Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, anemoni1989 είπε:

Ασε μέχρι να γεννησω θα σκασω! Σήμερα έκανα πάλι μεγάλη συσπαση το μεσημέρι... Πφφφφ

Απο εφιάλτες άλλο τίποτα!!! Και αστατο υπνο! Πολύ αστατο υπνο...!! 

εσυ εχεις συσπασεις.. εγω δεν ειχα μεχρι να κοψω το μαγνησιο εντελως.πλεον να  ξερεις τις θελουμε τις συσπασεις ,εμενα ετσιμου ειχε πει ο γιατρος οταν ημουν 36+4 . εγω απο χθες νιωθω πονο στην κοιλια οποτε πρεπει να ειναι συσπασεις κ να προετοιμαζεται η μητρα λογικα. καλα απο υπνο αστα να πανε . ερχεται η νυχτα κ ερχεται κ το μαρτυριο.. ολη μερα πλεον ειμαι χαλια οπως στην αρχη τηνς εγκυμοσυνης + το βαρος της κοιλιας . κ την νυχτα αυπνια φουλ. μονο το πρωι κοιμαμαι 7-11 ..

παντως ξρυςσε πολυ ο καιρος , τι θα παρετε μαζι σας στο μαιευτηριο? πιτζαμες με μακρυ μανικι? κ για το μωρο ? χοντρη κουβερτουλα?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 3 λεπτά , stella92 είπε:

Θεωρώ ότι είναι ότι καλύτερο να πάμε έτσι και αν δεν αντέξουμε βρε παιδί μου τότε ναι να κάνουμε!! Είμαι 26 ετών,ΠΗΤ έχω 16/10 αλλά θα μπω με ραντεβού 06/10, γεννάω στο Ιασώ και έχω μπεμπακο!! Άντε με το καλό σε όλες μας κορίτσια!!!

Εγώ που κάνω μια μεγάλη ο αιματολογος μου είπε κανονικά ένα 24 αλλά καλύτερα να τη σταματήσω 48 ώρες πριν. Μπορεί να παίζει ρόλο και ποια ένεση ακριβώς είναι ή για ποιο λόγο την κάνουμε..:-D

Οκ αύριο θα σε φτιαξω στο πινακακι μας!!! :x

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

εσυ εχεις συσπασεις.. εγω δεν ειχα μεχρι να κοψω το μαγνησιο εντελως.πλεον να  ξερεις τις θελουμε τις συσπασεις ,εμενα ετσιμου ειχε πει ο γιατρος οταν ημουν 36+4 . εγω απο χθες νιωθω πονο στην κοιλια οποτε πρεπει να ειναι συσπασεις κ να προετοιμαζεται η μητρα λογικα. καλα απο υπνο αστα να πανε . ερχεται η νυχτα κ ερχεται κ το μαρτυριο.. ολη μερα πλεον ειμαι χαλια οπως στην αρχη τηνς εγκυμοσυνης + το βαρος της κοιλιας . κ την νυχτα αυπνια φουλ. μονο το πρωι κοιμαμαι 7-11 ..

παντως ξρυςσε πολυ ο καιρος , τι θα παρετε μαζι σας στο μαιευτηριο? πιτζαμες με μακρυ μανικι? κ για το μωρο ? χοντρη κουβερτουλα?

Εμενα μου το αυξησε το μαγνησιο.... Θελω να αντεξω αλλη μια εβδομάδα.. Πφφφφ

Καλοκαιρινα θα παρω... Πιστεύω θα έχει ζέστη στο μαιευτηριο 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κάνετε;; Απο οτι διαβαζω ολες έχουμε λίγες συσπασουλες και άγχος. Εγώ σήμερα είχα ραντεβού στον γιατρό και ειδαμε οτι εχει 2 περιτυλιξεις το μωρό μια στον λαιμό και μια στα ματάκια. Ρώτησα τον γιατρό αν αποτελεί ενδειξη καισαρικής και μου ειπε το οτι είναι στον λαιμό ειναι πρόβλημα, κάποια μωράκια γεννιουνται φυσιολογικά ενώ καποια αλλα δεν τα καταφέρνουν και ο τοκετος καταληγει σε καισαρική. Ημουν και στον καρδιοτοκογραφο μιαμιση ωρα στην αρχή ηταν χαμηλοι οι παλμοι, μετά με γυρισανε στο αριστερό πλευρό και πηρε μπρος. Θα το παρακολουθουμε μου ειπε και τους παλμους και την περιτυλιξη και θα πραξουμε αναλόγως. Εγω δεν θελω την καισαρική αλλά φυσικά θα επιλεξω το καλυτερο για το μωρό. Εχει τυχει σε καμια να περιτυλιχτει το μωρό;;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά χαίρομαι που είστε καλά και συζητάτε για τον φυσιολογικό τοκετό...

Εγώ δυστυχώς θα μπω αύριο στο νοσοκομείο και θα κάνω καισαρική η' αύριο το βραδυ η' μεθαύριο το πρωί και νιώθω μεγάλη απογοητευση... Αυτό θα γίνει γιατί η μικρή σταμάτησε να αναπτύσσεται και ο γιατρός θέλει να το πάρει. Αυτό δε με νοιάζει αλλα λέει πως επειδή ειναι 2700 θεωρείται μικρή και δεν θέλει να την ταλαιπωρήσει με φυσιολογικό τοκετο. Δεν ξέρω γιατί αλλα το θεωρώ υπερβολή και είμαι να σκάσω... 


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nightwish είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά χαίρομαι που είστε καλά και συζητάτε για τον φυσιολογικό τοκετό...

Εγώ δυστυχώς θα μπω αύριο στο νοσοκομείο και θα κάνω καισαρική η' αύριο το βραδυ η' μεθαύριο το πρωί και νιώθω μεγάλη απογοητευση... Αυτό θα γίνει γιατί η μικρή σταμάτησε να αναπτύσσεται και ο γιατρός θέλει να το πάρει. Αυτό δε με νοιάζει αλλα λέει πως επειδή ειναι 2700 θεωρείται μικρή και δεν θέλει να την ταλαιπωρήσει με φυσιολογικό τοκετο. Δεν ξέρω γιατί αλλα το θεωρώ υπερβολή και είμαι να σκάσω... 

Ηρεμησε γλυκιά μου... Σκεψου πως σε λίγο θα κρατας αγκαλια το κοριτσακι σ...  Γιατι συνεβη αυτό??? Σ εξηγησε? Δεν μεγαλωσε καθόλου απο την προηγούμενη φορά? Και γτ δε θελει να το προσπαθησετε έστω φυσιολογικα?? 

πρίν από 19 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε;; Απο οτι διαβαζω ολες έχουμε λίγες συσπασουλες και άγχος. Εγώ σήμερα είχα ραντεβού στον γιατρό και ειδαμε οτι εχει 2 περιτυλιξεις το μωρό μια στον λαιμό και μια στα ματάκια. Ρώτησα τον γιατρό αν αποτελεί ενδειξη καισαρικής και μου ειπε το οτι είναι στον λαιμό ειναι πρόβλημα, κάποια μωράκια γεννιουνται φυσιολογικά ενώ καποια αλλα δεν τα καταφέρνουν και ο τοκετος καταληγει σε καισαρική. Ημουν και στον καρδιοτοκογραφο μιαμιση ωρα στην αρχή ηταν χαμηλοι οι παλμοι, μετά με γυρισανε στο αριστερό πλευρό και πηρε μπρος. Θα το παρακολουθουμε μου ειπε και τους παλμους και την περιτυλιξη και θα πραξουμε αναλόγως. Εγω δεν θελω την καισαρική αλλά φυσικά θα επιλεξω το καλυτερο για το μωρό. Εχει τυχει σε καμια να περιτυλιχτει το μωρό;;

Η κουνιαδα μ ειχε 3πλη περιτυλιξη ο γιος της αλλα θα έκανε ούτως ή άλλως καισαρική... Εχω ακουσει ομως πως γενικά το συνηθιζουν τα μωρα να τυλιγονται γτ το έχουν για παιχνίδι.. Αποκλειεται να ξετυλιχτει? 

Μόλις θυμήθηκα πως μια γνωστη μου που γεννησε προσφατα, ειχε τυλιχτει το μωρο με το λωρο!!! Αλλα γεννησε φυσιολογικα!! Μαλιστα δεν το ειχαν δει και το ανακάλυψαν στη γεννα!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Nightwish είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά χαίρομαι που είστε καλά και συζητάτε για τον φυσιολογικό τοκετό...

Εγώ δυστυχώς θα μπω αύριο στο νοσοκομείο και θα κάνω καισαρική η' αύριο το βραδυ η' μεθαύριο το πρωί και νιώθω μεγάλη απογοητευση... Αυτό θα γίνει γιατί η μικρή σταμάτησε να αναπτύσσεται και ο γιατρός θέλει να το πάρει. Αυτό δε με νοιάζει αλλα λέει πως επειδή ειναι 2700 θεωρείται μικρή και δεν θέλει να την ταλαιπωρήσει με φυσιολογικό τοκετο. Δεν ξέρω γιατί αλλα το θεωρώ υπερβολή και είμαι να σκάσω... 

Καθε ποτε τη μετράει;;; γτ να σκασεις αν ο γιατρός πιστεύει οτι θα ειναι καλυτερα εμπιστεψου τον.. δεν κακο να κανεις καισαρική αρκει να ειναι ασφαλή για σενα και το μωρακι σου

.. ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!! Που θα πανε ολα καλα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Nightwish είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά χαίρομαι που είστε καλά και συζητάτε για τον φυσιολογικό τοκετό...

Εγώ δυστυχώς θα μπω αύριο στο νοσοκομείο και θα κάνω καισαρική η' αύριο το βραδυ η' μεθαύριο το πρωί και νιώθω μεγάλη απογοητευση... Αυτό θα γίνει γιατί η μικρή σταμάτησε να αναπτύσσεται και ο γιατρός θέλει να το πάρει. Αυτό δε με νοιάζει αλλα λέει πως επειδή ειναι 2700 θεωρείται μικρή και δεν θέλει να την ταλαιπωρήσει με φυσιολογικό τοκετο. Δεν ξέρω γιατί αλλα το θεωρώ υπερβολή και είμαι να σκάσω... 

Που το στηριζει ο γιατρός οτι σταματησε να αναπτύσσεται;; Δεν έβαλε βάρος από την προηγούμενη φορά;; Το ξέρω ειναι κάπως να σου ανακοινωνει ο γιατρός την καισαρική εκεί που λες είναι όλα καλά και παω για φυσιολογικό. Αυτο μου εκανε και εμενα σήμερα αλλά δεν ηταν απόλυτος μου ειπε θα δείξει στη συνέχεια.

πρίν από 14 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ηρεμησε γλυκιά μου... Σκεψου πως σε λίγο θα κρατας αγκαλια το κοριτσακι σ...  Γιατι συνεβη αυτό??? Σ εξηγησε? Δεν μεγαλωσε καθόλου απο την προηγούμενη φορά? Και γτ δε θελει να το προσπαθησετε έστω φυσιολογικα?? 

Η κουνιαδα μ ειχε 3πλη περιτυλιξη ο γιος της αλλα θα έκανε ούτως ή άλλως καισαρική... Εχω ακουσει ομως πως γενικά το συνηθιζουν τα μωρα να τυλιγονται γτ το έχουν για παιχνίδι.. Αποκλειεται να ξετυλιχτει? 

Μόλις θυμήθηκα πως μια γνωστη μου που γεννησε προσφατα, ειχε τυλιχτει το μωρο με το λωρο!!! Αλλα γεννησε φυσιολογικα!! Μαλιστα δεν το ειχαν δει και το ανακάλυψαν στη γεννα!!! 

Υπαρχουν πιθανοτητες να ξετυλιχτει ναι, θα παω ξανα σε μια βδομαδα να δούμε. Επειδη είναι στον λαιμό η περιτυλιξη θεωρειται επικίνδυνη αλλά οκ θα το παρακολουθουμε. Απογοητευτηκα λίγο θα ηθελα να προσπαθησω φυσιολογικα και αν δεν, τοτε να παμε σε καισαρική. Αλλα δεν το συζητησα μαζι του. Ειπα την επόμενη φορά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Που το στηριζει ο γιατρός οτι σταματησε να αναπτύσσεται;; Δεν έβαλε βάρος από την προηγούμενη φορά;; Το ξέρω ειναι κάπως να σου ανακοινωνει ο γιατρός την καισαρική εκεί που λες είναι όλα καλά και παω για φυσιολογικό. Αυτο μου εκανε και εμενα σήμερα αλλά δεν ηταν απόλυτος μου ειπε θα δείξει στη συνέχεια.

Υπαρχουν πιθανοτητες να ξετυλιχτει ναι, θα παω ξανα σε μια βδομαδα να δούμε. Επειδη είναι στον λαιμό η περιτυλιξη θεωρειται επικίνδυνη αλλά οκ θα το παρακολουθουμε. Απογοητευτηκα λίγο θα ηθελα να προσπαθησω φυσιολογικα και αν δεν, τοτε να παμε σε καισαρική. Αλλα δεν το συζητησα μαζι του. Ειπα την επόμενη φορά.

Σημασία έχει να πάνε όλα καλά για εσενα και το παιδι!! Απο κει και πέρα όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες!! Θα το δείτε και την επόμενη εβδομάδα!!! Θυμησε μου, πόσο είσαι τώρα?? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σημασία έχει να πάνε όλα καλά για εσενα και το παιδι!! Απο κει και πέρα όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες!! Θα το δείτε και την επόμενη εβδομάδα!!! Θυμησε μου, πόσο είσαι τώρα?? 

Σήμερα είμαι ακριβώς 35 εβδομάδων. Έχω ακόμα. Στον καρδιοτοκογραφο συμβαίνει και σε σένα κάποτε να μην εχει καλή θέση το μωρό και να μην ακούγεται καλά;;;

Link to comment
Share on other sites

πήρε μόνο 100 γραμμάρια μέσα σε 15 μέρες αλλα αυτό που δεν καταλαβαίνω ειναι γιατί θεωρεί τα 2700 λίγα και πρέπει να πάμε για καισαρική γιατί αλλιως θα ταλαιπωρηθεί... Εγώ γεννήθηκα 1400 με φυσιολογικό τοκετό και ο άντρας μου 1700 πάλι φυσιολογικά και δεν πάθαμε τίποτα. Και τώρα θεωρείται λίγο το 2700; Δεν μπορώ να το χωνέψω....


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Nightwish είπε:

πήρε μόνο 100 γραμμάρια μέσα σε 15 μέρες αλλα αυτό που δεν καταλαβαίνω ειναι γιατί θεωρεί τα 2700 λίγα και πρέπει να πάμε για καισαρική γιατί αλλιως θα ταλαιπωρηθεί... Εγώ γεννήθηκα 1400 με φυσιολογικό τοκετό και ο άντρας μου 1700 πάλι φυσιολογικά και δεν πάθαμε τίποτα. Και τώρα θεωρείται λίγο το 2700; Δεν μπορώ να το χωνέψω....

Ο πλακούντας πως είναι;; Ο ομφαλιος λώρος;; Μηπως αν έδινε ακόμα μια βδομαδα ακομα να δεί ποσα γραμμαρια θα παρει;;;

Link to comment
Share on other sites

έχει καθυστέρηση ανάπτυξης τριών εβδομάδων και υποθέτει οτι φταίει ο πλακούντας αλλά δεν ειναι 100% σίγουρος. Βέβαια οξυγονώνετε καλά και για το λώρο δεν είπε κάτι. 

Μπορεί να έχει δίκιο βρε κορίτσια αλλα ήδη έχω πάθει κατάθλιψη και δεν μπορώ να χαρώ το γεγονός οτι αύριο, μεθαύριο θα την έχω αγκαλιά μου... Από τότε που το εμαθα όλο μου έρχονται κλάματα... Ήταν όνειρο ζωής η εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού και δεν μπορώ να το αφήσω πίσω μου...


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nightwish είπε:

έχει καθυστέρηση ανάπτυξης τριών εβδομάδων και υποθέτει οτι φταίει ο πλακούντας αλλά δεν ειναι 100% σίγουρος. Βέβαια οξυγονώνετε καλά και για το λώρο δεν είπε κάτι. 

Μπορεί να έχει δίκιο βρε κορίτσια αλλα ήδη έχω πάθει κατάθλιψη και δεν μπορώ να χαρώ το γεγονός οτι αύριο, μεθαύριο θα την έχω αγκαλιά μου... Από τότε που το εμαθα όλο μου έρχονται κλάματα... Ήταν όνειρο ζωής η εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού και δεν μπορώ να το αφήσω πίσω μου...

Σε καταλαβαίνω. Οι πιο πολλές θελουμε να ζήσουμε την εμπειρία του φυσιολογικου τοκετού και πολλοί γιατροί άμα προκύψει κανενα θεματακι δεν το ρίσκαραν και κάνουν την καισαρικη να είναι μονόδρομος. Σημασια εχει να είναι το μωράκι υγιες ομως. Μια φίλη μου ειχε αργη ανάπτυξη το μωρο της και αυτης της ειπανε οτι πρέπει να γεννηθεί αμεσα. Η γιατρος της την εβαλε με προκληση τοκετού αλλά κατεληξε σε καισαρική.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Elenaki5186 said:

Σε καταλαβαίνω. Οι πιο πολλές θελουμε να ζήσουμε την εμπειρία του φυσιολογικου τοκετού και πολλοί γιατροί άμα προκύψει κανενα θεματακι δεν το ρίσκαραν και κάνουν την καισαρικη να είναι μονόδρομος. Σημασια εχει να είναι το μωράκι υγιες ομως. Μια φίλη μου ειχε αργη ανάπτυξη το μωρο της και αυτης της ειπανε οτι πρέπει να γεννηθεί αμεσα. Η γιατρος της την εβαλε με προκληση τοκετού αλλά κατεληξε σε καισαρική.

Τουλάχιστον εκείνη το πάλεψε πρώτα για φυσιολογικό... Μακάρι να μου το λέγε και μένα...


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Nightwish είπε:

Τουλάχιστον εκείνη το πάλεψε πρώτα για φυσιολογικό... Μακάρι να μου το λέγε και μένα...

Συγγνώμη που θα διαφωνήσω αλλά θα προτιμούσες να το παλέψεις φυσιολογικά και στο τέλος να κάνεις καισαρική?? Και εμένα πάντως που έχω πρόωρη γήρανση του πλακούντα και παρακολουθούμε πότε θα σταματήσει η ανάπτυξη του μωρού για καισαρική με πάει και δεν με πειράζει καθόλου προκειμένου να βγει όσο πιο ξεκούραστη μιας και θα είναι προωράκι. Γιατί τόση επιμονή με τον φυσιολογικό τοκετό?

5 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Η μαια μου ειπε οτι όταν κάνουμε δυο ενέσεις πρέπει να περάσει τουλάχιστον ενα 24ωρο για επισκληριδιο ενω όταν κάνουμε μια 12ωρο

Μαράκι εγώ που κάνω μια τον 4500 από την αρχή ένα 24ωρο μου έχει πει ο γυναικολόγος θέλουμε αποχή. Και υποτίθεται θα τις κάναμε 2 τις ενέσεις καθώς θα περνούσε ο καιρός αλλά επειδή δεν πήρα καθόλου βάρος και η αντι-χα είναι καλή θα πάμε με μια.

On 25/9/2018 at 9:30 ΜΜ, Marimarv είπε:

Αααα ούτε εσύ πατούσες κάτι δλδ? 

Ούτε εγώ πατάω κάτι. Και μάλιστα όταν κουνιέται η μικρή μπορεί να χαθεί για λίγο η μέτρηση και μετά από δευτερόλεπτα επανέρχεται.

On 25/9/2018 at 11:02 ΠΜ, bella32 είπε:

επηρεάζει η κοιλιά;! δεν το ήξερα. ο τι πει ο γιατρός σου κ ο τί είναι καλύτερο για σένα και το νινακι! πωπω κορίτσια εμένα μου πάιρνουν συνέχεια δείγμα με κολποδιαστολεα!!! εγώ κάνει 4 καλλιέργειες μέχρι στίγμής και ούτε μια με στυλεο...  έχω ακούσει ότι πονάει η εξέταση που κάνει με τα δάχτυλα.. ισχύει; ρίξε τα φώτα σου!!

Και μένα με κολποδιαστολέα μου παίρνει δείγμα για να φτάνει τράχηλο είπε... για την εξέταση με τα δάχτυλα δεν έχω εμπειρία αλλά και ο κολποδιαστολέας μ ενοχλεί πολύ.

On 24/9/2018 at 11:01 ΠΜ, eamo είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Δεν εχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας , δεν εχω σήμα εδώ . Την Παρασκευή ο μικρός μου αποφάσισε να κάνει έξοδο . Έσπασαν τα νερα και μας βγήκε νωρίς . Είναι μικρούλης 2600 , τώρα είναι στη μονάδα νεογνών γιατί ανέβασε πυρετο και παρουσιάζει μια εικόνα ανησυχητική νευρολογικά , θα τον κρατήσουν μέσα . Εγώ χτες κατάφερα να τον δω , γιατί είχα αιμορραγία στο χειρουργείο και είχα παροχέτευση ! Σε λίγο πάω για πρώτη επαφή με τον θηλασμό.

Ελπιζω να είστε όλες καλά και να προχωράνε τα πράγματα όπως πρέπει !

Να σου ζήσει ο μικρούλης σου και εύχομαι να είστε καλά και η μαμά και ο μπέμπης! Ελπίζω να έχετε αντιμετωπίσει τις δυσκολίες σας και να περνάτε μοναδικές στιγμές! Όποτε μπορέσεις γράψε μας νέα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...