε.

Καλη επιτυχια !! αν κ μια χαρα θα ειναι το μπεμπακι σας!!1

Ναι αυτό το φαντάστηκα κι εγώ, γι αυτό τεντώνεται τόσο πολύ κ γι αυτό θέλει κ πολύ ενυδάτωση.Εσύ έχεις πάρει κιλά μόνο στην κοιλιά η γενικά?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!ευτυχώς τελείωσε αυτή η περιπέτεια και πήγαν όλα καλά. Τώρα μετά την γέννα έχω ακούσει πως βελτιώνεται η κατάσταση με την ενδομητρίωση.ευτυχώς όμως δεν σε εμπόδισε στον στόχο σου να γίνεις μανούλα! Πως είσαι σήμερα? Συνεχίζεις την ξάπλα?

Καλημερααα!!!!Έχει εξαφανιστεί μια μικρή εστία που ειχα!!! Ναι ο γιατρός μου είπε ότι ημασταν και κάπως τυχεροί... Ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα σταμάτησαν και τα καφέ που είχα εχθές... Ναι συνεχίζω τη ξάπλα όχι όλοι μέρα κάθομαι και σε καρέκλα!!! Προσέχω γτ θέλω να είναι καθαρή στο β επιπέδου για να μου κάνουν και κολπικό υπέρηχο...

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

Ναι αυτό το φαντάστηκα κι εγώ, γι αυτό τεντώνεται τόσο πολύ κ γι αυτό θέλει κ πολύ ενυδάτωση.Εσύ έχεις πάρει κιλά μόνο στην κοιλιά η γενικά?

εχω  παρει κοιλια κ περιφερεια κ μπουτια αφου περπαταω κ κ ακυμπανε τα τα μπουτια μου μεταξυ τους !!χαχαχα πρωτη φορα το ζω αυτο! κ στηθος

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...