Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

καλημέρα... !!! τι κάνετε?? πολύ χαλαρές σας βλέπω...!!

λοιπόν.. ερώτηση πάλι.. για ρουχαλάκια μωρού ο γιατρός μου είπε οτι για την γεννα θέλω μόνο ότι βάλει στην έξοδο.. οποτε της πήρα μια φόρμα-φόρεμα.. 

έχω μπερδευτει πολύ όμως με τα ρούχα για την έξοδο τους γενικά.. πανω κάτω όλες είμαστε τέλη Σεπτέμβρι με Οκτώμβρη.. τι θέλουμε για έξω? ζακέτα? μπουφανάκι? κουβέρτα? κάπου διάβασα για φόρμα εξόδου???? what is this?? μα πόσο άσχετη.. μπήκα στον 8ο οπότε λέω πλέον ας πάω αυριο να της ψωνίσω της μπέμπας μου.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Χθες ειχαμε υπέρηχο!!!! Πιάσαμε τα 1470 γραμμάρια!!! Τα πονακια που εχω μου ειπε λογικα ειναι μυϊκά αλλα μου αυξησε για καλο και για κακο το μαγνήσιο...ο πλακουντας ακομα χαμηλά... 

1 hour ago, irinikavala είπε:

καλημέρα... !!! τι κάνετε?? πολύ χαλαρές σας βλέπω...!!

λοιπόν.. ερώτηση πάλι.. για ρουχαλάκια μωρού ο γιατρός μου είπε οτι για την γεννα θέλω μόνο ότι βάλει στην έξοδο.. οποτε της πήρα μια φόρμα-φόρεμα.. 

έχω μπερδευτει πολύ όμως με τα ρούχα για την έξοδο τους γενικά.. πανω κάτω όλες είμαστε τέλη Σεπτέμβρι με Οκτώμβρη.. τι θέλουμε για έξω? ζακέτα? μπουφανάκι? κουβέρτα? κάπου διάβασα για φόρμα εξόδου???? what is this?? μα πόσο άσχετη.. μπήκα στον 8ο οπότε λέω πλέον ας πάω αυριο να της ψωνίσω της μπέμπας μου.. 

Η φόρμα εξόδου ειναι μια ολωσωμη φορμα σαν παπλωματακι... για το Δεκέμβριο θα ελεγα!!! Ειναι πολυ χοντρή!!! Εγω αποφασισα να μην κάνω υπερβολες θελω πανω απο ολα να ειναι άνετο το μωρο οποτε θα του φορεσω φορμουλες το πανω μερος ειναι ζακετακι! Με το πορτ μπεμπέ θα το παρω οποτε και ενα σεντονακι με κουβερτακι και ειμαστε μια χαρα πιστεύω!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. Και εγώ την ίδια απορία έχω @irinikavala εγώ είμαι τέλος Οκτώβρη και δεν ξέρω τι να αγοράσω για την μικρή μου.. Δύσκολη η μεταβατική περίοδος της σεζόν για τα ρούχα.. Εγώ βέβαια αν κ στον 7ο δεν έχω αγοράσει ακόμα απολύτως τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια !

Καούρες εχω και εγώ κάποια βραδιά . Εχω παρατηρήσει ότι με ενοχλούν πολύ οι πίτες . Αποφάσισα λοιπόν το βράδυ κανένα φρούτο ή γιαούρτι για σιγουριά . Πήγα και για υπέρηχο όλα καλά,κεφαλικη προβολή, 1570 γραμμάρια και το μηκος των πόδιων σταθερά αντοιστιχει σε μεγαλύτερη εβδομάδα , τώρα όμως το σύνολο συμβαδίζει με τη βδομάδα κύησης. Μου είπε ο γιατρός φάε και κανένα γλυκό , στη δίαιτα τον έχεις τον μικρό σου ! Σε γενικές γραμμές καλά, σταματάω σταδιακά και την προγεστερονη . Μου έδωσε και ημερομηνία για την καισαρική, αν όλα παν καλά  28 Σεπτεμβρίου , αλλά βλέπουμε ως τότε !

@Μάντη ο πλακούντας είναι τόσο χαμηλά που να προβληματίζει για φυσιολογικό τοκετό ή απλά θέλει λίγο προσοχη !


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , eamo είπε:

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια !

Καούρες εχω και εγώ κάποια βραδιά . Εχω παρατηρήσει ότι με ενοχλούν πολύ οι πίτες . Αποφάσισα λοιπόν το βράδυ κανένα φρούτο ή γιαούρτι για σιγουριά . Πήγα και για υπέρηχο όλα καλά,κεφαλικη προβολή, 1570 γραμμάρια και το μηκος των πόδιων σταθερά αντοιστιχει σε μεγαλύτερη εβδομάδα , τώρα όμως το σύνολο συμβαδίζει με τη βδομάδα κύησης. Μου είπε ο γιατρός φάε και κανένα γλυκό , στη δίαιτα τον έχεις τον μικρό σου ! Σε γενικές γραμμές καλά, σταματάω σταδιακά και την προγεστερονη . Μου έδωσε και ημερομηνία για την καισαρική, αν όλα παν καλά  28 Σεπτεμβρίου , αλλά βλέπουμε ως τότε !

@Μάντη ο πλακούντας είναι τόσο χαμηλά που να προβληματίζει για φυσιολογικό τοκετό ή απλά θέλει λίγο προσοχη !

Καλημέρα! Αυτο δεν το ξερουμε ακομα θα το μάθω οταν θα παω Αθήνα γτ τωρα ο γιατρός μου δεν θελει να μου κάνουν κολπικό υπέρηχο εδω στο νησί... αλλα μαλλον ενοχλεί αν μεινει ετσι και δεν ανέβει και αλλο ειναι ενα μικρο κομμάτι του στο τράχηλο επάνω... εσυ πόσων εβδομάδων θα εισαι στις 28;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο εμενα!!!

πως ειστε? εγω καουρες δεν μπορω να πω οτι εχω. συνεχιζω απλα και δυσκολευομαι στη χωνεψη. Βεβαια αρχισαν να με πονουν τα πλευρα μου και δεν αντεχω πολλη ωρα ορθια... Να δω πως θα τελειωσω το σιδερωμα :P

Τωρα για τα ρουχαλακια τελη Οκτωβρη ή γενικα τον Οκτωβρη, νομιζω οπως εχω ξαναπει ενα κοντομανικο φορμακι εσωτερικα και ενα σετ ρουχαλακια με μακρυ μανικι εξωτερικα θα ειναι μια χαρα. Μια λεπτη κουβερτουλα μαζι αντε και κανα ζακετακι αν εχουν αρχισει οι πολλες ψυχρες και θα ειναι τελεια τα μικρουλικα. Μην ξεχναμε οτι αυτα ζεσταινονται περισσοτερο απο εμας και αν τα μαθουμε στα πολυ ζεστα ρουχα θα μαθει ο οργανισμος τους σε τετοιο περιβαλλον που δεν ειναι και πολυ καλο

πρίν από 23 λεπτά , eamo είπε:

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια !

Καούρες εχω και εγώ κάποια βραδιά . Εχω παρατηρήσει ότι με ενοχλούν πολύ οι πίτες . Αποφάσισα λοιπόν το βράδυ κανένα φρούτο ή γιαούρτι για σιγουριά . Πήγα και για υπέρηχο όλα καλά,κεφαλικη προβολή, 1570 γραμμάρια και το μηκος των πόδιων σταθερά αντοιστιχει σε μεγαλύτερη εβδομάδα , τώρα όμως το σύνολο συμβαδίζει με τη βδομάδα κύησης. Μου είπε ο γιατρός φάε και κανένα γλυκό , στη δίαιτα τον έχεις τον μικρό σου ! Σε γενικές γραμμές καλά, σταματάω σταδιακά και την προγεστερονη . Μου έδωσε και ημερομηνία για την καισαρική, αν όλα παν καλά  28 Σεπτεμβρίου , αλλά βλέπουμε ως τότε !

@Μάντη ο πλακούντας είναι τόσο χαμηλά που να προβληματίζει για φυσιολογικό τοκετό ή απλά θέλει λίγο προσοχη !

Αντε με το καλο βρε κοριτσι!!! Εισαι η πρωτη που ανακοινωνει ημερομηνια... Ευχομαι να πανε ολα τελεια και να κανεις την καλυτερη αρχη οπως και στο αλλο γκρουπακι ;)

 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Μάντη θα εχω κλείσει τις 38.Θα δούμε όμως καθώς πλησιάζουμε προς τα εκεί πως θα πάει . Ελπίζω ώσπου να πας στην Αθήνα να έχει μετακινηθεί όσο χρειάζεται και να σου πάνε όλα όπως τα θες !

@Μαρία1430 μακάρι κοριτσάκι μου , να πάνε όλα καλά και να σας φέρω γούρι με το ποδαρικό όπως και τότε ! Ποτέ πέρασε ο καιρός όμως από τότε που περιμέναμε τις χοριακες ! 

  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , eamo είπε:

@Μάντη θα εχω κλείσει τις 38.Θα δούμε όμως καθώς πλησιάζουμε προς τα εκεί πως θα πάει . Ελπίζω ώσπου να πας στην Αθήνα να έχει μετακινηθεί όσο χρειάζεται και να σου πάνε όλα όπως τα θες !

@Μαρία1430 μακάρι κοριτσάκι μου , να πάνε όλα καλά και να σας φέρω γούρι με το ποδαρικό όπως και τότε ! Ποτέ πέρασε ο καιρός όμως από τότε που περιμέναμε τις χοριακες ! 

Αχχχ σκεφτομαι εκεινες τις μερες και με πιανουν τα ζουμια

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα! Αυτο δεν το ξερουμε ακομα θα το μάθω οταν θα παω Αθήνα γτ τωρα ο γιατρός μου δεν θελει να μου κάνουν κολπικό υπέρηχο εδω στο νησί... αλλα μαλλον ενοχλεί αν μεινει ετσι και δεν ανέβει και αλλο ειναι ενα μικρο κομμάτι του στο τράχηλο επάνω... εσυ πόσων εβδομάδων θα εισαι στις 28;;;

Καλησπέρα να σε ρωτήσω κάτι.. Γτ δεν σου έκαναν κολπικό υπέρηχο  στην β επιπέδου επειδή έχω κ εγώ χαμηλό πλακούντα μου έκανε κολπικό υπέρηχο και επειδή την έκανα λίγο νωρίς και πήγα για μια επαναληπτική μου έκανε πάλι ο κολπικό υπέρηχο επίσης μένω κ εγώ σε νησί.. Με προβλημάτισε μήπως δεν έπρεπε να μου κάνει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Marimarv είπε:

Καλησπέρα να σε ρωτήσω κάτι.. Γτ δεν σου έκαναν κολπικό υπέρηχο  στην β επιπέδου επειδή έχω κ εγώ χαμηλό πλακούντα μου έκανε κολπικό υπέρηχο και επειδή την έκανα λίγο νωρίς και πήγα για μια επαναληπτική μου έκανε πάλι ο κολπικό υπέρηχο επίσης μένω κ εγώ σε νησί.. Με προβλημάτισε μήπως δεν έπρεπε να μου κάνει. 

Θεμα γιατρων ειναι εμενα ουτε ο γιατρος μ ουτε ο εμβρυολογος δεν ηθελαν να κανω κολπικό υπέρηχο... ισως επειδη απο την αρχη της εγκυμοσύνης εχω καφε υγρα...ανα διαστήματα... και μου ειπαν οτι δεν ειχε νοημα αφου το εβλεπαν απο τον υπέρηχο οτι ηταν χαμηλα και οτι θα το δουμε πριν μπω στο μηνα μου... για το νησιΔεκέμβριο το ειπα γτ εγω δεν θα γεννησω πρωτα θεος εδω αλλα θα παω Αθήνα και αν συμβεί εδω κατι με αιμορραγία δεν θα εχω το γιατρο μου...  


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

@ada32 καλημέρα... Πραγματικά με ηρέμησε η απάντηση  σου  για κρέμες κ όλα τα σχετικά σε ευχαριστώ πολύ.. Είσαι από Θεσσαλονίκη εεε??? 

Ναι μήν ανησυχεις!!! Αν ήταν έτσι ,οι παλιές που δεν ηξεραν ,τι θα έκαναν??Απο θες/νικη είμαι.Εσύ;κ αντιλιακο Που βάζω ειναι το la roche posay anthelios κ για πρόσωπο κ σωμα Αλλά αυτό πρεπει να λέει χωρίς parabens.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Ναι μήν ανησυχεις!!! Αν ήταν έτσι ,οι παλιές που δεν ηξεραν ,τι θα έκαναν??Απο θες/νικη είμαι.Εσύ;κ αντιλιακο Που βάζω ειναι το la roche posay anthelios κ για πρόσωπο κ σωμα Αλλά αυτό πρεπει να λέει χωρίς parabens.

Καλά ναι σωστά τα λες.. Τώρα που κοίταξα λίγο και τα παλιά μου προϊόντα κρέμες κτ όλα λένε χωρίς parabens. Εγώ είμαι από Κεφαλλονιά μια καλή μου φίλη όμως από τα παλια είναι από Θεσσαλονίκη την οποία έχω να δω κτ χρόνια αυτή λοιπόν έλεγε το μανο οζα δεν καταλάβαινα τι εννοούσε αλλά πλέον όταν ακούω οζα καταλαβαίνω Θεσσαλονίκη και σήμερα μου την θύμησες χαχα.. Υπέροχη η πόλη σου... 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλά ναι σωστά τα λες.. Τώρα που κοίταξα λίγο και τα παλιά μου προϊόντα κρέμες κτ όλα λένε χωρίς parabens. Εγώ είμαι από Κεφαλλονιά μια καλή μου φίλη όμως από τα παλια είναι από Θεσσαλονίκη την οποία έχω να δω κτ χρόνια αυτή λοιπόν έλεγε το μανο οζα δεν καταλάβαινα τι εννοούσε αλλά πλέον όταν ακούω οζα καταλαβαίνω Θεσσαλονίκη και σήμερα μου την θύμησες χαχα.. Υπέροχη η πόλη σου... 

Χαχαχα οζες τα λεμε εδώ!!!!

8 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

καλημέρα... !!! τι κάνετε?? πολύ χαλαρές σας βλέπω...!!

λοιπόν.. ερώτηση πάλι.. για ρουχαλάκια μωρού ο γιατρός μου είπε οτι για την γεννα θέλω μόνο ότι βάλει στην έξοδο.. οποτε της πήρα μια φόρμα-φόρεμα.. 

έχω μπερδευτει πολύ όμως με τα ρούχα για την έξοδο τους γενικά.. πανω κάτω όλες είμαστε τέλη Σεπτέμβρι με Οκτώμβρη.. τι θέλουμε για έξω? ζακέτα? μπουφανάκι? κουβέρτα? κάπου διάβασα για φόρμα εξόδου???? what is this?? μα πόσο άσχετη.. μπήκα στον 8ο οπότε λέω πλέον ας πάω αυριο να της ψωνίσω της μπέμπας μου.. 

Κ εγώ με κουβερτούλα θα το βγαλω. Η φόρμα εξόδου είναι πολύ χοντρή.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

Χαχαχα οζες τα λεμε εδώ!!!!

Χαχαχαχ ναι τα έχω μάθει πλέον όπως και το τζατζίκι η κέτσαπ η μουστάρδα είναι αλοιφές σωστά?? Τουλάχιστον αν έρθω Θεσσαλονίκη θα μπορέσω συνεννοηθώ για να φάω.. Και έχετε και υπέροχο φαγητό.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...