Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Και η Εύβοια είναι πανέμορφη!!!!

Εχεις απολυτο δικιο κορίτσι μου... Δυστυχώς για κάποιες απο εμάς η εγκυμοσύνη ενέχει πολλές δυσκολίες και στεναχωριες, χωρίς να έχουμε και την απαραίτητη πολλές φορές στήριξη... Δυστυχώς, όποιος δεν έχει βιώσει κάτι αντίστοιχο, όσο κοντινός σου και να είναι δεν μπορεί να καταλάβει τις ανάγκες και την ψυχολογία σου...

Το σάκχαρο ανέβηκε λογικά λόγω του στρες.... Είναι λογικό, δε φταις εσύ κάπου... Για τη δυσκοιλιότητα δε σου δίνουν duphalac ή nujol? Αν όχι, ζήτα εσύ κάτι..... Φταίει η ακινησία κυρίως, όχι τόσο το μαγνήσιο... Λίγες μερούλες έμειναν ακόμα, μην απελπίζεσαι!!!

Και ότι θες εδώ είμαστε να τα λέμε και να στηρίζουμε η μία την άλλη!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.. Προσπαθώ αλήθεια προσπαθώ πολύ να σκέφτομαι μόνο θετικά αλλά η κλεισούρα εδώ μέσα δεν βοηθάει είναι και η 3η φορά που το παίρνω αυτό εδώ μεσα.. Μου έχουν δώσει ένα σιρόπι σήμερα είναι 3η μέρα που το πήρα και μου είπαν πως εάν δεν με βοηθήσει θα μου δώσουν υπόθετο γλυκερίνης.. Τις προηγούμενες μέρες ήμουν σχετικά καλά ψυχολογικά σήμερα με έχει πάρει τελείως από κάτω.. Με το που ήρθε ο άντρας μου και με ρώτησε τι κάνω έριξα τέτοιο κλάμα δεν μπορούσα να μιλήσω από τους λυγμούς.. Κ τώρα νιώθω απίστευτες τύψεις που μετέφερα τέτοια αρνητική ενέργεια στην μικρή μου.. Πάντως να σου πω την αλήθεια νιώθω πολλές φορές ότι φταίω για όλα όσα έχω περάσει μέχρι τώρα και έχω ταλαιπωρήσει την μικρή μου.. 

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εγω σαν να ειμαι σε νοσοκομείο νιωθω... τουλάχιστον οταν ημουμ στο νησι σπιτι μ ειχα την αυλη μου εβγαινα λιγο ειχα τον αντρουλη μ να με φροντίζει ηταν διαφορετικα... τωρα κλεισμένη μεσα σε ενα διαμέρισμα ειναι δραματικά.... αλλα ας ειμαστε καλα να περασουν οι μερες κ ολα καλα!!! Οσο για το μαγνήσιο εμενα με βοηθαει πολυυυυ στη τουαλέτα!! Νερο πίνεις;;; 

Ουυυυ ναι από νερό πάρα πολύ... Αλλά και παλιότερα που έπαιρνα το συγκεκριμένο μαγνήσιο είχα το ίδιο θέμα και μου το άλλαξε ο γιατρός εφω όμως μου είπαν πως πρέπει να παίρνω αυτό.. Ρε συ είναι όντως δραματικά να είσαι κλεισμένος σε ένα σπίτι εγώ σε καταλαβαίνω πόσο μάλιστα να είσαι κ σε νοσοκομείο άσε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 4 λεπτά , Marimarv είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.. Προσπαθώ αλήθεια προσπαθώ πολύ να σκέφτομαι μόνο θετικά αλλά η κλεισούρα εδώ μέσα δεν βοηθάει είναι και η 3η φορά που το παίρνω αυτό εδώ μεσα.. Μου έχουν δώσει ένα σιρόπι σήμερα είναι 3η μέρα που το πήρα και μου είπαν πως εάν δεν με βοηθήσει θα μου δώσουν υπόθετο γλυκερίνης.. Τις προηγούμενες μέρες ήμουν σχετικά καλά ψυχολογικά σήμερα με έχει πάρει τελείως από κάτω.. Με το που ήρθε ο άντρας μου και με ρώτησε τι κάνω έριξα τέτοιο κλάμα δεν μπορούσα να μιλήσω από τους λυγμούς.. Κ τώρα νιώθω απίστευτες τύψεις που μετέφερα τέτοια αρνητική ενέργεια στην μικρή μου.. Πάντως να σου πω την αλήθεια νιώθω πολλές φορές ότι φταίω για όλα όσα έχω περάσει μέχρι τώρα και έχω ταλαιπωρήσει την μικρή μου.. 

Να της μιλάς της μικρής σου αν είσαι στεναχωρημένη και νιώθεις ότι την επηρεάζει! Να της μιλάς και να της εξηγείς  τι συμβαίνει κ νιώθεις ετσι. Κι εγώ μιλάω στο μπέμπη μου αν καμιά μέρα ειμαι φορτισμένη! 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Marimarv είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.. Προσπαθώ αλήθεια προσπαθώ πολύ να σκέφτομαι μόνο θετικά αλλά η κλεισούρα εδώ μέσα δεν βοηθάει είναι και η 3η φορά που το παίρνω αυτό εδώ μεσα.. Μου έχουν δώσει ένα σιρόπι σήμερα είναι 3η μέρα που το πήρα και μου είπαν πως εάν δεν με βοηθήσει θα μου δώσουν υπόθετο γλυκερίνης.. Τις προηγούμενες μέρες ήμουν σχετικά καλά ψυχολογικά σήμερα με έχει πάρει τελείως από κάτω.. Με το που ήρθε ο άντρας μου και με ρώτησε τι κάνω έριξα τέτοιο κλάμα δεν μπορούσα να μιλήσω από τους λυγμούς.. Κ τώρα νιώθω απίστευτες τύψεις που μετέφερα τέτοια αρνητική ενέργεια στην μικρή μου.. Πάντως να σου πω την αλήθεια νιώθω πολλές φορές ότι φταίω για όλα όσα έχω περάσει μέχρι τώρα και έχω ταλαιπωρήσει την μικρή μου.. 

Ουυυυ ναι από νερό πάρα πολύ... Αλλά και παλιότερα που έπαιρνα το συγκεκριμένο μαγνήσιο είχα το ίδιο θέμα και μου το άλλαξε ο γιατρός εφω όμως μου είπαν πως πρέπει να παίρνω αυτό.. Ρε συ είναι όντως δραματικά να είσαι κλεισμένος σε ένα σπίτι εγώ σε καταλαβαίνω πόσο μάλιστα να είσαι κ σε νοσοκομείο άσε.. 

Γιατί δε ρωτας μήπως στο βάλουν το μαγνησιο στον ορό?

Μην σκέφτεσαι πως εσύ φταις.. Εσύ κάνεις ότι καλύτερο μπορείς για το μωράκι σου... Οι ορμόνες είναι σε συνδυασμό με τις δυσκολίες που σε κάνουν να σκέφτεσαι έτσι! Εγώ εχω κάνει διατριβή πάνω στη χάλια ψυχολογία της εγκύου!!!!! Αχαχαχαχααχαχχα

Το μόνο που με κάνει ν αισθάνομαι καλύτερα, είναι η σκέψη πως σε λίγο καιρό θα είναι καλύτερα! Τουλάχιστον σωματικά, δεν θα έχω ανάγκη κανέναν!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Γιατί δε ρωτας μήπως στο βάλουν το μαγνησιο στον ορό?

Μην σκέφτεσαι πως εσύ φταις.. Εσύ κάνεις ότι καλύτερο μπορείς για το μωράκι σου... Οι ορμόνες είναι σε συνδυασμό με τις δυσκολίες που σε κάνουν να σκέφτεσαι έτσι! Εγώ εχω κάνει διατριβή πάνω στη χάλια ψυχολογία της εγκύου!!!!! Αχαχαχαχααχαχχα

Το μόνο που με κάνει ν αισθάνομαι καλύτερα, είναι η σκέψη πως σε λίγο καιρό θα είναι καλύτερα! Τουλάχιστον σωματικά, δεν θα έχω ανάγκη κανέναν!

τι σημαινει οτι σωματικα δε θα εχεις αναγκη κανενα; Σιγουρα θα ειμαστε καλυτερα μετα τον τοκετο;

 


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , arous είπε:

τι σημαινει οτι σωματικα δε θα εχεις αναγκη κανενα; Σιγουρα θα ειμαστε καλυτερα μετα τον τοκετο;

 

Λόγω των συσπάσεων που έχω τώρα και  της αιμορραγία που είχα στην 8η εβδομάδα περασα και περνάω σχεδόν όλη μ τη μέρα ξαπλα και αδυνατώ ανταπεξέλθω στα πιο απλά... Πχ ακόμα και ένα ποτήρι αν πλύνω ή αν κάτσω πολύ ώρα καθιστή, κάνω συσπάσεις... Επίσης, μέχρι και την 32η εβδομάδα είχα λιώσει στους εμετούς στην κυριολεξία και ήμουν πολύ αδύναμη... Τη νοσηλεία τη γλίτωσα με πολύ κόπο και πολλά παρακάλια προς το γιατρό μου... Ολα αυτά μαζί, σε συνδυασμό με το φόβο λόγω της παλίνδρομης που είχα πριν κάποιους μήνες με ανάγκασαν να εξαρτώμαι για τα πάντα απο τους άλλους... Δεν μπορώ να πάω το σκυλί μυ βόλτα, δεν μπορώ να κάνω τις δουλειές του σπιτιού μου, δεν μπορώ να πάω στο σούπερ μάρκετ, δεν μπορώ να οδηγήσω και πλέον δεν μπορώ να πάω ούτε καν για ένα καφέ! Για έναν άνθρωπο σαν εμένα, που δεν είχε χρειαστεί ποτέ τη βοήθεια κανενός για τίποτα είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό! Και ψυχολογικά μου έχει στοιχίσει πάρα πολύ!!! Ντρέπομαι που το λέω, αλλά για εμένα η εγκυμοσύνη είναι μια πολύ άσχημη περίοδος, η οποία ανυπομονώ να τελειώσει για να αρχίσω πάλι να ζω φυσιολογικά παρέα με τον άντρα μου και την κόρη μας!

  • Μου αρέσει 6

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Να της μιλάς της μικρής σου αν είσαι στεναχωρημένη και νιώθεις ότι την επηρεάζει! Να της μιλάς και να της εξηγείς  τι συμβαίνει κ νιώθεις ετσι. Κι εγώ μιλάω στο μπέμπη μου αν καμιά μέρα ειμαι φορτισμένη! 

 

Αυτό έκανα και το πιστεύεις ότι ένιωσα καλύτερα.. Σκέφτηκα όλα αυτά που θα κάνουμε μετά με τα μικρά μας και μου έφτιαξε την διάθεση.. 

πρίν από 46 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Λόγω των συσπάσεων που έχω τώρα και  της αιμορραγία που είχα στην 8η εβδομάδα περασα και περνάω σχεδόν όλη μ τη μέρα ξαπλα και αδυνατώ ανταπεξέλθω στα πιο απλά... Πχ ακόμα και ένα ποτήρι αν πλύνω ή αν κάτσω πολύ ώρα καθιστή, κάνω συσπάσεις... Επίσης, μέχρι και την 32η εβδομάδα είχα λιώσει στους εμετούς στην κυριολεξία και ήμουν πολύ αδύναμη... Τη νοσηλεία τη γλίτωσα με πολύ κόπο και πολλά παρακάλια προς το γιατρό μου... Ολα αυτά μαζί, σε συνδυασμό με το φόβο λόγω της παλίνδρομης που είχα πριν κάποιους μήνες με ανάγκασαν να εξαρτώμαι για τα πάντα απο τους άλλους... Δεν μπορώ να πάω το σκυλί μυ βόλτα, δεν μπορώ να κάνω τις δουλειές του σπιτιού μου, δεν μπορώ να πάω στο σούπερ μάρκετ, δεν μπορώ να οδηγήσω και πλέον δεν μπορώ να πάω ούτε καν για ένα καφέ! Για έναν άνθρωπο σαν εμένα, που δεν είχε χρειαστεί ποτέ τη βοήθεια κανενός για τίποτα είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό! Και ψυχολογικά μου έχει στοιχίσει πάρα πολύ!!! Ντρέπομαι που το λέω, αλλά για εμένα η εγκυμοσύνη είναι μια πολύ άσχημη περίοδος, η οποία ανυπομονώ να τελειώσει για να αρχίσω πάλι να ζω φυσιολογικά παρέα με τον άντρα μου και την κόρη μας!

Καλά τώρα ήταν σα να ήσουν μέσα στ μυαλό μου και να μίλησες για μένα.. Αυτα έχω κ εγώ στ δική μου εγκυμοσύνη σταμάτησα την δουλειά έμπαινα και έβγαινα στ νοσοκομεία έμεινα πολύ καιρό στ σπίτι και στ κρεβάτι όπως κ έχω σταματήσει να κάνω τα πανταααα από όσα έκανα πριν.. Και ξέρεις ακούω κοπέλες που λένε αααα εγώ δεν κατάλαβα τίποτα δεν έκοψα τίποτα ήταν όλα όπως πριν μείνω έγκυος και σκέφτομαι πόσο πραγματικά τυχερέ είναι που απολαμβάνουν έτσι την εγκυμοσύνη τους.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!! Τώρα είσαι 36+3 (Αφού χθες ήσουν 36+2) άρα είσαι ήδη στην 37η εβδομάδα. αυτή διανύεις. την Την Τετάρτη θα μπεις στην 38η, δηλαδή θα ολοκληρώσεις την 37η. εμένα ο γιατρός μου είπε πως στόχος μας είναι να φτάσουμε 36+1,να μπούμε δηλαδή στην 37η.

Προς το τέλος νομίζω δεν το μετράνε έτσι πάνε ακριβώς τις μέρες!! Έχω μπερδευτεί και εγώ αλλά ας έρθει η τέταρτη να μου φύγει το ανχος!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ θα το ψάξω, αν φυσικά βρω κάτι γιατί κ εγώ επαρχία μετακομιζω, στη παλιά μου γειτονιά! Για περπάτημα είναι ότι πρέπει με το καρότσι, είναι δίπλα στη θάλασσα με πάρκο, παιδική χαρά κλπ. Εκτός όμως από τις βόλτες ήθελα κ εγώ να έχει επαφή με το νερό από νωρίς! Όλο κ κάτι θα βρω!!

 

Επαρχια που σκέφτεστε εσείς?

Έχω δει που κάνουν μανουλες με νεογέννητα γιογκα!!!!

είναι καλή ιδέα γιόγκα με το μωρό!!Εσύ θα πας κολυμβητηριο?

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα.. Είμαι ακόμα στ νοσοκομείο και τα νεύρα μου δεν είναι στην καλύτερη κατάσταση είμαι ήδη 5 μερες κ θα βγω την Δευτέρα δεν λέω κάνω υπομονή γτ έτσι πρέπει αλλά έχω κουραστεί πολύ εδώ μέσα με τον όρο στ χέρι γίνονται όλα πιο δύσκολα ουσιαστικά νιώθω ότι εδώ κουράζομαι πιο πολύ απ ότι εάν ήμουν στ σπίτι μου.. Το ζάχαρο μου τελικά ενώ έδειχνε βελτίωση τώρα πάλι είναι υψηλό το μαγνησιο μου έχει κάνει τρομερή δυσκολίοτα δυσκολεύομαι σε κάθε μου κίνηση γενικά νιώθω πολύ περίεργα συναισθηματικά και απλά ξέσπασμα σε λυγμούς.. Έχω ήδη κάνει εισαγωγή στ νοσοκομείο όσο καιρό είμαι εγκυος σύνολο 3 φορές και δεν αντέχω άλλο αυτή την κατάσταση με έπιασε το παράπονο γτ δεν έχω χαρεί καθόλου την εγκυμοσύνη μου όλο προβλήματα και νοσοκομεία... Όσο για παρέες και εγώ τα ίδια οι φίλες μου όλες ελεύθερες από άποψη παιδιών οπότε όλο το καλοκαίρι ήταν εκδρομές βόλτες ξενύχτια παραλίες ποτά πράγματα που εγώ δεν μπορούσα να ακολουθήσω οπότε έχουμε κάπως απομακρυνθεί συν του ότι οι πολύ πολύ καλές μου φίλες είναι εκτός νησιού.. Το μόνο που περιμένω είναι να γεννήσω την μικρή μου και να αρχίσουμε τις βόλτες μας με το καρότσι.. Καφέ στ χέρι και βόλτες σε όλο το νησί αυτό περιμένω πως κ πως.. 

κουράγιο κορίτσι μου, όλα αυτά τα ζόρια τα τραβάς για το μικρό σου αγγελούδι!!αξίζει τον κόπο!!!σίγουρα στο νοσοκομείο ταλαιπωρείσαι περισσότερο απ το να ήσουν σπίτι. σε καταλαβαίνω σε αυτό που λες για τις φίλες. κι εμένα όλες ελεύθερες είναι κ όλο το καλοκαίρι είναι συνέχεια έξω,βόλτες,ξενύχτια,ένα σωρό πράγματα που εγώ δεν μπορώ να κάνω. ούτε να πιω, ούτε να καπνίσω, ούτε να φάω ότι κ όσο θέλω,ούτε εκδρομές, ούτε το σώμα μου νιώθω όπως παλιά, ούτε σεξ καλά καλά δεν μπορώ να κάνω!!!τίποτα από όλα αυτά δεν έχω απολαύσει το καλοκαίρι,σε μια συναυλία δεν πήγα! αλλά τι να κάνω? σκέφτομαι το μωράκι μου κ λέω δεν πειράζει, του χρόνου όλα αυτά.

τυχερή που είσαι σε νησί πάντως.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

οοοχι! κι εγώ δουλεύω κ αν πάνε όλα καλά θα δουλεύω μέχρι τελευταία μέρα. Εσύ πότε σταματάς?

Εγώ φοβάμαι μην γίνουν χειρότερα τα πράγματα με τις αλλαγές που θα έρθουν. από άποψη φίλων,εξόδων κτλ εννοώ.μην παρεξηγηθώ,δεν εννοώ πως τα μωράκια μας θα μας φέρουν χειρότερες εποχές. θα αλλάξουμε κι εμείς μυαλά κ προτεραιότητες θέλουμε δεν θέλουμε κ ίσως απομακρυνθούμε από φίλους αναγκαστικά. Τώρα θα κάνουμε παρέα κυρίως με μαμάδες που έχουν συνομήλικα παιδιά, έτσι συνηθίζεται απ ότι ακούω.

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το baby swimming!εμένα όμως δεν μου αρέσει το κολύμπι. ξέρουμε άλλες δραστηριότητες που μπορεί να ξεκινήσει το μωρό από πολύ μικρό?

Μέχρι την Τρίτη θα δουλευω μιας και Τετάρτη φευγω για Αθήνα.

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Που χαθηκατε ολεςςςς;;;;;;; πολυ βαρεμαρα κοριτσια μου!!! Φορτιζω το κινητό 2 φορες τη μερα χαχααχαχα!!!  

παρούσα!! σήμερα είχα βιντεοκλήση με σύζυγο για ψώνια!! Αφού δεν μπορώ να βγω η ίδια, τα διάλεγα από τη κάμερα! πήρα εσώρουχα μιας χρησης με διχτακι σε περιπτωση που κανω καισαρική  και σερβιέτες λοχείας και συνειδητοποιώ ότι φτάνει ο καιρός! και ρουχαλάκια για το νινί μου και μετά με πιάσανε τα κλάματα..ορμόνες! τι να πω!

@Marimarv ποσο σε καταλάβαινω να ξερες.. είναι πολύ δύσκολο το νοσοκομείο και θέλει γερο στομάχι. Μπορεί σε αυτή την εγκυμοσύνη να νοσηλευτηκα ελάχιστα, όμως στην προηγούμενη, που δεν τα κατάφερα στο τέλος,  είχα μείνει κοντά στο μήνα... 

κ τώρα που είμαι κλεισμένη σε ένα δωμάτιο εξαρτώμαι κγω από άλλους, μέχρι κ το φαΐ μου φέρνουν  και δε μου αρέσει καθόλου...αλλά δε γίνεται αλλιώς.. παραιτήθηκα και από το φροντιστήριο που δούλευα από τη πρώτη στιγμή που το έμαθα λόγω εντολής γιατρού...είμαι να σκάσω.. όλο το καλοκαίρι σε ένα κρεβάτι και όλες οι φίλες οργωναν νησιά και μετά γκρίνια που τελείωσε το καλοκαίρι κ ότι βαριούνται Αθήνα.  οι παιδικές μου φίλες σε επαρχία μιας κγω έχει λίγα χρόνια που έφυγα λόγω δουλειάς συζύγου.. υπομονή όμως, είναι για ιερό σκοπό όλα όσα κάνουμε. Αυτό να λες στον εαυτό σου!όλες έχουμε ξεσπάσματα αλλά προσπαθώ όσο γίνεται να είμαι ευδιάθετη. 

προς όλες τις εγκυουλες που απάντησαν ,με δύσκολες εγκυμοσύνες, με όχι μεγάλο κυκλο, υπομονή κορίτσια,  οι κόποι μας θα ανταμειφθούν!!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


29zina7777      28/8     ΑΓΟΡΑΚΙ!!   2370 γρ.

ναντια δε          24/9     αγοράκι    1o   Ιασώ-Αθήνα

arous                 30/9         ****         2ο     Λητώ

41ZiliHer           3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

32irinikavala     6/10     κοριτσάκι  1ο  κλιν.Καβάλα

melina92           6/10      αγοράκι    1o

40Nightwish     7/10     κοριτσάκι  1o   Αρεταίειο

38eamo             8/10      αγοράκι     1o

SwimmingMom6/10                         1o

34Μαρθα Κ       10/10   κοριτσάκι  1ο  δημ.νοσ.

32ada32            12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119   14/10    αγοράκι     1o

36Alekk              16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

27Μάντη            21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι  1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430    22/10    αγοράκι    1ο    Ιασώ-Αθήνα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 26/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

depyfr                  26/10   αγοράκι      2o    Ρέα

Marimarv            29/10   κοριτσάκι   1ο

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

bella32                 4/11    αγοράκι      1ο  Αρεταίειο

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

 

Για να ευθυμησουμε λίγο!!!!!!! <3

@ada32 πού χαθηκες??? Ολα καλα?

  • Μου αρέσει 4

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Λόγω των συσπάσεων που έχω τώρα και  της αιμορραγία που είχα στην 8η εβδομάδα περασα και περνάω σχεδόν όλη μ τη μέρα ξαπλα και αδυνατώ ανταπεξέλθω στα πιο απλά... Πχ ακόμα και ένα ποτήρι αν πλύνω ή αν κάτσω πολύ ώρα καθιστή, κάνω συσπάσεις... Επίσης, μέχρι και την 32η εβδομάδα είχα λιώσει στους εμετούς στην κυριολεξία και ήμουν πολύ αδύναμη... Τη νοσηλεία τη γλίτωσα με πολύ κόπο και πολλά παρακάλια προς το γιατρό μου... Ολα αυτά μαζί, σε συνδυασμό με το φόβο λόγω της παλίνδρομης που είχα πριν κάποιους μήνες με ανάγκασαν να εξαρτώμαι για τα πάντα απο τους άλλους... Δεν μπορώ να πάω το σκυλί μυ βόλτα, δεν μπορώ να κάνω τις δουλειές του σπιτιού μου, δεν μπορώ να πάω στο σούπερ μάρκετ, δεν μπορώ να οδηγήσω και πλέον δεν μπορώ να πάω ούτε καν για ένα καφέ! Για έναν άνθρωπο σαν εμένα, που δεν είχε χρειαστεί ποτέ τη βοήθεια κανενός για τίποτα είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό! Και ψυχολογικά μου έχει στοιχίσει πάρα πολύ!!! Ντρέπομαι που το λέω, αλλά για εμένα η εγκυμοσύνη είναι μια πολύ άσχημη περίοδος, η οποία ανυπομονώ να τελειώσει για να αρχίσω πάλι να ζω φυσιολογικά παρέα με τον άντρα μου και την κόρη μας!

υπομονή κορίτσι μου...δεν είσαι μόνη σου,  είμαστε πολλές! Ένα θα σου πω... Επειδή μου απαγόρεψαν να σκύβω, μέχρι και το εσώρουχο μου το αλλάζουν άλλοι..μιλάμε για τρελή εξάρτηση από άλλους...αλλά είπαμε.. Ο σκοπός είναι ιερός...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , bella32 είπε:

υπομονή κορίτσι μου...δεν είσαι μόνη σου,  είμαστε πολλές! Ένα θα σου πω... Επειδή μου απαγόρεψαν να σκύβω, μέχρι και το εσώρουχο μου το αλλάζουν άλλοι..μιλάμε για τρελή εξάρτηση από άλλους...αλλά είπαμε.. Ο σκοπός είναι ιερός...

Καταλαβαίνω κοπέλα μου.... και ειλικρινά, νιώθω πολυ ασχημα που παραπονιεμαι εγω ενω άλλες κοπέλες περνάτε πολύ χειρότερα και έχετε πιο μεγάλες αγωνίες.... Αλλά με θλίβει και με γονατίζει το γεγονός ότι πολύ κοντινοί μου άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν ούτε στο ελάχιστο τί περνάω..... Με λένε υπερβολικοί και υποβιβάζουν αυτά που βιώνω... Πιστεύω αν είχα την στηριξη που πίσταυα πως θα είχα, θα ήμουν καλύτερα! Αλλά αυτή τη στιγμή νιώθω πέρα απο ψυχολογικά πιεσμένη με όλα αυτά, εξαιρετικά απογοητευμένη απο ανθρώπους που δεν το περίμενα...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

είναι καλή ιδέα γιόγκα με το μωρό!!Εσύ θα πας κολυμβητηριο?

κουράγιο κορίτσι μου, όλα αυτά τα ζόρια τα τραβάς για το μικρό σου αγγελούδι!!αξίζει τον κόπο!!!σίγουρα στο νοσοκομείο ταλαιπωρείσαι περισσότερο απ το να ήσουν σπίτι. σε καταλαβαίνω σε αυτό που λες για τις φίλες. κι εμένα όλες ελεύθερες είναι κ όλο το καλοκαίρι είναι συνέχεια έξω,βόλτες,ξενύχτια,ένα σωρό πράγματα που εγώ δεν μπορώ να κάνω. ούτε να πιω, ούτε να καπνίσω, ούτε να φάω ότι κ όσο θέλω,ούτε εκδρομές, ούτε το σώμα μου νιώθω όπως παλιά, ούτε σεξ καλά καλά δεν μπορώ να κάνω!!!τίποτα από όλα αυτά δεν έχω απολαύσει το καλοκαίρι,σε μια συναυλία δεν πήγα! αλλά τι να κάνω? σκέφτομαι το μωράκι μου κ λέω δεν πειράζει, του χρόνου όλα αυτά.

τυχερή που είσαι σε νησί πάντως.

Ακομη δεν έχω μετακομίσει  καλά καλά!! Κανω τελευταια ψωνια μιας κ ειμαι Αθήνα. Γι αυτά θα ψάξω τις πρώτες μέρες που θα μπορω και μέχρι να μπορέσουμε να βγούμε απο το σπίτι, κάτι θα έχω βρει! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε και τότε!!:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καταλαβαίνω κοπέλα μου.... και ειλικρινά, νιώθω πολυ ασχημα που παραπονιεμαι εγω ενω άλλες κοπέλες περνάτε πολύ χειρότερα και έχετε πιο μεγάλες αγωνίες.... Αλλά με θλίβει και με γονατίζει το γεγονός ότι πολύ κοντινοί μου άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν ούτε στο ελάχιστο τί περνάω..... Με λένε υπερβολικοί και υποβιβάζουν αυτά που βιώνω... Πιστεύω αν είχα την στηριξη που πίσταυα πως θα είχα, θα ήμουν καλύτερα! Αλλά αυτή τη στιγμή νιώθω πέρα απο ψυχολογικά πιεσμένη με όλα αυτά, εξαιρετικά απογοητευμένη απο ανθρώπους που δεν το περίμενα...

η κάθε μία έχει τις αγωνίες της και τους φόβους της και δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης σε αυτές. οπότε να μη νιώθεις καθόλου άσχημα όπως λες.  τώρα όσο για τους κοντινούς σου..δε μπορούν να μπουν με τπτ στη θέση σου.. έχουν μια ανεπάρκεια ως προς αυτό. από τη μια απογοητεύεσαι από την άλλη δεν μπορούν να κάνουν κ αλλιώς. όταν έχασα το πρώτο μου βρήκα στήριξη όχι από κοντινούς και παιδικές φίλες, αλλά από κοπέλες που περνούσαν παρόμοια φάση και ήξεραν τι εστί απώλεια! κ ενώ στην αρχή θύμωνα με τα λόγια που μ έλεγαν οι δικοί μου, μετά σταμάτησα να δίνω σημασία..γτ έξω από το χορό πολλά λέγονται και εύκολα μιλάνε όλοι τους.. να είσαι καλαα με τον άντρα σου και να σε καταλαβαίνει αυτός και αυτό είναι αρκετό.  τουλάχιστον έτσι είναι για μένα!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...