Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Μια χαρά ξεμπερδεψες και με αυτό... είναι σύνηθες να δίνουν αυτες τις ενέσεις... σου ειπε ποτε υπολογιζει την καισαρική ή είναι ακόμα νωρίς;

Ναι δοξα το Θεό! Καπου 37η με 38η λογικά!

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 15 λεπτά , Μάντη είπε:

Ναι δοξα το Θεό! Καπου 37η με 38η λογικά!

Μπραβο πολύ καλά τα νέα σου κοριτσάκι μου αντε με το καλό να έρθει η ώρα να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!!! Σκέψου και τα θετικά με την καισαρική δεν θα περάσεις πόνους σχεδόν καθόλου και θα το έχεις και δύο εβδομάδες νωρίτερα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Μπραβο πολύ καλά τα νέα σου κοριτσάκι μου αντε με το καλό να έρθει η ώρα να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!!! Σκέψου και τα θετικά με την καισαρική δεν θα περάσεις πόνους σχεδόν καθόλου και θα το έχεις και δύο εβδομάδες νωρίτερα!!! 

Να σου πω με ξεαγχωνει λιγο οτι θα παω προγραμματισμένα και θα ξερω λιγο πολυ τι μου γίνετε! Ευχομαι ολα να πανε καλα γι ολες μας και ανεξάρτητα απο το τροπο γέννησης να εχουμε υγιή μωράκια. ..

  • Μου αρέσει 3

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Τέλειος στα κιλα του ! Μπράβο ολα καλα! Στο κεντρο πονας;;;

Ναι Κεντρο χαμηλα.

9 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ουάου!!!! Τέλειος ο αγόραρος!!! Σου έδωσε και εκτίμηση για πιθανό βάρος γέννησης?

Βλέπω κορίτσια οι περισσότερες είστε σχεδόν έτοιμες!!! Εγώ έχω πάρει καρότσι, παρκοκρέβατο με στρώμα και καθισματάκι αυτοκινήτου... Σήμερα μάλλον θα πάμε να κλείσουμε κούνια και στρωματάκι, αν και δεν έχω καταλήξει ακόμα με σιγουριά... Πήρα και κάτι σκόρπια ψιλολόγια για το δωμάτιό της, αλλά ακόμα δεν είμαι έτοιμη σε καμία περίπτωση!!! Νιώθω πως έχω  πολύ καιρό ακόμα!!! Αχαχαχαχαχχα Μου φαίνεται θα γεννήσω και θα πιστεύω πως ακόμα έχω καιρό!!! Αχαχαχαχχααχχαχααχαχα

Αγοράσαμε προχθές απορρυπαντικό για βρεφικά ρούχα και ένιωσα λες και έκανα ποιός ξέρει τι!!!! :P

Ευχαριστώ πολυ!! Δεν τον ρώτησα για βάρος αλλά θα μάθω σε 3 εβδομάδες.Καλά κ εγώ δεν έχω πάρει Ακόμα κούνια αλλά διάλεξα λίκνο!! Χαχαχα εσύ ξεπεράσες κ εμένα που πηρα παμπερς!! Αλλά καλά έκανες όσα περισσότερα πάρουμε νωρίς,δεν θα τρέχουμε τελευταία στιγμή.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

@ada32 μου πολύ χαίρομαι που ήταν πολύ καλό το ντομπλερ και το μωράκι σου μια χαρά τα γραμμάρια του!!! Εύχομαι ένα γερό μωράκι αγκαλίτσα να κρατήσεις!! 

Κορίτσια και εγώ πρέπει από εβδομάδα να αρχίσω να πλένω τα ρουχαλάκια της!!!! Μίλησα με την μαία μου είπε ότι μετά τις 33 με 34 τα αρχίζει τα μαθήματα και ότι θα κάνουμε 4 με 5 από 1.5 με 2 ώρες το καθένα αλλά να σας πω την αλήθεια μόνο στο τηλ που μιλήσαμε αρκετή ώρα με κάνε να χαλαρώσω πολύ.!!! 

Ευχαριστώ πολύ!!επιτελους εφυγε κ αυτο.. Τωρα υπομονή να μπούμε στον μηνα μας.

4 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Αχ κοριτσακι μου μολις γυρισα απο διακοπες κι ολο αυτο σκεφτομουν! Αληθεια το λες; Μπορουμε να ησυχασουμεδλδ; Ναι οποτε μπορεσεις στειλε μου τις βεβαιωσεις!!! Τι καλα νεα! Γενικα πως πας εσυ; Ολα καλα;

Κοριτσια ελειπα δεκα μερες εκτος πολιτισμου και γεμισατε ολοκληρες σελιδες! Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!! Εμεις παιξαμε πολυ με τον μικρο και περιμενουμε πως και πως το νεο μελος. Ο κυριος στην κοιλιτσα εφαγε καλα κι ολο χοροπηδουσε! Με τσιμπησε κι ενα σερσενι και πεθανα στους πονους για ενα 24ωρο, ευτυχως ο μικρος κομπλε. Για πειτε νεα!!!

Θα σου στειλω αυριο αν ειναι!οι διακοπες Εινσι Τελειες αλλά τελείωσαν Δυστυχώς.. 

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Να σου πω με ξεαγχωνει λιγο οτι θα παω προγραμματισμένα και θα ξερω λιγο πολυ τι μου γίνετε! Ευχομαι ολα να πανε καλα γι ολες μας και ανεξάρτητα απο το τροπο γέννησης να εχουμε υγιή μωράκια. ..

Τέλεια το μωράκι σου!! Να σου πω με την καισαρική είναι όλα προγραμματισμένα κ ξερεις τι περιμένεις ενω στιν φυσιολογικό σου λένε περπατά,Κάνε αυτο κανε εκεινο..

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Ναι δοξα το Θεό! Καπου 37η με 38η λογικά!

σύντομα δηλαδή!! με το καλό. Μια χαρά είναι κ η καισαρική, όλα καλά θα πάνε κ θα φτάσεις ως εκείνες τις εβδομάδες, οι ενέσεις είναι προληπτικά μήπως κ συμβεί τίποτα νωρίτερα, αλλά δεν θα συμβεί. 

πωπω πως πέρασε ο καιρός ρε κορίτσια, πότε το μάθαμε πως έχουμε μωράκια, πότε θα τα γεννήσουμε.... πότε θα μεγαλώσουν, πότε θα γεράσουμε... Καλά τώρα το πήγα πολύ μακρυά χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ναι Κεντρο χαμηλα.

Ευχαριστώ πολυ!! Δεν τον ρώτησα για βάρος αλλά θα μάθω σε 3 εβδομάδες.Καλά κ εγώ δεν έχω πάρει Ακόμα κούνια αλλά διάλεξα λίκνο!! Χαχαχα εσύ ξεπεράσες κ εμένα που πηρα παμπερς!! Αλλά καλά έκανες όσα περισσότερα πάρουμε νωρίς,δεν θα τρέχουμε τελευταία στιγμή.

Εμένα δεξια χαμηλά..

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!επιτελους εφυγε κ αυτο.. Τωρα υπομονή να μπούμε στον μηνα μας.

Θα σου στειλω αυριο αν ειναι!οι διακοπες Εινσι Τελειες αλλά τελείωσαν Δυστυχώς.. 

Τέλεια το μωράκι σου!! Να σου πω με την καισαρική είναι όλα προγραμματισμένα κ ξερεις τι περιμένεις ενω στιν φυσιολογικό σου λένε περπατά,Κάνε αυτο κανε εκεινο..

Σιγουρσ! Δε με νοιάζει τοσο ο τροπος που θα έρθει οσο να ειναι υγιεί!!!!

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

σύντομα δηλαδή!! με το καλό. Μια χαρά είναι κ η καισαρική, όλα καλά θα πάνε κ θα φτάσεις ως εκείνες τις εβδομάδες, οι ενέσεις είναι προληπτικά μήπως κ συμβεί τίποτα νωρίτερα, αλλά δεν θα συμβεί. 

πωπω πως πέρασε ο καιρός ρε κορίτσια, πότε το μάθαμε πως έχουμε μωράκια, πότε θα τα γεννήσουμε.... πότε θα μεγαλώσουν, πότε θα γεράσουμε... Καλά τώρα το πήγα πολύ μακρυά χαχαχαχα

Ευχαριστώ! Ολο και κοντεύουμε ολες μας!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαντη μου ολα καλα.. θα πας και προγραμματισμένα χωρίς άγχος χωρίς τίποτα.. αντε κοντευεις.. 

Εμενα ακομα δε γυρισε ρε παιδια.. λετε να μην γυρισει η τεμπελιτσα μου;; αν οχι μεχρι ποια βδομαδα περιμενουμε. Η μαια μου ειπε μεχρι 38η κ μετα μπαινεις με καισαρικη.. βασικα οτι ειναι για καλο ας γινει

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

πωπω πως πέρασε ο καιρός ρε κορίτσια, πότε το μάθαμε πως έχουμε μωράκια, πότε θα τα γεννήσουμε.... πότε θα μεγαλώσουν, πότε θα γεράσουμε... Καλά τώρα το πήγα πολύ μακρυά χαχαχαχα

Μηπως καποια βιαζεται;;; χαχα.. παντως οντως λιγο εμεινε αλλα εγω τωρα ανυπομονω πιο πολυ κ νομιζω δεν παιρναν οι μερες

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , irinikavala είπε:

Μαντη μου ολα καλα.. θα πας και προγραμματισμένα χωρίς άγχος χωρίς τίποτα.. αντε κοντευεις.. 

Εμενα ακομα δε γυρισε ρε παιδια.. λετε να μην γυρισει η τεμπελιτσα μου;; αν οχι μεχρι ποια βδομαδα περιμενουμε. Η μαια μου ειπε μεχρι 38η κ μετα μπαινεις με καισαρικη.. βασικα οτι ειναι για καλο ας γινει

Μηπως καποια βιαζεται;;; χαχα.. παντως οντως λιγο εμεινε αλλα εγω τωρα ανυπομονω πιο πολυ κ νομιζω δεν παιρναν οι μερες

Ειναι νωρις για να γυρισει. Εμενα αλλαζει θεση συνεχεια, και ειμαι 34 εβδομαδων. Ο γιατρος μου ειπε οτι απο 36-37 εβδομαδες παιρνει οριστικη θεση και δε γυριζει τοσο ευκολα. Επισης αν δεν εχει γυρισει κανεις καισαρικη στις 39, οχι στις 38, κανονικα.

 

  • Ευχαριστώ 1

e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Εμένα δεξια χαμηλά..

Σιγουρσ! Δε με νοιάζει τοσο ο τροπος που θα έρθει οσο να ειναι υγιεί!!!!

Ευχαριστώ! Ολο και κοντεύουμε ολες μας!

Καλημερα! εμενα με ποναει κεντρο πολυ χαμηλα κ δεξια οταν με κλωτσαει γτ εχει τα ποδαρακια του .ενω αριστερα που πιανω συνεχεια ειναι ο ποπως του!!!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

Μαντη μου ολα καλα.. θα πας και προγραμματισμένα χωρίς άγχος χωρίς τίποτα.. αντε κοντευεις.. 

Εμενα ακομα δε γυρισε ρε παιδια.. λετε να μην γυρισει η τεμπελιτσα μου;; αν οχι μεχρι ποια βδομαδα περιμενουμε. Η μαια μου ειπε μεχρι 38η κ μετα μπαινεις με καισαρικη.. βασικα οτι ειναι για καλο ας γινει

Μηπως καποια βιαζεται;;; χαχα.. παντως οντως λιγο εμεινε αλλα εγω τωρα ανυπομονω πιο πολυ κ νομιζω δεν παιρναν οι μερες

Καλημερα ειρηνη μου! Σκεψου οτι εμενα χθες ηταν κανονικα σε θεση και μετα απο 20 λεπτα μου ξανα εκανε υπέρηχο να δει παλι τις μετρήσεις και ειχε γυρίσει εντελως...αφου τρομαξε και ο γιατρος!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μάντη πάλι ειχες θεματακια με αιμα ε; Δεν πειραζει κοπελα μου, λογικα θα εισαι απο τις πρωτες που θα παρουν το μωρακι τους αγκαλια (αν οχι η πρωτη). Με το καλο κοριτσι μου, καθε εμποδιο για καλο. Δεν ειναι τιποτα η καισαρικη, λιγα πονακια μετα, αλλα τουλαχιστον θα εισαι ξεκουραστη!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alekk είπε:

@Μάντη πάλι ειχες θεματακια με αιμα ε; Δεν πειραζει κοπελα μου, λογικα θα εισαι απο τις πρωτες που θα παρουν το μωρακι τους αγκαλια (αν οχι η πρωτη). Με το καλο κοριτσι μου, καθε εμποδιο για καλο. Δεν ειναι τιποτα η καισαρικη, λιγα πονακια μετα, αλλα τουλαχιστον θα εισαι ξεκουραστη!

Ναι παλι!!! Τωρα μονο ξαπλαααα!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ερώτηση.. Από χάπια και συμπληρώματα αυτό το διάστημα τι παίρνεται δλδ τώρα το τελευταίο τρίμηνο πρέπει να πάρουμε τίποτα άλλο πέραν από τα βασικά.. Εγώ ως τώρα παίρνω σίδηρο μαγνήσιο ασβέστιο και filicine.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια μου ερώτηση.. Από χάπια και συμπληρώματα αυτό το διάστημα τι παίρνεται δλδ τώρα το τελευταίο τρίμηνο πρέπει να πάρουμε τίποτα άλλο πέραν από τα βασικά.. Εγώ ως τώρα παίρνω σίδηρο μαγνήσιο ασβέστιο και filicine.. 

Κι εγω τα ιδια παιρνω... Δεν εχω ενημερωθει ακομα για καμια αλλαγη


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...