Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω, γιατί τις χρησιμοποιούμε στα μαθήματα τοκετού και μου αρέσει πολύ! Από πού τη πηρες?

Σκρουτζ!!!! 8€ τη βρηκα μαζι με τρομπα και τα μεταφορικά!!! 

Θα την πάρω μαζί μου και σ μαιευτηριο γτ δεν ξερω αν θα με βολέψει η δικιά τους!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 hour ago, Μάντη είπε:

Ποσο βάρος δίνει ο υπέρηχος;

Στις 33+ που έκανα υπέρηχο , τώρα έκανα μόνο nst, ήταν 2230. Λόγω καισαρικής δεν πρόκειται να φτάσουμε και πολλά, αλλά να περάσουμε τα 2600. 


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου είπε 36+1 Και το πήραμε αν έχουνε θέμα με τον πλακούντα αν και θέλουμε να πιστεύουμε ότι θα κρατήσει λίγο παραπάνω. Στα 2240γρ που είμαστε είπε ότι περάσαμε το βάρος που χρειάζεται για θερμοκοιτίδα και αν πατήσουμε τις 36 την γλυτώνουμε εφόσον είναι όλα καλά. Πριν την 36 έχει θερμοκοιτίδα προληπτικά. Και εγώ από εξωσωματική είμαι αλλά το μέτρημα το κάνουμε από την τελευταία περίοδο.

Και όντως πήγα στο μαιευτήριο σε μια ξαδέρφη μου, η διπλανή της δίδυμα, το ένα που είναι 2200γρ δεν μπήκε θερμοκοιτίδα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια και μένα την Τετάρτη ο γιατρός μου είπε ότι πάμε βάση υπέρηχο που τώρα είμαι 36.2 και ότι δεν θέλουμε να γεννήσω τώρα γιατί θεωρητικά είναι πρόωρο από 37 και μετά δεν έχουμε θέμα είπε και υπόψη ότι η μικρή μου είναι 3160 είπε την Τετάρτη που μας είδε!!! 

εμένα μου είπε πως θέλουμε να φτάσουμε την 37η ώστε να ξεπεράσουμε την προωροτητα. Και ρωτάω, να μπούμε ή να την ολοκληρώσουμε? κ μου λέει να μπούμε στην 37η. δηλαδή όταν θα είμαι 36+1 που θα έχω μπει στην 37η θα είμαστε οκ. Ο καθένας λέει τα δικά του? τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

εμένα μου είπε πως θέλουμε να φτάσουμε την 37η ώστε να ξεπεράσουμε την προωροτητα. Και ρωτάω, να μπούμε ή να την ολοκληρώσουμε? κ μου λέει να μπούμε στην 37η. δηλαδή όταν θα είμαι 36+1 που θα έχω μπει στην 37η θα είμαστε οκ. Ο καθένας λέει τα δικά του? τι να πω...

Καλημέρα κοριτσάκι μου αυτό μου είπε και μένα να μπω 37 και από εκεί και έπειτα δεν έχουμε θέμα άρα όταν μπούμε 37 μπαμ είμαστε μια χαρά αυτό κατάλαβα!! Εγώ την Τετάρτη γίνομαι βάση υπέρηχο 37 μετράω τις μέρες να μου φύγει το άγχος!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, eamo είπε:

Στις 33+ που έκανα υπέρηχο , τώρα έκανα μόνο nst, ήταν 2230. Λόγω καισαρικής δεν πρόκειται να φτάσουμε και πολλά, αλλά να περάσουμε τα 2600. 

Μια χαρα ειναι το βαρος του! Εγω εκανα υπέρηχο 33+5 και μου βγηκε 2150 και την επομενη κανω ντομπλερ στη κλινική και το εβγαλε 2400 δεν ξερω τι να πιστεψω!!! Εβγαλα απο μονη μ ενα μεσο όρο!!! Χαχαχχααα!!!  Σε ποια εβδομαδα θα σε βαλει;;;

6 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου είπε 36+1 Και το πήραμε αν έχουνε θέμα με τον πλακούντα αν και θέλουμε να πιστεύουμε ότι θα κρατήσει λίγο παραπάνω. Στα 2240γρ που είμαστε είπε ότι περάσαμε το βάρος που χρειάζεται για θερμοκοιτίδα και αν πατήσουμε τις 36 την γλυτώνουμε εφόσον είναι όλα καλά. Πριν την 36 έχει θερμοκοιτίδα προληπτικά. Και εγώ από εξωσωματική είμαι αλλά το μέτρημα το κάνουμε από την τελευταία περίοδο.

Και όντως πήγα στο μαιευτήριο σε μια ξαδέρφη μου, η διπλανή της δίδυμα, το ένα που είναι 2200γρ δεν μπήκε θερμοκοιτίδα.

Αχ μακαρι Μαράκι! Και εγω πιστεύω οτι 36 + 2 θα το πάρει γτ στο μηνα μ μπαινω 25 ενω εβδομαδα στις 27 οποτε καπου εκει υπολογίζω... αντε Παναγία μου να φτασουμε εκει...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου αυτό μου είπε και μένα να μπω 37 και από εκεί και έπειτα δεν έχουμε θέμα άρα όταν μπούμε 37 μπαμ είμαστε μια χαρά αυτό κατάλαβα!! Εγώ την Τετάρτη γίνομαι βάση υπέρηχο 37 μετράω τις μέρες να μου φύγει το άγχος!! 

Καλημέρα!! Τώρα είσαι 36+3 (Αφού χθες ήσουν 36+2) άρα είσαι ήδη στην 37η εβδομάδα. αυτή διανύεις. την Την Τετάρτη θα μπεις στην 38η, δηλαδή θα ολοκληρώσεις την 37η. εμένα ο γιατρός μου είπε πως στόχος μας είναι να φτάσουμε 36+1,να μπούμε δηλαδή στην 37η.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου είπε 36+1 Και το πήραμε αν έχουνε θέμα με τον πλακούντα αν και θέλουμε να πιστεύουμε ότι θα κρατήσει λίγο παραπάνω. Στα 2240γρ που είμαστε είπε ότι περάσαμε το βάρος που χρειάζεται για θερμοκοιτίδα και αν πατήσουμε τις 36 την γλυτώνουμε εφόσον είναι όλα καλά. Πριν την 36 έχει θερμοκοιτίδα προληπτικά. Και εγώ από εξωσωματική είμαι αλλά το μέτρημα το κάνουμε από την τελευταία περίοδο.

Και όντως πήγα στο μαιευτήριο σε μια ξαδέρφη μου, η διπλανή της δίδυμα, το ένα που είναι 2200γρ δεν μπήκε θερμοκοιτίδα.

Στο Λητω βαζουν τα μωρα κατω απο 2500 στη Μενν προληπτικα. Εσυ θα εισαι στο Ρεα;

17 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Αχ!!! Μου θυμισες αυτα που ελεγα προχθες σ αντρα μ!!! Να γεννησω με το καλο, να μπει σε μια σειρά η μπεμπα και μετα θα παρω σβαρνα μασατζιδικα,  κομμωτήρια και νυχαδικα!!! Να γινω άνθρωπος!!! 

:)


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μάντη είπε:

Που χαθηκατε ολεςςςς;;;;;;; πολυ βαρεμαρα κοριτσια μου!!! Φορτιζω το κινητό 2 φορες τη μερα χαχααχαχα!!!  

Εγώ είμαι εδω!!! Βαριεμαι τη ζωή μου, αλλα δεν εχω και τί να πω, οποτε παραμενω σιωπηλή


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Μάντη είπε:

Που χαθηκατε ολεςςςς;;;;;;; πολυ βαρεμαρα κοριτσια μου!!! Φορτιζω το κινητό 2 φορες τη μερα χαχααχαχα!!!  

κι εγω εδω ειμαι...Ακομα στο μαγαζι. Επιτελους σ/κ για λιγη ξεκουραση, ενα τελευταιο μπανακι και αυριο βραδυ ετοιμαζω βαλιτσες!!!

 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

κι εγω εδω ειμαι...Ακομα στο μαγαζι. Επιτελους σ/κ για λιγη ξεκουραση, ενα τελευταιο μπανακι και αυριο βραδυ ετοιμαζω βαλιτσες!!!

 

Αχ!! Ποσο σε ζηλεύω που κάνεις μπάνια στη θαλασσα!!! Σκιαθο μενεις ειπαμε?

 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχ!! Ποσο σε ζηλεύω που κάνεις μπάνια στη θαλασσα!!! Σκιαθο μενεις ειπαμε?

 

Ναι!!! φετος εκανα αρκετα η αληθεια ειναι. ολοι μου λενε οτι θα εχω ωραιο χρωμα στο μαιευτηριο ;)

Εν τω μεταξυ πρεπει να ειμαι η μοναδικη που ακομα δουλευω εεε?


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Ναι!!! φετος εκανα αρκετα η αληθεια ειναι. ολοι μου λενε οτι θα εχω ωραιο χρωμα στο μαιευτηριο ;)

Εν τω μεταξυ πρεπει να ειμαι η μοναδικη που ακομα δουλευω εεε?

Μάλλον!!! Αλήθεια, πώς και δεν εχεις βγει ακόμα σε άδεια τοκετού? Εχεις δική σ δουλειά?


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγώ είμαι εδω!!! Βαριεμαι τη ζωή μου, αλλα δεν εχω και τί να πω, οποτε παραμενω σιωπηλή

Μια απ τα ιδιαααα!!! Φαγητο κρεβατι μπανιο!!!! Αντε αλλες 15 μερες ειναι θα περάσουν!!! Δεν έρχεται κανένας να σου κανει παρέα;;;

πρίν από 14 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

κι εγω εδω ειμαι...Ακομα στο μαγαζι. Επιτελους σ/κ για λιγη ξεκουραση, ενα τελευταιο μπανακι και αυριο βραδυ ετοιμαζω βαλιτσες!!!

 

Τετάρτη έρχεσαι εσυ εεε;;; αντε μια χαρα!!! Αχ αυτες οι βαλίτσες... τα χω χασει δεν ξερω τι πράγματα θα χρειαστώ για το μωρο... εχω αφησει τη βαλιτσα να τη φερει ο αντρας μου αλλα ολο σκέφτομαι πραγμτα που δεν εχω βαλει μεσα! Πεσετες θα πάρετε για το μαιευτήριο ξερω οτι δινουν αλλα να μην παρω κ εγω δικες μ;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...