Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Εγω που είμαι απο εξωσωματικη και ξερουμε ακριβως ποτε εγινε τι, εχω τελευταια ημερομηνια 26/10, οποτε θεωρω οτι 26/9 μπαινω στο μηνα μου.

Αυτο κραταει και ο γιατρος ο οποιος λεει οτι λογικα στις 38 εβδομαδες θα σκασει μυτη ο παιδαρος! για να μην παιρνω θάρρος παω βαση τελευταιας ημερομηνιας. 

Βεβαια την Τεταρτη φευγω απο το νησι, κατι που απο μονο του δειχνει οτι φτανουμε στο τελος και αυτο με αγχωνει πολυυυυυυυυυυυυ. Μπορει να με πειτε τρελη αλλα αγχωνομαι τρελα

με τον φυσιολογικο τοκετο. Δεν ξερω τι παραλογισμος ειναι αυτος αλλα η πιθανοτητα καισαρικης ειναι κατι που δεν με προβληματιζει. οι πονοι και η διαδικασια του φυσιολογικου με κανουν και τρεμω

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 7 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εγω που είμαι απο εξωσωματικη και ξερουμε ακριβως ποτε εγινε τι, εχω τελευταια ημερομηνια 26/10, οποτε θεωρω οτι 26/9 μπαινω στο μηνα μου.

Αυτο κραταει και ο γιατρος ο οποιος λεει οτι λογικα στις 38 εβδομαδες θα σκασει μυτη ο παιδαρος! για να μην παιρνω θάρρος παω βαση τελευταιας ημερομηνιας. 

Βεβαια την Τεταρτη φευγω απο το νησι, κατι που απο μονο του δειχνει οτι φτανουμε στο τελος και αυτο με αγχωνει πολυυυυυυυυυυυυ. Μπορει να με πειτε τρελη αλλα αγχωνομαι τρελα

με τον φυσιολογικο τοκετο. Δεν ξερω τι παραλογισμος ειναι αυτος αλλα η πιθανοτητα καισαρικης ειναι κατι που δεν με προβληματιζει. οι πονοι και η διαδικασια του φυσιολογικου με κανουν και τρεμω

Είναι λογικό να αγχώνεσαι για το τοκετό! Όλες μας νομίζω στην ίδια κατάσταση βρισκόμαστε!!! Κι εγώ αγχώνομαι για το πώς θα ξεκινήσει, πόσο θα διαρκέσει...

Με βοηθάνε τα μαθήματα τοκετού που κάνω, ωστόσο το άγχος, όσο περνανε οι μέρες, αυξάνεται!!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εγω που είμαι απο εξωσωματικη και ξερουμε ακριβως ποτε εγινε τι, εχω τελευταια ημερομηνια 26/10, οποτε θεωρω οτι 26/9 μπαινω στο μηνα μου.

Αυτο κραταει και ο γιατρος ο οποιος λεει οτι λογικα στις 38 εβδομαδες θα σκασει μυτη ο παιδαρος! για να μην παιρνω θάρρος παω βαση τελευταιας ημερομηνιας. 

Βεβαια την Τεταρτη φευγω απο το νησι, κατι που απο μονο του δειχνει οτι φτανουμε στο τελος και αυτο με αγχωνει πολυυυυυυυυυυυυ. Μπορει να με πειτε τρελη αλλα αγχωνομαι τρελα

με τον φυσιολογικο τοκετο. Δεν ξερω τι παραλογισμος ειναι αυτος αλλα η πιθανοτητα καισαρικης ειναι κατι που δεν με προβληματιζει. οι πονοι και η διαδικασια του φυσιολογικου με κανουν και τρεμω

Κοιτα κι εγω φοβομουν στον μεγαλο, αλλα με το που μου εκαναν την επισκληριδιο (σε μεγαλη διαστολη βεβαια) ειπα «ετσι; Κανω αλλα 5». Λογω επιπλοκων πηγαμε για καισαρικη τελευταια στιγμη... Ενα θα σου πω: Στο δωματιο ηταν 3 κρεβατια, αλλαξαν περιπου 5 γυναικες, μαζι με εμενα, οι 4 ημασταν λιγο ερειπια απο τους πονους της καισαρικης, ή πεμπτη με τον φυσιολογικο στις 2 ωρες σηκωθηκε και πηγε τουαλετα :o Οποτε μη σκας, καθε τροπος εχει και τα θετικα του και τα αρνητικα του. Τα μωρα μας να ειναι καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εγω που είμαι απο εξωσωματικη και ξερουμε ακριβως ποτε εγινε τι, εχω τελευταια ημερομηνια 26/10, οποτε θεωρω οτι 26/9 μπαινω στο μηνα μου.

Αυτο κραταει και ο γιατρος ο οποιος λεει οτι λογικα στις 38 εβδομαδες θα σκασει μυτη ο παιδαρος! για να μην παιρνω θάρρος παω βαση τελευταιας ημερομηνιας. 

Βεβαια την Τεταρτη φευγω απο το νησι, κατι που απο μονο του δειχνει οτι φτανουμε στο τελος και αυτο με αγχωνει πολυυυυυυυυυυυυ. Μπορει να με πειτε τρελη αλλα αγχωνομαι τρελα

με τον φυσιολογικο τοκετο. Δεν ξερω τι παραλογισμος ειναι αυτος αλλα η πιθανοτητα καισαρικης ειναι κατι που δεν με προβληματιζει. οι πονοι και η διαδικασια του φυσιολογικου με κανουν και τρεμω

Και εμενα απο την αρχη δεν με ένοιαζε αν θα κανω καισαρικη η φ.τ το μονο που με ενοιαζε και με νοιάζει να ειναι καλα το μωρο και εγω... ετσι ειπα στο γιατρο απο την πρωτη μερα οτι δεν με νοιάζει! Νομιζα οτι θα πας προγραμματισμένα λογο καισαρικης! Πλησιάζουμε στο τελος!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εγω που είμαι απο εξωσωματικη και ξερουμε ακριβως ποτε εγινε τι, εχω τελευταια ημερομηνια 26/10, οποτε θεωρω οτι 26/9 μπαινω στο μηνα μου.

Αυτο κραταει και ο γιατρος ο οποιος λεει οτι λογικα στις 38 εβδομαδες θα σκασει μυτη ο παιδαρος! για να μην παιρνω θάρρος παω βαση τελευταιας ημερομηνιας. 

Βεβαια την Τεταρτη φευγω απο το νησι, κατι που απο μονο του δειχνει οτι φτανουμε στο τελος και αυτο με αγχωνει πολυυυυυυυυυυυυ. Μπορει να με πειτε τρελη αλλα αγχωνομαι τρελα

με τον φυσιολογικο τοκετο. Δεν ξερω τι παραλογισμος ειναι αυτος αλλα η πιθανοτητα καισαρικης ειναι κατι που δεν με προβληματιζει. οι πονοι και η διαδικασια του φυσιολογικου με κανουν και τρεμω

Δηλωνω και εγω τρελη!!! Εχω φρικαρει τρελα και αγχωνομαι!!! Ειναι το άγνωστο πιστεύω που μας αγχωνει τοσο!!! 

πρίν από 55 λεπτά , Μάντη είπε:

Βαση εβδομάδων εγω μπαινω τη Πέμπτη 27 του μήνα θα ειμαι 36 ακριβώς! Βάση περιόδου θα μπω στο μηνα μ 25! Και βάση αυχενικής και επαφης που ξερω ποτε πιάστηκε 21!!!

Εμεις μετραμε τς βδομαδες βαση περιοδου πλεον, οποτε αυτο κραταω!!! Σ τελικη 2 μερες πανω, 2 μερες κατω,  δε χαθηκε και ο κόσμος αχαχαχαχχαχαχαχα

Κορίτσια, οταν εμπεδωνεται το μωρο το καταλαβαινουμε???  Ξέρει καμια??? 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Ξερει καμια ποτε θεωρείτε πρόωρο ενα βρέφος;; 

πριν τις 37 εβδομαδες θεωρητε προωρο. βεβαια αν γεννηθει πχ 36 εβδομαδων κ ειναι απο 2400 κιλα κ δεν εχει θεμα με το αναπνευστικο δεν χρειαζετε ουτε παρακολουθηση το περνεις κανονικα στις 3 μερες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Ξερει καμια ποτε θεωρείτε πρόωρο ενα βρέφος;; 

Νομιζω αν γεννηθει πριν την 37η εβδομάδα.. Αν και πρόσφατα διαβασα ενα αρθρο πως οι Αμερικάνοι τεινουν να θεωρουν τελειομηνα τα μωρα που πατανε στην 39η εβδομάδα! Ο γιατρος παντως μ ειπε πως αμα κλεισω την 36η θα ειμαστε ικανοποιημενοι, αν δε περάσουμε και την 37η θα είμαστε υπερ ευχαριστημενοι! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

πριν τις 37 εβδομαδες θεωρητε προωρο. βεβαια αν γεννηθει πχ 36 εβδομαδων κ ειναι απο 2400 κιλα κ δεν εχει θεμα με το αναπνευστικο δεν χρειαζετε ουτε παρακολουθηση το περνεις κανονικα στις 3 μερες. 

Ξερεις μπερδεύω τις εβδομαδες οταν ειμαστε ακριβως 36 μεχρι 36+6 θεωρείτε προωρο;;; και οταν ειμαστε 37 ακριβως δεν θεωρείται πρόωρο;;;;

Just now, anemoni1989 είπε:

Νομιζω αν γεννηθει πριν την 37η εβδομάδα.. Αν και πρόσφατα διαβασα ενα αρθρο πως οι Αμερικάνοι τεινουν να θεωρουν τελειομηνα τα μωρα που πατανε στην 39η εβδομάδα! Ο γιατρος παντως μ ειπε πως αμα κλεισω την 36η θα ειμαστε ικανοποιημενοι, αν δε περάσουμε και την 37η θα είμαστε υπερ ευχαριστημενοι! 

Και εγω το διαβασα αυτο το άρθρο!!! Θα τη κλείσεις και ολα θα ειναι μια χαρα!!! Εμενα ο γιατρός ειπε θα γεννήσω αναμεσα 36 με 37 αρα εννοούσε 36+1 εως 37;;;;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Είναι λογικό να αγχώνεσαι για το τοκετό! Όλες μας νομίζω στην ίδια κατάσταση βρισκόμαστε!!! Κι εγώ αγχώνομαι για το πώς θα ξεκινήσει, πόσο θα διαρκέσει...

Με βοηθάνε τα μαθήματα τοκετού που κάνω, ωστόσο το άγχος, όσο περνανε οι μέρες, αυξάνεται!!!

Τυχερηηηηη.... εγω εδω δεν εχω δυνατότητα μαθηματων τοκετού. Ισως μου πει τπτ η μαια τώρα που θα είμαι κοντα της

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Και εμενα απο την αρχη δεν με ένοιαζε αν θα κανω καισαρικη η φ.τ το μονο που με ενοιαζε και με νοιάζει να ειναι καλα το μωρο και εγω... ετσι ειπα στο γιατρο απο την πρωτη μερα οτι δεν με νοιάζει! Νομιζα οτι θα πας προγραμματισμένα λογο καισαρικης! Πλησιάζουμε στο τελος!!!

Παω προγραμματισμένα λογω αντιπηκτικων ενεσεων. 

Ουτε εμένα με νοιάζει ο τρόπος αρκει να είναι καλά ο μπέμπης. Παρόλα αυτά τραβαω τα αγχη μου


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Ξερεις μπερδεύω τις εβδομαδες οταν ειμαστε ακριβως 36 μεχρι 36+6 θεωρείτε προωρο;;; και οταν ειμαστε 37 ακριβως δεν θεωρείται πρόωρο;;;;

Και εγω το διαβασα αυτο το άρθρο!!! Θα τη κλείσεις και ολα θα ειναι μια χαρα!!! Εμενα ο γιατρός ειπε θα γεννήσω αναμεσα 36 με 37 αρα εννοούσε 36+1 εως 37;;;;;;

Η 37η εβδομάδα ξεκιναει οταν ειμαστε 36&1!!!Αρα λογικα, απο 36&1 και μετα ειμαστε ενταξει! Αυτο ειχαν πει και σε μια φιλη μου οταν ηταν εγκυος! Πως αν παρει εστω και μια μερα απο 37η θα ειναι κομπλε! Εν τέλει γεννησε 35&5 αλλα δε χρειάστηκε θερμοκοιτιδα τ μωρο γτ ηταν καλος στα κιλα! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Τυχερηηηηη.... εγω εδω δεν εχω δυνατότητα μαθηματων τοκετού. Ισως μου πει τπτ η μαια τώρα που θα είμαι κοντα της

Παω προγραμματισμένα λογω αντιπηκτικων ενεσεων. 

Ουτε εμένα με νοιάζει ο τρόπος αρκει να είναι καλά ο μπέμπης. Παρόλα αυτά τραβαω τα αγχη μου

Σου εχει πει δηλαδη ποτε θα πας;;; εννοω προγραμματισμένη καισαρική... ειχα την εντυπωση οτι σε εξωσωματική σε πανε απευθείας καισαρική... δεν ξερω γτ... σιγουρα ολες τραβαμε άγχος δε το συζητώ... καθε μερα που περνάει ευχαριστώ τη Παναγία και παρακαλαω να φτασω 36 χωρις πρόβλημα...

πρίν από 18 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Η 37η εβδομάδα ξεκιναει οταν ειμαστε 36&1!!!Αρα λογικα, απο 36&1 και μετα ειμαστε ενταξει! Αυτο ειχαν πει και σε μια φιλη μου οταν ηταν εγκυος! Πως αν παρει εστω και μια μερα απο 37η θα ειναι κομπλε! Εν τέλει γεννησε 35&5 αλλα δε χρειάστηκε θερμοκοιτιδα τ μωρο γτ ηταν καλος στα κιλα! 

Σωστα! Αρα απο 36+1 ειμαστε οκ!!! Και εγω ελπιζω να ειναι καλος στα κιλα... και εμενα μια φιλη μου γεννησε στις 34 εβδομαδες και το μωρο ηταν 2350 και δεν χρειάστηκε καθολου και δεν ειχε κανει και ενέσεις κορτιζόνη...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Μάντη είπε:

Ξερεις μπερδεύω τις εβδομαδες οταν ειμαστε ακριβως 36 μεχρι 36+6 θεωρείτε προωρο;;; και οταν ειμαστε 37 ακριβως δεν θεωρείται πρόωρο;;;;

Και εγω το διαβασα αυτο το άρθρο!!! Θα τη κλείσεις και ολα θα ειναι μια χαρα!!! Εμενα ο γιατρός ειπε θα γεννήσω αναμεσα 36 με 37 αρα εννοούσε 36+1 εως 37;;;;;;

εγω γεννησα 37+2 δεν ηταν προωρο. νομιζω πρεπει να κλεισει ολη η 36 εδομαδα για να πεις δεν ειναι προωρο. βεβαια τωρα αν ειναι 36+6 δεν νομιζω οτι εχει σημασια ολα ειναι θεωρητικα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

εγω γεννησα 37+2 δεν ηταν προωρο. νομιζω πρεπει να κλεισει ολη η 36 εδομαδα για να πεις δεν ειναι προωρο. βεβαια τωρα αν ειναι 36+6 δεν νομιζω οτι εχει σημασια ολα ειναι θεωρητικα! 

Τριτη εχω γιατρό θα ρωτήσω!!!!! Απο την αρχη δεν τα παω καλα με το μέτρημα εβδομάδων!!!!!:-D


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Δηλωνω και εγω τρελη!!! Εχω φρικαρει τρελα και αγχωνομαι!!! Ειναι το άγνωστο πιστεύω που μας αγχωνει τοσο!!! 

Εμεις μετραμε τς βδομαδες βαση περιοδου πλεον, οποτε αυτο κραταω!!! Σ τελικη 2 μερες πανω, 2 μερες κατω,  δε χαθηκε και ο κόσμος αχαχαχαχχαχαχαχα

Κορίτσια, οταν εμπεδωνεται το μωρο το καταλαβαινουμε???  Ξέρει καμια??? 

τι σημαίνει εμπεδώνεται??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...