Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

On 21/9/2018 at 10:49 ΜΜ, Μαρθα Κ είπε:

Ναι τον ρώτησα τώρα και μου είπε να κάνω και να τελειώνει εντός.. Χα χα χα χα.. Εσύ πες μου πως είσαι κοριτσάκι μου?? Με το σπίτι τελείωσες?? Το ίντερνετ το έφτιαξες σπίτι?? 

Εγώ προσπαθώ.. Το σπίτι τελείωσε. Το ίντερνετ επιτελους θα έρθει αυτές τις μέρες.. Κ Πλέον δεν αντεχω αλλο. Θέλω να γεννήσω.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 9 λεπτά , Marimarv είπε:

Ελα ρε συ πως και σου έδωσε το ελεύθερο να φας ότι θέλεις.. Τέλος δλδ η διατροφή??? 

Ναι όταν είχα κάνει την κορτιζόνη είχε ξεφύγει κατά πολύ αλλά μετά το ρύθμισα όσο ήμουν σπίτι μου.. Σήμερα ανέβηκε το πρωί που από χθες μπήκα πάλι νοσοκομείο 

μόνο για την εξέταση με τις ζώνες κορίτσι μου! μου ζήτησαν από το ιατρείο να έχω φάει κάτι γλυκό πριν το καρδιοτοκογραφημα και πήρα τηλ την ενδοκρινολογο και μου δώσε άδεια μόνο για αύριο πριν την εξέταση! η διατροφή συνεχίζεται κανονικά! εγώ πάντως ήδη ονειρεύομαι σοκοφρετα...τέρμα ανθυγιεινό, το ξέρω,  αλλά μου λείπει τόσο πολύ η σοκολάτίτσα...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, eamo είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Δεν εχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας , δεν εχω σήμα εδώ . Την Παρασκευή ο μικρός μου αποφάσισε να κάνει έξοδο . Έσπασαν τα νερα και μας βγήκε νωρίς . Είναι μικρούλης 2600 , τώρα είναι στη μονάδα νεογνών γιατί ανέβασε πυρετο και παρουσιάζει μια εικόνα ανησυχητική νευρολογικά , θα τον κρατήσουν μέσα . Εγώ χτες κατάφερα να τον δω , γιατί είχα αιμορραγία στο χειρουργείο και είχα παροχέτευση ! Σε λίγο πάω για πρώτη επαφή με τον θηλασμό.

Ελπιζω να είστε όλες καλά και να προχωράνε τα πράγματα όπως πρέπει !

Να σου ζήσει!!!γερο και δυνατό να είναι. Ελπίζω να αναρρωσετε Γρηγορα κ οι 2 Και να βγειτε γρήγορα!!!

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , bella32 είπε:

μόνο για την εξέταση με τις ζώνες κορίτσι μου! μου ζήτησαν από το ιατρείο να έχω φάει κάτι γλυκό πριν το καρδιοτοκογραφημα και πήρα τηλ την ενδοκρινολογο και μου δώσε άδεια μόνο για αύριο πριν την εξέταση! η διατροφή συνεχίζεται κανονικά! εγώ πάντως ήδη ονειρεύομαι σοκοφρετα...τέρμα ανθυγιεινό, το ξέρω,  αλλά μου λείπει τόσο πολύ η σοκολάτίτσα...

Ααααα είπα κ εγώ ζήλεψα χαχαχαχ.. Εντάξει κάτι είναι έστω και για μια μέρα... Διάλεξε κάτι καλό.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ada32 είπε:

Εγώ προσπαθώ.. Το σπίτι τελείωσε. Το ίντερνετ επιτελους θα έρθει αυτές τις μέρες.. Κ Πλέον δεν αντεχω αλλο. Θέλω να γεννήσω.

Και εγώ δεν την παλεύω θέλω να γεννήσω αλλά όταν θέλουν αυτά θα βγουν αυτό βλέπω.. Χαχαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Και εγώ δεν την παλεύω θέλω να γεννήσω αλλά όταν θέλουν αυτά θα βγουν αυτό βλέπω.. Χαχαχαχαχαχα 

Όντως περιμένουμε..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Έφυγα πάω να μου κάνουν κολπικό για τυχόν καμία λοίμωξη!!! Θα τα πούμε μετά φιλάκια πολλά σε όλες σας και υπομονή φτάνει ο καιρός να τα πάρουμε αγκαλίτσα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Έφυγα πάω να μου κάνουν κολπικό για τυχόν καμία λοίμωξη!!! Θα τα πούμε μετά φιλάκια πολλά σε όλες σας και υπομονή φτάνει ο καιρός να τα πάρουμε αγκαλίτσα!!! 

Καλημέρα κορίτσι μου! Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα,  όλα καλά θα είναι!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Έφυγα πάω να μου κάνουν κολπικό για τυχόν καμία λοίμωξη!!! Θα τα πούμε μετά φιλάκια πολλά σε όλες σας και υπομονή φτάνει ο καιρός να τα πάρουμε αγκαλίτσα!!! 

Καλημέρα!!! Αντε, καλα αποτελέσματα!!! Περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις όταν επιστρέψεις απο τον κολπικό έλεγχο!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα να σας πω την αλήθεια μόλις μου έβαλε τον στυλό να πάρει υγρά ψιλό πόνεσε αλλά ευτυχώς ήταν για δευτερόλεπτα... Ο γιατρός μου είπε ότι θα το παλέψουμε για φυσιολογικά αλλά φοβάται και το ενδεχόμενο την καισαρική λόγο ότι έχω μεγάλη κοιλιά.. Αυτό λίγο μου δημιούργησε λίγο ανχος αλλά ότι είναι καλύτερο για το μωράκι και μένα!! 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα να σας πω την αλήθεια μόλις μου έβαλε τον στυλό να πάρει υγρά ψιλό πόνεσε αλλά ευτυχώς ήταν για δευτερόλεπτα... Ο γιατρός μου είπε ότι θα το παλέψουμε για φυσιολογικά αλλά φοβάται και το ενδεχόμενο την καισαρική λόγο ότι έχω μεγάλη κοιλιά.. Αυτό λίγο μου δημιούργησε λίγο ανχος αλλά ότι είναι καλύτερο για το μωράκι και μένα!! 

Φυσικα και ότι είναι καλύτερο και για τους 2 σας, αλλά πώς επηρεάζει η κοιλιά??? Στο εξήγησε???

Πέρα απο το στυλεό σε εξέτασε και με τα δάχτυλα????


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Φυσικα και ότι είναι καλύτερο και για τους 2 σας, αλλά πώς επηρεάζει η κοιλιά??? Στο εξήγησε???

Πέρα απο το στυλεό σε εξέτασε και με τα δάχτυλα????

επηρεάζει η κοιλιά;! δεν το ήξερα. ο τι πει ο γιατρός σου κ ο τί είναι καλύτερο για σένα και το νινακι! πωπω κορίτσια εμένα μου πάιρνουν συνέχεια δείγμα με κολποδιαστολεα!!! εγώ κάνει 4 καλλιέργειες μέχρι στίγμής και ούτε μια με στυλεο...  έχω ακούσει ότι πονάει η εξέταση που κάνει με τα δάχτυλα.. ισχύει; ρίξε τα φώτα σου!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , bella32 είπε:

επηρεάζει η κοιλιά;! δεν το ήξερα. ο τι πει ο γιατρός σου κ ο τί είναι καλύτερο για σένα και το νινακι! πωπω κορίτσια εμένα μου πάιρνουν συνέχεια δείγμα με κολποδιαστολεα!!! εγώ κάνει 4 καλλιέργειες μέχρι στίγμής και ούτε μια με στυλεο...  έχω ακούσει ότι πονάει η εξέταση που κάνει με τα δάχτυλα.. ισχύει; ρίξε τα φώτα σου!!

Γιατι με κολποδιαστολέα??? Εμενα την τελευταια φορά που εκανα κ/α κολπικου για να ειμαστε ετοιμοι για τον τοκετο, δεν μ εβαλαν κολποδιαστολέα.... Εβαλε απλα τον στυλεό και δεν κατάλαβα και τίποτα!!! Αφού έδωσα συγχαρητήρια στο κορίτσι!!!!!

Εμένα θα με εξετάσει την ερχόμενη Τρίτη κολπικά.... Ας μας πει η @Μαρθα Κ πώς ήταν (αν την εξέτασε βέβαια)!!!!

Δε θυμάμαι ποια αλλη κοπέλα ειχε αναφέρει (και αν είχε αναφέρει βασικα) για κολπικη εξεταση...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Γιατι με κολποδιαστολέα??? Εμενα την τελευταια φορά που εκανα κ/α κολπικου για να ειμαστε ετοιμοι για τον τοκετο, δεν μ εβαλαν κολποδιαστολέα.... Εβαλε απλα τον στυλεό και δεν κατάλαβα και τίποτα!!! Αφού έδωσα συγχαρητήρια στο κορίτσι!!!!!

Εμένα θα με εξετάσει την ερχόμενη Τρίτη κολπικά.... Ας μας πει η @Μαρθα Κ πώς ήταν (αν την εξέτασε βέβαια)!!!!

Δε θυμάμαι ποια αλλη κοπέλα ειχε αναφέρει (και αν είχε αναφέρει βασικα) για κολπικη εξεταση...

κγω τον ρώτησα κ μου είπε για να ελέγχει τράχηλο και να παίρνει δείγμα από πιο βαθιά για να είναι καλυμμένος. ( εχω τα διάφορα θεματα με τον τράχηλο και μου είπαν στο νοσοκομείο ότι μόνο έτσι θα μου πάιρνουν  δείγμα) τουλάχιστον με ανέλαβε ο ίδιος ο γιατρός και όχι η μαία του. αλλά κάθε φορά φοβάμαι..ουφφφ.. πολύ δυσάρεστη/ άβολη διαδικασία βρε κορίτσια μου...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν μου έβαλε χέρι απλά με εκείνο τον στυλό μου τράβηξαν δύο φορές υγρά αλλά με ψιλό πόνεσε μια καινούργια γιατρός που ήταν εκεί.. Τον ρώτησα για πότε θα μου βάλει χέρι και μου είπε ότι αν δεν έχω γέννηση έως 10 Οκτωβρίου τότε θα μου βάλει. Αχ κορίτσια σήμερα νιώθω την κοιλιά μου να με τραβάει προς τα κάτω όταν περπατάω. Εσείς γενικά πως νιώθετε?? Εγώ αύριο βάση υπέρηχο που πάει ο γιατρός μπαίνω 38 εβδομάδα αλλά βάση περιόδου είμαι 40.. Αύριο θα πάω το πρωί να κάνω τις τελευταίες εξετάσεις που μου έχει γράψει πριν την γέννα.! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...