Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 29 λεπτά , ναντια δε είπε:

Με Το θέμα μπιτζαμαα η νυχτικια τι θα παρετε;

Πήρα δύο νυχτικιές θηλασμού με κοντό μανίκι πολύ όμορφες. Κ έχω κ μια λεπτή ρόμπα αν χρειαστεί. Διάβασα ότι πρέπει να φορέσουμε νυχτικιά για να μας εξετάζει εύκολα ο γιατρός κ κοντό μανίκι βολεύει για παράδειγμα αν μπει όρος  :)

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Πήρα δύο νυχτικιές θηλασμού με κοντό μανίκι πολύ όμορφες. Κ έχω κ μια λεπτή ρόμπα αν χρειαστεί. Διάβασα ότι πρέπει να φορέσουμε νυχτικιά για να μας εξετάζει εύκολα ο γιατρός κ κοντό μανίκι βολεύει για παράδειγμα αν μπει όρος  :)

 

Σε βολεύουν οι νυχτικες; Εγώ δν τις μπορώ καθόλου λέτε αμα πάρω πίτζαμες να μην με βολεψουν


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ναντια δε είπε:

Σε βολεύουν οι νυχτικες; Εγώ δν τις μπορώ καθόλου λέτε αμα πάρω πίτζαμες να μην με βολεψουν

Όχι δε με βολεύουν αλλά πιστεύω πως είναι πιο πρακτικη λύση!

Ας μας πουν κ οι κοπέλες που έχουν κι άλλο μωρακι κ έχουν εμπειρία!

  • Μπερδεμένη/-ος 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ναι δυστυχως οι νυχτικιες με κουμπακια βολευουν.. η διπλανη μ στο μαιευτηριο ειχε πιτζαμα και σχεδον γδυνοταν η κακομοιρα καθε φορα που ηθελε να θηλασει. Ασε που το λαστιχο στο παντελονι δε θα παλευεται! Ειχα παρει 3 νυχτικιες κ ρομπιτσα, ανοιγς κουμπακια κ θηλαζα. Τις φυλαξα στους 2-3 μηνες περιπου για το επομενο ;) Σιγα σιγα θα τις πλυνω να τις εχω καθαρουλες. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΙΚαλημερα καλο σκ!!! Ερώτηση στις εγκυουλες που θα γεννήσουν μακριά απο το σπιτι τους!! Τι πραγματα χρειάζομαι μαζι μας;;; εχω αγχωθεί λιγο μονο στη σκεψη γτ σε 1.5 μηνα θα πρεπει να φυγω και να τα εχω ολα ετοιμα... @Μαρία1430


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Μάντη είπε:

ΙΚαλημερα καλο σκ!!! Ερώτηση στις εγκυουλες που θα γεννήσουν μακριά απο το σπιτι τους!! Τι πραγματα χρειάζομαι μαζι μας;;; εχω αγχωθεί λιγο μονο στη σκεψη γτ σε 1.5 μηνα θα πρεπει να φυγω και να τα εχω ολα ετοιμα... @Μαρία1430

Καλημερα και καλο σαββατοκυριακο!!!

Το εχω σκεφτει σε γενικες γραμμες οχι εντελως. Αρχικα θα φτιαξω τη βαλιτσα για το μαιευτηριο και μια βαλιτσα για τις μερες που θα λειπω. 

Η διαφορα μας ειναι οτι εγω μετα τη γεννα-μαιευτηριο αντε να κατσω καμια μερα μονο, λογω δρομολογιων και θα γυρισω σπιτι μου εκτος απροοπτου βεβαια.

Για τις μερες που θα λειπω, επειδη θα ειμαι σε σπιτι συγγενων δεν πολυαγχωνομαι γτ οτιδηποτε χρειαστω θα το βρω.

Αυτα που με προβληματιζουν εμενα ειναι τα πραγματα του μπεμπη. Στο μαιευτηριο μου ειπαν οτι θα χρειαστει μονο πανες και τα ρουχα εξοδου. Μιλωντας με τη μαμα μου, μου ειπε να παρω κανα δυο αλλαξιες μαζι, καμια κουβερτουλα, πετσετα και σκεφτομαι να εχω μαζι τον αποστειρωτη και τον θερμαντηρα σε περιπτωση που υπαρχει κανα θεμα με το θηλασμο και χρειαστει να τα χρησιμοποιησω. Λεπτομερειες δεν εχω σκεφτει. Ισως μας προτεινουν πραγματα αλλες κοπελες που εχουν κι αλλο παιδακι και ξερουν τι χρειαζεται τις πρωτες μερες


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα και καλο σαββατοκυριακο!!!

Το εχω σκεφτει σε γενικες γραμμες οχι εντελως. Αρχικα θα φτιαξω τη βαλιτσα για το μαιευτηριο και μια βαλιτσα για τις μερες που θα λειπω. 

Η διαφορα μας ειναι οτι εγω μετα τη γεννα-μαιευτηριο αντε να κατσω καμια μερα μονο, λογω δρομολογιων και θα γυρισω σπιτι μου εκτος απροοπτου βεβαια.

Για τις μερες που θα λειπω, επειδη θα ειμαι σε σπιτι συγγενων δεν πολυαγχωνομαι γτ οτιδηποτε χρειαστω θα το βρω.

Αυτα που με προβληματιζουν εμενα ειναι τα πραγματα του μπεμπη. Στο μαιευτηριο μου ειπαν οτι θα χρειαστει μονο πανες και τα ρουχα εξοδου. Μιλωντας με τη μαμα μου, μου ειπε να παρω κανα δυο αλλαξιες μαζι, καμια κουβερτουλα, πετσετα και σκεφτομαι να εχω μαζι τον αποστειρωτη και τον θερμαντηρα σε περιπτωση που υπαρχει κανα θεμα με το θηλασμο και χρειαστει να τα χρησιμοποιησω. Λεπτομερειες δεν εχω σκεφτει. Ισως μας προτεινουν πραγματα αλλες κοπελες που εχουν κι αλλο παιδακι και ξερουν τι χρειαζεται τις πρωτες μερες

Με καραβι θα γυρίσεις πισω;;; και εγω το σκεφτομαι να γυρισω με καραβι αλλα φοβάμαι μην γινει κατι κατα τη διαρκεια του ταξιδιού.... εγω για το μαιευτήριο δεν θα παρω τιποτα τα παρεχουν ολα... Μόνο για την εξοδο θα παρω... τι μαρκα μπιμπερο επέλεξες;; ειπα να παρω 2-3 γτ ποτε δεν ξερεις... για τις μερες που θα περιμενω να γεννήσω και εγω μονο τα ρουχα μου θα χρειαστώ!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Μάντη είπε:

Με καραβι θα γυρίσεις πισω;;; και εγω το σκεφτομαι να γυρισω με καραβι αλλα φοβάμαι μην γινει κατι κατα τη διαρκεια του ταξιδιού.... εγω για το μαιευτήριο δεν θα παρω τιποτα τα παρεχουν ολα... Μόνο για την εξοδο θα παρω... τι μαρκα μπιμπερο επέλεξες;; ειπα να παρω 2-3 γτ ποτε δεν ξερεις... για τις μερες που θα περιμενω να γεννήσω και εγω μονο τα ρουχα μου θα χρειαστώ!

Ναι με καραβι θα γυρισω πισω... Ολες ετσι γυριζουν πισω γτ να συμβει κατι αρνητικο σε εμας? Θετικες σκεψεις. Εμας πριν 4-5 μερες καποια γεννησε μεσα στο θαλασσιο ταξι και ειναι μια χαρα

Δεν επελεξα ακομα τπταπο μπιμπερο. Η μανα μου νομιζω στελνει της avent. Σε καμια εβδομαδα που θα τα παραλαβω θα σου πω


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Ναι με καραβι θα γυρισω πισω... Ολες ετσι γυριζουν πισω γτ να συμβει κατι αρνητικο σε εμας? Θετικες σκεψεις. Εμας πριν 4-5 μερες καποια γεννησε μεσα στο θαλασσιο ταξι και ειναι μια χαρα

Δεν επελεξα ακομα τπταπο μπιμπερο. Η μανα μου νομιζω στελνει της avent. Σε καμια εβδομαδα που θα τα παραλαβω θα σου πω

Και εγω avent κοιταω που ειναι συμβατα με θηλασμό... Ποσες ωρες ειναι με το καραβι;;; σε εμας ειναι 12 ωρες... Και η γυναικολογος ετσι μου ειπε να γυρισουμε με καραβι αλλα με φόβισε η αδελφη μου λέγοντας μου οτι φοβαται μην παθει καμια αλλεργία το μωρο υπερβολη νομιζω αλλα επηρεάστηκα λιγο... Θα ρωτήσω και το γυναικολογο μ στην Αθήνα


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εγω avent κοιταω που ειναι συμβατα με θηλασμό... Ποσες ωρες ειναι με το καραβι;;; σε εμας ειναι 12 ωρες... Και η γυναικολογος ετσι μου ειπε να γυρισουμε με καραβι αλλα με φόβισε η αδελφη μου λέγοντας μου οτι φοβαται μην παθει καμια αλλεργία το μωρο υπερβολη νομιζω αλλα επηρεάστηκα λιγο... Θα ρωτήσω και το γυναικολογο μ στην Αθήνα

εμας ενα 3ωρο ειναι μονο

τι ειδους αλλεργια μπορει να παθει δλδ? δε νομιζω να παθει τπτ. παραπανω ταλαιπωρια θα ειναι να κατσετε αθηνα τοσο καιρο


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ βρε κοριτσια εσεις εχετε κ τετοια θεματα. Τις μετακινησεις σας.. ζορι αλλα απο την αλλη ολες οι κοπελες απο νησι το περνανε κ ολα πανε καλα. Αν το μωρακι ειναι καλα οταν φυγετε δε θα υπαρχει θεμα..

Το θεμα μαιευτηριο πολυ δυσκολο μου φαινεται.. τι χρειαζομαστε εμεις, τι τα μωρακια. Κ ασε που αλλο να γεννησουμε σεπτεμβριο κ αλλο οκτωβριο. Ετσι δεν ειναι;; εγω πηρα ενα νυχτικακι θηλασμου προς το παρον κ θα δω.. 

Για την μπεμπα για εξοδο ενα φορμακι ολοσωμο μακρυμανικο ειναι αρκετο; κ σκουφακι κτλ.. η χρειαζεται κατι σε υπνοσακο;; δεν εχω ιδεα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

εμας ενα 3ωρο ειναι μονο

τι ειδους αλλεργια μπορει να παθει δλδ? δε νομιζω να παθει τπτ. παραπανω ταλαιπωρια θα ειναι να κατσετε αθηνα τοσο καιρο

3 ωρες δεν το συζητώ! Μια χαρα!!! Τα καραβια που εχουμε δεν ειναι και τοσο καθαρα σκεψου οτι εγω δεν μπαινω γτ με ενοχλεί η μυρωδιά παρα πολυ... Αλλα μου φαίνετε βουνο να πρεπει να μεινω 10 μερες με το μωρο σε αλλο σπιτι πως θα προσαρμοστούμε;;; θα πρεπει να κουβαλαω μαζι μου τα παντα... Δεν ξερω τι θα κανω τελικα... 

πρίν από 11 λεπτά , irinikavala είπε:

Ωχ βρε κοριτσια εσεις εχετε κ τετοια θεματα. Τις μετακινησεις σας.. ζορι αλλα απο την αλλη ολες οι κοπελες απο νησι το περνανε κ ολα πανε καλα. Αν το μωρακι ειναι καλα οταν φυγετε δε θα υπαρχει θεμα..

Το θεμα μαιευτηριο πολυ δυσκολο μου φαινεται.. τι χρειαζομαστε εμεις, τι τα μωρακια. Κ ασε που αλλο να γεννησουμε σεπτεμβριο κ αλλο οκτωβριο. Ετσι δεν ειναι;; εγω πηρα ενα νυχτικακι θηλασμου προς το παρον κ θα δω.. 

Για την μπεμπα για εξοδο ενα φορμακι ολοσωμο μακρυμανικο ειναι αρκετο; κ σκουφακι κτλ.. η χρειαζεται κατι σε υπνοσακο;; δεν εχω ιδεα..

Μεγαλο ζόρι ειδικά αμα ειναι πρωτο παιδακι που δεν εχεις ιδεα ουτε απο θηλασμο ουτε απο τιποτα.... Σιγουρα για εμας χρειαζόμαστε 2 νυχτικακια μια ρομπα εσωρουχα φαρδιά ενα ζευγαρι παντόφλες και καλλυντικά (σαμπουαν, οδοντόκρεμα ,οδοντοβρουτσα κ.α) και αν δεν δίνουν σερβιετες λοχείας. .. Για το μωρο ειναι αναλογα στα νοσοκομεία θελουν τα παντα στα μαιευτήρια θες μονο ενα κορμακι εσωρουχο ενα φορμακι ενα κουβερτακι σεντονακι καλτσακια απλα για να το παρεις σπιτι... Υπνοσακος και Οκτώβριος  να ειναι δεν χρειαζεται!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Πήρα δύο νυχτικιές θηλασμού με κοντό μανίκι πολύ όμορφες. Κ έχω κ μια λεπτή ρόμπα αν χρειαστεί. Διάβασα ότι πρέπει να φορέσουμε νυχτικιά για να μας εξετάζει εύκολα ο γιατρός κ κοντό μανίκι βολεύει για παράδειγμα αν μπει όρος  :)

 

κοντομάνικο Οκτώβρη μήνα? Εγώ για μακρύ μανίκι σκέφτομαι.Αλλά ναι, νυχτικό καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο μηνα κ μετα τον χρειαζομαστε; κ κουβερτουλα φλις, πικε η χοντρη.. βλεπω τοσα διαφορετικα κ δεν ξερω τι εχει αναγκη.. επισης στο σπιτι τον πρωτο καιρο τι θελει; το κορμακι εσωτερικα κ ενα ολοσωμο φορμακι; ποσο ασχετη ε;; δεν εχουμε κ στο περιβαλλον μωρα κ δεν ξερω τπτ

Just now, Ασία είπε:

κοντομάνικο Οκτώβρη μήνα? Εγώ για μακρύ μανίκι σκέφτομαι.Αλλά ναι, νυχτικό καλύτερα.

Κ γω κοντομανικο πηρα για πιο πρακτικο.. βλεπε ορους κτλ. Περισυ οταν εγχειρηστηκα ειχα μακρυ κ σχεδον την πρωτη μερα την εβγαλα γυμνη.. με φανελακι μονο.. αλλα αργοτερα που θα βγουνν τα φθινοπωρινα ισως παρω κ ενα με μακρυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...