Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

 

Οι οροί οι περισσότεροιέχουν μεσα δεξτρόζη... Μόνο ο φυσιολογικός ορος δεν έχει.... και σπάνια μπαίνει φυσιολογικος  ορός, γτ ανεβάζει την πίεση... Οπότε καλό θα ηταν να αναφερθεί, μήπως εκ παραδρομής μπήκε ορός γλυκοζε και για αυτό ανεβαίνει το σάκχαρο..... Συμβαίνουν αυτά....

Τελικά μου είπαν ότι δεν περιέχει γλυκόζη ούτε κάτι που να ανεβάζει το ζάχαρο.. Πφφφ τι να πω δεν ξέρω τι είναι αυτό τώρα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Τελικά μου είπαν ότι δεν περιέχει γλυκόζη ούτε κάτι που να ανεβάζει το ζάχαρο.. Πφφφ τι να πω δεν ξέρω τι είναι αυτό τώρα.. 

ισως το άγχος σου... Ο γιατρος τί σου ειπε??? Μήπως τρως ψωμάκι?????

Κορίτσια, άσχετο, έχει καμια αλλη εφιαλτες???? Εγω πλεον εχω σε καθημερινη βάση.... πφφφφφ


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

ισως το άγχος σου... Ο γιατρος τί σου ειπε??? Μήπως τρως ψωμάκι?????

Κορίτσια, άσχετο, έχει καμια αλλη εφιαλτες???? Εγω πλεον εχω σε καθημερινη βάση.... πφφφφφ

Ρώτησα μια από τις νοσοκόμες γτ δεν είναι εδώ οι γιατροί τώρα.. Τι να πω εγώ πάντως νιώθω καλά τώρα από θέμα άγχους.. Καλά εντάξει όσο για τους  εφιάλτες συνέχεια μα συνέχεια έχω τώρα τελευταία.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Ρώτησα μια από τις νοσοκόμες γτ δεν είναι εδώ οι γιατροί τώρα.. Τι να πω εγώ πάντως νιώθω καλά τώρα από θέμα άγχους.. Καλά εντάξει όσο για τους  εφιάλτες συνέχεια μα συνέχεια έχω τώρα τελευταία.. 

ασε και εγω όλο εφιάλτες εχω!!! και βλεπω κατι ακυροσυνες... αλλο πραμα!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

ασε και εγω όλο εφιάλτες εχω!!! και βλεπω κατι ακυροσυνες... αλλο πραμα!!! 

Χάχαχαχαχαχα μια από τα ίδια.. Καλά χθες ειδικά που έκανα κ την εισαγωγή εκεί να δεις εφιάλτες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , anemoni1989 είπε:

ισως το άγχος σου... Ο γιατρος τί σου ειπε??? Μήπως τρως ψωμάκι?????

Κορίτσια, άσχετο, έχει καμια αλλη εφιαλτες???? Εγω πλεον εχω σε καθημερινη βάση.... πφφφφφ

αχ @anemoni1989 και νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά με μένα.. ξέρεις πόσα βράδια έχω ξυπνήσει κλαίγοντας με ταχυπαλμία; εφιάλτες και τόσο ζωντανοί μάλιστα, μέχρι να με ηρεμήσει ο καημένος ο συζυγος ..πωπωω.. και πολύ χαζά όνειρα! 

αντέ και να τρώει η @Marimarv μας μια φετόυλα ψωμάκι.. να κάνει τόση μεγάλη διαφορά;εγώ πιστεύω και μόνο που άλλαξες περιβάλλον  είναι σημαντικός παράγοντας..εγώ ήμουν τόσο στρεσαρισμενη όταν νοσηλευτηκα που δεν μπορούσα ούτε να κοιμηθώ 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

αχ @anemoni1989 και νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά με μένα.. ξέρεις πόσα βράδια έχω ξυπνήσει κλαίγοντας με ταχυπαλμία; εφιάλτες και τόσο ζωντανοί μάλιστα, μέχρι να με ηρεμήσει ο καμένος ο συζυγος ..πωπωω.. και πολύ χαζά όνειρα! 

το ίδιο ακριβως πίστευα και εγω για εμενα!!!! για αυτο ειπα να ρωτησω, μηπως και καποιο κοριτσι περναει τα ιδια!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , bella32 είπε:

αχ @anemoni1989 και νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά με μένα.. ξέρεις πόσα βράδια έχω ξυπνήσει κλαίγοντας με ταχυπαλμία; εφιάλτες και τόσο ζωντανοί μάλιστα, μέχρι να με ηρεμήσει ο καημένος ο συζυγος ..πωπωω.. και πολύ χαζά όνειρα! 

αντέ και να τρώει η @Marimarv μας μια φετόυλα ψωμάκι.. να κάνει τόση μεγάλη διαφορά;εγώ πιστεύω και μόνο που άλλαξες περιβάλλον  είναι σημαντικός παράγοντας..εγώ ήμουν τόσο στρεσαρισμενη όταν νοσηλευτηκα που δεν μπορούσα ούτε να κοιμηθώ 

Μπορεί να είναι αυτό γτ ρε συ δεν εξηγείται αλλιώς από χθες σήμερα τεράστια διαφορά.. Καλά εγώ τα όνειρα που έβλεπα χθες ήταν για θρίλερ.. Αφού ξύπνησα το βράδυ κ δεν μπορούσα να κοιμηθώ μετά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , bella32 είπε:

αχ @anemoni1989 και νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά με μένα.. ξέρεις πόσα βράδια έχω ξυπνήσει κλαίγοντας με ταχυπαλμία; εφιάλτες και τόσο ζωντανοί μάλιστα, μέχρι να με ηρεμήσει ο καημένος ο συζυγος ..πωπωω.. και πολύ χαζά όνειρα! 

αντέ και να τρώει η @Marimarv μας μια φετόυλα ψωμάκι.. να κάνει τόση μεγάλη διαφορά;εγώ πιστεύω και μόνο που άλλαξες περιβάλλον  είναι σημαντικός παράγοντας..εγώ ήμουν τόσο στρεσαρισμενη όταν νοσηλευτηκα που δεν μπορούσα ούτε να κοιμηθώ 

Μπέλα μου, το ψωμακι ανεβάζει το σάκχαρο πολύ!! Ακόμα και το μαύρο ψωμί!!! Οπως και η ντομάτα!!!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μπέλα μου, το ψωμακι ανεβάζει το σάκχαρο πολύ!! Ακόμα και το μαύρο ψωμί!!! Οπως και η ντομάτα!!!!!

μωρέ το ξέρω....κ μένα μου χει μια λεπτή φετούλα ολικής με όσπρια, απλα μ έκανε εντύπωση η μεγάλη διαφορά στη τιμή.  ( ντομάτα πλέον τη βλέπω με τα κυαλια... ευτυχώς βγήκαν οι φθινοπωρινές σαλάτες κ έχω να φάω κάτι!!)

εμένα τώρα που μ είπε να έχω φάει κάτι γλυκό πριν το NST αύριο; τι να φάω; να το ρισκάρω με λίγη κουβερτούρα η θα ανεβάσω τιμές στα ύψη..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , bella32 είπε:

μωρέ το ξέρω....κ μένα μου χει μια λεπτή φετούλα ολικής με όσπρια, απλα μ έκανε εντύπωση η μεγάλη διαφορά στη τιμή.  ( ντομάτα πλέον τη βλέπω με τα κυαλια... ευτυχώς βγήκαν οι φθινοπωρινές σαλάτες κ έχω να φάω κάτι!!)

εμένα τώρα που μ είπε να έχω φάει κάτι γλυκό πριν το NST αύριο; τι να φάω; να το ρισκάρω με λίγη κουβερτούρα η θα ανεβάσω τιμές στα ύψη..

μπορεις να φας ενα τοστακι και να πιεις ενα χυμο, μιση ωρα πριν!!! εμενα αυτες τις οδηγιες μ εδωσε!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , anemoni1989 είπε:

μπορεις να φας ενα τοστακι και να πιεις ενα χυμο, μιση ωρα πριν!!! εμενα αυτες τις οδηγιες μ εδωσε!!! :)

Εμενα το νυσταγμενο μου οταν πηγα για nst κοιμόταν και ειχα φαει κ τοστ κ χυμο 30 λεπτα πριν... και μου εδωσαν εκει χυμο αλλα κ παλι τιποτα... και μολις μου εβγαλαν τις ζώνες εκανε πανικό! Αντρες παιδι μου!!! :-D

  • Χαχα 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Εμενα το νυσταγμενο μου οταν πηγα για nst κοιμόταν και ειχα φαει κ τοστ κ χυμο 30 λεπτα πριν... και μου εδωσαν εκει χυμο αλλα κ παλι τιποτα... και μολις μου εβγαλαν τις ζώνες εκανε πανικό! Αντρες παιδι μου!!! :-D

ωχ λες να μου κάνει κ μένα τέτοια; μόλις βρήκα την ενδοκρινολογο και μου δώσε ελεύθερο να φάω οοοτι θέλω!!! πλεόν δεν μπορώ να το διαχειριστώ με τόση ελευθερία και δεν ξέρω τί να διαλέξω! 

Επίσης,  @Marimarv μου μού είπε σε περίπτωση κορτιζόνης ότι απορρύθμιζει το σάκχαρο αλλά υπάρχει τρόπος μετά να το ρυθμισουμε,  χωρίς να δώσει περισσότερες λεπτομέρειες σε αυτή τη φαση.

  • Χαχα 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

@Marimarv ηρέμησε κάποιες φορές το ανχος δεν το καταλαβαίνουμε αλλά να ξέρεις ότι δεν είναι πολύ το 135.. Ελα λίγο έμεινε και σε λίγο καιρό θα τα έχουμε αγκαλίτσα!!! 

@eamo να σου ζήσει κοπέλα μου να είναι γερό και τυχερό στη ζωή του!!! Πες μας όταν μπορείς περισσότερα για όλη την διαδικασία να παίρνουμε θάρρος και εμείς!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

ωχ λες να μου κάνει κ μένα τέτοια; μόλις βρήκα την ενδοκρινολογο και μου δώσε ελεύθερο να φάω οοοτι θέλω!!! πλεόν δεν μπορώ να το διαχειριστώ με τόση ελευθερία και δεν ξέρω τί να διαλέξω! 

Επίσης,  @Marimarv μου μού είπε σε περίπτωση κορτιζόνης ότι απορρύθμιζει το σάκχαρο αλλά υπάρχει τρόπος μετά να το ρυθμισουμε,  χωρίς να δώσει περισσότερες λεπτομέρειες σε αυτή τη φαση.

Ελα ρε συ πως και σου έδωσε το ελεύθερο να φας ότι θέλεις.. Τέλος δλδ η διατροφή??? 

Ναι όταν είχα κάνει την κορτιζόνη είχε ξεφύγει κατά πολύ αλλά μετά το ρύθμισα όσο ήμουν σπίτι μου.. Σήμερα ανέβηκε το πρωί που από χθες μπήκα πάλι νοσοκομείο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...