Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

μακάρι να μην έχουμε απρόοπτα, αλλά κ να έχουμε όλα τέλεια θα πάνε!!!να είσαι αισιόδοξη!! στον μήνα μας μπαίνουμε ένα μήνα ακριβώς πριν την ΠΗΤ. Εγώ το μετράω 5 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ.εσείς κρατάτε της περιόδου, άρα 25/9 μπαίνεις στην ένατο. σε 11 μερούλες δηλαδή.

Και εγω μεχρι τωρα κρατουσα τις αυχενικής και σε ολες τις αλλες εξετάσεις εβαζαν 21 πητ... αλλα τωρα μαλλον επειδη θα παω νωριτερα ο γιατρός θελει τις περιόδου... εσυ γτ μετρας 5 εβδομάδες;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

ναντια δε          24/9     αγοράκι    1o   Ιασώ-Αθήνα

arous                 30/9                              Λητω-Αθήνα

41ZiliHer           3/10    αγοράκι 2o  Μητέρα Κρήτη

29zina7777       4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

32irinikavala     6/10   κοριτσάκι  1ο  κλιν.Καβάλα

melina92           6/10      αγοράκι    1o

40Nightwish     7/10     κοριτσάκι  1o   Αρεταίειο

38eamo             8/10      αγοράκι     1o

SwimmingMom6/10                         1o

34Μαρθα Κ       10/10   κοριτσάκι  1ο  δημ.νοσ.

32ada32            12/10    αγοράκι    1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119   14/10    αγοράκι     1o

36Alekk              16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

27Μάντη            21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι  1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430    22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29Anastasia05      22/10    αγοράκι       1o   Λητώ

29anemoni1989 26/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

depyfr                  26/10   αγοράκι      2o    Ρέα

Μarimarv             29/10    κοριτσακι 1ο

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εγω μεχρι τωρα κρατουσα τις αυχενικής και σε ολες τις αλλες εξετάσεις εβαζαν 21 πητ... αλλα τωρα μαλλον επειδη θα παω νωριτερα ο γιατρός θελει τις περιόδου... εσυ γτ μετρας 5 εβδομάδες;;;

Μας έχουν τρελάνει οι γιατροί για το πώς μετράνε τελικά!! Σε εμενα από την αυχενική κ μετά πάμε με τον υπέρηχο με ΠΗΤ 22/10. Σύμφωνα όμως με τερ έχω ΠΗΤ 28/10!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

29zina7777      28/8     ΑΓΟΡΑΚΙ!!   2370 γρ.

ναντια δε          24/9     αγοράκι    1o   Ιασώ-Αθήνα

arous                 30/9         ****         2ο     Λητώ

41ZiliHer           3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

32irinikavala     6/10     κοριτσάκι  1ο  κλιν.Καβάλα

melina92           6/10      αγοράκι    1o

40Nightwish     7/10     κοριτσάκι  1o   Αρεταίειο

38eamo             8/10      αγοράκι     1o

SwimmingMom6/10                         1o

34Μαρθα Κ       10/10   κοριτσάκι  1ο  δημ.νοσ.

32ada32            12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119   14/10    αγοράκι     1o

36Alekk              16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

27Μάντη            21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι  1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430    22/10    αγοράκι    1ο    Ιασώ-Αθήνα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 26/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

depyfr                  26/10   αγοράκι      2o    Ρέα

Marimarv            29/10   κοριτσάκι   1ο

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

bella32                 4/11    αγοράκι      1ο  Αρεταίειο

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

1 hour ago, Μάντη είπε:

Και εγω μεχρι τωρα κρατουσα τις αυχενικής και σε ολες τις αλλες εξετάσεις εβαζαν 21 πητ... αλλα τωρα μαλλον επειδη θα παω νωριτερα ο γιατρός θελει τις περιόδου... εσυ γτ μετρας 5 εβδομάδες;;;

Επειδή ο ένατος έχει πέντε εβδομάδες. Θέλω να περάσει κ γρήγορα ο καιρός να μπω στον μήνα μου οπότε με βολεύει να τον μετρήσω με πέντε εβδομάδες χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εγώ αυτό με το μέτρημα περιόδου κ υπέρηχου δεν το κατάλαβα πότε... Εμένα από την πρώτο μου υπέρηχο μέχρι κ σήμερα ΠΗΤ μου έχουν πει 29/10 χωρίς να ξέρω εάν μετράνε με περίοδο η υπέρηχο.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Και υπομονή στις κρεββατομένες! Εμένα ο γιατρός μου από την αρχή μετράει βάση περιόδου. Η ΠΗΤ είναι πάνω από 40 εβδομάδες γιατί προσθέτουν 10 μέρες λέει στην τελευταία περίοδο. Και ο 9ος ξεκινάει στις 36 εβδομάδες. Ότι και αν του έχω πει επιμένει... 

Εμείς αν και είμαστε με πρόωρη γήρανση του πλακούντα grade 3 από 30 εβδομάδες, εξακολουθούμε να μεγαλώνουμε φυσιολογικά. Χτες 2240γρ 32+5. Μας έβαλε και στον καρδιοτοκογράφο όλα καλά. Σε 10 μέρες πάλι. Η μπέμπα μας έχει σε εγρήγορση. Μας κάνει καψόνια. Το βάρος το πιάσαμε για να μη μπούμε σε θερμοκοιτίδα αλλά πρέπει να πιάσουμε και τις 36 εβδομάδες. Οπότε είμαστε πολλές που κηνυγάμε το 36... 

Καλή συνέχεια σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Marimarv είπε:

Βρε κορίτσια εγώ αυτό με το μέτρημα περιόδου κ υπέρηχου δεν το κατάλαβα πότε... Εμένα από την πρώτο μου υπέρηχο μέχρι κ σήμερα ΠΗΤ μου έχουν πει 29/10 χωρίς να ξέρω εάν μετράνε με περίοδο η υπέρηχο.. 

η τελευταία σου περίοδος ήταν 22/1? αν ναι, μετράνε με περίοδο.

πρίν από 16 λεπτά , Maria_ath είπε:

Καλημέρα σε όλες! Και υπομονή στις κρεββατομένες! Εμένα ο γιατρός μου από την αρχή μετράει βάση περιόδου. Η ΠΗΤ είναι πάνω από 40 εβδομάδες γιατί προσθέτουν 10 μέρες λέει στην τελευταία περίοδο. Και ο 9ος ξεκινάει στις 36 εβδομάδες. Ότι και αν του έχω πει επιμένει... 

Εμείς αν και είμαστε με πρόωρη γήρανση του πλακούντα grade 3 από 30 εβδομάδες, εξακολουθούμε να μεγαλώνουμε φυσιολογικά. Χτες 2240γρ 32+5. Μας έβαλε και στον καρδιοτοκογράφο όλα καλά. Σε 10 μέρες πάλι. Η μπέμπα μας έχει σε εγρήγορση. Μας κάνει καψόνια. Το βάρος το πιάσαμε για να μη μπούμε σε θερμοκοιτίδα αλλά πρέπει να πιάσουμε και τις 36 εβδομάδες. Οπότε είμαστε πολλές που κηνυγάμε το 36... 

Καλή συνέχεια σε όλες!

τέλειο βάρος έχετε, μπράβο!!! Ο γιατρός είπε να μπεις στην 36η?? η να ολοκληρώσεις την 36η??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ασία είπε:

η τελευταία σου περίοδος ήταν 22/1? αν ναι, μετράνε με περίοδο.

τέλειο βάρος έχετε, μπράβο!!! Ο γιατρός είπε να μπεις στην 36η?? η να ολοκληρώσεις την 36η??

Ναι 22/1 ήταν.. Δεν είχα ιδέα τόσο καιρό γτ δεν μου είχαν αναφέρει κάτι.. 

πρίν από 25 λεπτά , Maria_ath είπε:

Καλημέρα σε όλες! Και υπομονή στις κρεββατομένες! Εμένα ο γιατρός μου από την αρχή μετράει βάση περιόδου. Η ΠΗΤ είναι πάνω από 40 εβδομάδες γιατί προσθέτουν 10 μέρες λέει στην τελευταία περίοδο. Και ο 9ος ξεκινάει στις 36 εβδομάδες. Ότι και αν του έχω πει επιμένει... 

Εμείς αν και είμαστε με πρόωρη γήρανση του πλακούντα grade 3 από 30 εβδομάδες, εξακολουθούμε να μεγαλώνουμε φυσιολογικά. Χτες 2240γρ 32+5. Μας έβαλε και στον καρδιοτοκογράφο όλα καλά. Σε 10 μέρες πάλι. Η μπέμπα μας έχει σε εγρήγορση. Μας κάνει καψόνια. Το βάρος το πιάσαμε για να μη μπούμε σε θερμοκοιτίδα αλλά πρέπει να πιάσουμε και τις 36 εβδομάδες. Οπότε είμαστε πολλές που κηνυγάμε το 36... 

Καλή συνέχεια σε όλες!

Όντως το βάρος σας είναι πολύ καλό.. Εμένα που είμαι 33+3 την Τρίτη που το είδαμε ήταν 2.080

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι 22/1 ήταν.. Δεν είχα ιδέα τόσο καιρό γτ δεν μου είχαν αναφέρει κάτι.. 

Όντως το βάρος σας είναι πολύ καλό.. Εμένα που είμαι 33+3 την Τρίτη που το είδαμε ήταν 2.080

Μια χαρά κ το δικό σου βάρος. κι εγώ που είμαι 33+6 τόσο το υπολογίζω να είναι.πριν μια εβδομάδα ήταν 1850. Γιατί όμως είσαι 33+3; Εγώ νομίζω πως είσαι 33+5.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ασία είπε:

Μια χαρά κ το δικό σου βάρος. κι εγώ που είμαι 33+6 τόσο το υπολογίζω να είναι.πριν μια εβδομάδα ήταν 1850. Γιατί όμως είσαι 33+3; Εγώ νομίζω πως είσαι 33+5.

Κοίτα την Τρίτη που έκανα την εισαγωγή στ νοσοκομείο μου είπαν ότι είμαι 33 οπότε σήμερα +3 νομίζω κιόλας γτ όπως σου είπα με το μέτρημα δεν το κατάλαβα πότε ότι μου έλεγε ο γιατρός κ από μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Marimarv είπε:

Κοίτα την Τρίτη που έκανα την εισαγωγή στ νοσοκομείο μου είπαν ότι είμαι 33 οπότε σήμερα +3 νομίζω κιόλας γτ όπως σου είπα με το μέτρημα δεν το κατάλαβα πότε ότι μου έλεγε ο γιατρός κ από μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει. 

Κορίτσι, μετράς από την ΤΕΡ και μετά. Έτσι βγάζεις πόσο είσαι. Δες και το διαδίκτυο είναι πολλες ιστοσελίδες που σου βγάζουν πόσο είσαι


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Μπαίνω σφήνα από τις μανούλες Νοεμβρίου. Καταρχάς, με το καλό να γεννήσετε τα μωράκια σας κι εμείς τα δικά μας! Όσον αφορά τον υπολογισμό της κύησης, ένα θα σας πω. Είμαι από εξωσωματική, έχω 3 γιατρούς που με παρακολουθούν και δεν μπορούν να συμφωνήσουν ούτε μεταξύ τους για την ΠΗΤ! Ξέρουμε με ακρίβεια το πότε έγινε το καθετί και πάλι άκρη δε βγάζουμε! Οπότε να 'μαστε καλά κι εμείς και τα παιδάκια μας και όλα καλά να μας πάνε!

  • Μου αρέσει 2

SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VictorVictoria είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μπαίνω σφήνα από τις μανούλες Νοεμβρίου. Καταρχάς, με το καλό να γεννήσετε τα μωράκια σας κι εμείς τα δικά μας! Όσον αφορά τον υπολογισμό της κύησης, ένα θα σας πω. Είμαι από εξωσωματική, έχω 3 γιατρούς που με παρακολουθούν και δεν μπορούν να συμφωνήσουν ούτε μεταξύ τους για την ΠΗΤ! Ξέρουμε με ακρίβεια το πότε έγινε το καθετί και πάλι άκρη δε βγάζουμε! Οπότε να 'μαστε καλά κι εμείς και τα παιδάκια μας και όλα καλά να μας πάνε!

Καλώς μας ήρθες!!! Κι εγώ που έχω δύο ΠΗΤ, σκέφτομαι ότι ο μπέμπης θα βγει όταν είναι έτοιμος! Άλλωστε αυτό είναι η πητ, πιθανή ημερομηνία τοκετού

Βέβαια στη δική σου περίπτωση, είναι λίγο περίεργο που δε συμφωνούν οι γιατροί!!! Όπως και να έχει, καλά να βγούνε τα μωράκια μας, κι ας μη ξέρουμε πότε ακριβώς!:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα!!! Μακαρι να μην εχουμε απρόοπτα σε αυτες τις 10 μερες αλλιως πραγματικά δεν ειναι τιποτα τοσους μηνες ξαπλα τωρα εμεινε η ουρα!!!!! Τριτη θα ξέρουμε πρωτα Θεός ποτε θα με βαλει υπολογιζω περίπου στις τελος Σεπτεμβρίου!

Ρε κοριστια ασχετο αλλα ποτε μπαίνουμε στο μηνα μας;;;;;;;; παλι εχω μπερδευτεί!!! Εγω βαση περιοδου μπαίνω στις 25 αλλα βαση εβδομάδων τη 36η εβδομαδα την κλείνω 27... καλα μικρη διαφορα αλλα να ξερω!!! Ααα και βαση αυχενικής 21 χαμός!!! Βεβαια ο γιατρός είπε οτι θα κρατησουμε της περιοδου!!!

Εγω που το παω βαση εβδομαδων, λεω πως στο μηνα μ μπαινω την Τετάρτη.. Δηλ οταν θα μπω στην 36η εβδομάδα! Αμα τ πας βάση ΠΗΤ χονδρικα, θα το πας ενα μηνα πριν! 

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

29zina7777      28/8     ΑΓΟΡΑΚΙ!!   2370 γρ.

ναντια δε          24/9     αγοράκι    1o   Ιασώ-Αθήνα

arous                 30/9         ****         2ο     Λητώ

41ZiliHer           3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

32irinikavala     6/10     κοριτσάκι  1ο  κλιν.Καβάλα

melina92           6/10      αγοράκι    1o

40Nightwish     7/10     κοριτσάκι  1o   Αρεταίειο

38eamo             8/10      αγοράκι     1o

SwimmingMom6/10                         1o

34Μαρθα Κ       10/10   κοριτσάκι  1ο  δημ.νοσ.

32ada32            12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119   14/10    αγοράκι     1o

36Alekk              16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

27Μάντη            21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι  1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430    22/10    αγοράκι    1ο    Ιασώ-Αθήνα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 26/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

depyfr                  26/10   αγοράκι      2o    Ρέα

Marimarv            29/10   κοριτσάκι   1ο

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

bella32                 4/11    αγοράκι      1ο  Αρεταίειο

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

Επειδή ο ένατος έχει πέντε εβδομάδες. Θέλω να περάσει κ γρήγορα ο καιρός να μπω στον μήνα μου οπότε με βολεύει να τον μετρήσω με πέντε εβδομάδες χαχαχα

Εμεις σε ολα ταιριαζουμε!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Και εγω βιάζομαι, για αυτό το παω βασει εβδομαδων!!!  Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εγω δυο ΠΗΤ εχω, μια βασει σπερματεγχυσης και μια βασει περιοδου (δυο μερες διαφορα). Ο γιατρος κραταει την περιοδου, αλλα εγω ουτως ή αλλως νομιζω οτι ουτε καν θα πλησιασουμε προς τα εκει. 

Ναι κι εγω ξερω πως ο 9ος ειναι 5 εβδομαδες οποτε κραταω αυτο που με συμφερει, οτι δλδ εχω μπει ηδη στον μηνα μ :grin: Χιχιχιχι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω που το παω βαση εβδομαδων, λεω πως στο μηνα μ μπαινω την Τετάρτη.. Δηλ οταν θα μπω στην 36η εβδομάδα! Αμα τ πας βάση ΠΗΤ χονδρικα, θα το πας ενα μηνα πριν! 

Εμεις σε ολα ταιριαζουμε!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Και εγω βιάζομαι, για αυτό το παω βασει εβδομαδων!!!  Χαχαχαχα

Βαση εβδομάδων εγω μπαινω τη Πέμπτη 27 του μήνα θα ειμαι 36 ακριβώς! Βάση περιόδου θα μπω στο μηνα μ 25! Και βάση αυχενικής και επαφης που ξερω ποτε πιάστηκε 21!!!

  • Χαχα 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...