Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Κοριτσια κάνατε κανενα μαθημα ανωδυνου τοκετού;;;

πρίν από 9 λεπτά , ναντια δε είπε:

τοτε υπομονη η παρε το γιατρο σου να δωσει κανενα σιμεκο η μαλοξ

 

Θα ρωτησω αλλα οσο μπορω θα το παλεψω χωρις χαπια!!! Αμα δω τα δυσκολα θα παρω!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 16 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Και εγώ τα ίδια! Κάνω 10 λεπτά να γυρίσω πλευρό, έχω καούρες, ζεσταίνομαι πολύ! Την απαλευτη έχω!!!

Μία από τα ίδια κορίτσια το να γυρίσω παλεύω είναι ολόκληρη διαδικασία πλέον.. Δεν συζητώ την συχνοουρια.. Ο άντρας μου ξυπνάει κ πολύ εύκολα γενικά οπότε έχει χάσει τον ύπνο του κ αυτός μαζί μου.. Από καούρες έχω που κ που 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Κοριτσια κάνατε κανενα μαθημα ανωδυνου τοκετού;;;

Θα ρωτησω αλλα οσο μπορω θα το παλεψω χωρις χαπια!!! Αμα δω τα δυσκολα θα παρω!

ειναι τελειως αθωα που τον ρωτησα παντως μου ειπε αφοβα να περνω μεχρι 5 καραμελες

 

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Θα παρω τηλεφωνο σε καποιον γιατρο που να μπορει να μου το φτιαξει και να τον πληρωσω δεν εχω κανενα προβλημα... Γιατι εδω δεν εχουμε κανεναν γυναικολογο μονιμο ουτε καν στο κεντρο υγειας. Οποτε πρεπει να βρω απο αλλου.

Σε ευχαριστω πολυ παντως. Κατατοπιστικοτατη σε αντιθεση με τις δημοσιες υπηρεσιες που ρωτησα εδω περα

Είναι το δεύτερο παιδάκι μου οπότε τα πέρασα την πρώτη φορά και ευτυχώς εδώ έχει καλούς υπαλλήλους στις περισσότερες υπηρεσίες και βοηθάνε πάρα πολύ!

πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι κατάλαβα.. Δεν με βλέπω να το παίρνω εάν έχει την δυνατότητα να μην μου το υπογράψει οι σχέσεις μας δεν είναι καλές από όταν έμαθες ότι έμεινα έγκυος ενώ παράλληλα ήταν και αυτή και ειδικά όταν σταμάτησα και τι δεν έχει πει για μένα..  Δύσκολο το βλέπω 

Κοίτα, άμα βρεις τα σκούρα πες της ότι αν υπογράψει να πάρεις το 6μηνο μετά θα παραιτηθείς οικειοθελώς αλλιώς θα σε πληρώνει για 18 μήνες και θα υπολειτουργείς και θα πάρεις και το μειωμένο ωράριο που δικαιούσαι... 

πρίν από 12 λεπτά , Marimarv είπε:

Μία από τα ίδια κορίτσια το να γυρίσω παλεύω είναι ολόκληρη διαδικασία πλέον.. Δεν συζητώ την συχνοουρια.. Ο άντρας μου ξυπνάει κ πολύ εύκολα γενικά οπότε έχει χάσει τον ύπνο του κ αυτός μαζί μου.. Από καούρες έχω που κ που 

Εμένα ο δικός μου δεν νιώθει! Βογκαω για να γυρισω, πηγαινοερχομαι τουαλέτα, χαμπάρι δεν παίρνει!

  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Είναι το δεύτερο παιδάκι μου οπότε τα πέρασα την πρώτη φορά και ευτυχώς εδώ έχει καλούς υπαλλήλους στις περισσότερες υπηρεσίες και βοηθάνε πάρα πολύ!

Κοίτα, άμα βρεις τα σκούρα πες της ότι αν υπογράψει να πάρεις το 6μηνο μετά θα παραιτηθείς οικειοθελώς αλλιώς θα σε πληρώνει για 18 μήνες και θα υπολειτουργείς και θα πάρεις και το μειωμένο ωράριο που δικαιούσαι... 

Εμένα ο δικός μου δεν νιώθει! Βογκαω για να γυρισω, πηγαινοερχομαι τουαλέτα, χαμπάρι δεν παίρνει!

Χαχαχα τυχερή είσαι εγώ κάθε φορά τον ακούω να ξεφυσαει που πάλι τον ξύπνησα και τις πιο πολλές φορές παίρνει το μαξιλάρι του και πάει καναπέ.. Δεν με χαλάει καθόλου βέβαια γτ έχω το κρεβάτι όλο δικό μου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Marimarv είπε:

Χαχαχα τυχερή είσαι εγώ κάθε φορά τον ακούω να ξεφυσαει που πάλι τον ξύπνησα και τις πιο πολλές φορές παίρνει το μαξιλάρι του και πάει καναπέ.. Δεν με χαλάει καθόλου βέβαια γτ έχω το κρεβάτι όλο δικό μου 

Εγώ πάλι παίρνω το δικό μου μαξιλάρι και πάω στο δωμάτιο του γιου μου που είναι πιο δροσερό! Παίζει να είμαι η μόνη μάνα που αντί να πηγαίνει το παιδί στο κρεβάτι της πάει αυτή στο κρεβάτι του παιδιού! Και η πλάκα είναι ότι μου λέει "πήγαινε ρε μαμά στο κρεβάτι σου,με ζεσταίνεις"!!!! Αχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Κοριτσια κάνατε κανενα μαθημα ανωδυνου τοκετού;;;

Εγώ έκανα στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ και έμεινα πολύ ευχαριστημένη!! Τώρα σκέφτομαι να κάνω και στο ΙΚΑ της πειοχής μου γιατί έχασα τα 2 τελευταια μαθήματα που αφορούν στο θηλασμό και θα ήθελα να ακούσω και τίποτα απο κάποια ενημερωμένη μαία!! Θα  έχω βέβαια και τη δικιά μου, αλλά λίγο παραπάνω γνώση δεν έβλαψε ποτέ κανέναν!!!

Κορίτσια πώς είστε? Σας παρακολουθώ ανελλειπώς και ας μην συμμετέχω και πολύ ενεργά!!

 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια παραλία πάτε??? Εγώ πάω μια φορά την βδομάδα την Κυριακή που δεν δουλεύει ο άντρας μου και την απολαμβάνω πιο πολύ και από μικρό παιδί... Κ τώρα θέλω τόσο πολύ να πάω αλλά το σκέφτομαι να πάω μόνη μου φοβάμαι λίγο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγώ έκανα στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ και έμεινα πολύ ευχαριστημένη!! Τώρα σκέφτομαι να κάνω και στο ΙΚΑ της πειοχής μου γιατί έχασα τα 2 τελευταια μαθήματα που αφορούν στο θηλασμό και θα ήθελα να ακούσω και τίποτα απο κάποια ενημερωμένη μαία!! Θα  έχω βέβαια και τη δικιά μου, αλλά λίγο παραπάνω γνώση δεν έβλαψε ποτέ κανέναν!!!

Κορίτσια πώς είστε? Σας παρακολουθώ ανελλειπώς και ας μην συμμετέχω και πολύ ενεργά!!

 

Ανεμώνη μου σε χάσαμε! Πως εισαι;;; και εγω λεω να παω εδω στη μαια να κανω ενα δυο μαθήματα μονο τις ανασες σου δείχνουν εδω... δυστυχώς δεν υπάρχουν ολοκληρωμένα μαθήματα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Ανεμώνη μου σε χάσαμε! Πως εισαι;;; και εγω λεω να παω εδω στη μαια να κανω ενα δυο μαθήματα μονο τις ανασες σου δείχνουν εδω... δυστυχώς δεν υπάρχουν ολοκληρωμένα μαθήματα...

Καλά είμαι... Συνεχίζω με τους εμετους μου και όλες τις λοιπές ενοχλήσεις!!! :P

Κοίτα, ουσιαστικά οι ανάσες είναι το πιο σημαντικό!!!! Να μάθεις να συγκεντρώνεσαι σε αυτό που κάνεις!!! Και αν μπορέσει να σου δείξει να κάνεις καμια άσκηση, θα είναι πολύ καλό επίσης!! Εγώ πήρα και δική μου μπάλα πιλάτες και με βοήθησε πολύ 3 μέρες τώρα που υπέφερα απο τη μέση μου...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Θα παρω τηλεφωνο σε καποιον γιατρο που να μπορει να μου το φτιαξει και να τον πληρωσω δεν εχω κανενα προβλημα... Γιατι εδω δεν εχουμε κανεναν γυναικολογο μονιμο ουτε καν στο κεντρο υγειας. Οποτε πρεπει να βρω απο αλλου.

Σε ευχαριστω πολυ παντως. Κατατοπιστικοτατη σε αντιθεση με τις δημοσιες υπηρεσιες που ρωτησα εδω περα

Εγώ έχω κλείσει ραντεβού με το γυναικολόγο που είναι στο ΙΚΑ για το χαρτί με την ΠΗΤ για την άδεια εγκυμοσύνης. Απ όσο κατάλαβα δεν έχετε.. να ρωτήσεις στο ΙΚΑ τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση. Μου είχαν πει αλλά δε θυμάμαι δυστυχώς. 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Κοριτσια κάνατε κανενα μαθημα ανωδυνου τοκετού;;;

Θα ρωτησω αλλα οσο μπορω θα το παλεψω χωρις χαπια!!! Αμα δω τα δυσκολα θα παρω!

Κ γω ξεκινησα σημερα.. θεωρητικα ειπαμε αλλα οτι μαθουμε κερδος ειναι. Θα κανω κ στην κλινικη αλλα ειπα ας κανω κ στο ικα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλά είμαι... Συνεχίζω με τους εμετους μου και όλες τις λοιπές ενοχλήσεις!!! :P

Κοίτα, ουσιαστικά οι ανάσες είναι το πιο σημαντικό!!!! Να μάθεις να συγκεντρώνεσαι σε αυτό που κάνεις!!! Και αν μπορέσει να σου δείξει να κάνεις καμια άσκηση, θα είναι πολύ καλό επίσης!! Εγώ πήρα και δική μου μπάλα πιλάτες και με βοήθησε πολύ 3 μέρες τώρα που υπέφερα απο τη μέση μου...

Με το αιμα που βλεπω δεν κανει να κανβ καμια άσκηση δυστυχώς... μας βλεπω μεχρι το τελος ξαπλα ξεκούραση! Καλα παμε και οι δυο!!! Για τα μωράκια μας χαλάλι!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Κοριτσια κάνατε κανενα μαθημα ανωδυνου τοκετού;;;

Έχω κλείσει να κάνω στο ΙΚΑ! Ξεκινάω 6/9 και τα μαθήματα είναι 5. Μου το σύστησε μια κοπέλα που τα παρακολούθησε στο συγκεκριμένο ΙΚΑ και έμεινε απόλυτα ευχαριστημένη!! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Εγώ αφού γεννήσω και πάρω τις άδεις μου δεν θα επιστρέψω στην δουλειά μου λόγο του ότι απέκτησα πολύ άσχημη σχέση με το αφεντικό μου από την μέρα που έμαθε ότι είμαι έγκυος και ειδικά όταν αναγκαστικά να βγω με αναρρωτική και τους άφησα αρχές σεζόν σε νησί.. Απλά σκεφτόμουν ποτέ θα πρέπει να της το πω αφού τελειώσω την άδεια του ΙΚΑ ή κοντά να τελειώσει η άδεια του οαεδ... Απλά σκέφτομαι ότι ένα της το πω νωρίτερα υπαρχή περίπτωση να μου κάνει κανένα σκηνικό και να μην καταφέρω να την πάρω η δν μπορεί να κάνει τίποτα? 

Αχ τι σκυλες αυτες οι γυναικες αφεντικα.. χεστην.. παρε οσα πιο πολλα μπορεις κ μετα πες το. Μην χασεις τπτ. Εγω περυσι στο εξωμητριο ειχα τα ιδια κ τελικα δεν πηρα αναρωτικες καθολου για να μου υπογραψει απολυση κ τελικα δεν πηρα ουτε μια μερα αναρωτικη κ με αναγκασε κ σε παραιτηση.. αστα αν γυριζα το χρονο πισω ακομα αναρωτικη θα ειχα.. χαχαχα

πρίν από 33 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγώ έκανα στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ και έμεινα πολύ ευχαριστημένη!! Τώρα σκέφτομαι να κάνω και στο ΙΚΑ της πειοχής μου γιατί έχασα τα 2 τελευταια μαθήματα που αφορούν στο θηλασμό και θα ήθελα να ακούσω και τίποτα απο κάποια ενημερωμένη μαία!! Θα  έχω βέβαια και τη δικιά μου, αλλά λίγο παραπάνω γνώση δεν έβλαψε ποτέ κανέναν!!!

Κορίτσια πώς είστε? Σας παρακολουθώ ανελλειπώς και ας μην συμμετέχω και πολύ ενεργά!!

 

Κοριτσι χαθηκες.. αφου εισαι καλα χαιρομαστε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...