Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Μάντη είπε:

Αχ κοριτσια ειμαι πολυ αγχωμένη με ειδοποίησε ο γιατρός να τον παρω το πρωι τηλέφωνο... ελπιζω να μην του ειπε τίποτα κακο ο εμβρυολογος... θα σκασω μεχρι το πρωΐ...

Δεν ξερω ακομη δεν μου ειπε... μια χαρα ειναι ο μικρος σου! Και εγω σημερα που εκανα παλι ντομπλερ μου εβγαλε το πλακούντα grade 2... και το μωρο 2400...

Ωωωωω κι αυτοι οι γιατροι! Παιζουν με τον πονο μας ωρες ωρες. Υπομονη μεχρι το πρωι. Να πανε ολα καλα Μάντη μ.

@Marimarv μετα την 30η εβδομαδα μου ειπε η γιατρος εκει οτι αρχιζει και γινεται grade 2 ο πλακουντας. Αλλα grade 3 στο τελος. Δλδ κι αυτη μου ελεγε πως μαλλον ειναι το σακχαρο αλλα και παλι μπορει να γινοταν ουτως ή αλλως γιατι ειναι μικρες οι αποκλισεις. Αντε να βγεις κι εσυ με το καλο να ηρεμησεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , Alekk είπε:

Ωωωωω κι αυτοι οι γιατροι! Παιζουν με τον πονο μας ωρες ωρες. Υπομονη μεχρι το πρωι. Να πανε ολα καλα Μάντη μ.

@Marimarv μετα την 30η εβδομαδα μου ειπε η γιατρος εκει οτι αρχιζει και γινεται grade 2 ο πλακουντας. Αλλα grade 3 στο τελος. Δλδ κι αυτη μου ελεγε πως μαλλον ειναι το σακχαρο αλλα και παλι μπορει να γινοταν ουτως ή αλλως γιατι ειναι μικρες οι αποκλισεις. Αντε να βγεις κι εσυ με το καλο να ηρεμησεις!

Ασε εχω γεμίσει σπυρακια απο το αγχος.... μεσα σε μια ωρα γεμισε το πρόσωπο μου...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Ασε εχω γεμίσει σπυρακια απο το αγχος.... μεσα σε μια ωρα γεμισε το πρόσωπο μου...

Ελα και μην αγχωνεσαι!!! Ολα καλα θα ειναι θα δεις!!! Απλα επειδη ειναι αργα, ο άνθρωπος σ ειπε να μιλησετε αύριο!! Αν ηταν κατι σοβαρό δεν θα περιμενε να ξημερωσει! Θα ηθελε να συνεννοηθειτε για να κλείσει ραντεβού για μαγνητική!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alekk είπε:

Ωωωωω κι αυτοι οι γιατροι! Παιζουν με τον πονο μας ωρες ωρες. Υπομονη μεχρι το πρωι. Να πανε ολα καλα Μάντη μ.

@Marimarv μετα την 30η εβδομαδα μου ειπε η γιατρος εκει οτι αρχιζει και γινεται grade 2 ο πλακουντας. Αλλα grade 3 στο τελος. Δλδ κι αυτη μου ελεγε πως μαλλον ειναι το σακχαρο αλλα και παλι μπορει να γινοταν ουτως ή αλλως γιατι ειναι μικρες οι αποκλισεις. Αντε να βγεις κι εσυ με το καλο να ηρεμησεις!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να σου πω την αλήθεια δεν με πειράζει που με έχουν μέσα γτ απ ότι κατάλαβα με τις συσπασεις που είχα χθες μπορεί να έσπαγαν τα νερά τις επόμενες μέρες και ο όρος βοηθάει πολύ οπότε δεν με πειράζει που είμαι εδώ με προσέχουν συνέχεια μηχάνημα έλεγχο νιώθω ασφάλεια όσο να ναι απλά ει αι λίγο κουράστηκο αλλά δεν πειράζει ότι είναι καλύτερο κ ας ταλαιπωρηθώ λίγο.. Εγώ σήμερα μίλησα με τον ενδοκρινολογο του είπα για το ζάχαρο που έχει χτυπήσει κόκκινο και μου είπε ότι είναι λόγω κορτιζόνης και μπορεί να φτάσει έως 200 και να προσέχω υπερβολικά πολύ τι τρώω.. Κ ο πλακούντας πάλι ωριμάζει πιο γρήγορα από το ζάχαρο ναι όποτε πρέπει να προσέχουμε πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ελα και μην αγχωνεσαι!!! Ολα καλα θα ειναι θα δεις!!! Απλα επειδη ειναι αργα, ο άνθρωπος σ ειπε να μιλησετε αύριο!! Αν ηταν κατι σοβαρό δεν θα περιμενε να ξημερωσει! Θα ηθελε να συνεννοηθειτε για να κλείσει ραντεβού για μαγνητική!!! 

Μακαρι.....


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Εχθές κάνω τον πρώτο καρδιοτοκογραφο και μου λέει ο γιατρός τι έχεις φάει?? Θα κάνεις άλλο ένα το ανχος είχε βαρέσει κόκκινο πήγα και ήρθα γιατί οι παλμοί της μπέμπας ήταν πολύ πάνω γιατί εγώ έκανα βλακια είχα φάει ένα κρουασάν και μια πορτοκαλάδα δύο λεπτά πριν μπω για εξέταση ενώ έπρεπε μισή ώρα πριν να τα έχω φάει αλλά δόξα τον Θεό περίμενα καμία ώρα και μετά έκανα το δεύτερο και βγήκε πολύ καλό!!! Η μπέμπα μου έχει πάει 3160 και ο γιατρός μου είπε ότι πάμε βάση υπέρηχο όχι περιόδου οπότε είμαι 36+1!!!η μήτρα μου είναι κινητική πολύ καλό αυτό!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα! Μίλησα με το γιατρό μου και μου ειπε αυστηρα ξαπλα να φτασω τις 36 εβδομάδες και να το παρει... γτ τωρα ειναι επικίνδυνο να παθει ολικη αποκόλληση ο πλακουντας ειναι σχεδόν επιπωματικος... και οτι μπορει να παθω αιμορραγία ακομα και ακίνητη οταν ειμαι...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Εχθές κάνω τον πρώτο καρδιοτοκογραφο και μου λέει ο γιατρός τι έχεις φάει?? Θα κάνεις άλλο ένα το ανχος είχε βαρέσει κόκκινο πήγα και ήρθα γιατί οι παλμοί της μπέμπας ήταν πολύ πάνω γιατί εγώ έκανα βλακια είχα φάει ένα κρουασάν και μια πορτοκαλάδα δύο λεπτά πριν μπω για εξέταση ενώ έπρεπε μισή ώρα πριν να τα έχω φάει αλλά δόξα τον Θεό περίμενα καμία ώρα και μετά έκανα το δεύτερο και βγήκε πολύ καλό!!! Η μπέμπα μου έχει πάει 3160 και ο γιατρός μου είπε ότι πάμε βάση υπέρηχο όχι περιόδου οπότε είμαι 36+1!!!η μήτρα μου είναι κινητική πολύ καλό αυτό!!!! 

Καλημέρα!!!! Πολύ όμορφα τα νέα σου!!!! Και η μπέμπα, γυναικάρα ολόκληρη!!!! Με το καλό!!! Νομίζω πλησιάζεις!!!! :)

πρίν από 10 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα και απο εμενα! Μίλησα με το γιατρό μου και μου ειπε αυστηρα ξαπλα να φτασω τις 36 εβδομάδες και να το παρει... γτ τωρα ειναι επικίνδυνο να παθει ολικη αποκόλληση ο πλακουντας ειναι σχεδόν επιπωματικος... και οτι μπορει να παθω αιμορραγία ακομα και ακίνητη οταν ειμαι...

Καλημέρα Μάντη μου!!!! Ξάπλα φουλ λοπόν και δίνε διαταγές!!!!! 10 ημέρες υπομονή ακόμα και θα έχεις το ζουζουνάκι σου αγκαλίτσα!!!!! :wub:


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Εχθές κάνω τον πρώτο καρδιοτοκογραφο και μου λέει ο γιατρός τι έχεις φάει?? Θα κάνεις άλλο ένα το ανχος είχε βαρέσει κόκκινο πήγα και ήρθα γιατί οι παλμοί της μπέμπας ήταν πολύ πάνω γιατί εγώ έκανα βλακια είχα φάει ένα κρουασάν και μια πορτοκαλάδα δύο λεπτά πριν μπω για εξέταση ενώ έπρεπε μισή ώρα πριν να τα έχω φάει αλλά δόξα τον Θεό περίμενα καμία ώρα και μετά έκανα το δεύτερο και βγήκε πολύ καλό!!! Η μπέμπα μου έχει πάει 3160 και ο γιατρός μου είπε ότι πάμε βάση υπέρηχο όχι περιόδου οπότε είμαι 36+1!!!η μήτρα μου είναι κινητική πολύ καλό αυτό!!!! 

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια η μικρή σου.. Πολύ καλά νέα.. 

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια δεν ξέρω για εσάς, εγώ πάντως έχω πάρα πολύ άγχος!!!! Εχω βγάλει να φτιάξω και τη βαλίτσα και έχω χ#στεί πάνω μου!!! Φοβάμαι πάρα πολύ... Για τη γέννα, για τους πόνους, για τη διαδικασία, για το αν θα ξεκινήσει η διαδικασία όταν ο άντρας μου θα είναι σπίτι ή στη δουλειά...

Είμαι η μόνη τρελή? Ή είστε και οι υπόλοιπες αγχωμένες?

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα και απο εμενα! Μίλησα με το γιατρό μου και μου ειπε αυστηρα ξαπλα να φτασω τις 36 εβδομάδες και να το παρει... γτ τωρα ειναι επικίνδυνο να παθει ολικη αποκόλληση ο πλακουντας ειναι σχεδόν επιπωματικος... και οτι μπορει να παθω αιμορραγία ακομα και ακίνητη οταν ειμαι...

Καλημέρα Μάντη μου πρόσεχε πάρα πάρα πολύ τότε... Μην κάνεις απολύτως τίποτα.. Και φαγητό στ κρεβάτι... Κ εμένα έτσι μου είπε ο γιατρός να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και τίποτα άλλο και το φαγητό μου να μου το φέρνουν στ κρεβάτι.. Και εμένα μέχρι 36 θέλουμε να φτάσουμε μου είπε.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα!!!! Πολύ όμορφα τα νέα σου!!!! Και η μπέμπα, γυναικάρα ολόκληρη!!!! Με το καλό!!! Νομίζω πλησιάζεις!!!! :)

Καλημέρα Μάντη μου!!!! Ξάπλα φουλ λοπόν και δίνε διαταγές!!!!! 10 ημέρες υπομονή ακόμα και θα έχεις το ζουζουνάκι σου αγκαλίτσα!!!!! :wub:

Μακάρι γτ εχω φοβηθεί... ειναι και χαμηλός ο αιματοκρίτης μου και σε περίπτωση αιμορραγίας δεν ξερω τι να περιμενω... θα προσπαθήσω να μην σκέφτομαι... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Μακάρι γτ εχω φοβηθεί... ειναι και χαμηλός ο αιματοκρίτης μου και σε περίπτωση αιμορραγίας δεν ξερω τι να περιμενω... θα προσπαθήσω να μην σκέφτομαι... 

Να μην αγχώνεσαι, όλα αντιμετωπίζονται!!! Ακόμα και αυτό που λες, που εγώ δεν πιστεύω πως θα συμβεί, θα πας αμέσως στο νοσοκομείο και όλα θα είναι μια χαρά!!!! Για αυτό τους έχουμε τους γιατρούς κορίτσι μου, για τα δύσκολα!!! Θύμησέ μου, πού γεννάς????

Χάσαμε και αυτό το πινακάκι πάλι!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλημέρα Μάντη μου πρόσεχε πάρα πάρα πολύ τότε... Μην κάνεις απολύτως τίποτα.. Και φαγητό στ κρεβάτι... Κ εμένα έτσι μου είπε ο γιατρός να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και τίποτα άλλο και το φαγητό μου να μου το φέρνουν στ κρεβάτι.. Και εμένα μέχρι 36 θέλουμε να φτάσουμε μου είπε.. 

Μαζι παρεα θα κανουμε... αντε να βαλει η Παναγία το χερι της να τα καταφέρουμε...

Just now, anemoni1989 είπε:

Να μην αγχώνεσαι, όλα αντιμετωπίζονται!!! Ακόμα και αυτό που λες, που εγώ δεν πιστεύω πως θα συμβεί, θα πας αμέσως στο νοσοκομείο και όλα θα είναι μια χαρά!!!! Για αυτό τους έχουμε τους γιατρούς κορίτσι μου, για τα δύσκολα!!! Θύμησέ μου, πού γεννάς????

Χάσαμε και αυτό το πινακάκι πάλι!!!

Στο Ρέα ευτυχώς ειναι μονο 10 λεπτα απο το σπιτι μου... ελπιζω να τα καταφέρω χωρις να δω αιμα!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Μαζι παρεα θα κανουμε... αντε να βαλει η Παναγία το χερι της να τα καταφέρουμε...

Στο Ρέα ευτυχώς ειναι μονο 10 λεπτα απο το σπιτι μου... ελπιζω να τα καταφέρω χωρις να δω αιμα!

Ναι να μας βοηθήσει η Παναγία @Μάντη μου λίγο θέλουμε... Σου είπαν για ενέσεις κορτιζόνης... Εσύ τουλάχιστον είσαι στην Αθήνα οπότε μην φοβάσαι είσαι σε πολύ καλά χέρια εγώ που είμαι σε νησί αυτό με αγχώνει πιο πολύ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...