Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , irinikavala είπε:

Αχ τι σκυλες αυτες οι γυναικες αφεντικα.. χεστην.. παρε οσα πιο πολλα μπορεις κ μετα πες το. Μην χασεις τπτ. Εγω περυσι στο εξωμητριο ειχα τα ιδια κ τελικα δεν πηρα αναρωτικες καθολου για να μου υπογραψει απολυση κ τελικα δεν πηρα ουτε μια μερα αναρωτικη κ με αναγκασε κ σε παραιτηση.. αστα αν γυριζα το χρονο πισω ακομα αναρωτικη θα ειχα.. χαχαχα

Κοριτσι χαθηκες.. αφου εισαι καλα χαιρομαστε.. 

Μα ναι σε μερικές αξίζει αλήθεια... Εγώ αυτό θέλω να κάνω να πάρω ότι μπορώ σε άδειες κ μετά τέλος από εκεί.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

6 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Εγώ αφού γεννήσω και πάρω τις άδεις μου δεν θα επιστρέψω στην δουλειά μου λόγο του ότι απέκτησα πολύ άσχημη σχέση με το αφεντικό μου από την μέρα που έμαθε ότι είμαι έγκυος και ειδικά όταν αναγκαστικά να βγω με αναρρωτική και τους άφησα αρχές σεζόν σε νησί.. Απλά σκεφτόμουν ποτέ θα πρέπει να της το πω αφού τελειώσω την άδεια του ΙΚΑ ή κοντά να τελειώσει η άδεια του οαεδ... Απλά σκέφτομαι ότι ένα της το πω νωρίτερα υπαρχή περίπτωση να μου κάνει κανένα σκηνικό και να μην καταφέρω να την πάρω η δν μπορεί να κάνει τίποτα? 

Να το κανεις εφόσον έχεις βγει στο 6μηνο του οαεδ κ προς το τελος.

5 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Ευχαριστω πολυ!!!

Εργοδοτης = συζυγος, αρα εγω θα τα συμπληρωσω τα χαρτια :P Γιατρος του εοππυ??? αν θελουμε γιατρο απο νοσοκομειο ή κατι τετοιο θα πρεπει να παω βολο για αυτο ρωτησα...γτ οι γυναικολογοι που ξερω εγω και με εχουν δει απλα μπορουν και συνταγογραφουν μεσω εοππυ. Αρκει να συμπληρωσουν αυτοι το χαρτι ή θα τρεχω σαν ....

Θέλεις γιατρό εοππυ που να δουλευει στο ικα νομιζω. Εγω εκλεισα ραντεβου σε ικα σε γυναικολόγο.αν δεν τα συμπληρωνεις τώρα. Μπορείς να τα καταθέσεις αργότερα μέχρι να συμπληρώσεις 200 ένσημα προν την πητ.ποσα έχεις τώρα;

ΩΚορίτσια ο ύπνος είναι μαρτηριο..αφου το σκεφτομαι να παω να κοιμηθω... Αλλα πρεπει. Εμένα με ενοχλεί να γυρισω πλευρα γτ πονάω κ νιώθω μεγάλο βάρος. Αστα..Μαθήματα τοκετού έκλεισα για Αύριο Αλλά θα Είμαι μόνη μου στο μάθημα,σαν ιδιατερο !! Βέβαια εδω μου είπαν ότι τα ξεκινουσαν από 28η εβδ κ εγώ είμαι προχωρημένη εβδ. Αλλά θα κάνουμε 2

Εγώ τρέχω με την μετακόμιση αλλά σας διαβάζω κ απαντω Όσο μπορώ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ada32 είπε:

Να το κανεις εφόσον έχεις βγει στο 6μηνο του οαεδ κ προς το τελος.

Θέλεις γιατρό εοππυ που να δουλευει στο ικα νομιζω. Εγω εκλεισα ραντεβου σε ικα σε γυναικολόγο.αν δεν τα συμπληρωνεις τώρα. Μπορείς να τα καταθέσεις αργότερα μέχρι να συμπληρώσεις 200 ένσημα προν την πητ.ποσα έχεις τώρα;

ΩΚορίτσια ο ύπνος είναι μαρτηριο..αφου το σκεφτομαι να παω να κοιμηθω... Αλλα πρεπει. Εμένα με ενοχλεί να γυρισω πλευρα γτ πονάω κ νιώθω μεγάλο βάρος. Αστα..Μαθήματα τοκετού έκλεισα για Αύριο Αλλά θα Είμαι μόνη μου στο μάθημα,σαν ιδιατερο !! Βέβαια εδω μου είπαν ότι τα ξεκινουσαν από 28η εβδ κ εγώ είμαι προχωρημένη εβδ. Αλλά θα κάνουμε 2

Εγώ τρέχω με την μετακόμιση αλλά σας διαβάζω κ απαντω Όσο μπορώ..

Και εγώ τα ίδια πονάω όταν αλλάζω πλευρό και ζορίζομαι τόσο πολύ.. Εμείς έχουμε και πάρα που μαλακό στρώμα που βουλιάζει όταν ξαπλώνεις και με δυσκολεύει ακόμα πιο πολύ αν και υπέροχο στρώμα στ φάση αυτή είναι δύσκολο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Marimarv είπε:

Και εγώ τα ίδια πονάω όταν αλλάζω πλευρό και ζορίζομαι τόσο πολύ.. Εμείς έχουμε και πάρα που μαλακό στρώμα που βουλιάζει όταν ξαπλώνεις και με δυσκολεύει ακόμα πιο πολύ αν και υπέροχο στρώμα στ φάση αυτή είναι δύσκολο 

Και εγω στα πλευρα το ιδιο αλλαζω πλευρο κ υποφερω δν ξερω πως θα βολευτω.. εμας παλι το στρωμα ειναι σκληρο κανονικο βασικα αλλα καθρ φορα που παω να σηκωθω η ναγυρισω χρειαζομαι γερανο!!! 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ναντια δε είπε:

Και εγω στα πλευρα το ιδιο αλλαζω πλευρο κ υποφερω δν ξερω πως θα βολευτω.. εμας παλι το στρωμα ειναι σκληρο κανονικο βασικα αλλα καθρ φορα που παω να σηκωθω η ναγυρισω χρειαζομαι γερανο!!! 

Χάχαχα αυτό μου λέει και ο άντρας μου γερανό θέλεις μου λέει κάθε φορά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μια από τα ίδια καφέ φορά που αλλάζω πλευρό δεν μπορώ εύκολα καθόλου άσε που πλέων κοιμάμαι πολύ ανάσκελα και γίνετε χαμός από το ροχαλητό μου ο κακόμοιρος άντρας μου που ξυπνάει 7 πολλές φορές πάει καναπέ γιατί με λυπάται να με ξυπνήσει και αυτό με πιάνει κατά τις 3 το βράδυ.... Και εγώ παίρνω την μαία τηλ να δω πότε θα αρχίσουμε τα ιδιαίτερα μαθήματα αντε να το σηκώσει να δω τι θα μου πει.!! Σήμερα πήγα το χαρτί για τις 56 μέρες στο ΙΚΑ στον ελεγκτή αλλά δεν μου ζήτησε β επιπέδου μόνο το χαρτί του γιατρού ίσως γιατί είμαι από δημόσιο νοσοκομείο μάλλον..! Αύριο θα το πάω να το καταθέσω που θα είναι έτοιμο από τον εργοδότη και μένα! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Χάχαχα αυτό μου λέει και ο άντρας μου γερανό θέλεις μου λέει κάθε φορά 

Χαχαχα αστα εγω τον τραβαω απο οπου βρω μεσα στην νυχτα για να γυρισω πλευρο η να παω τουαλετα  


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εκει που λεω σταματησε το αιμα σταματησαν και τα καφε να σου παλι αιμααα... Δδν αντεχω κοριτσια πραγματικα φοβαμαι πολυ μην μου ερθει παρα πολυ...

Γιατί αίμα;;;; Πήρες το γιατρό σου; Σε ποια βδομάδα είσαι;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Απο το πλακουντα ειναι... 31+1 ειμαι.. Ξαπλα λεει ο γιατρος...

Εύχομαι όλα να πάνε καλά κορίτσι μου... Αν βοηθάει μόνο η ξάπλα άραξε και μην σηκώνεσαι! Λίγο έμεινε, κάνε υπομονή!

  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Και εκει που λεω σταματησε το αιμα σταματησαν και τα καφε να σου παλι αιμααα... Δδν αντεχω κοριτσια πραγματικα φοβαμαι πολυ μην μου ερθει παρα πολυ...

Μην σκέφτεσαι αρνητικά! Δεν θα σου ερθει πάρα πολύ. Ισως να σταματαει και να επανέρχεται αλλα ως εκει. Εσυ να λες ολα θα πάνε καλά. Και θα πανε. Πααααααρα πολλες κοπελες με αίμα και χαμηλο πλακουντα γέννησαν υγιεστατα μωρακια. Είναι κάτι που συμβαινει συχνά. Απλα ρωτα τον γιατρο σου αν ειναι να κατέβεις πιο νωρίς Αθήνα, αν νομίζεις οτι ετσι δεν θα φοβασαι και θα νιωθεις περισσοτερη ασφάλεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Και εκει που λεω σταματησε το αιμα σταματησαν και τα καφε να σου παλι αιμααα... Δδν αντεχω κοριτσια πραγματικα φοβαμαι πολυ μην μου ερθει παρα πολυ...

Λογικο να φοβάσαι κοπελα μου.. Αλλα σκεψου πως πλεον οτι και να γίνει το μωράκι σου είναι ασφαλές (αν και είμαι σίγουρη πως θα γεννηθεί και τελειομηνο)!!! Ελαχιστες βδομαδες εμειναν! Σε 4 βδομαδες μπαίνεις στο μηνα σου!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Χαχαχα αστα εγω τον τραβαω απο οπου βρω μεσα στην νυχτα για να γυρισω πλευρο η να παω τουαλετα  

Και εγώ!!!!

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Απο το πλακουντα ειναι... 31+1 ειμαι.. Ξαπλα λεει ο γιατρος...

Ξαπλα ξαπλα να φτασεις 36η εβδ. Μετα ας γεννηθει οποτε θελει. Αν κ τωρα να ξερεις οτι το μωρακι σου ειναι ετοιμο..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...