Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Θα περιμενω με αγωνια τα νεοτερα σου... μην προκαταβαλεσαι αρνητικα. Να σκεφτεσαι οτι η διαδρομη θα ειναι ομορφη γτ θα δεις τον ερωτα σου!!!

περιμενω καροτσι, κουνια, στρωμα, καθισματακι αυτοκινητου, κουνουπιερα, παντα, σελτεδακι, αποστειρωτη, θερμαντηρα, μπανακι, νεσεσέρ και κατι σεντονακια να ειναι ασορτι με το παντα και καποια μικροπραγματακια νομιζω

Εχεις δίκιο ετσι πρεπει να κανω ! Θα δω το κουκλακι μου! 

Εσυ σηκωσες το μαγαζι ολο! Καλα εκανες να τα χαρεις!!! Και εγω απο ψωνια θελω μονο του φαρμακείου και κανενα ρουχαλακι αλλα για ποιο μεγάλο! Ποιο καθισματακι πηρες ;;; και στρωμα;;;

πρίν από 6 λεπτά , Marimarv είπε:

Κατάλαβα.. Μην αγχώνεσαι είναι το τελευταίο που χρειάζεσαι τώρα κ εγώ χαμηλό πλακούντα είχα αλλά στ πορεία έδειξε να ανεβαίνει κάπως το πρώτο διάστημα ο γιατρός μου με είχε σχεδόν κρεβάτι μόνο για τα βασικά μου είχε πει να σηκώνομαι οπότε κάνε κ εσύ τώρα αυτό που λένε οι γιατροί και όλα θα πάνε μια χαρά ξεκουράσω και μην σε νοιάζει τίποτα πέραν από αυτό... 

Εγω ειμαι σχεδον ολο ξαπλα απο την 7η εβδομάδα μεχρι και τωρα! Εννοείται το μονο που με νοιαζει ειναι να ειναι καλα το μωρακι μου.. λιγο εμεινε!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Εχεις δίκιο ετσι πρεπει να κανω ! Θα δω το κουκλακι μου! 

Εσυ σηκωσες το μαγαζι ολο! Καλα εκανες να τα χαρεις!!! Και εγω απο ψωνια θελω μονο του φαρμακείου και κανενα ρουχαλακι αλλα για ποιο μεγάλο! Ποιο καθισματακι πηρες ;;; και στρωμα;;;

Εγω ειμαι σχεδον ολο ξαπλα απο την 7η εβδομάδα μεχρι και τωρα! Εννοείται το μονο που με νοιαζει ειναι να ειναι καλα το μωρακι μου.. λιγο εμεινε!

Έτσι... Το απόγευμα θα περιμένουμε να μας πεις τα καλά νέα από το Doppler 

Κορίτσια από φαρμακείο τι πρέπει να έχουμε για αρχή? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα!!! Πως μου ειστε? Με ειδοποιησαν απο τα λ..ω οτι εχουν ολα τα πραγματα που παρηγγειλα ετοιμα, κατεθεσα τα υπολοιπα χρηματα και θα μου τα στειλουν. Οποτε αν τα στειλουν αυριο ισως τα παραλαβω το Σαββατο αλλιως αρχες της επομενης εβδομαδας!!! Ανυπομονω να τα τακτοποιησω και να δω τι μου λειπει για να ψωνισουμε την αλλη εβδομαδα που θα κατεβουμε ΑΘηνα. Σιγουρα θα χρειαστω ενα καλο θερμος. Εχει καμια να προτεινει καποιο συγκεκριμενο?

Διαβαζω τις αποψεις σας για τις πανες, οπως και για τα αφρολουτρα κτλ  κραταω εντυπωσεις, εχω μιλησει με τη μαμα μου για το τι πιστευει, θα μιλησω και με τη μαια και μεσα στο Σεπτεμβρη θα κανω καποια παραγγελια.

@Μάντη μου πως εισαι σημερα? λιγη υπομονη, το μπεμπακι σου ειναι μια χαρα και ισως ανυπομονει να σε συναντησει...

@arous το figleaves λεω εγω και ειδα και το motherhood . Θα ψαξω κι αυτο που εγραψες εσυ... εχεις ψωνισει ειναι καλο?

Πολυ καλο. Ειμαι ευχαριστημενη απο ο,τι εχω παρει. Ρουχα απο εκει βεβαια εχει και σε ενα μαγαζι διπλα στο Λητω.

 

 

  • Ευχαριστώ 1

e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Μάντη είπε:

Εχεις δίκιο ετσι πρεπει να κανω ! Θα δω το κουκλακι μου! 

Εσυ σηκωσες το μαγαζι ολο! Καλα εκανες να τα χαρεις!!! Και εγω απο ψωνια θελω μονο του φαρμακείου και κανενα ρουχαλακι αλλα για ποιο μεγάλο! Ποιο καθισματακι πηρες ;;; και στρωμα;;;

Εγω ειμαι σχεδον ολο ξαπλα απο την 7η εβδομάδα μεχρι και τωρα! Εννοείται το μονο που με νοιαζει ειναι να ειναι καλα το μωρακι μου.. λιγο εμεινε!

Ναι ναι το σηκωσα το μαγαζι αλλα τα μισα ειναι δωρα που απλα διαλεξα εγω!!! Βεβαια ο μελλοντικος πατερας  ξεσηκωσε την μπουτικ της ομαδας του, οποτε καταλαβαινεις σε τι φαση βρισκομαστε...

Απο ρουχαλακια θα παρω μονο ενα δυο κομματια που απλα θα μου αρεσουν εμενα πολυ και πιθανον για την εξοδο απο το μαιευτηριο, γτ η μαμα εχει παρει αρκετα μεχρι και μπουφανακια και 1-2 κομματια και για 6-9 μηνων. Στρωμα πηρα το cocolatex antibacterial της greco strom, καθισματακι το JOIE EVERY STAGE

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Marimarv είπε:

Έτσι... Το απόγευμα θα περιμένουμε να μας πεις τα καλά νέα από το Doppler 

Κορίτσια από φαρμακείο τι πρέπει να έχουμε για αρχή? 

Γαζες καθαρο ορο οινοπνευμα κρεμα για αλλαγη πανας ψαλιδακι για νυχια βουρτσα για μαλλια 


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Ναι ναι το σηκωσα το μαγαζι αλλα τα μισα ειναι δωρα που απλα διαλεξα εγω!!! Βεβαια ο μελλοντικος πατερας  ξεσηκωσε την μπουτικ της ομαδας του, οποτε καταλαβαινεις σε τι φαση βρισκομαστε...

Απο ρουχαλακια θα παρω μονο ενα δυο κομματια που απλα θα μου αρεσουν εμενα πολυ και πιθανον για την εξοδο απο το μαιευτηριο, γτ η μαμα εχει παρει αρκετα μεχρι και μπουφανακια και 1-2 κομματια και για 6-9 μηνων. Στρωμα πηρα το cocolatex antibacterial της greco strom, καθισματακι το JOIE EVERY STAGE

Και εγω καθίσματακι το joie θα παρω... στο ιδιο στρωμα καταλήξαμε! Οσο για τα ρουχα απο την ομαδα μας παράγγειλε τα παντα ο αδελφος του άντρα μου ΑΕΚ μεχρι σεντονια και πετσέτες ασεεε χαμός!!! Μπουφανακια εχω και εγω πολλα και φορμες εξοδου! Ποιο πολυ κανενα ρουχαλακι για μεσα στο σπιτι θα θέλουμε αλλα δεν παίρνω τιποτα τωρα γτ σιγουρα θα μου φερουν και δωρα! Καλο ειναι που σου ειπαν να διαλεξεις εσυ τι δωρα θέλεις! Εμας κανεις δεν εχει πει τιποτα ακόμα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εγω καθίσματακι το joie θα παρω... στο ιδιο στρωμα καταλήξαμε! Οσο για τα ρουχα απο την ομαδα μας παράγγειλε τα παντα ο αδελφος του άντρα μου ΑΕΚ μεχρι σεντονια και πετσέτες ασεεε χαμός!!! Μπουφανακια εχω και εγω πολλα και φορμες εξοδου! Ποιο πολυ κανενα ρουχαλακι για μεσα στο σπιτι θα θέλουμε αλλα δεν παίρνω τιποτα τωρα γτ σιγουρα θα μου φερουν και δωρα! Καλο ειναι που σου ειπαν να διαλεξεις εσυ τι δωρα θέλεις! Εμας κανεις δεν εχει πει τιποτα ακόμα!!!

Εχω και κανα δυο ατομα ακομα που στο ποδι με ρωτησαν τι χρειαζομαι  οπως και οι μελλοντικοι νονοι, οποτε λογικα καποιος θα παρει το ρηλαξ, ισως καποιος παρκοκρεβατο και το παιχνιδακι που κρεμανε στην κουνια για να χαζευουν. Δεν νομιζω να χρειαζεται κατι αλλο.

Οσο για τα της ομαδας... Εσενα εχει και λιγο χρωμα, εμας με τα ασπρομαυρα δεν ξερω πως θα ειναι τα φορμακια κι ολα τα υπολοιπα. Γτ και 2-3 φιλοι του τετοια θα του παρουν του μπεμπη για να μπαινει στο κλιμα. Ασε που τραγουδουν συνθηματα στην κοιλια μου για να ακουει απο τωρα. καθαρος προσηλυτισμος

Λογικα θα αρχισουν κι εσας να σας λενε για τα ψωνια μολις μπει ο Σεπτεμβρης

  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Εχω και κανα δυο ατομα ακομα που στο ποδι με ρωτησαν τι χρειαζομαι  οπως και οι μελλοντικοι νονοι, οποτε λογικα καποιος θα παρει το ρηλαξ, ισως καποιος παρκοκρεβατο και το παιχνιδακι που κρεμανε στην κουνια για να χαζευουν. Δεν νομιζω να χρειαζεται κατι αλλο.

Οσο για τα της ομαδας... Εσενα εχει και λιγο χρωμα, εμας με τα ασπρομαυρα δεν ξερω πως θα ειναι τα φορμακια κι ολα τα υπολοιπα. Γτ και 2-3 φιλοι του τετοια θα του παρουν του μπεμπη για να μπαινει στο κλιμα. Ασε που τραγουδουν συνθηματα στην κοιλια μου για να ακουει απο τωρα. καθαρος προσηλυτισμος

Λογικα θα αρχισουν κι εσας να σας λενε για τα ψωνια μολις μπει ο Σεπτεμβρης

Τα ιδια κανει και ο αντρας μου ολο του τραγουδάει τον υμνο της αεκ ! Ελεος λεω φτανειιι! Ασε που τον πειράζω και του λεω το παιδι θα αποφασίσει τι ομαδα θα ειναι εγω θα του παρω του Παναθηναϊκού εκει να δεις γελια!!! 

Εγω απο Σεπτέμβριο θα εχω φυγει απο το νησι! Λογικα πρωτα Θεός μετα τη γεννα θα μου πουν!!! Εμας ο νονος θα παρει το καθισματακι απ οτι κατάλαβα!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εγω καθίσματακι το joie θα παρω... στο ιδιο στρωμα καταλήξαμε! Οσο για τα ρουχα απο την ομαδα μας παράγγειλε τα παντα ο αδελφος του άντρα μου ΑΕΚ μεχρι σεντονια και πετσέτες ασεεε χαμός!!! Μπουφανακια εχω και εγω πολλα και φορμες εξοδου! Ποιο πολυ κανενα ρουχαλακι για μεσα στο σπιτι θα θέλουμε αλλα δεν παίρνω τιποτα τωρα γτ σιγουρα θα μου φερουν και δωρα! Καλο ειναι που σου ειπαν να διαλεξεις εσυ τι δωρα θέλεις! Εμας κανεις δεν εχει πει τιποτα ακόμα!!!

Κ σε εμας τα χοντρά κ βασικά όπως καρότσι κρεβατάκι ριλαξ άλλαξιερα-ραφιερα και κάποια ακόμα θα μας τα κάνουν δώρο.. Σίγουρα στ γέννα θα μας φέρουν και ρουχαλάκια.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Μάντη είπε:

Τα ιδια κανει και ο αντρας μου ολο του τραγουδάει τον υμνο της αεκ ! Ελεος λεω φτανειιι! Ασε που τον πειράζω και του λεω το παιδι θα αποφασίσει τι ομαδα θα ειναι εγω θα του παρω του Παναθηναϊκού εκει να δεις γελια!!! 

Εγω απο Σεπτέμβριο θα εχω φυγει απο το νησι! Λογικα πρωτα Θεός μετα τη γεννα θα μου πουν!!! Εμας ο νονος θα παρει το καθισματακι απ οτι κατάλαβα!

Κι εγω Παναθηναϊκός αλλά προς το παρόν βαριέμαι να τον τσιγκλησω. Μια χαρά ο νονος!!! 

Ίσως αν φύγεις απο το νησί καταλαβουν ότι πλησιάζει ο καιρός που θα έρθει το μωρό και σου πουν να τα διαλεξεις στην Αθήνα ;)

 

πρίν από 18 λεπτά , Marimarv είπε:

Κ σε εμας τα χοντρά κ βασικά όπως καρότσι κρεβατάκι ριλαξ άλλαξιερα-ραφιερα και κάποια ακόμα θα μας τα κάνουν δώρο.. Σίγουρα στ γέννα θα μας φέρουν και ρουχαλάκια.. 

Φοβάμαι ότι θα πηξουμε στα ρούχα... για αυτό κι εγω πηγαινω αλλου τυπου δωρα

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Marimarv είπε:

Κ σε εμας τα χοντρά κ βασικά όπως καρότσι κρεβατάκι ριλαξ άλλαξιερα-ραφιερα και κάποια ακόμα θα μας τα κάνουν δώρο.. Σίγουρα στ γέννα θα μας φέρουν και ρουχαλάκια.. 

Μια χαρα και εμας το καροτσακι μας το πηραν τα πεθερικα μου!!! Καταληξατε σε καροτσάκι;

πρίν από 4 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Κι εγω Παναθηναϊκός αλλά προς το παρόν βαριέμαι να τον τσιγκλησω. Μια χαρά ο νονος!!! 

Ίσως αν φύγεις απο το νησί καταλαβουν ότι πλησιάζει ο καιρός που θα έρθει το μωρό και σου πουν να τα διαλεξεις στην Αθήνα ;)

 

Φοβάμαι ότι θα πηξουμε στα ρούχα... για αυτό κι εγω πηγαινω αλλου τυπου δωρα

Να σου πω κατι γερο να ειναι το αγορακι μου και ας μην μου παρει τιποτα κανενας! Ολα θα βολευτουν αμα ειναι καλα τα μωρακια μας! Σιγουρα τα πολλα δωρα θα ειναι ρουχα! Ναι ο νονος μας ειναι κολλητός του αντρα μ απο μωρα μεγαλωσαν μαζι αυτος μας πάντρεψε κιολας! Ειναι πολυ καλος οχι για το δωρο αλλα γτ πιστευω οτι θα ειναι κοντα στο αγορακι μας!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι με γεια τα πραγματα !! Κ εγώ σε λίγο θα ψωνίσω κ ανυπομονώ!!

Έκανα το ντομπλερ σήμερα,το μωρό έχει παει 1990γρ. ,ξανα γύρισε με το κεφάλι κάτω .  όλα καλα είπε ο γιατρός. Απλά μονο εγώ δυσκολεύομαι πολύ κ πονάω κάτω λογικά γτ πιεζει με το κεφαλάκι του..Χθες κοιμήθηκα στον Καναπε εφόσον σηκώθηκα 3 φορές ανά 2ωρο.. Τέλεια.. Μετράω την ώρα ποτε θα ξημερώσει..

Πανεε πηρα ν1 pampers prenium Που αλλαζει χρώμα κ δείχνει ποτέ κατοθρη σε το μωρό,54 τεμ για αρχή. Τίποτα άλλο.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Μαράκι με γεια τα πραγματα !! Κ εγώ σε λίγο θα ψωνίσω κ ανυπομονώ!!

Έκανα το ντομπλερ σήμερα,το μωρό έχει παει 1990γρ. ,ξανα γύρισε με το κεφάλι κάτω .  όλα καλα είπε ο γιατρός. Απλά μονο εγώ δυσκολεύομαι πολύ κ πονάω κάτω λογικά γτ πιεζει με το κεφαλάκι του..Χθες κοιμήθηκα στον Καναπε εφόσον σηκώθηκα 3 φορές ανά 2ωρο.. Τέλεια.. Μετράω την ώρα ποτε θα ξημερώσει..

Πανεε πηρα ν1 pampers prenium Που αλλαζει χρώμα κ δείχνει ποτέ κατοθρη σε το μωρό,54 τεμ για αρχή. Τίποτα άλλο.

Τέλειος στα κιλα του ! Μπράβο ολα καλα! Στο κεντρο πονας;;;

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Μάντη είπε:

Μια χαρα και εμας το καροτσακι μας το πηραν τα πεθερικα μου!!! Καταληξατε σε καροτσάκι;

Να σου πω κατι γερο να ειναι το αγορακι μου και ας μην μου παρει τιποτα κανενας! Ολα θα βολευτουν αμα ειναι καλα τα μωρακια μας! Σιγουρα τα πολλα δωρα θα ειναι ρουχα! Ναι ο νονος μας ειναι κολλητός του αντρα μ απο μωρα μεγαλωσαν μαζι αυτος μας πάντρεψε κιολας! Ειναι πολυ καλος οχι για το δωρο αλλα γτ πιστευω οτι θα ειναι κοντα στο αγορακι μας!

Ναι Μάντη μου αυτό πρώτα κ όλα τα υπόλοιπα είναι περιττά να είναι γερά τα παιδιά μας.. Καταλήξαμε σε ένα καρότσι 3 σε 1 της Malibu δεν το είδα από κοντά ελπίζω να βγει καλό είχε καλές κρητικές 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ada32 είπε:

Μαράκι με γεια τα πραγματα !! Κ εγώ σε λίγο θα ψωνίσω κ ανυπομονώ!!

Έκανα το ντομπλερ σήμερα,το μωρό έχει παει 1990γρ. ,ξανα γύρισε με το κεφάλι κάτω .  όλα καλα είπε ο γιατρός. Απλά μονο εγώ δυσκολεύομαι πολύ κ πονάω κάτω λογικά γτ πιεζει με το κεφαλάκι του..Χθες κοιμήθηκα στον Καναπε εφόσον σηκώθηκα 3 φορές ανά 2ωρο.. Τέλεια.. Μετράω την ώρα ποτε θα ξημερώσει..

Πανεε πηρα ν1 pampers prenium Που αλλαζει χρώμα κ δείχνει ποτέ κατοθρη σε το μωρό,54 τεμ για αρχή. Τίποτα άλλο.

Ουάου!!!! Τέλειος ο αγόραρος!!! Σου έδωσε και εκτίμηση για πιθανό βάρος γέννησης?

Βλέπω κορίτσια οι περισσότερες είστε σχεδόν έτοιμες!!! Εγώ έχω πάρει καρότσι, παρκοκρέβατο με στρώμα και καθισματάκι αυτοκινήτου... Σήμερα μάλλον θα πάμε να κλείσουμε κούνια και στρωματάκι, αν και δεν έχω καταλήξει ακόμα με σιγουριά... Πήρα και κάτι σκόρπια ψιλολόγια για το δωμάτιό της, αλλά ακόμα δεν είμαι έτοιμη σε καμία περίπτωση!!! Νιώθω πως έχω  πολύ καιρό ακόμα!!! Αχαχαχαχαχχα Μου φαίνεται θα γεννήσω και θα πιστεύω πως ακόμα έχω καιρό!!! Αχαχαχαχχααχχαχααχαχα

Αγοράσαμε προχθές απορρυπαντικό για βρεφικά ρούχα και ένιωσα λες και έκανα ποιός ξέρει τι!!!! :P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...