Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι να μας βοηθήσει η Παναγία @Μάντη μου λίγο θέλουμε... Σου είπαν για ενέσεις κορτιζόνης... Εσύ τουλάχιστον είσαι στην Αθήνα οπότε μην φοβάσαι είσαι σε πολύ καλά χέρια εγώ που είμαι σε νησί αυτό με αγχώνει πιο πολύ... 

Ναι τις έκανα τις ενέσεις! Σε ποιο νησι μένεις;;; και εγω απο νησι ειμαι αλλα ηρθα Αθήνα για τη γέννα..


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 12 λεπτά , Μάντη είπε:

Ναι τις έκανα τις ενέσεις! Σε ποιο νησι μένεις;;; και εγω απο νησι ειμαι αλλα ηρθα Αθήνα για τη γέννα..

Πόσες σου έκαναν.. Εγώ μένω Κεφαλλονιά κ μέχρι τώρα ήταν όλα καλά δεν υπήρχε θέμα για να φύγω θα γεννούσε εδώ γτ κ εγώ είχα χαμηλό πλακούντα αλλά στ πορεία ανέβηκε... Την τελευταία βδομάδα άρχισα να προβλήματα.. Ένιωθα κάτι ενοχλήσει αλλά όχι πολύ έντονες και τις θεώρησα φυσιολογικές αλλά όταν ήρθα εδώ μου είπαν πάλι καλά που ήρθες σήμερα ήταν συσπάσεις κ πολύ έντονες μπορεί να έσπαγαν τα νερά κ την επόμενη μέρα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Marimarv είπε:

Πόσες σου έκαναν.. Εγώ μένω Κεφαλλονιά κ μέχρι τώρα ήταν όλα καλά δεν υπήρχε θέμα για να φύγω θα γεννούσε εδώ γτ κ εγώ είχα χαμηλό πλακούντα αλλά στ πορεία ανέβηκε... Την τελευταία βδομάδα άρχισα να προβλήματα.. Ένιωθα κάτι ενοχλήσει αλλά όχι πολύ έντονες και τις θεώρησα φυσιολογικές αλλά όταν ήρθα εδώ μου είπαν πάλι καλά που ήρθες σήμερα ήταν συσπάσεις κ πολύ έντονες μπορεί να έσπαγαν τα νερά κ την επόμενη μέρα.. 

Καταλαβα!!! Οποτε ξαπλααα!!! Εκανα 2 ενέσεις μαζι και μετα ακριβώς απο ενα 24ωρο αλλες 2... εσυ;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Καταλαβα!!! Οποτε ξαπλααα!!! Εκανα 2 ενέσεις μαζι και μετα ακριβώς απο ενα 24ωρο αλλες 2... εσυ;

Εμένα μου έκαναν μόνο 2 ενέσεις με διαφορά μιας μέρας την κάθε μία αλλά δεν ξέρω εάν φτάνουν μόνο 2 θα ρωτήσω σήμερα ξανά.. Ναι ναι ξαπλα κ εγώ κ εσύ να φτάσουμε τς 36 

Link to comment
Share on other sites

@Marimarv όλα θα πάνε τέλεια μη φοβάσαι τίποτα αν ήταν κάτι που θα ανησυχούσε τον γιατρό σου θα σε είχε στείλει Αθήνα.. Κάτσε ξεκουρασου κάτω λίγο έμεινε και μετά θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα!!!!

@Μάντη κοριτσάκι μην φοβάσαι όλα θα πάνε καλά.. πόσο αιματοκρίτη έχεις??? Και εγώ χαμηλό έχω 33 κάπου εκεί αλλά θα έχουν μπουκάλες αίμα για έμας αν συμβεί κάτι αλλά μην σκέφτεσαι έτσι σκέψου μόνο θετικά και ότι αυτός ο χειμώνας θα είναι ο καλύτερος της ζωής μας με τα μωράκια μας αγκαλίτσα

@anemona1981 όλες το ίδιο

σκεφτόμαστε και όλες έχουμε φόβο και τρελό ανχος αλλά πιστεύω ότι εκείνη την στιγμή θα έχουμε μια δύναμη που ούτε εμείς δεν θα φανταζόμαστε ότι υπήρχε μέσα μας!!! Με το καλό να μας έρθουν τα μωράκια μας!!! ♥️ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

Εμένα μου έκαναν μόνο 2 ενέσεις με διαφορά μιας μέρας την κάθε μία αλλά δεν ξέρω εάν φτάνουν μόνο 2 θα ρωτήσω σήμερα ξανά.. Ναι ναι ξαπλα κ εγώ κ εσύ να φτάσουμε τς 36 

Εισαι σιγουρη οτι ηταν μονή δόση;;; γτ γινονται 2 σε μια δόση ιδια σύριγγα... και οι οδηγίες στο κουτι λενε 2 δόσεις μαζι και αλλες 2 μετα απο 24 ωρες... τωρα ποσο εισαι είπαμε;;; παθαίνω και Αλτσχάιμερ!!!! Χαχαχαχαα

πρίν από 1 λεπτό , Μαρθα Κ είπε:

@Marimarv όλα θα πάνε τέλεια μη φοβάσαι τίποτα αν ήταν κάτι που θα ανησυχούσε τον γιατρό σου θα σε είχε στείλει Αθήνα.. Κάτσε ξεκουρασου κάτω λίγο έμεινε και μετά θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα!!!!

@Μάντη κοριτσάκι μην φοβάσαι όλα θα πάνε καλά.. πόσο αιματοκρίτη έχεις??? Και εγώ χαμηλό έχω 33 κάπου εκεί αλλά θα έχουν μπουκάλες αίμα για έμας αν συμβεί κάτι αλλά μην σκέφτεσαι έτσι σκέψου μόνο θετικά και ότι αυτός ο χειμώνας θα είναι ο καλύτερος της ζωής μας με τα μωράκια μας αγκαλίτσα

@anemona1981 όλες το ίδιο

σκεφτόμαστε και όλες έχουμε φόβο και τρελό ανχος αλλά πιστεύω ότι εκείνη την στιγμή θα έχουμε μια δύναμη που ούτε εμείς δεν θα φανταζόμαστε ότι υπήρχε μέσα μας!!! Με το καλό να μας έρθουν τα μωράκια μας!!! ♥️ 

Χθες εκανα εξετάσεις αίματος και εχω 28.... ναι πρεπει να ρωτήσω για το αιμα λογικα χρειάζεται να δωσουμε φιάλες;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μάντη είπε:

Εισαι σιγουρη οτι ηταν μονή δόση;;; γτ γινονται 2 σε μια δόση ιδια σύριγγα... και οι οδηγίες στο κουτι λενε 2 δόσεις μαζι και αλλες 2 μετα απο 24 ωρες... τωρα ποσο εισαι είπαμε;;; παθαίνω και Αλτσχάιμερ!!!! Χαχαχαχαα

Χθες εκανα εξετάσεις αίματος και εχω 28.... ναι πρεπει να ρωτήσω για το αιμα λογικα χρειάζεται να δωσουμε φιάλες;;;

Εγω αυτή την εβδομάδα θα κάνω τις τελευταίες εξετάσεις αλλά λογικά αν είναι έτσι χαμηλό θα χρειαστεί να δώσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Εγω αυτή την εβδομάδα θα κάνω τις τελευταίες εξετάσεις αλλά λογικά αν είναι έτσι χαμηλό θα χρειαστεί να δώσουμε. 

Καλα το λιγότερο ειναι αυτό άχρηστο να ειναι κ ας δώσουμε!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Καλημερα και απο εμενα! Μίλησα με το γιατρό μου και μου ειπε αυστηρα ξαπλα να φτασω τις 36 εβδομάδες και να το παρει... γτ τωρα ειναι επικίνδυνο να παθει ολικη αποκόλληση ο πλακουντας ειναι σχεδόν επιπωματικος... και οτι μπορει να παθω αιμορραγία ακομα και ακίνητη οταν ειμαι...

Μαντη μ εγω τα βλεπω καλα τα νεα. Ηξερες απο την αρχη οτι ειναι πολυ χαμηλος ο πλακουντας και αφου δεν ειναι διεισδυτικος να λες στον εαυτο σου  πως δεν εχει αλλαξει απολυτως τιποτα. Θα συνεχισεις την ξαπλα, λιγο πιο αυστηρα, κι ολα θα πανε καλα. Θετικη σκεψη και να το λες ολη την ωρα απο μεσα σου οτι θα φτασεις στις 36 εβδομαδες χωρις κανενα θεμα.

Η αδερφη μου που ηταν το χειροτερο σεναριο επιπωματικου πλακουντα και πηγαν ολα στραβα, ειναι υγιεστατη και εχει εναν λεβεντη 10 ετων! 

@Μαρθα Κ μια χαρα η μικρη!!! Αντε με το καλο.

@Marimarv πως πας σημερα; Καλυτερα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alekk είπε:

Μαντη μ εγω τα βλεπω καλα τα νεα. Ηξερες απο την αρχη οτι ειναι πολυ χαμηλος ο πλακουντας και αφου δεν ειναι διεισδυτικος να λες στον εαυτο σου  πως δεν εχει αλλαξει απολυτως τιποτα. Θα συνεχισεις την ξαπλα, λιγο πιο αυστηρα, κι ολα θα πανε καλα. Θετικη σκεψη και να το λες ολη την ωρα απο μεσα σου οτι θα φτασεις στις 36 εβδομαδες χωρις κανενα θεμα.

Η αδερφη μου που ηταν το χειροτερο σεναριο επιπωματικου πλακουντα και πηγαν ολα στραβα, ειναι υγιεστατη και εχει εναν λεβεντη 10 ετων! 

@Μαρθα Κ μια χαρα η μικρη!!! Αντε με το καλο.

@Marimarv πως πας σημερα; Καλυτερα;

Αχ μακαρι να πανε καλα κ σε εμενα... ναι ηξερα απο την αρχη για παραχειλιο τωρα ομως φοβαμαι με τον επιπωματικο διαβαζω διαφορα και φρικαρω... θα σκεφτομαι οτι ειναι 2 εβδομάδες θα περασουν με ξαπλα και θα πανε ολα καλα με τη βοήθεια της Παναγίας...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Μάντη είπε:

Αχ μακαρι να πανε καλα κ σε εμενα... ναι ηξερα απο την αρχη για παραχειλιο τωρα ομως φοβαμαι με τον επιπωματικο διαβαζω διαφορα και φρικαρω... θα σκεφτομαι οτι ειναι 2 εβδομάδες θα περασουν με ξαπλα και θα πανε ολα καλα με τη βοήθεια της Παναγίας...

Μην διαβαζεις τιποτα, κι εγω ειχα επιπωματικο για τους πρωτους 4-5 μηνες και διαβαζα ολο βλακειες και τα ειχα παιξει. Παρε ενα ασχετο βιβλιο/κομικ ή ο,τι τελοσπαντων να διαβαζεις να ξεχαστεις. Ολα καλα θα πανε, θα βοηθησει η Παναγιτσα μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρθα Κ είπε:

@Marimarv όλα θα πάνε τέλεια μη φοβάσαι τίποτα αν ήταν κάτι που θα ανησυχούσε τον γιατρό σου θα σε είχε στείλει Αθήνα.. Κάτσε ξεκουρασου κάτω λίγο έμεινε και μετά θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα!!!!

@Μάντη κοριτσάκι μην φοβάσαι όλα θα πάνε καλά.. πόσο αιματοκρίτη έχεις??? Και εγώ χαμηλό έχω 33 κάπου εκεί αλλά θα έχουν μπουκάλες αίμα για έμας αν συμβεί κάτι αλλά μην σκέφτεσαι έτσι σκέψου μόνο θετικά και ότι αυτός ο χειμώνας θα είναι ο καλύτερος της ζωής μας με τα μωράκια μας αγκαλίτσα

@anemona1981 όλες το ίδιο

σκεφτόμαστε και όλες έχουμε φόβο και τρελό ανχος αλλά πιστεύω ότι εκείνη την στιγμή θα έχουμε μια δύναμη που ούτε εμείς δεν θα φανταζόμαστε ότι υπήρχε μέσα μας!!! Με το καλό να μας έρθουν τα μωράκια μας!!! ♥️ 

Ναι κορίτσι μου αυτό λέω κ εγώ λίγο έμεινε.. Σήμερα βέβαια νιώθω πάλι κάποιες ενοχλήσεις τώρα περιμένω να μπω μηχάνημα.. 

πρίν από 57 λεπτά , Alekk είπε:

Μαντη μ εγω τα βλεπω καλα τα νεα. Ηξερες απο την αρχη οτι ειναι πολυ χαμηλος ο πλακουντας και αφου δεν ειναι διεισδυτικος να λες στον εαυτο σου  πως δεν εχει αλλαξει απολυτως τιποτα. Θα συνεχισεις την ξαπλα, λιγο πιο αυστηρα, κι ολα θα πανε καλα. Θετικη σκεψη και να το λες ολη την ωρα απο μεσα σου οτι θα φτασεις στις 36 εβδομαδες χωρις κανενα θεμα.

Η αδερφη μου που ηταν το χειροτερο σεναριο επιπωματικου πλακουντα και πηγαν ολα στραβα, ειναι υγιεστατη και εχει εναν λεβεντη 10 ετων! 

@Μαρθα Κ μια χαρα η μικρη!!! Αντε με το καλο.

@Marimarv πως πας σημερα; Καλυτερα;

Σήμερα κορίτσι μου πριν λίγο έχω πάλι κάποιες ενοχλήσεις τώρα θα μπω μηχάνημα και θα μου πουν αλλά δεν με αφηνουν ακόμα να φύγω από το νοσοκομείο.. Αν και δεν με πειράζει νιώθω ασφάλεια εδώ 

@Μάντη ναι Μάντη μου είχες δίκιο διπλή ένεση την κάθε φορά μου έκαναν σύνολο 4.. Εγώ είμαι 33+2 τώρα.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Εχθές κάνω τον πρώτο καρδιοτοκογραφο και μου λέει ο γιατρός τι έχεις φάει?? Θα κάνεις άλλο ένα το ανχος είχε βαρέσει κόκκινο πήγα και ήρθα γιατί οι παλμοί της μπέμπας ήταν πολύ πάνω γιατί εγώ έκανα βλακια είχα φάει ένα κρουασάν και μια πορτοκαλάδα δύο λεπτά πριν μπω για εξέταση ενώ έπρεπε μισή ώρα πριν να τα έχω φάει αλλά δόξα τον Θεό περίμενα καμία ώρα και μετά έκανα το δεύτερο και βγήκε πολύ καλό!!! Η μπέμπα μου έχει πάει 3160 και ο γιατρός μου είπε ότι πάμε βάση υπέρηχο όχι περιόδου οπότε είμαι 36+1!!!η μήτρα μου είναι κινητική πολύ καλό αυτό!!!! 

@Μαρθα Κ είσαι μια χαρά κοπέλα μου! δεν ήξερα ότι δεν κάνει να φας πριν την εξέταση! να ξέρω να πάω προετοιμασμένη όταν έρθει η ώρα για τη δική μου!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι κορίτσι μου αυτό λέω κ εγώ λίγο έμεινε.. Σήμερα βέβαια νιώθω πάλι κάποιες ενοχλήσεις τώρα περιμένω να μπω μηχάνημα.. 

Σήμερα κορίτσι μου πριν λίγο έχω πάλι κάποιες ενοχλήσεις τώρα θα μπω μηχάνημα και θα μου πουν αλλά δεν με αφηνουν ακόμα να φύγω από το νοσοκομείο.. Αν και δεν με πειράζει νιώθω ασφάλεια εδώ 

@Μάντη ναι Μάντη μου είχες δίκιο διπλή ένεση την κάθε φορά μου έκαναν σύνολο 4.. Εγώ είμαι 33+2 τώρα.. 

Αρα εισαι καλυμμένη!!! Λιγες μερες διαφορα εχουμε!!! Εγω 34 ακριβώς!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Αχ μακαρι να πανε καλα κ σε εμενα... ναι ηξερα απο την αρχη για παραχειλιο τωρα ομως φοβαμαι με τον επιπωματικο διαβαζω διαφορα και φρικαρω... θα σκεφτομαι οτι ειναι 2 εβδομάδες θα περασουν με ξαπλα και θα πανε ολα καλα με τη βοήθεια της Παναγίας...

@Μάντη πρώτα απ όλα κλείσε ότι διαβάζεις από το ίντερνετ γτ θα τρελαθείς!!! να ακούς χαλαρή μουσικούλα, διάβασε κάτι,  δες shopping star!! τρομερά αγχολυτικό! έτσι πέρασαν 2 μήνες ταβλα σε μένα χωρίς να σκέφτομαι σύνεχεια τα χειρότερα! τα ξεχαστεί το μυαλό σου! ξεκούραση, φαγητό στο κρεβάτι και συνεχίζουμε όλες δυναμικά! όλα καλά θα πάνε, πρέπει να το λέμε στον εαυτό μας! τα μωράκια μας νιώθουν το άγχος μας!να κάνεις όσο μπορείς όμορφες σκέψεις και η Παναγία θα βοηθήσει και θα χουμε όλες τα νινακια μας!

@Marimarv κορίτσι μου συνεχίζεις κσυ δυναμικά! αισιοδοξία! θα πάρει βάρος το μωράκι και όλα θα πάνε καλά! εμένα μου είπε ο εμβρυολογος, αν με το καλό φτάσει το παιδί στα 2μιση κιλά, εκεί κοντά στην 35, δε θα χρειαστεί ούτε θερμοκοιτιδα! φυσικά μακάρι να πάρουν ακόμη περισσότερο καιρό,  αλλά στη τελική ακόμη κι αν έρθουν νωρίτερα πάλι θα πάνε όλα καλά 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...