Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Lila ki είπε:

      Βασικά να σταματήσεις τε τεστ … να κανείς την ημέρα που σου εχπυν πει.. εγώ αυτό θα κάνω 

      Έχεις δίκιο,αυτο είχα κάνει στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες..είπα αυτή τη φορά να κάνω και τεστ στο σπίτι και έχω τρελαθεί απ' το άγχος 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Ασία είπε:

κοντομάνικο Οκτώβρη μήνα? Εγώ για μακρύ μανίκι σκέφτομαι.Αλλά ναι, νυχτικό καλύτερα.

Εχει πολυ ζεστη μεσα για τα μωρακια... Και το κοντομανικο βολευει για τον ορο γι αυτο λενε και για μια ρομπα σε περιπτωση που θες τη ριχνεις λιγο στους ώμους ή οταν σε σηκώσουν για περπάτημα τη φορας!

πρίν από 14 λεπτά , irinikavala είπε:

Απο ποιο μηνα κ μετα τον χρειαζομαστε; κ κουβερτουλα φλις, πικε η χοντρη.. βλεπω τοσα διαφορετικα κ δεν ξερω τι εχει αναγκη.. επισης στο σπιτι τον πρωτο καιρο τι θελει; το κορμακι εσωτερικα κ ενα ολοσωμο φορμακι; ποσο ασχετη ε;; δεν εχουμε κ στο περιβαλλον μωρα κ δεν ξερω τπτ

Κ γω κοντομανικο πηρα για πιο πρακτικο.. βλεπε ορους κτλ. Περισυ οταν εγχειρηστηκα ειχα μακρυ κ σχεδον την πρωτη μερα την εβγαλα γυμνη.. με φανελακι μονο.. αλλα αργοτερα που θα βγουνν τα φθινοπωρινα ισως παρω κ ενα με μακρυ

Μεγαλο θεμα και αυτο... Νομιζω ενα σεντονακι και ενα κουβερτακι χοντρουλι θα ειναι οκ αν ειναι Οκτώβριος αν ειναι Σεπτέμβριος σεντονακι και φλις κουβερτακι... Σιγουρα κορμάκι και φορμακι λεπτο.. Αλλα κορμακι μακρύ  μανίκι ή κοντο;;;; εκει κολλαω εγω!!!!  Και εγω που εχω μωρα στο περιβάλλον μου παλι ασχετη ειμαι:razz:

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 46 λεπτά , Μάντη είπε:

3 ωρες δεν το συζητώ! Μια χαρα!!! Τα καραβια που εχουμε δεν ειναι και τοσο καθαρα σκεψου οτι εγω δεν μπαινω γτ με ενοχλεί η μυρωδιά παρα πολυ... Αλλα μου φαίνετε βουνο να πρεπει να μεινω 10 μερες με το μωρο σε αλλο σπιτι πως θα προσαρμοστούμε;;; θα πρεπει να κουβαλαω μαζι μου τα παντα... Δεν ξερω τι θα κανω τελικα... 

Μεγαλο ζόρι ειδικά αμα ειναι πρωτο παιδακι που δεν εχεις ιδεα ουτε απο θηλασμο ουτε απο τιποτα.... Σιγουρα για εμας χρειαζόμαστε 2 νυχτικακια μια ρομπα εσωρουχα φαρδιά ενα ζευγαρι παντόφλες και καλλυντικά (σαμπουαν, οδοντόκρεμα ,οδοντοβρουτσα κ.α) και αν δεν δίνουν σερβιετες λοχείας. .. Για το μωρο ειναι αναλογα στα νοσοκομεία θελουν τα παντα στα μαιευτήρια θες μονο ενα κορμακι εσωρουχο ενα φορμακι ενα κουβερτακι σεντονακι καλτσακια απλα για να το παρεις σπιτι... Υπνοσακος και Οκτώβριος  να ειναι δεν χρειαζεται!

εγω στη θεση σου θα πηγαινα σπιτι μου... θα ειναι που θα ειναι δυσκολο να προσαρμοστουμε με το νεο μελος ποσο μαλλον σε ξενο περιβαλλον και μετα φτου ξανα απο την αρχη στο σπιτι. απο τη στιγμη που το μωρο ειναι καλα και υγιες κανε ενα κουραγιο με το καραβι και πηγαινε σπιτακι σου. Κι εμας τα καραβια εδω δεν τα λες καθαρα, απλα υποφερτα θα ελεγα.

οσον αφορα το μωρο ουτε εγω ξερω τι μου γινεται και δεν εχω κι εγω κοντα μου μωρα. το θεμα κουβαρτα και κοντομανικα ή μη θεωρω θα εξαρτηθει απο τον καιρο. με ηπιο καιρο λογικα θα θελει μια λεπτουλα κουβερτα (εχω κατι πλεκτες λεπτες με μικρες τρυπουλες) και απο ρουχα απο μεσα ενα κοντομανικο φορμακι κι απ' εξω  ενα λεπτο μακρυμανικο. αν εχει κρυο η κουβερτα να ειναι λιγο πιο χοντρη και το εσωτερικο φορμακι να γινει μακρυμανικο.

τωρα θα δειξει απο τον καιρο που μας επιφυλασσει το φετινο φθινοπωρο και το μερος που μενει η καθεμια

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

εγω στη θεση σου θα πηγαινα σπιτι μου... θα ειναι που θα ειναι δυσκολο να προσαρμοστουμε με το νεο μελος ποσο μαλλον σε ξενο περιβαλλον και μετα φτου ξανα απο την αρχη στο σπιτι. απο τη στιγμη που το μωρο ειναι καλα και υγιες κανε ενα κουραγιο με το καραβι και πηγαινε σπιτακι σου. Κι εμας τα καραβια εδω δεν τα λες καθαρα, απλα υποφερτα θα ελεγα.

οσον αφορα το μωρο ουτε εγω ξερω τι μου γινεται και δεν εχω κι εγω κοντα μου μωρα. το θεμα κουβαρτα και κοντομανικα ή μη θεωρω θα εξαρτηθει απο τον καιρο. με ηπιο καιρο λογικα θα θελει μια λεπτουλα κουβερτα (εχω κατι πλεκτες λεπτες με μικρες τρυπουλες) και απο ρουχα απο μεσα ενα κοντομανικο φορμακι κι απ' εξω  ενα λεπτο μακρυμανικο. αν εχει κρυο η κουβερτα να ειναι λιγο πιο χοντρη και το εσωτερικο φορμακι να γινει μακρυμανικο.

τωρα θα δειξει απο τον καιρο που μας επιφυλασσει το φετινο φθινοπωρο και το μερος που μενει η καθεμια

Ετσι ακριβως τα σκεφτομαι και εγω... Μαλλον θα γυρισω ειναι πολυ ποιο δυσκολο να κατσω τοσες μερες εκει... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2018 at 11:27 ΜΜ, Alekk είπε:

Καλησπερα παιδια, ναι δυστυχως οι νυχτικιες με κουμπακια βολευουν.. η διπλανη μ στο μαιευτηριο ειχε πιτζαμα και σχεδον γδυνοταν η κακομοιρα καθε φορα που ηθελε να θηλασει. Ασε που το λαστιχο στο παντελονι δε θα παλευεται! Ειχα παρει 3 νυχτικιες κ ρομπιτσα, ανοιγς κουμπακια κ θηλαζα. Τις φυλαξα στους 2-3 μηνες περιπου για το επομενο ;) Σιγα σιγα θα τις πλυνω να τις εχω καθαρουλες. 

Εγώ πήρα μια πίτζαμες από κάτω μακρυά δύο μπλουζάκια με ραντακι ειδικά για θηλασμό και Τω ρα θέλω να πάρω αλλο ενα σετ Αλλά δν με βλέπω για νυχτικα πάντως.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου... τα ξημερώματα ειδα αιμα κόκκινο και τρομαξα πολυ... τωρα ξαπλα εντελώς μονο για τουαλέτα θα σηκώνομαι... νομιζα οτι μπαινοντας στον 7ο θα σταματουσαν και τα καφε αλλα....


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... τα ξημερώματα ειδα αιμα κόκκινο και τρομαξα πολυ... τωρα ξαπλα εντελώς μονο για τουαλέτα θα σηκώνομαι... νομιζα οτι μπαινοντας στον 7ο θα σταματουσαν και τα καφε αλλα....

καλημερα.Οχι ρε γμτ... απ τον πλακουντα ειν αυτο τωρα?παιρνεις καθολου προγεστερονη?ισως σ εχω ξαναρωτησει,δε θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... τα ξημερώματα ειδα αιμα κόκκινο και τρομαξα πολυ... τωρα ξαπλα εντελώς μονο για τουαλέτα θα σηκώνομαι... νομιζα οτι μπαινοντας στον 7ο θα σταματουσαν και τα καφε αλλα....

Ωχ βρε κοριτσι μου... Ταλαιπωρία που τραβας και εσυ τοσους μηνες... Τι σου είπε ο γιατρος σου? Θα πας για υπερηχο? 

Καλημέρα τσουπρες! Τι κανετε? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , zina7777 είπε:

καλημερα.Οχι ρε γμτ... απ τον πλακουντα ειν αυτο τωρα?παιρνεις καθολου προγεστερονη?ισως σ εχω ξαναρωτησει,δε θυμαμαι

Οχι δεν μου δινει προγεστερόνη ειναι πολυ αντιθετος... ειναι απο το πλακουντα θα δουμε σε μια εβδομάδα...

πρίν από 24 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ωχ βρε κοριτσι μου... Ταλαιπωρία που τραβας και εσυ τοσους μηνες... Τι σου είπε ο γιατρος σου? Θα πας για υπερηχο? 

Καλημέρα τσουπρες! Τι κανετε? 

Μια εβδομάδα ξαπλα και θα δουμε... απο το πλακουντα ειναι μαλλον κουραστικα χθες λιγο... 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Μάντη είπε:

Οχι δεν μου δινει προγεστερόνη ειναι πολυ αντιθετος... ειναι απο το πλακουντα θα δουμε σε μια εβδομάδα...

Μια εβδομάδα ξαπλα και θα δουμε... απο το πλακουντα ειναι μαλλον κουραστικα χθες λιγο... 

Παλι βρε κοριτσι μου ταλαιπωρεισαι? Δεν συνηθιζεται αυτο ειμαι σιγουρη... 

Καλη δυναμη ψυχικη και σωματικη να την παλεψεις


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Kαληεμερα κοριτσια!  @Μάντη ξαπλα ,ξαπλα να περασει . δν εμεινε πολυ μεχρι να μπουμε στον 9ο . κανε λιγη υπομονη κοριτσι..

εγω χθες ημουν για μπανιο , ωραια ειναι τελικα ! αλλα εχω θεμα , νομιζα οτι με τσιμπισαν τα κουνουπια κ ξινομουν ολη την βδομαδα στα δαχτυλα . 

αλλα τελικα δεν εχω τσιμπιματα , απλα το απογευμα κ περισσοτερο το βραδυ με πιανει τρελη φαγουρα στα δαχτυλα των ποδιων . εχει καμια αλλη κοπελα φαγουρα?

κατι διαβασα οτι μπορει να ειναι απο το συκωτι κ τρομαξα..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Παλι βρε κοριτσι μου ταλαιπωρεισαι? Δεν συνηθιζεται αυτο ειμαι σιγουρη... 

Καλη δυναμη ψυχικη και σωματικη να την παλεψεις

Παλιιιι... θα περάσει με ξαπλα... προσπαθω να ειμαι αισιόδοξη!!! Ευχαριστώ!!!

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

Kαληεμερα κοριτσια!  @Μάντη ξαπλα ,ξαπλα να περασει . δν εμεινε πολυ μεχρι να μπουμε στον 9ο . κανε λιγη υπομονη κοριτσι..

εγω χθες ημουν για μπανιο , ωραια ειναι τελικα ! αλλα εχω θεμα , νομιζα οτι με τσιμπισαν τα κουνουπια κ ξινομουν ολη την βδομαδα στα δαχτυλα . 

αλλα τελικα δεν εχω τσιμπιματα , απλα το απογευμα κ περισσοτερο το βραδυ με πιανει τρελη φαγουρα στα δαχτυλα των ποδιων . εχει καμια αλλη κοπελα φαγουρα?

κατι διαβασα οτι μπορει να ειναι απο το συκωτι κ τρομαξα..

Ενας μηνας ακομη θελω να περασει να μπω στον 8ο θα νιωθω ποιο σίγουρη... εκλεισα και ντομπλερ 21 Αυγούστου!

Για τη φαγουρα καλυτερα ψαξτο κανε μια αιματολογικη τρανσαμινασες να δεις τι γίνετε και να ηρεμησεις....


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Παλιιιι... θα περάσει με ξαπλα... προσπαθω να ειμαι αισιόδοξη!!! Ευχαριστώ!!!

Ενας μηνας ακομη θελω να περασει να μπω στον 8ο θα νιωθω ποιο σίγουρη... εκλεισα και ντομπλερ 21 Αυγούστου!

Για τη φαγουρα καλυτερα ψαξτο κανε μια αιματολογικη τρανσαμινασες να δεις τι γίνετε και να ηρεμησεις....

ναι λιγο εμεινε! κ εγω εχω 20/8 ντομπλερ !  

εκανα ρε συ μαζι με την καμπυλη πριν 10 μερες κ ηταν φυσιολογικες.. αλλα θα ζητησω ξανα να κανω.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ada32 είπε:

ναι λιγο εμεινε! κ εγω εχω 20/8 ντομπλερ !  

εκανα ρε συ μαζι με την καμπυλη πριν 10 μερες κ ηταν φυσιολογικες.. αλλα θα ζητησω ξανα να κανω.. 

Κανε μια επανάληψη δεν εχεις να χασεις κατι... ποσο ηταν οι τρανσαμινασες εμενα η μια ηταν λιγο αυξημένη και μου ειπαν παρακολούθηση...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μάντη είπε:

Κανε μια επανάληψη δεν εχεις να χασεις κατι... ποσο ηταν οι τρανσαμινασες εμενα η μια ηταν λιγο αυξημένη και μου ειπαν παρακολούθηση...

εντος των φυσιολογικων οριων ηταν .sgot 23 (ορια 11-38) και sgpt 36 (ορια 11-43) αλλα τελικα εχω να κανω απο τις 08/6 αυτες τις εξετασεις . 

οποτε αυριο θα ζητησω να μου τις γραψει .

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Μάντη μου υπομονή και ξάπλα , θα περάσει και αυτό . Σίγουρα από τον πλακούντα θα είναι , να δεις που στην επόμενη εξέταση θα έχει ανεβεί περισσότερο .

@ada32 η νύφη μου στην 1η εγκυμοσύνη είχε από τα μέσα του 7ου και ως το τέλος τρελλη φαγούρα . Είχε κάνει εξετάσεις τίποτα . Ο γιατρός της είχε πει τυχαίνει , είναι αντίδραση του οργανισμού . Νομιζω της είχε δώσει μια κρέμα για ανακούφιση μόνο . Ελπίζω το δικό σου να είναι παροδικό .

Εγώ κορίτσια εχω μια ενόχληση στον κόλπο χαμηλά σαν να έχει πρηστεί! Ευτυχώς μου έχει γράψει ο γιατρός καλλιέργεια . Θα τις έκανα την άλλη βδομάδα για να έχει περάσει ένας μήνας από τις προηγούμενες , αλλά λέω να τις κάνω τώρα να δω μήπως είναι κάτι .


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...