Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, bella32 είπε:

@Marimarv κοριτσι μου ο όρος βοηθάει γτ ενυδατωνει! γι'αυτό πρέπει κ μόνη σου να πίνεις νερα.. το ξέρω ότι είναι κούραστικο να τρέχεις συνέχεια τουαλετα με τον ορό παραμασχαλα..εγώ όταν νοσηλευτηκα μου λέγανε 3 με 4 λίτρα την ημέρα!!! και το χω κρατήσει ακόμη και τώρα..μιλάμε για πολύ νερό.  αλλά είδα αποτέλεσμα κορίτσι μου.  όσο για το άγγιγμα στη κοιλιά, μου το έλεγαν όλοι οι καθηγητές που περνούσαν να με δουν ( νοσηλευτηκα στο πανεπιστημιακό) για να μην ταραζω την περιοχή καθόλου! ξάπλα στο πλάι αυστηρά με είχαν και μου χαν δώσει και λαδακι να πίνω για να πηγαίνω εύκολα τουαλετα χωρίς να σφιγγομαι καθόλου!και όλα καλά!! τους ενημερωσες για το σάκχαρο να σε προσέξουν; δε γινόταν όμως να μη κάνεις ενέσεις κορτιζόνης 

@nanoula90 κγω αυτό έπαιρνα, το ντουφαλακ αλλά καμία αλλαγή.. μέχρι που μου έδωσαν στο νοσοκομείο το nujol. βάλσαμο... σε συνδυασμό με all bran που τρωω για πρωινό, αν όχι κάθε μέρα, μέρα πάρα μέρα πηγαίνω τουαλετα!!! πίνω 1 κουτάλι της σούπας το βράδυ κ πέφτω  για ύπνο. αυτές ήταν οι οδηγίες που μ είχα  δώσει στο νοσοκομείο. να ξέρεις κάνει μερικές μέρες να μαλακώσει το έντερο αλλά με έχει σώσει! τα υποθετα δεν μου τα δίνανε με τπτ λόγω συσπάσεων.. μου έλεγαν ότι προκαλούν σύσπαση στο έντερο και μπορεί να επηρεάσει και τη μήτρα σου..οπότε έκανα λίγο υπομονή μέχρι να δράσει το λαδακι. 

Συμφωνώ με το nujol. Είναι το καλύτερο. βέβαια μετά από ενημέρωση του γυναικολόγου! :)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κοριτσια μου καλησπέρα! Εκανα τον υπέρηχο το σιγουρο ειναι οτι θα γινει καισαρική ειναι σχεδόν επιπωματικος... περιμένω τωρα να με παρει ο γιατρος μου να μου πει λεπτομέρειες θα μιλήσει με τον εμβρυολογο.. ελπιζω να μην χρειαστεί μαγνητική....


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Μάντη είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα! Εκανα τον υπέρηχο το σιγουρο ειναι οτι θα γινει καισαρική ειναι σχεδόν επιπωματικος... περιμένω τωρα να με παρει ο γιατρος μου να μου πει λεπτομέρειες θα μιλήσει με τον εμβρυολογο.. ελπιζω να μην χρειαστεί μαγνητική....

Αυτό είναι το μικρότερο κακό!!! Κλείσατε και ημερομηνία???

Θα περιμένουμε νέΑ σου μόλις μάθεις, εννοείται!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Μάντη είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα! Εκανα τον υπέρηχο το σιγουρο ειναι οτι θα γινει καισαρική ειναι σχεδόν επιπωματικος... περιμένω τωρα να με παρει ο γιατρος μου να μου πει λεπτομέρειες θα μιλήσει με τον εμβρυολογο.. ελπιζω να μην χρειαστεί μαγνητική....

εντάξει κορίτσι μου! δεν πειράζει! δεν είναι κατι σπάνιο.  το ξέρετε με το γιατρό σας και θα το χειριστείτε αναλογα.  καισαρικουλα και όλα μια χαρά! 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Μάντη είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα! Εκανα τον υπέρηχο το σιγουρο ειναι οτι θα γινει καισαρική ειναι σχεδόν επιπωματικος... περιμένω τωρα να με παρει ο γιατρος μου να μου πει λεπτομέρειες θα μιλήσει με τον εμβρυολογο.. ελπιζω να μην χρειαστεί μαγνητική....

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου ! Περιμένουμε νέα!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Μάντη είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα! Εκανα τον υπέρηχο το σιγουρο ειναι οτι θα γινει καισαρική ειναι σχεδόν επιπωματικος... περιμένω τωρα να με παρει ο γιατρος μου να μου πει λεπτομέρειες θα μιλήσει με τον εμβρυολογο.. ελπιζω να μην χρειαστεί μαγνητική....

Μάντη μου εύχομαι να πάνε όλα καλά.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αυτό είναι το μικρότερο κακό!!! Κλείσατε και ημερομηνία???

Θα περιμένουμε νέΑ σου μόλις μάθεις, εννοείται!!!

Οχι δεν κλείσαμε ημερομηνία... αλλα χθες ο γιατρός μου ειπε ότι αν τελικα παμε με καισαρική εκτος απροόπτου θα γίνει τη πρωτη ή τη δεύτερη εβδομάδα του Οκτωβρίου!!! Μαλλον αναλογα και με το βαρος του μωρού!!! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μάντη μου δεν πειράζει για την καισαρική ,να σκέφτεσαι ότι το σημαντικό είναι να πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά με τον πιο ασφαλή τρόπο και για τους δυο μας ! Όλα θα πάνε καλά θα δεις ! 

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μάντη ολα καλα θα πανε. Δεν ειναι τιποτα η καισαρικη. Τελικα θα κανεις κ μαγνητικη που ελεγες; Πάντως το καλο ειναι οτι θα τελειωνεις πιο νωρις και θα σταματησει και το αγχος με τις αιμορραγιες! 

Εγω κοριτσια εκανα σημερα μεγαλο doppler (μου κανει καθε φορα ο γιατρος μ, σημερα εκανα στο μαιευτηριο). Ειμαι 36 εβδομαδων, ο μικρος 2600 και ο πλακουντας grade 2-3. Λιγο πιο πανω απο τα φυσιολογικα ολα μαλλον λογω σακχαρου... Μια χαρα το ζουζουνι μας παντως

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια ειμαι πολυ αγχωμένη με ειδοποίησε ο γιατρός να τον παρω το πρωι τηλέφωνο... ελπιζω να μην του ειπε τίποτα κακο ο εμβρυολογος... θα σκασω μεχρι το πρωΐ...

πρίν από 9 λεπτά , Alekk είπε:

@Μάντη ολα καλα θα πανε. Δεν ειναι τιποτα η καισαρικη. Τελικα θα κανεις κ μαγνητικη που ελεγες; Πάντως το καλο ειναι οτι θα τελειωνεις πιο νωρις και θα σταματησει και το αγχος με τις αιμορραγιες! 

Εγω κοριτσια εκανα σημερα μεγαλο doppler (μου κανει καθε φορα ο γιατρος μ, σημερα εκανα στο μαιευτηριο). Ειμαι 36 εβδομαδων, ο μικρος 2600 και ο πλακουντας grade 2-3. Λιγο πιο πανω απο τα φυσιολογικα ολα μαλλον λογω σακχαρου... Μια χαρα το ζουζουνι μας παντως

Δεν ξερω ακομη δεν μου ειπε... μια χαρα ειναι ο μικρος σου! Και εγω σημερα που εκανα παλι ντομπλερ μου εβγαλε το πλακούντα grade 2... και το μωρο 2400...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Οχι δεν κλείσαμε ημερομηνία... αλλα χθες ο γιατρός μου ειπε ότι αν τελικα παμε με καισαρική εκτος απροόπτου θα γίνει τη πρωτη ή τη δεύτερη εβδομάδα του Οκτωβρίου!!! Μαλλον αναλογα και με το βαρος του μωρού!!! 

Και εγω Μάντη μου στα ίδια είμαι μάλλον πρώτη βδομάδα του Οκτώβρη 

πρίν από 13 λεπτά , Alekk είπε:

@Μάντη ολα καλα θα πανε. Δεν ειναι τιποτα η καισαρικη. Τελικα θα κανεις κ μαγνητικη που ελεγες; Πάντως το καλο ειναι οτι θα τελειωνεις πιο νωρις και θα σταματησει και το αγχος με τις αιμορραγιες! 

Εγω κοριτσια εκανα σημερα μεγαλο doppler (μου κανει καθε φορα ο γιατρος μ, σημερα εκανα στο μαιευτηριο). Ειμαι 36 εβδομαδων, ο μικρος 2600 και ο πλακουντας grade 2-3. Λιγο πιο πανω απο τα φυσιολογικα ολα μαλλον λογω σακχαρου... Μια χαρα το ζουζουνι μας παντως

Ουυυυ τέλειος είναι μπράβο.. Κ εγώ λόγω ζαχάρου στς 33 είμαι grand2

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Μάντη είπε:

Πολυ αγχος ελπιζω να πανε ολα καλα... εσυ πως τα πας;

Ουυυυ από άγχος άλλο τίποτα.. Νοσοκομείο με έχουμε μέσα δεν ξέρω πότε θα φύγω γτ οι χθεσινές συσπάσεις ήταν πολύ έντονες σήμερα είμαι πολύ καλύτερα αλλά λόγω του όρου και τον φαρμάκων δεν ξέρουν πως θα εξελιχθεί εάν τν βγάλουν έκανα και κορτιζόνη αλλά εμένα η δικιά μου είναι μικρή ακόμα 2 κιλά και 80γρμ. Κ είμαι 33 βδομαδων με πλακούντα grade 2 οπότε προσπαθούμε απλά να πάμε 36 βδομαδων και να πιάσουμε τα 2.500 ελπίζω να τα καταφέρω.. Εσύ θύμισε μου ποσών εβδομάδων είσαι? Ελπίζω να πάρεις όσο πιο πολύ πάει και έχει πάρει καλό βάρος το μικρούλι σου.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Ουυυυ από άγχος άλλο τίποτα.. Νοσοκομείο με έχουμε μέσα δεν ξέρω πότε θα φύγω γτ οι χθεσινές συσπάσεις ήταν πολύ έντονες σήμερα είμαι πολύ καλύτερα αλλά λόγω του όρου και τον φαρμάκων δεν ξέρουν πως θα εξελιχθεί εάν τν βγάλουν έκανα και κορτιζόνη αλλά εμένα η δικιά μου είναι μικρή ακόμα 2 κιλά και 80γρμ. Κ είμαι 33 βδομαδων με πλακούντα grade3 οπότε προσπαθούμε απλά να πάμε 36 βδομαδων και να πιάσουμε τα 2.500 ελπίζω να τα καταφέρω.. Εσύ θύμισε μου ποσών εβδομάδων είσαι? Ελπίζω να πάρεις όσο πιο πολύ πάει και έχει πάρει καλό βάρος το μικρούλι σου.. 

Μια χαρα θα τα πας να εισαι αισιόδοξη... τα λεω σε εσενα να τα ακουω και εγω! Χθες στο ιατριο ο γιατρός μ το εβγαλε 2200 σημερα ο εμβρυολογος 2400 τωρα δεν ξερω ποιο ειναι ποιο κοντα!! Ειμαι βαση περιόδου 33+6


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Μια χαρα θα τα πας να εισαι αισιόδοξη... τα λεω σε εσενα να τα ακουω και εγω! Χθες στο ιατριο ο γιατρός μ το εβγαλε 2200 σημερα ο εμβρυολογος 2400 τωρα δεν ξερω ποιο ειναι ποιο κοντα!! Ειμαι βαση περιόδου 33+6

Αααα εντάξει είναι ρε συ το βάρος αλλά 300 θα τα πάρει πιστεύω μέχρι να γεννησεις κ θα είστε μια χαρά.. Εμένα για 33 εβδομάδων μου φάνηκε λίγο το 2.080 και με ανησύχησε... Αλλά πιστεύω θα πάνε όλα καλά και για τις 2 μας να φύγει και αυτός ο μήνας και όλα καλά θα πάνε σίγουρα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...