Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι κατάλαβα.. Κ από τς 3 μου δίνει άλλο χαρτί ο γιατρός λογικά που πάω κ το καταθέτω στ ικα 

Ακριβώς θα σου δώσει ο γιατρός το χαρτί που θα λέει επάνω ότι γενας τότε και θα πας στο ΙΚΑ με αυτό το χαρτί θα σου δώσουν και ένα άλλο όπου θα περάσεις από έναν ελεγκτή του ΙΚΑ να στο περάσει μετά θα το πας στο αφεντικό σου να στο φτιάξει και τ; το δικά σου στοιχεία θα τα φτιάξεις μόνη σου και θα το καταθέσεις εκεί στο ΙΚΑ όπου σου έδιναν τις απόφασης τόσο καιρό από τις άδειες!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 11 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Ακριβώς θα σου δώσει ο γιατρός το χαρτί που θα λέει επάνω ότι γενας τότε και θα πας στο ΙΚΑ με αυτό το χαρτί θα σου δώσουν και ένα άλλο όπου θα περάσεις από έναν ελεγκτή του ΙΚΑ να στο περάσει μετά θα το πας στο αφεντικό σου να στο φτιάξει και τ; το δικά σου στοιχεία θα τα φτιάξεις μόνη σου και θα το καταθέσεις εκεί στο ΙΚΑ όπου σου έδιναν τις απόφασης τόσο καιρό από τις άδειες!!! 

Τέλεια σε ευχαριστώ ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Καλά σε αυτό δεν έχεις άδικο και εγώ 3 με 4 φορές που έχει γίνει τελειώνει πριν καλά αρχίσει.. Χα χα χα.. Ρε αγάπη πόσα χρήματα σου βγήκαν και με τι πάει βάση τα λεφτά που θα πάρουμε!? Εγώ αύριο θα μου δώσει ο γιατρός το χαρτί και Δευτέρα θα πάω να τα καταθέσω..! 

Και εγώ από τον τρίτο μήνα με άδειες αναρρωτική είμαι... Λοιπόν από την μέρα που σου έχει δώσει ο γιατρός τελευταία ημερομηνία θα μετρήσεις πίσω 56 μέρες και θα βρεις ποτέ βγαίνεις.... Μόλις πάρεις και το επίδομα μετά την γέννα που είναι νομίζω για 60 μέρες τότε θα πάρεις τους 6 μήνες οαεδ και μετά επιστροφή στην δουλειά.. 

Εγώ που στα χαρτιά Ειμαι δηλωμενη με 586 ευρω μισθο,μου βγήκε το ημερομισθιο 13,26 Και σύνολο για 56 μέρες θα πάρω 742 περίπου. Κ θα μπουν 7.9. Μετά πάλι οι 63 μέρες θα υπολογιστούν με 13.26 Αλλά επειδη το παιδί το Ασφαλισω εγώ θα είναι αυξημενο κατά 10%. Με Τι μισθό είσαι δηλωμενη;

πρίν από 22 λεπτά , Marimarv είπε:

Τέλεια σε ευχαριστώ ❤️

Τι έκανα εγώ: έγω βγαίνω σε άδεια στις 17.8 . πηγα στο ικα κ πηρα μια βεβαιωση που την συμπληρωνει ο γιατρος του εοππυ,ο εργοδοτης κ εγω.λοιπόν έστειλα τον άντρα μου σε ιατρό του ικα μαζί με την Αυχενική κ τη β επιπεδου κ συμπληρωσε την ημερομηνια τοκετου πητ κ εβαλε σφραγιδα.(του ειχε δώσει κ ένα επιπλέον χαρτι που έγραφε κ εκεί την πητ κ το ν πέρασε ο άντρας μου απο ελεγκτή γιατρό).εγώ συμπλήρωσα την παράγραφο για τον εργοδότη κ την δικιά μου. Κ σήμερα Που βγήκα σε άδεια πηγα στο ικα μαζί με την βεβαίωση αυτή,το βιβλιάριο μου κ το οικογενειακό κ το ιβαν κ τα κατέθεσα. Κ επιτόπου σου βγαζει βεβαίωση σε ποια κλαση ανήκεις κ ποσα θα πάρεις. Όλα αυτα τα δικαιουσε εφοσον εχεις 200 ενσημα η τα συμπληρωνεις εως την πητ.δεν ξέρω τι παίζει για σενα που παίρνεις αναρρωτικες...Μετά τις 56 μέρες κ τ Τις 63 μέρες μετά τον τοκετό ,δικαιούμαστε 6 μήνες από τον ΟΑΕΔ εφόσον Όταν βγήκαμε σε άδεια κυοφορίας ,είχαμε ενεργή εργασιακή σχέση.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια ο μισθός ο φανερό είναι 490 και στην αναρρωτική έπαιρνα 370 κάθε μήνα οπότε είναι λένε δύο μισθοί κοντά κάπου 700 θα μου βγουν πιστεύω οι 56 μέρες @ada32              ο ελεγκτής του ΙΚΑ θέλει να έχω κοντά μου και αυχενική και β επιπέδου??? Εγώ ήξερα ότι μόνο το χαρτί που μας δίνει ο γιατρός με την ΠΗΤ!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Εγώ κορίτσια ο μισθός ο φανερό είναι 490 και στην αναρρωτική έπαιρνα 370 κάθε μήνα οπότε είναι λένε δύο μισθοί κοντά κάπου 700 θα μου βγουν πιστεύω οι 56 μέρες @ada32              ο ελεγκτής του ΙΚΑ θέλει να έχω κοντά μου και αυχενική και β επιπέδου??? Εγώ ήξερα ότι μόνο το χαρτί που μας δίνει ο γιατρός με την ΠΗΤ!! 

Εγώ έχω μεγάλη ιστορία με μισθοδοσία.. Πριν μείνω έγκυος ήμουν δηλωμένη με 560€ όταν έμεινα έγκυος και άρχισαν κάποια μικρά προβλήματα άλλαξα τις ώρες μου  γτ δεν ήθελα να σταματήσω τελείως από την δουλειά το αφεντικό μου όμως μου έκανε ένα ύπουλο παιχνίδι και με δήλωσε με 249€ κάποιο όφελος είχε εγώ αυτό το έμαθα μετά αφού είχαμε υπογράψει ότι θα μου δηλώνει τόσα ένσημα αγχώθηκα πάρα πολύ όταν το κατάλαβα γτ σκέφτηκα ότι με βάση αυτά τα χρήματα τα λεφτά που θα πάρω μετά θα είναι ελάχιστα για καλή μου τύχη όμως μάλλον έπιαναν τον μισθοδοσία πριν μείνω έγκυος στα 560€ οπότε στ μια μου αναρρωτική πήρα 360€ και στην άλλη 400€ δεν ξέρω γτ υπήρχε διαφορά.. Τώρα από εδώ κ πέρα δεν ξέρω πως θα πάει.. Αυτά τα χρήματα τα παίρνουμε στο τέλος δλδ αφού γεννησουμε? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Marimarv είπε:

Εγώ έχω μεγάλη ιστορία με μισθοδοσία.. Πριν μείνω έγκυος ήμουν δηλωμένη με 560€ όταν έμεινα έγκυος και άρχισαν κάποια μικρά προβλήματα άλλαξα τις ώρες μου  γτ δεν ήθελα να σταματήσω τελείως από την δουλειά το αφεντικό μου όμως μου έκανε ένα ύπουλο παιχνίδι και με δήλωσε με 249€ κάποιο όφελος είχε εγώ αυτό το έμαθα μετά αφού είχαμε υπογράψει ότι θα μου δηλώνει τόσα ένσημα αγχώθηκα πάρα πολύ όταν το κατάλαβα γτ σκέφτηκα ότι με βάση αυτά τα χρήματα τα λεφτά που θα πάρω μετά θα είναι ελάχιστα για καλή μου τύχη όμως μάλλον έπιαναν τον μισθοδοσία πριν μείνω έγκυος στα 560€ οπότε στ μια μου αναρρωτική πήρα 360€ και στην άλλη 400€ δεν ξέρω γτ υπήρχε διαφορά.. Τώρα από εδώ κ πέρα δεν ξέρω πως θα πάει.. Αυτά τα χρήματα τα παίρνουμε στο τέλος δλδ αφού γεννησουμε? 

Κοριτσάκι να σου πω στάνταρ δεν ξέρω πόσα θα πάρεις ποιον μισθό από τους δύο θα σου πιάσουν εγώ Δευτέρα θα πάω να καταθέσω το χαρτί που θα μου δώσει αύριο ο γιατρός μου και να περάσω από ελεγκτή του ΙΚΑ οπότε όταν πάρω την απόφαση στα χέρια μου θα σου πω τότε!!! Πάντως είναι μεγάλη βοήθεια εγώ τα περιμένω πως και πως!!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2018 at 2:05 ΜΜ, Μαρία1430 είπε:

30/8 εχω doppler... Ελπιζω να μου πει αρχες Οκτωβρη να κατεβω. Σουτιεν θηλασμου προς το παρον εχω ενα ασπρο κι ενα μαυρο αλλα νομιζω οτι θα παρω ακομα ενα-δυο

 

Ασχετο τι πιστευετε? Τα μωρακια σας θα παρουν ολο τον 9ο ή θα γεννησετε πιο νωρις? 

Εγώ πάντως πιστεύω θα γεννήσω περίπου 10 μέρες πριν την ΠΗΤ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Εγώ πάντως πιστεύω θα γεννήσω περίπου 10 μέρες πριν την ΠΗΤ.

Ουτε καν εγω με τοσο βαρος που νιωθω εχει γυρισει κ με το κεφαλι κατω καπου 15 σεπτεμβρη με κοβω... με πητ 24/9 τωρα θαδειξει γιατι σε 2 βδομαδες εχω κολπικη εξεταση και θα μου πει περιπου μου ειπε ποσο εχει κατεβει...

3 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Εγώ κορίτσια ο μισθός ο φανερό είναι 490 και στην αναρρωτική έπαιρνα 370 κάθε μήνα οπότε είναι λένε δύο μισθοί κοντά κάπου 700 θα μου βγουν πιστεύω οι 56 μέρες @ada32              ο ελεγκτής του ΙΚΑ θέλει να έχω κοντά μου και αυχενική και β επιπέδου??? Εγώ ήξερα ότι μόνο το χαρτί που μας δίνει ο γιατρός με την ΠΗΤ!! 

Μονο την β επιπεδου


...:-D

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κοριτσάκι να σου πω στάνταρ δεν ξέρω πόσα θα πάρεις ποιον μισθό από τους δύο θα σου πιάσουν εγώ Δευτέρα θα πάω να καταθέσω το χαρτί που θα μου δώσει αύριο ο γιατρός μου και να περάσω από ελεγκτή του ΙΚΑ οπότε όταν πάρω την απόφαση στα χέρια μου θα σου πω τότε!!! Πάντως είναι μεγάλη βοήθεια εγώ τα περιμένω πως και πως!!!! 

Ναι ρε συ αν μπορείς ενημέρωσε με.. Κ εμείς πως κ πως τα περιμένουμε τα λεφτά αυτά.. Πολλά τα έξοδα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Εγώ κορίτσια ο μισθός ο φανερό είναι 490 και στην αναρρωτική έπαιρνα 370 κάθε μήνα οπότε είναι λένε δύο μισθοί κοντά κάπου 700 θα μου βγουν πιστεύω οι 56 μέρες @ada32              ο ελεγκτής του ΙΚΑ θέλει να έχω κοντά μου και αυχενική και β επιπέδου??? Εγώ ήξερα ότι μόνο το χαρτί που μας δίνει ο γιατρός με την ΠΗΤ!! 

586 μικτα ,492 καθαρά ξέχασα να το γράψω!!οπότε τοσα θα πάρεις κ εσύ Σαν κ εμένα.εαν ο γιατρός σου είναι συμβεβλημενος με τον εοππυ τοτε μονο το χαρτί του γιατρου. Εμενα δεν είναι κ έδωσα στον άντρα τους υπερηχους για σιγουριά.εκεί που πήγε ήταν απλος γυναικολόγος του ικα (εκλεισα εγώ ραντεβού σε μόναδα πεδυ) κ στο ίδιο κτίριο Μετά πήγε στην διευθύντρια κ πήρε μια στρογγυλή σφραγίδα.εγω σήμερα που πηγα στο ικα οπου ανήκω στις παροχές ,κρατησε μονο την βεβαίωση που υπογραψαμε ιατρος,εργοδότης κ εγώ.ενω το επιπλεον χαρτί του γιατρού που κ εκεί ανέφερε την πητ δεν το κράτησε.

7 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Εγώ έχω μεγάλη ιστορία με μισθοδοσία.. Πριν μείνω έγκυος ήμουν δηλωμένη με 560€ όταν έμεινα έγκυος και άρχισαν κάποια μικρά προβλήματα άλλαξα τις ώρες μου  γτ δεν ήθελα να σταματήσω τελείως από την δουλειά το αφεντικό μου όμως μου έκανε ένα ύπουλο παιχνίδι και με δήλωσε με 249€ κάποιο όφελος είχε εγώ αυτό το έμαθα μετά αφού είχαμε υπογράψει ότι θα μου δηλώνει τόσα ένσημα αγχώθηκα πάρα πολύ όταν το κατάλαβα γτ σκέφτηκα ότι με βάση αυτά τα χρήματα τα λεφτά που θα πάρω μετά θα είναι ελάχιστα για καλή μου τύχη όμως μάλλον έπιαναν τον μισθοδοσία πριν μείνω έγκυος στα 560€ οπότε στ μια μου αναρρωτική πήρα 360€ και στην άλλη 400€ δεν ξέρω γτ υπήρχε διαφορά.. Τώρα από εδώ κ πέρα δεν ξέρω πως θα πάει.. Αυτά τα χρήματα τα παίρνουμε στο τέλος δλδ αφού γεννησουμε? 

Μετραει ο μισθος που έπαιρνες τον Δεκέμβριο του 2017 για το επίδομα κυοφορίας κ λοχίας!!! Οπότε μη σε απασχολεί. Για την αναρρωτική δεν γνωρίζω

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , ada32 είπε:

586 μικτα ,492 καθαρά ξέχασα να το γράψω!!οπότε τοσα θα πάρεις κ εσύ Σαν κ εμένα.εαν ο γιατρός σου είναι συμβεβλημενος με τον εοππυ τοτε μονο το χαρτί του γιατρου. Εμενα δεν είναι κ έδωσα στον άντρα τους υπερηχους για σιγουριά.εκεί που πήγε ήταν απλος γυναικολόγος του ικα (εκλεισα εγώ ραντεβού σε μόναδα πεδυ) κ στο ίδιο κτίριο Μετά πήγε στην διευθύντρια κ πήρε μια στρογγυλή σφραγίδα.εγω σήμερα που πηγα στο ικα οπου ανήκω στις παροχές ,κρατησε μονο την βεβαίωση που υπογραψαμε ιατρος,εργοδότης κ εγώ.ενω το επιπλεον χαρτί του γιατρού που κ εκεί ανέφερε την πητ δεν το κράτησε.

Μετραει ο μισθος που έπαιρνες τον Δεκέμβριο του 2017 για το επίδομα κυοφορίας κ λοχίας!!! Οπότε μη σε απασχολεί. Για την αναρρωτική δεν γνωρίζω

Αααα τότε είμαι εντάξει γτ και στην αναρρωτική π παλιός μισθός μετρούσε παίρνω 400€ στην αναρρωτική.. Της κυοφοριας λογικά τα παίρνουμε αφού γεννησουμε σωστά?? Οπότε για 56 μέρες δεν πληρωνόμαστε από κάπου..? 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Αααα τότε είμαι εντάξει γτ και στην αναρρωτική π παλιός μισθός μετρούσε παίρνω 400€ στην αναρρωτική.. Της κυοφοριας λογικά τα παίρνουμε αφού γεννησουμε σωστά?? Οπότε για 56 μέρες δεν πληρωνόμαστε από κάπου..? 

Όχι θα πάρεις πριν γεννήσεις τις 56 μέρες οπότε νομίζω γύρω στα 760 ευρώ θα σου βγουν βάση τα 400 το μήνα και αφού γεννήσεις θα πας να καταθέσεις τα χαρτιά και θα πάρεις τις 60 μέρες και αν το ασφαλίσεις εσύ το παιδί θα πάρεις πάρα πάνω χρήματα νομίζω 10% 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Σήμερα 11 έχω γιατρό αλλά δεν ξέρω ξύπνησα με πολύ ανχος εύχομαι όλα να είναι καλά!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Όχι θα πάρεις πριν γεννήσεις τις 56 μέρες οπότε νομίζω γύρω στα 760 ευρώ θα σου βγουν βάση τα 400 το μήνα και αφού γεννήσεις θα πας να καταθέσεις τα χαρτιά και θα πάρεις τις 60 μέρες και αν το ασφαλίσεις εσύ το παιδί θα πάρεις πάρα πάνω χρήματα νομίζω 10% 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Σήμερα 11 έχω γιατρό αλλά δεν ξέρω ξύπνησα με πολύ ανχος εύχομαι όλα να είναι καλά!! 

Καλημέρα Μαρθα μου.. Όλα θα είναι τέλεια μην αγχώνεσαι καθόλου.. Ενημέρωσε μας μόλις επιστρέψεις.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Καλημέρα Μαρθα μου.. Όλα θα είναι τέλεια μην αγχώνεσαι καθόλου.. Ενημέρωσε μας μόλις επιστρέψεις.. 

Καλημέρα κοριτσάκι μου μακάρι!!!! Πότε έχεις ΠΗΤ εσύ??? Έχεις μπει στις 56 μέρες?? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Όχι θα πάρεις πριν γεννήσεις τις 56 μέρες οπότε νομίζω γύρω στα 760 ευρώ θα σου βγουν βάση τα 400 το μήνα και αφού γεννήσεις θα πας να καταθέσεις τα χαρτιά και θα πάρεις τις 60 μέρες και αν το ασφαλίσεις εσύ το παιδί θα πάρεις πάρα πάνω χρήματα νομίζω 10% 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Σήμερα 11 έχω γιατρό αλλά δεν ξέρω ξύπνησα με πολύ ανχος εύχομαι όλα να είναι καλά!! 

Καλημερα!!! Ολα θα ειναι τελεια με το μπεμπακι!!! Θα περιμενουμε νεοτερα

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...