Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Κορίτσια μου εγώ έχω βγει σε αναρωτικη παίρνω 378 από το ΙΚΑ το μήνα.. Θα πάρω και το επίδομα τοκετού και λοχίας γύρω στα 1500 είναι και μετά από δύο μήνες από την γέννα θα πάρω τους 6 μήνες ΟΑΕΔ που είναι 520 ευρώ και αν Θέλω μετά γυρίζω στη δουλειά που θα είναι το παιδί 8 μηνών... 

Σήμερα πήγα γιατρό Όλα καλά με την μπέμπα 731 γραμμάρια και μου είπε ότι σε 2 εβδομάδες να πάω για καμπύλη ζαχάρου.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 ώρα πρίν, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια σας χαιρετώ. Τελικά δεν είχα β επιπέδου σήμερα αλλά σε 2 βδομάδες. Επειδή δεν πάω σε άλλον γιατρό αλλά στον γιατρό που με παρακολουθει είναι πιστοποιημένος, υπολόγισα οτι σήμερα θα κάναμε την β επιπέδου. Αλλα ήταν απλό ραντεβού. Φυσικά πάντα  μου κανει ενα σωρό μετρήσεις, αλλά μου είπε στο επόμενο θα είναι πιο εξονυχιστικός ο έλεγχος. Ο πλακούντας μου ειναι επιχείλιος. Ελπίζουμε να ανέβει. Εσεις σε ποια βδομάδα κανατε τη β επιπέδου;; Εγω τωρα είμαι 20+5.

Εγώ θα κάνω την Πέμπτη που θα είμαι 21+5.Εσύ Αν κατάλαβα καλά θα κάνεις όταν θα είσαι 22+5,αφού το είδατε σήμερα θα περάσει εύκολα ο καιρός.Τώρα το ανακαλύψατε για τον πλακούντα ή ήταν από πριν κ το ξέρατε?

πρίν από 29 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου εγώ έχω βγει σε αναρωτικη παίρνω 378 από το ΙΚΑ το μήνα.. Θα πάρω και το επίδομα τοκετού και λοχίας γύρω στα 1500 είναι και μετά από δύο μήνες από την γέννα θα πάρω τους 6 μήνες ΟΑΕΔ που είναι 520 ευρώ και αν Θέλω μετά γυρίζω στη δουλειά που θα είναι το παιδί 8 μηνών... 

Σήμερα πήγα γιατρό Όλα καλά με την μπέμπα 731 γραμμάρια και μου είπε ότι σε 2 εβδομάδες να πάω για καμπύλη ζαχάρου.. 

Μια χαρά, τυχερή είσαι εσύ με τα επιδόματα κ την άδεια τόσους μήνες!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια εχω μπερδευτει εγω απο τον δευτερο μηνα ειμαι σε αναρωτικες λογο επαπειλουμενης εγκυμοσυνης.... πληρωνομαι κανονικα απο γτο ικα αλλα στην δουλεια μου δν μου βαζουν ενσημα τα εχει αναλαβει το ικα δικαιουμε μετα κανονικα το 6μηνο η οχι και ποσα ενσημα θελει? γνωριζει καποια κοπελα?


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ναντια δε είπε:

ρε κοριτσια εχω μπερδευτει εγω απο τον δευτερο μηνα ειμαι σε αναρωτικες λογο επαπειλουμενης εγκυμοσυνης.... πληρωνομαι κανονικα απο γτο ικα αλλα στην δουλεια μου δν μου βαζουν ενσημα τα εχει αναλαβει το ικα δικαιουμε μετα κανονικα το 6μηνο η οχι και ποσα ενσημα θελει? γνωριζει καποια κοπελα?

αμα εχεις 200 ενσημα γενικα στη ζωη σου δικαιουσε τα δικαιουσε ολα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ναντια δε είπε:

200 ενσημα τα 2  τελευταια χρονια?

 

απο την στιγμη που δουλευεις ακομα κ εισαι ασφαλισμενη κ εχεις δουλεψει κ πριν ολα τα χρονια της ζωης σου με ασφαλεια ικα κ εχεις μαζεψει 200 ενσημα δικαιουσε τα παντα κ επιδοματα κ αδειες.

δεν εισαι ανασφαλιστη τωρα δουλευεις οποτε δικαιουσε τα παντα. τα δυο τελευταια χρονια ειναι για τους ανφαλιστους εσυ δουλευεις 

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα τωρα με ασφαλιζει το ικα λογο αναρωτικης αδειας και δεν ξερω αν μετρανε αυτα τα ενσημα... θα παω να δω  παντως αυριο αν τα καταφερω εευχαριστω και μακαρι να το δικαιουμε κιολας


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ναντια δε είπε:

ναι αλλα τωρα με ασφαλιζει το ικα λογο αναρωτικης αδειας και δεν ξερω αν μετρανε αυτα τα ενσημα... θα παω να δω  παντως αυριο αν τα καταφερω εευχαριστω και μακαρι να το δικαιουμε κιολας

δεν εχει σημασια δουλευεις δεν παιζει ρολο η αδεια. δεν εχεις απολυθει εισαι κανονικα στην δουλεια σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Ασία είπε:

Εγώ θα κάνω την Πέμπτη που θα είμαι 21+5.Εσύ Αν κατάλαβα καλά θα κάνεις όταν θα είσαι 22+5,αφού το είδατε σήμερα θα περάσει εύκολα ο καιρός.Τώρα το ανακαλύψατε για τον πλακούντα ή ήταν από πριν κ το ξέρατε?

Μια χαρά, τυχερή είσαι εσύ με τα επιδόματα κ την άδεια τόσους μήνες!!!!

Ναι την β επιπέδου θα την κάνω 22+5. Για τον πλακούντα το ξέραμε φαίνεται σε κάθε υπέρηχο πόσο χαμηλός είναι και κάθε φορά ευελπιστώ να τον δω λίγο πιο πάνω. Προσπαθω να ξεκουράζομαι να μην πιανω βάρη κτλ.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Ναι την β επιπέδου θα την κάνω 22+5. Για τον πλακούντα το ξέραμε φαίνεται σε κάθε υπέρηχο πόσο χαμηλός είναι και κάθε φορά ευελπιστώ να τον δω λίγο πιο πάνω. Προσπαθω να ξεκουράζομαι να μην πιανω βάρη κτλ.

Καλημέρα! Μην ανησυχείς, θέλει λίγη παραπάνω προσοχή, τόσες κοπέλες έχουν το ίδιο θέμα κ όλα πηγαίνουν τέλεια.Θα ανέβει σίγουρα σε μερικές εβδομάδες, έτσι έχω διαβάσει πως γίνεται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, linaa είπε:

απο την στιγμη που δουλευεις ακομα κ εισαι ασφαλισμενη κ εχεις δουλεψει κ πριν ολα τα χρονια της ζωης σου με ασφαλεια ικα κ εχεις μαζεψει 200 ενσημα δικαιουσε τα παντα κ επιδοματα κ αδειες.

δεν εισαι ανασφαλιστη τωρα δουλευεις οποτε δικαιουσε τα παντα. τα δυο τελευταια χρονια ειναι για τους ανφαλιστους εσυ δουλευεις 

δεν ειναι για τους ανασφαλιστους , ειναι για ολους . 200 ενσημα πριν την Πητ χωρις να μετρας το τελευταιο διμηνο. 

@ναντια δε θα μετρησεις τα ενσημα σου πριν βγεις σε ανναρωτικη γτ τωρα δεν εχεις ενσημα. θα πρεπει να εχεις ενσημα στο χρονικο διαστημα απο την μερα που θα βγεις σε αδεια τοκετου κ 2 χρονια πισω.  δεν θυμαμαι οταν λενε οτι δεν μετραμε τα ενσημα του τελευταιου 2 μηνου που αναφερονται .(στην Πητ η στην μερα της αδειας τοκετου).εσυ λογικα θα πρεπει να δεις ενσημα απο το καλοκαιρι του 2016 εως κ πτριν την ανναρωτικη σου.

12 ώρες πρίν, linaa είπε:

δεν εχει σημασια δουλευεις δεν παιζει ρολο η αδεια. δεν εχεις απολυθει εισαι κανονικα στην δουλεια σου. 

λινα παιζει μεγαλη σημασια . μπορει καποια κοπελα να δουλευει  κ να βγει σε ανναρωτικη αλλα αν δεν εχει τα ενσημα δεν παιρνει τιποτα.

πρίν από 25 λεπτά , zina7777 είπε:

καλημερα σας.

εχει καμια καουρες?Τι κανει γι αυτο.Εφαγα ενα τοστ το πρωι(δεν τρωω ποτε οταν ξυπναω αμεσως).Και μ εχει θερισει..μετανιωσα που το φαγα....

Καλημερα! εγω χθες ρωτησα το ιδιο πραγμα κ δεν μου απαντησε καμια!!!! εφαγα ενα τοστ το απογευμα κ ετσουζε ο λαιμος μου :(  . ayto eiναι καουρα? πως περναει ?  κ το βραδυ το ειχα παλι 

13 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου εγώ έχω βγει σε αναρωτικη παίρνω 378 από το ΙΚΑ το μήνα.. Θα πάρω και το επίδομα τοκετού και λοχίας γύρω στα 1500 είναι και μετά από δύο μήνες από την γέννα θα πάρω τους 6 μήνες ΟΑΕΔ που είναι 520 ευρώ και αν Θέλω μετά γυρίζω στη δουλειά που θα είναι το παιδί 8 μηνών... 

Σήμερα πήγα γιατρό Όλα καλά με την μπέμπα 731 γραμμάρια και μου είπε ότι σε 2 εβδομάδες να πάω για καμπύλη ζαχάρου.. 

Καλημερα . στο εξαμηνο του οαεδ παιρνουμε 586 ευρω. οσο για τα 1500  πως τα υπολογισες? βρηκες την κλαση που ανηκεις στο ικα ? εγω με βασικο 586 μικτα υπολογιζω στα 1300 απο το ικα. 

η μπεμπουλα σου μεγαλωσε πολυ , τι καλα! σε 2 εβδομαδες πηρε 300 γρ!!! στον 9 θα παρει κ αλλο  !! κ εγω καμπυλη σαγχαρου θα κανω σε 3 εβδομαδες , στην 26 εβδ.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zina7777 είπε:

καλημερα σας.

εχει καμια καουρες?Τι κανει γι αυτο.Εφαγα ενα τοστ το πρωι(δεν τρωω ποτε οταν ξυπναω αμεσως).Και μ εχει θερισει..μετανιωσα που το φαγα....

Εγω που εχω κανω απλα υπομονη... Δεν εχω βρει κατι να βοηθαει, αλλα εγω ειμαι και περιπτωσαρα περιεργη αφου δεν μπορώ και να φαω και κανω εμετους... 

@ada32 η καουρα ειναι καψιμο απο τ λαιμο μεχρι τ στομαχι... Πολυ χαρακτηριστικο.. Και γω πριν την εγκυμοσύνη δεν ειχα, μολις τς ενιωσα το καταλαβα αμεσως!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω που εχω κανω απλα υπομονη... Δεν εχω βρει κατι να βοηθαει, αλλα εγω ειμαι και περιπτωσαρα περιεργη αφου δεν μπορώ και να φαω και κανω εμετους... 

@ada32 η καουρα ειναι καψιμο απο τ λαιμο μεχρι τ στομαχι... Πολυ χαρακτηριστικο.. Και γω πριν την εγκυμοσύνη δεν ειχα, μολις τς ενιωσα το καταλαβα αμεσως!!! 

τελεια... τις περιμενα απο τον 7ο μηνα κ ξεκινησαν απο τωρα !!!.. τι αλλο θα εχω ? κ εμετους κ καουρες..καποιες μερες οσο κ να προσπαθω να ειμαι ηρεμη κ αισιοδοξη δεν μπορω, με παιρνει κ εμενα πολυ απο κατω


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

=καλημερα κοριτσια πηγα στο ικα και ζητησα να μου βγαλουν τα ενσημα με ρωτησε ποτε ειναι η πητ μ για να μετρησει 2 χρονια πριν

ευτυχως τα εχω και παραπανω μου ειπε οποτε το δικαιουμε,..

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...