Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Αγάπη μου καλύτερα που δεν σου είχε τόσες μετρήσεις εγώ είχα τρελαθεί δεν άντεχα άλλο ενώ τώρα ηρέμησα που κάνω 3...!! Λοιπόν εγώ ξέρω ότι στην εβδομάδα που είσαι είναι πολύ καλός ο grand 2 και εγώ έτσι ήταν στην δικιά σου εβδομάδα και νομίζω ότι τώρα που είμαι 37 +3 θα αρχίσει σιγά σιγά να γίνετε grand 3 όπου θα είναι το τελευταίο στάδιο πριν γεννήσω.. Μην έχεις ανχος είσαι στα φυσιολογικά εγώ πιστεύω!!! Αντε σε λίγο καιρό θα λέμε τα νέα μας για τα μωράκια μας αν είναι ήσυχα και τέτοια πολλά!! 

Ναι ναι το καταλαβαίνω εγώ εδώ πθυ είχα τις στάνταρ 4 στην αρχη τα είχα παίξει τώρα το συνήθισα... Πάντως χθες η γιατρός αυτό μου είπε ότι είναι αρκετά ώριμος και ότι δεν θα πάω πολύ μακριά ακόμα υπολογίζω μέχρι 10 Οκτώβρη.. Ελπίζω να μπορέσω να πάρω πιο πολλές μέρες αλλά απ ότι μου λένε δεν με βλέπουν για πιο πολύ.. Ρε συ αυτό σκεφτόμουν πριν λίγο ότι θα περάσει ο καιρός γρήγορα και θα αρχίσουμε να λέμε αν τρώνε αν κοιμούνται κ τέτοια χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 3 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα @Μάντημου αυτό της λέω και εγώ ότι είναι φυσιολογικό και προς το τέλος πάει στο 3 πριν την γέννα όπου είναι φυσιολογικό!! 

Αχ πες μου τι έκανες να αρχίσω να το κάνω και εγώ να μπει.. Πες μου τα κόλπα σου? Χα χα χα.. Τέλεια οπότε πιστεύω σύντομα θα γεννήσεις εσύ!! 

Εγω προσπαθώ να την κρατησω μεσα παντως!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Μεταξύ μας πιστεύω ειναι η μπάλα πιλατες που βοηθησε πολυ!!! Εκανα καθημερινά λιγα καθισματακια


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερααα!!! 

Γτ σου ειπαν οτι ειναι πιο ωριμος ο πλακούντας;;;; μια χαρα ειναι και εγω 34 εβδομάδων τοσο ειχα και μου ειπε ο γιατρος οτι απο τη 32 εβδομάδα ειναι φυσιολογικό να ειναι στο 2... και σκεψου ειχα κανει πάλι ντομπλερ 31 εβδομάδων και ηταν 0...

Δεν ξέρω γτ αλλά χθες αυτό μου είπαν ότι είναι πιο ώριμος.. Δεν ξέρω ίσως είδαν ότι έχει ωριμάσει ακόμα πιο πολύ? Δεν μου είπε βέβαια αν άλλαξε από grand 2 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Έλα βρε πολύ καλό αυτό δηλαδή έχει μπει λεκάνη?? Άμα φτάσω και εγώ ως 14 Οκτωβρίου που είπε ότι θα με αφήσει μαζί θα είμαστε!! 

Μία χαρά πολύ καλά λεφτά πήρες κοριτσάκι.. Εμένα είναι το πρώτο αλλά θα την ασφαλίσω εγώ για να πάρω κάτι παραπάνω μετά την γέννα..!! 

10% παραπανω θα πάρεις από αυτά που ήταν να πάρεις κανονικά αν την ασφαλίσεις εσύ! Ναι, πολύ καλά ήταν! Θα κάνω και την συμπληρωματική του ΟΑΕΔ τον επόμενο μήνα! Στην άκρη όλα για το πετρέλαιο του χειμώνα!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Δεν ξέρω γτ αλλά χθες αυτό μου είπαν ότι είναι πιο ώριμος.. Δεν ξέρω ίσως είδαν ότι έχει ωριμάσει ακόμα πιο πολύ? Δεν μου είπε βέβαια αν άλλαξε από grand 2 

Εμενα ηταν grade 1 προς 2... Μαλλον αυτό με κρατάει απο τον τοκετο και την εχω γλιτωσει μέχρι τώρα! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Marimarv είπε:

Δεν ξέρω γτ αλλά χθες αυτό μου είπαν ότι είναι πιο ώριμος.. Δεν ξέρω ίσως είδαν ότι έχει ωριμάσει ακόμα πιο πολύ? Δεν μου είπε βέβαια αν άλλαξε από grand 2 

Πολλες ειχαν 3 και πηγαν μεχρι τη 40 εβδομάδα!!! Μην σε αγχώνει αυτο!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Marimarv όταν είχα κάνει ντοπλερ δεν μου είχε πει τι grade είναι,μόνο ότι είναι καλός. όμως κγω ξέρω ότι από τις 34 και μετά αλλάζει το νούμερο,είναι φυσιολογικό. 

@Μαρθα Κ @anemoni1989 κ μένα μου είπε  στόχος μας είναι αυτός, 10 με 15 Οκτ!! λέτε να γεννησουμέ όλες παρέα; ψαχουλευει τά οστά της λεκανης;;; δε μπορώ να φανταστώ την αίσθηση! εμένα ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά δεν είχε φτάσει χαμηλά ακόμη!

@Μάντη μου καλημερα, πως είσαι σημερα;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μάντη είπε:

Πολλες ειχαν 3 και πηγαν μεχρι τη 40 εβδομάδα!!! Μην σε αγχώνει αυτο!!!

Όχι όχι πιο πολύ με αγχώνουν οι συσπάσεις που κ χθες που μπήκα μηχάνημα έκανα πάλι.. 

πρίν από 2 λεπτά , bella32 είπε:

@Marimarv όταν είχα κάνει ντοπλερ δεν μου είχε πει τι grade είναι,μόνο ότι είναι καλός. όμως κγω ξέρω ότι από τις 34 και μετά αλλάζει το νούμερο,είναι φυσιολογικό. 

@Μαρθα Κ @anemoni1989 κ μένα μου είπε  στόχος μας είναι αυτός, 10 με 15 Οκτ!! λέτε να γεννησουμέ όλες παρέα; ψαχουλευει τά οστά της λεκανης;;; δε μπορώ να φανταστώ την αίσθηση! εμένα ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά δεν είχε φτάσει χαμηλά ακόμη!

@Μάντη μου καλημερα, πως είσαι σημερα;

Ααααα ξέχασα να πω ότι εγώ ήμουν grand2 από 31 εβδομάδων ίσως γιαυτό μου το λένε.. Κ ίσως τώρα είδαν ότι έχει ωριμάσει πιο πολύ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , bella32 είπε:

@Marimarv όταν είχα κάνει ντοπλερ δεν μου είχε πει τι grade είναι,μόνο ότι είναι καλός. όμως κγω ξέρω ότι από τις 34 και μετά αλλάζει το νούμερο,είναι φυσιολογικό. 

@Μαρθα Κ @anemoni1989 κ μένα μου είπε  στόχος μας είναι αυτός, 10 με 15 Οκτ!! λέτε να γεννησουμέ όλες παρέα; ψαχουλευει τά οστά της λεκανης;;; δε μπορώ να φανταστώ την αίσθηση! εμένα ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά δεν είχε φτάσει χαμηλά ακόμη!

@Μάντη μου καλημερα, πως είσαι σημερα;

Αχαχχαχαχαχα ωραία θα ειναι!!! Εγω παρακαλαω να φτασω τοσο!!! Θα είναι το ιδανικό!!!! 

Οσον αφορά το ψαχουλεμα, αστα... Τυφλα να χει το alien!!! Ειναι αρκετα ενοχλητικό μπορώ να πω!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι ναι το καταλαβαίνω εγώ εδώ πθυ είχα τις στάνταρ 4 στην αρχη τα είχα παίξει τώρα το συνήθισα... Πάντως χθες η γιατρός αυτό μου είπε ότι είναι αρκετά ώριμος και ότι δεν θα πάω πολύ μακριά ακόμα υπολογίζω μέχρι 10 Οκτώβρη.. Ελπίζω να μπορέσω να πάρω πιο πολλές μέρες αλλά απ ότι μου λένε δεν με βλέπουν για πιο πολύ.. Ρε συ αυτό σκεφτόμουν πριν λίγο ότι θα περάσει ο καιρός γρήγορα και θα αρχίσουμε να λέμε αν τρώνε αν κοιμούνται κ τέτοια χαχαχα

Θα έρθει σύντομα ο καιρός που θα μιλάμε νύχτες.. Χα χα χα χα χα χα 

πρίν από 42 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω προσπαθώ να την κρατησω μεσα παντως!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Μεταξύ μας πιστεύω ειναι η μπάλα πιλατες που βοηθησε πολυ!!! Εκανα καθημερινά λιγα καθισματακια

Θα αρχίσω από Δευτέρα συστηματικά με την μπάλα γιατί την έχω αφήσει δεν πολύ κάνω. 

πρίν από 41 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

10% παραπανω θα πάρεις από αυτά που ήταν να πάρεις κανονικά αν την ασφαλίσεις εσύ! Ναι, πολύ καλά ήταν! Θα κάνω και την συμπληρωματική του ΟΑΕΔ τον επόμενο μήνα! Στην άκρη όλα για το πετρέλαιο του χειμώνα!

Εγώ τελευταία ημερομηνία είναι 10 Οκτωβρίου και με αυτή πληρώθηκα δηλαδή αν γεννήσω νωρίτερα θα μου κρατήσουν ότι μέρες είναι από τα άλλα λεφτά?? 

πρίν από 28 λεπτά , bella32 είπε:

@Marimarv όταν είχα κάνει ντοπλερ δεν μου είχε πει τι grade είναι,μόνο ότι είναι καλός. όμως κγω ξέρω ότι από τις 34 και μετά αλλάζει το νούμερο,είναι φυσιολογικό. 

@Μαρθα Κ @anemoni1989 κ μένα μου είπε  στόχος μας είναι αυτός, 10 με 15 Οκτ!! λέτε να γεννησουμέ όλες παρέα; ψαχουλευει τά οστά της λεκανης;;; δε μπορώ να φανταστώ την αίσθηση! εμένα ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά δεν είχε φτάσει χαμηλά ακόμη!

@Μάντη μου καλημερα, πως είσαι σημερα;

Πλάκα θα έχει να γεννήσουμε την ίδια μέρα και οι 3!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Θα έρθει σύντομα ο καιρός που θα μιλάμε νύχτες.. Χα χα χα χα χα χα 

Θα αρχίσω από Δευτέρα συστηματικά με την μπάλα γιατί την έχω αφήσει δεν πολύ κάνω. 

Εγώ τελευταία ημερομηνία είναι 10 Οκτωβρίου και με αυτή πληρώθηκα δηλαδή αν γεννήσω νωρίτερα θα μου κρατήσουν ότι μέρες είναι από τα άλλα λεφτά?? 

Πλάκα θα έχει να γεννήσουμε την ίδια μέρα και οι 3!!!! 

Χάχαχα το φαντάζεσαι.. Γτ όλες μας στην ίδια ημερομηνία παίζουμε πάνω κάτω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

29zina7777      28/8     ΑΓΟΡΑΚΙ!!   2370 γρ.

ναντια δε          14/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!   2700γρ. 

arous                 30/9         ****         2ο     Λητώ

41ZiliHer           3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

32irinikavala     6/10     κοριτσάκι  1ο  κλιν.Καβάλα

melina92           6/10      αγοράκι    1o

40Nightwish     7/10     κοριτσάκι  1o   Αρεταίειο

38eamo             8/10      αγοράκι     1o

SwimmingMom6/10                         1o

34Μαρθα Κ       10/10   κοριτσάκι  1ο  δημ.νοσ.

32ada32            12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119   14/10    αγοράκι     1o

36Alekk              16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

27Μάντη            21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι  1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430    22/10    αγοράκι    1ο    Ιασώ-Αθήνα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 23/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

depyfr                  26/10   αγοράκι      2o    Ρέα

Marimarv            29/10   κοριτσάκι   1ο

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

bella32                 4/11    αγοράκι      1ο  Αρεταίειο

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

Διορθωμενη βερσιον!! 

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

@Marimarv όταν είχα κάνει ντοπλερ δεν μου είχε πει τι grade είναι,μόνο ότι είναι καλός. όμως κγω ξέρω ότι από τις 34 και μετά αλλάζει το νούμερο,είναι φυσιολογικό. 

@Μαρθα Κ @anemoni1989 κ μένα μου είπε  στόχος μας είναι αυτός, 10 με 15 Οκτ!! λέτε να γεννησουμέ όλες παρέα; ψαχουλευει τά οστά της λεκανης;;; δε μπορώ να φανταστώ την αίσθηση! εμένα ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά δεν είχε φτάσει χαμηλά ακόμη!

@Μάντη μου καλημερα, πως είσαι σημερα;

Σημερα ειμαι αρκετα καλα μπορω να πω κυρίως απο ψυχολογία! Κοιμήθηκα πολυ καλα το βραδυ καιρο ειχα να κοιμηθω ετσι απο πριν την εγκυμοσύνη!!! Ειχα βεβαια χθες το βρω λιγα πονακια αλλα οκ ολα καλα!! Εσυ;;;

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Όχι όχι πιο πολύ με αγχώνουν οι συσπάσεις που κ χθες που μπήκα μηχάνημα έκανα πάλι.. 

Ααααα ξέχασα να πω ότι εγώ ήμουν grand2 από 31 εβδομάδων ίσως γιαυτό μου το λένε.. Κ ίσως τώρα είδαν ότι έχει ωριμάσει πιο πολύ 

Θα τα ξεπερασουμε ολα καο θα γεννηθουν στο μηνα τους τα μωρακια μας!!! Μια χαρα ειναι ο πλακουντας και να γεννηθεί 38η τη πειράζει... μια χαρα θα ειναι!!! 29 δεν μπαίνεις στο μήνα σου;;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Σημερα ειμαι αρκετα καλα μπορω να πω κυρίως απο ψυχολογία! Κοιμήθηκα πολυ καλα το βραδυ καιρο ειχα να κοιμηθω ετσι απο πριν την εγκυμοσύνη!!! Ειχα βεβαια χθες το βρω λιγα πονακια αλλα οκ ολα καλα!! Εσυ;;;

να γεμίζουμε μπαταρίες για τα γλυκά ξενύχτια που έρχονται!

ξέρεις τι έχω παρατηρήσει; κάθε φορά που αλλάζω εβδομάδα, επικρατεί μια αναστάτωση στη μήτρα,  λίγες παραπάνω συσπασουλές λίγα πονακια χαμηλά.. δεν ξέρω  αν είναι ιδέα μου αλλά κάθε Σάββατο το ίδιο σκηνικό.  έχεις καμία αντίστοιχη εμπειρία; η κανένα άλλο κορίτσι; @Marimarv? @anemoni1989


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , bella32 είπε:

να γεμίζουμε μπαταρίες για τα γλυκά ξενύχτια που έρχονται!

ξέρεις τι έχω παρατηρήσει; κάθε φορά που αλλάζω εβδομάδα, επικρατεί μια αναστάτωση στη μήτρα,  λίγες παραπάνω συσπασουλές λίγα πονακια χαμηλά.. δεν ξέρω  αν είναι ιδέα μου αλλά κάθε Σάββατο το ίδιο σκηνικό.  έχεις καμία αντίστοιχη εμπειρία; η κανένα άλλο κορίτσι; @Marimarv? @anemoni1989

Να σου πω την αληθεια δεν το εχω παρατηρήσει αυτο!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...