Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Αχ ωραία γιατί άρχισα να τρελαίνομαι.... Έχω Τρίτη γιατρό και περιμένω πως και πως να πάω... 

Αυτό το πρήξιμο πως θα το αντιμετωπίσεις? Τι σου είπε? Ισχύει το αρχικό, όχι αλάτι κ τυριά? Μετά την Β επιπέδου κλείνουμε τόσο νωρίς ραντεβού?στον γιατρό που σε παρακολουθεί την έκανες ή σε άλλον?

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα το πρωί συλλεξα ούρα κατά τις 5 (Επειδή τότε ξύπνησα για τουαλέτα κ σκέφτηκα πως μπορεί να μην θέλω τουαλέτα αργότερα) και ήταν μια χαρά καθαρά με το μάτι. Μετά πήρα το σίδηρο κ κοιμήθηκα. Ξύπνησα μετά τις 6:30 κ ήθελα ξανά τελικά τουαλέτα κ φυσικά έδωσα τα φρέσκα ούρα.τα φρέσκα όμως ήταν πολύ θολά!!μου έκανε εντύπωση η διαφορά μέσα σε 1,5 ώρα.λέτε να έχει σχέση ο σίδηρος που πήρα στο διάστημα ανάμεσα?

Έδωσα κ τα δύο για εξέταση ώστε να δω τι συμβαίνει. Λογικά δεν θα έχω τίποτα κ τα θολά θα έχουν να κάνουν με τον σίδηρο.Ίσως γι αυτό λένε ότι θέλουν πρωινά ούρα, για να μην έχεις φάει τίποτα πιο πριν(Ούτε να έχεις πάρει συμπληρώματα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 33 λεπτά , Ασία είπε:

Αυτό το πρήξιμο πως θα το αντιμετωπίσεις? Τι σου είπε? Ισχύει το αρχικό, όχι αλάτι κ τυριά? Μετά την Β επιπέδου κλείνουμε τόσο νωρίς ραντεβού?στον γιατρό που σε παρακολουθεί την έκανες ή σε άλλον?

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα το πρωί συλλεξα ούρα κατά τις 5 (Επειδή τότε ξύπνησα για τουαλέτα κ σκέφτηκα πως μπορεί να μην θέλω τουαλέτα αργότερα) και ήταν μια χαρά καθαρά με το μάτι. Μετά πήρα το σίδηρο κ κοιμήθηκα. Ξύπνησα μετά τις 6:30 κ ήθελα ξανά τελικά τουαλέτα κ φυσικά έδωσα τα φρέσκα ούρα.τα φρέσκα όμως ήταν πολύ θολά!!μου έκανε εντύπωση η διαφορά μέσα σε 1,5 ώρα.λέτε να έχει σχέση ο σίδηρος που πήρα στο διάστημα ανάμεσα?

Έδωσα κ τα δύο για εξέταση ώστε να δω τι συμβαίνει. Λογικά δεν θα έχω τίποτα κ τα θολά θα έχουν να κάνουν με τον σίδηρο.Ίσως γι αυτό λένε ότι θέλουν πρωινά ούρα, για να μην έχεις φάει τίποτα πιο πριν(Ούτε να έχεις πάρει συμπληρώματα)

Δεν εχει να κανει.... Απλα προφανως επειδη ειχες ηδη ουρησει και δεν ηπιες νερό μετα ησουν περισσότερο αφυδατωμενη και για αυτο ηταν θολα τα ουρα. Ζητανε πρωινα ουρα γιατί μενουν πολυ ωρα σε οργανισμο, συνήθως είναι περισσότερα σε ποσοτητα και ειναι ευκολοτερο να "τσιμπησουμε" καποιο μικροβιακι, αν υπάρχει!! 

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κανετε?? Βλέπω πως εγινα κολοκυθα τσουκου τσουκου!! :)

Μεγαλωνουμε!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Δεν εχει να κανει.... Απλα προφανως επειδη ειχες ηδη ουρησει και δεν ηπιες νερό μετα ησουν περισσότερο αφυδατωμενη και για αυτο ηταν θολα τα ουρα. Ζητανε πρωινα ουρα γιατί μενουν πολυ ωρα σε οργανισμο, συνήθως είναι περισσότερα σε ποσοτητα και ειναι ευκολοτερο να "τσιμπησουμε" καποιο μικροβιακι, αν υπάρχει!! 

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κανετε?? Βλέπω πως εγινα κολοκυθα τσουκου τσουκου!! :)

Μεγαλωνουμε!!! 

Καλημέρα, κατάλαβα τώρα. Όντως δεν είχα πιει νερό.το ότι ήταν θολά μάλλον θα οφείλεται στο νερό δηλαδή. Άρα ας μην ανησυχώ.Εσύ που τα ξέρεις αυτά, πως εξηγείς το ότι χθες έκανα ξαφνικά έναν πυρετό 38,2 και αφού πήρα ένα depon μου έπεσε κ από τότε είμαι περδίκι? Ξαφνικά κρύωνα, με πόνους όλο το σώμα και το κεφάλι απίστευτα.Όλα αυτά κράτησαν για δύο ώρες περίπου κ μετά ήμουν κομπλέ. Πρώτη φορά ακούω πυρετό μια φορά μόνο κ μετά να εξαφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα, κατάλαβα τώρα. Όντως δεν είχα πιει νερό.το ότι ήταν θολά μάλλον θα οφείλεται στο νερό δηλαδή. Άρα ας μην ανησυχώ.Εσύ που τα ξέρεις αυτά, πως εξηγείς το ότι χθες έκανα ξαφνικά έναν πυρετό 38,2 και αφού πήρα ένα depon μου έπεσε κ από τότε είμαι περδίκι? Ξαφνικά κρύωνα, με πόνους όλο το σώμα και το κεφάλι απίστευτα.Όλα αυτά κράτησαν για δύο ώρες περίπου κ μετά ήμουν κομπλέ. Πρώτη φορά ακούω πυρετό μια φορά μόνο κ μετά να εξαφανίζεται.

Ειναι πολυ συχνο... Μπορει να ηταν απο αυτες τις ιωσουλες του 24ωρου που λεμε... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ειναι πολυ συχνο... Μπορει να ηταν απο αυτες τις ιωσουλες του 24ωρου που λεμε... 

Υπάρχουν κ τέτοιες ε?! Δεν το ήξερα κ μου φάνηκε πολύ παράξενο.ωραία, ελπίζω να είναι κ η καλλιέργεια ούρων καθαρή κ να μην ήταν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σας απο τα βροχερα Γιαννενα.Σ/κ εν οψη.. ακραια καιρικα φαινομενα λενε..θα μας δειτε στις ειδησεις με τις βαρκες.

Τα νεα σας. Διαβαζω γι ανεβασμενη θερμοκρασια. @Ασία Εχεις μετρησει θερμοκρασια καθ ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης να δεις που κυμαινεσαι γενικα? Εγω παθαινω συχνα ουρολοιμωξεις για πες μου,νιωθεις τα κλασσικα,τσουξιμο κατα την ουρηση,πονο στην κυστη ή στην ουρηθρα και γενικα ενα αισθημα ενοχλησης νευρικοτητας ?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Εγω εχω παρει και ντεπον και αντιβίωση στην αρχη της εγκυμοσύνης που ειχα πυρετο 39...

Μπραβο μαρακι!! Τελεια τα νεα σου!!! Σου εδωσε ημερομηνία τοκετου;; σε ποιο κοροτσι καταληξατε;

Καλημερα!!! Στη β επιπεδου μετρηθηκε οπως στην αυχενικη. Ο γιατρος μου μου ειπε να κρατησουμε την ημερολογιακη δλδ 26/10

Οσον αφορα το καροτσι κατα 99% λεμε το bugaboo fox, το οποιο θελει κανα 2μηνο να φτιαχτει οποτε πιθανοτατα να το παραγγειλουμε συντομα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!!!! 

 

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα!!! Στη β επιπεδου μετρηθηκε οπως στην αυχενικη. Ο γιατρος μου μου ειπε να κρατησουμε την ημερολογιακη δλδ 26/10

Οσον αφορα το καροτσι κατα 99% λεμε το bugaboo fox, το οποιο θελει κανα 2μηνο να φτιαχτει οποτε πιθανοτατα να το παραγγειλουμε συντομα

Καλημέρα Μαράκι!!!! Ξεκίνα τις παραγγελίες!!!!!!! Θα μπω να το δω το καρότσι αυτό!!! Είναι 3 σε 1 ;;; Σε ποια μαγαζιά πήγατε ;;; Φαντάζομαι Αθήνα ήσουν!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!!!! 

 

Καλημέρα Μαράκι!!!! Ξεκίνα τις παραγγελίες!!!!!!! Θα μπω να το δω το καρότσι αυτό!!! Είναι 3 σε 1 ;;; Σε ποια μαγαζιά πήγατε ;;; Φαντάζομαι Αθήνα ήσουν!

το συγκεκριμενο ειναι 2 σε 1 αλλα αν θελουμε υπαρχουν καθισματακια αυτοκινητου που προσαρμοζονται πανω του. Αθηνα ημαστε και πηγαμε στο moth...re και στο λ..τω. Απο καροτσια μας αρεσε πολυ και το inglesina quad αλλα μας ειπαν οτι το bugaboo ειναι πολυ καλυτερο.

για καθισματακι αυτοκινητου μαλλον θα παρουμε ενα που ειναι απο νεογεννητο εως 2-3 χρονων με περιστροφη 360 μοιρων

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Κορίτσια πόσες από σας έχετε πάρει depon ως τώρα?

Καλημερα ! εγω εχω παρει  5-6 φορες χαπακι γτ οταν με πιανει πονοκεφαλος δν περναει με τιποτα. αλλα ο γιατρος μου ειχε πει μεχρι κ 4 την μερα μπορω αν ειμαι αρρωστη

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

το συγκεκριμενο ειναι 2 σε 1 αλλα αν θελουμε υπαρχουν καθισματακια αυτοκινητου που προσαρμοζονται πανω του. Αθηνα ημαστε και πηγαμε στο moth...re και στο λ..τω. Απο καροτσια μας αρεσε πολυ και το inglesina quad αλλα μας ειπαν οτι το bugaboo ειναι πολυ καλυτερο.

για καθισματακι αυτοκινητου μαλλον θα παρουμε ενα που ειναι απο νεογεννητο εως 2-3 χρονων με περιστροφη 360 μοιρων

Και εγώ για inglesina quat έλεγα! Θέλω να τα δω και εγώ από κοντά! Πόσο σου είπαν για το bugaboo;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Καλημερα!!! Στη β επιπεδου μετρηθηκε οπως στην αυχενικη. Ο γιατρος μου μου ειπε να κρατησουμε την ημερολογιακη δλδ 26/10

Οσον αφορα το καροτσι κατα 99% λεμε το bugaboo fox, το οποιο θελει κανα 2μηνο να φτιαχτει οποτε πιθανοτατα να το παραγγειλουμε συντομα

μπραβο μαρακι ! τελεια τα νεα σου κ το αγορακι σας! αντε καλα ψωνια τωρα!!!!

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εγώ για inglesina quat έλεγα! Θέλω να τα δω και εγώ από κοντά! Πόσο σου είπαν για το bugaboo;;;

για το Bugaboo με τα χρωματακια που ζητησε ο καλος μου λογικα θα βγει γυρω στα 1200. 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! να πω τον πονο μου ? αυτην εβδομαδα εχω κανει τεραστια κοιλια .. πεταχτηκε ξαφνικα νομιζω απο το πουθενα!!!!εσεις εχετε κοιλια εγκυου? 

εγω φαινομαι σιγουρα για 5,5 μηνων μη πω κ παραπανω


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

για το Bugaboo με τα χρωματακια που ζητησε ο καλος μου λογικα θα βγει γυρω στα 1200. 

Βγαίνει παραπάνω από το άλλο!!! Δε μου λες βγαίνει και σε απλό ; Δηλαδή χωρίς καλαθουνα!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...